IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Протеини, аминокиселини, креатин фос. итн
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Протеини, аминокиселини, креатин фос. итн

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 17:29
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 20:55
Izvinete ako vi pogresiv nesto,jas mesto u rubrika sex po greska tuka
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 22:38
Братче, немораш да ставаш извичници за да покажеш кој си ... некој спомена умствени проблеми ... одам да опнам една доза протеин во прав, дупла
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2009 во 22:51
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Братче, немораш да ставаш извичници за да покажеш кој си ... некој спомена умствени проблеми ... одам да опнам една доза протеин во прав, дупла
nemoj pak da zgresis pa da zemes od triceto mesto proteini
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 00:10
aj mirni намигнување
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 00:54
Originally posted by bodeti bodeti напиша:

Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Братче, немораш да ставаш извичници за да покажеш кој си ... некој спомена умствени проблеми ... одам да опнам една доза протеин во прав, дупла
nemoj pak da zgresis pa da zemes od triceto mesto proteini


За некој да остане мирен убаво ќе беше да изреагираш на почеток кога некој започнал да вреѓа, а основно познавање нема од темата на која се обидува да полемизира.

"Ne koristam nisto od toa gubre,se e kratkotrajno i teloto stanuva zavisno na niv,ako prestanes da gi zemas ke bides kako piftija.Jas koristam samo zdrava hrana riba, zelencuk,ovosje i od site vrsti meso so mnogu tecnost.Sekojdnevno se zanimavam so plivanje,trcanje i igranje na ping pong.
Mesecinke,ako e tolku zdravo i korisno ke go davaat na bebinjata, US ne im dozvoluva na svoite vojnici da koristat kreatin pred da odat na nekoja misija bidejci dava lazna snaga i go laze umot.Imav kolega sto pocna da koristi kreatin,covekot prosto polude se smee ko budala po cel den.Pred da odi da vezba koristese kreatin,i posle davase komentar oti koga vezba e ko utepan a odposle mu deluvalo i go teralo da se smee i da e non stop vo dvizenje.Gi imam okolu mene mnogu bilderi sto koristat takvi gluposti,i site se koj pomalku koj povece udreni vo glavata,a za snaga gi butkam i na raka i vo rvanje vo sekoe vreme.PRIRODNO SI E PRIRODNO barem po moe mislenje.

Сепак сум фактор кој не смее да дозволи еден невоспитан да навредува. Имам 39 години и стаж во овој спорт од 1982, сум доволно стручен да кажам дека-Јас не внесувам ѓубре во мојот организам. Немам зависност од протеинските додатоци кои ги внесувам.Сум ги користел,сум имал период на долги години нивна не употреба, па не сум изгледал ниту изгледам пифтијасто.Не информирани особо може да имаат лажна престава во нивниот мозок за дејството на додатоците во ихсраната, оние кои ги користат не. Далеку од тоа дека некој е блиско до полудување со нивна употреба.Во Америка и секаде во светот ова е еден од поголемите бизниси, од причина што се користи во сите спортови, да не зборувам и од страна на луѓе кои рекреативно се бават со било кој спорт. И батка, ако не сакаш да научиш,не семешај на места кои не те интересираат. Не кажувај прикаски дека јадам трици, не кажувај дека сум сељак, ќе треба да те демантирам за сето тоа визуелно.
Се извинувам на упад.
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 01:34
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Originally posted by bodeti bodeti напиша:

Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

Братче, немораш да ставаш извичници за да покажеш кој си ... некој спомена умствени проблеми ... одам да опнам една доза протеин во прав, дупла
nemoj pak da zgresis pa da zemes od triceto mesto proteini


За некој да остане мирен убаво ќе беше да изреагираш на почеток кога некој започнал да вреѓа, а основно познавање нема од темата на која се обидува да полемизира.

"Ne koristam nisto od toa gubre,se e kratkotrajno i teloto stanuva zavisno na niv,ako prestanes da gi zemas ke bides kako piftija.Jas koristam samo zdrava hrana riba, zelencuk,ovosje i od site vrsti meso so mnogu tecnost.Sekojdnevno se zanimavam so plivanje,trcanje i igranje na ping pong.
Mesecinke,ako e tolku zdravo i korisno ke go davaat na bebinjata, US ne im dozvoluva na svoite vojnici da koristat kreatin pred da odat na nekoja misija bidejci dava lazna snaga i go laze umot.Imav kolega sto pocna da koristi kreatin,covekot prosto polude se smee ko budala po cel den.Pred da odi da vezba koristese kreatin,i posle davase komentar oti koga vezba e ko utepan a odposle mu deluvalo i go teralo da se smee i da e non stop vo dvizenje.Gi imam okolu mene mnogu bilderi sto koristat takvi gluposti,i site se koj pomalku koj povece udreni vo glavata,a za snaga gi butkam i na raka i vo rvanje vo sekoe vreme.PRIRODNO SI E PRIRODNO barem po moe mislenje.

Сепак сум фактор кој не смее да дозволи еден невоспитан да навредува. Имам 39 години и стаж во овој спорт од 1982, сум доволно стручен да кажам дека-Јас не внесувам ѓубре во мојот организам. Немам зависност од протеинските додатоци кои ги внесувам.Сум ги користел,сум имал период на долги години нивна не употреба, па не сум изгледал ниту изгледам пифтијасто.Не информирани особо може да имаат лажна престава во нивниот мозок за дејството на додатоците во ихсраната, оние кои ги користат не. Далеку од тоа дека некој е блиско до полудување со нивна употреба.Во Америка и секаде во светот ова е еден од поголемите бизниси, од причина што се користи во сите спортови, да не зборувам и од страна на луѓе кои рекреативно се бават со било кој спорт. И батка, ако не сакаш да научиш,не семешај на места кои не те интересираат. Не кажувај прикаски дека јадам трици, не кажувај дека сум сељак, ќе треба да те демантирам за сето тоа визуелно.
Се извинувам на упад.


аплауз

bravo Gjoroski taka e

sepak ti si profesionalec i imas ogromno poznavanje od ovie raboti

Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 02:26
OOOO uste eden bilder doaga napomos,luge ne se tolku opteretuvajte sto mislat drugi,ova e forum i ima razlicni mislenja,vase pravo e sto i kako koristite.

Изменето од bodeti - 06.Декември.2009 во 21:01
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 09:46
Mesecinke, обично ова е место каде билдерите и сите оние кои сакаат тежински тренинзи, без разлика со која цел, доаѓаат.
До душа, се наоѓа и по некоја, Mesecinke, неедуцирана, а сепак стручна, па со цело срце и помагаме да не залута многу со својата, Mesecinke, стручност.
Во еден пост имаш пишано дека околу тебе масовно се употребуваат овие додатоци...којзнае Mesecinke моја каква мака имаш ти од опкружувањето твое, тамо далеку...Mesecinke
Кон врв
i.ars Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај i.ars Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 19:56
Abe Ѓороски не ти е лесно на тебе да убедуваш народ за тоа колку "опасниве хемикалии" не се поопасни од алкохолот или цигарите, и ред други теми... али еве ме и мене и гледам уште некои луѓе тука што се разбираат, па ваљда ќе успееме да ги едуцираме луѓево? што викаш?

Изменето од i.ars - 11.Декември.2009 во 19:57
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 02:51
Koj saka da znae, prvo ke prasa, nema da kazuva. Nekoi lugje se strogo ubedeni vo tie nebulozni muabeti. Ne znam kako jas posle 5 kg protein i preku 1600 tableti amino (a da ne gi nabrojuvam i drugite suplementi sto gi zimam) se osekjam odlicno збунетост zamislete...toa jas. A sto da recat lugjeto t.e. takmicarite koi po cela kanta dnevno zimat protein pa nisto ne im e..
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
LSD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 13:07
Имате стручњак како Ѓороски на форумов место да прасате несто корисно вие писувате глупости и невистини.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 15:45
Ne be druze, proteinot se zimal za sila i definicija se pravi so trcanje... Gjoroski vrska nema голема%20насмевка  se iznasmeav vcera na muabetov za proteinot i za definicijava
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2010 во 10:52
koj spomna protein i definicija? газење%20од%20смеење
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.