IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Таттоо и Пирсинг Сликички
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаТаттоо и Пирсинг Сликички

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 105>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 00:26
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 00:30
Originally posted by maja maja напиша:


Od site tetovazi samo ova mi se dopaga najmnoguSmile
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:13
Е има доста убави а уште не покажани,еве види го ова

Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:15
EEE,i ova e veke nesto drugo-cool!
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:16
Или ова

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:20
Е а ова ми е една од по омилените бидејки ја има правено моја ученичка иначе единствената девојка која тетовира во Македонија,а како тетовира мислам дека се гледа

Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:33
kaj gi naogate, alal da vi e
covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:40
Boogie gi tetovira-negovi se,ako sakas pravec-BoogieBig smile
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2006 во 01:44
Секако гордо направени во Македонија
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2006 во 01:35
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

лееееј...колку е царски пирсон шо и е на носон...измеѓу очи...wow
Точачиња.
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2006 во 01:39
Bas toj mi e jeziv...ma nekako mi se mnogu pirsovi..barem 2-3..za moj vkus mnogu...
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2006 во 01:44
Е сега различни луѓе различни вкусови.Битно е дека девојката е испирсана точно кај што треба спрема нејзиниот изглед и баш е привлечна со пирсовите,погледот и е ....
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2006 во 00:45


Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2006 во 10:07
Boogie-vaka kako si pocnal ke ne nateras site na tetovaza..LOL 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 105>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.