Испечати | Затвори го прозорот

Таттоо и Пирсинг Сликички

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Други хобија
Опис на форумот: Тетовирање, филателија, оружје, собирање салфетки...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=3915
Датум на принтање: 20.Октомври.2020 во 22:38
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Таттоо и Пирсинг Сликички
Постирано од: Boogie
Наслов: Таттоо и Пирсинг Сликички
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 21:33
Ова нека биде место за сите убави сликички кои би сакале сите да ги видиме.Не е лошо и вашите тетоважи и пирсови да се најдат тука.

Samo bidejki vie gi baravte


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенствоКоментари:
Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 21:39


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 21:40


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 22:23


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Април.2006 во 23:57-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 12:00

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 14:03


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 14:04


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 22:54


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 12:58

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 09:04


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 15:17


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 17.Април.2006 во 23:01
Мојот омилен таттоо артист Боб Тајрел,човекот е чудо погледнете ги само сликите и пробајте да искоментирате за оваа кожна уметност.-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 18.Април.2006 во 01:28
И нешто зачудувачко-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 00:26


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 00:30
Originally posted by maja maja напиша:


Od site tetovazi samo ova mi se dopaga najmnoguSmile

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:13
Е има доста убави а уште не покажани,еве види го ова-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:15
EEE,i ova e veke nesto drugo-cool!

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:16
Или ова-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:20
Е а ова ми е една од по омилените бидејки ја има правено моја ученичка иначе единствената девојка која тетовира во Македонија,а како тетовира мислам дека се гледа-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:33
kaj gi naogate, alal da vi e

-------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:40
Boogie gi tetovira-negovi se,ako sakas pravec-BoogieBig smile

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 01:44
Секако гордо направени во Македонија

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: joki
Датум на внесување: 23.Април.2006 во 01:35
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

лееееј...колку е царски пирсон шо и е на носон...измеѓу очи...wow

-------------
Точачиња.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 23.Април.2006 во 01:39
Bas toj mi e jeziv...ma nekako mi se mnogu pirsovi..barem 2-3..za moj vkus mnogu...

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 23.Април.2006 во 01:44
Е сега различни луѓе различни вкусови.Битно е дека девојката е испирсана точно кај што треба спрема нејзиниот изглед и баш е привлечна со пирсовите,погледот и е ....

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 00:45
-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 10:07
Boogie-vaka kako si pocnal ke ne nateras site na tetovaza..LOL 

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 11:25
Убаво е тоа,зошто да не

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 12:00
Da ne se iznasarame mnogu-pa posle epten ke bideme prepoznatlivi-tetovirani forumdziiLOL

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 12:04
Ке си ставиме таттоо лого на форумов

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 28.Април.2006 во 22:38
Денеска беше напорно но се исплатеше
-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 07.Мај.2006 во 01:02
aj objasni malku okolu nacinot na tetoviranje i rizicite-ima ili nema rizik...kako i koga da se tetovira kozata,a mozes isto i okolu pirsingot nesto.....

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 07.Мај.2006 во 14:35
За тетовирањето има многу да се објаснува и сигурно тоа нема да може да се направи вака,обично за сите нејасни работи околу тетовирањето има литература која е многу лесно достапна но еве ке пробам да објаснам неколку работи.Ке почнам со Историјата на Тетоважите -
Тетовирањето се смета за најстар занат значи се користи уште од почетокот на човечанството и во Македонија има многу длабоки корени.Кај нас најстар податок за тетовирање е од времето на создавањето на самата Македонија значи одредени племиња во Македонското Царство користеле тетовирање за најразлични ритуали - воени,културни и казнени.На Античките Македонски керамики има многу отсликани херои како се тетовираат а има и мумиски докази за тетовирани Траки и Грци.Парис се тетовирал на нога во храмот на Херкул за почит,Херодот има запишано како Аристогора се тетовира на главата и уште многу.Тетовирањето така од античко време до ден денес се продолжува во Македонија во континуитет без престанок.
Продолжува...


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 09.Мај.2006 во 12:01


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 09.Мај.2006 во 12:02


-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 01:16


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 12:19
lavot e super..ama covekot e mnogu vlaknestLOL

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 19.Мај.2006 во 22:40
LOLLOLLOL Доказ дека сме настанале од Мајмунот се секако влакната но се согласувам можел малку да се среди.Иначе не е лав него тигар

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Мај.2006 во 08:26
Abe nemozev ni da gledam vo slikata...ne e bas prijatno..pa tigarot lav mi se videLOL

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 04.Јули.2006 во 22:31
kade se novite tetovazi......ajde boogie ne tuku se vrti stavaj sliki

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 04.Јули.2006 во 23:09
-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 14:01

ova bese mnogu dobro bravo'-------------
dudenz


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 08.Јули.2006 во 21:01
Има уште само чекам да се присоберат повеке за да биде поинтересно

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: tate
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 18:51
ej bogi a na taa tetovaza so e na 3ta strana (pajakot na raka sto e) oti taka bled e ispadnat??

-------------
aids


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 09.Јули.2006 во 21:41
Таква е сликата,тоа е сликано веднаш по тетовирање иначе добро око убава забелешка еве нешто што е работено на два пати па може да се види разлика помеѓу стара и нова работа-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 02:09
lee brat go posetiv linkot so stoi na tvojava strana ''boris tatto'' taka nesto bese zacuduvacki tetovazi takvo nesto nemam dosega videno ''kakvi boi'' leleShocked

-------------
dudenz


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 18:18


-------------


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 10.Јули.2006 во 18:55
ovaa e crtana ne mi se sviga bash

-------------
dudenz


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:37


-------------


Постирано од: laki
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:47
STRASNO IZGLEDAS OVA AVTOPORTRET LI E ???????????


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:49
Ne be drugarka mi e, jas sum poubava Big smile

-------------


Постирано од: laki
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:53
STALNO ZNAES DA ME UTESIS E BAS TI FALA SE MI E POLESNO


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:54
Milo mi e  Wink

-------------


Постирано од: Bella_Tigrica
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:55
Xexexe...slikive se dobri...ali izgleda bolelo ova ...pogotovo onaa slikata so "zmijata" na 2-3 strana....patem sakam da stavam pirs na dolnata usta na sredina....xmmm....nego da ne ostanam pokusa i jas eve nekoi sliki od mene ....pfff.....ne gi bivaa Cry

-------------
Mislam....znaci postojam


Постирано од: laki
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:56
SAMO CEKAJ JA DA VIDAM SO MI PISUE U HOROSKOP ZA DENOVIVE


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 11.Јули.2006 во 02:59
Ne mi se sviga mnogu pirs pod dolnata usna. Mnogu sakam pirs na vega ili na stomak

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 12.Јули.2006 во 23:11-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:17
E ova e dobra tetovaza Thumbs Up

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:19
Добра е но има и подобри ајде да видам дали ти имаш некоја добра сликичка

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:26
Nemam Boogie, ne se razbiram mnogu vo tetovazi ama ako imam obavezno ke zakacam nekoja..... sega ke se potrudam

-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:35


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:35
Убаво убаво се гледа дека си романтичнаClapClapClapClapClapLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:39
Fala, fala Big smile Ama ne sum takov tip ako mislis na neromanticno dusa.... ama mi se svigaat vakvi tetovazi na ubavo masko teloBig smile Eve uste edna


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:43
Originally posted by SkorpijA SkorpijA напиша:Па оваа тетоважа е на девојка


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:46
ConfusedConfused Epa devojkata si ja zgresila tetovazata LOLLOLLOL

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:47
Добра си ти знам јаClapClapClapClapсе снаоѓашLOLLOLLOLLOL

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:51

Skorpiice... snaodlivi sme si nie skorpiite Big smile-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:52
Опасни подобро кажано затоа јас си се пазам да не биднам гризнат

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:55
Ne ne, jas ne grizam..... stipam i bockam po malku ama samo vo samoodbrana Big smile

-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 13.Јули.2006 во 01:56


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 03.Август.2006 во 00:50

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 03.Август.2006 во 11:37


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 03.Август.2006 во 11:45
Boogie sto sakas da kazes so ova

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 03.Август.2006 во 11:47
Пуштам сликички од добри тетоважи за да се види разликата помеѓу тетоважите

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 14.Август.2006 во 11:15

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 12:48


-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 19:00
-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 20:58
so napraifte so slikickive zataivte izgleda

-------------
dudenz


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 13.Септември.2006 во 21:12
The%20image%20“http://bobtyrrell.com/galleries/Portraits/images/portrait_57.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
The%20image%20“http://bobtyrrell.com/galleries/Animals/images/animal_28.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
The%20image%20“http://bobtyrrell.com/galleries/Portraits/images/portrait_07.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: GhostRider
Датум на внесување: 14.Септември.2006 во 19:45
Lele, Boogi ne ti se gledav slike :)
 
I daj isprazni ga inbox...ne moze covek da stupi u kontakt sas tebe. 
 
Jutre ke vi stavu sliku od tetovazu sto ke gu pravu sga. Ke vidimo sto ke napravi Boogi LOL


Постирано од: ice_dmx
Датум на внесување: 14.Септември.2006 во 20:13
sto akcent ke bese ovaConfused

-------------
dudenz


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 15.Септември.2006 во 00:58
КујмановскиLOLLOLLOL
Што бидна слика ке гу видимо или д`нска неLOL


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 17.Септември.2006 во 22:49
The%20image%20“http://bobtyrrell.com/galleries/Portraits/images/portrait_42.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
The%20image%20“http://bobtyrrell.com/galleries/Portraits/images/portrait_29.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
The%20image%20“http://bobtyrrell.com/galleries/Portraits/images/portrait_08.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 17.Септември.2006 во 23:24
ke vidite vie ja mojata koga ke ja stavamLOLLOLLOL denovive

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 17:45


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 19:06
LOLLOLLOLLOL u vrska so teteovazite ili zelbata i pasijata za niv???

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 19:09
муабетов ми беше дека на бабава не и треба гардероба,целосно е *облечена*


-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 19:18
e da ama sve  mi bolje lepo stoje rabotaaLOLLOLLOLLOL
 
nego pa bravo za majstorot,breee kakva umetnost!!!!


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 19:19
Не зезај,гледаш дека огрлицата и се слага со сукњата

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 19:20
ejjjjjjjj da be epa dobro malce se imalo usulLOLLOL  ili pred slianje nekoj use maaalce ja zakitilWink
sakas tetovazi sakas pirsovi se na edno telo,ekkkstra!!!
 
 
sto vikate za tipcevo??LOLLOLLOL


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 22:16


A kako aLOLLOLLOLLOLWink


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 20.Септември.2006 во 22:18
hiiiiiiiiiiiiiiii   Igorceee pa si ja cuval??Smile  Abe tetovazate e super ama slikava ne e bas ubavo iskocena!Cry  aj jas ke ja slikam denovive pa ke ja stavamSmile MORAM ne za drugo!!! MOzda poubavo ke ispadne!!
 
 Ja bi za uste maaalce ogance da i dodademeSmile


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 13:18
 
so ubavo bi stoelo na apostolkaLOLLOL


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: bone
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:00
[QUOTE=Boogie]

mnogu sexy e...bas kako i cupeto so ja ima Tongue LOL Wink

-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:04
FALAAAAAAAAAA   BONE ke staam ja poubava slika ama i od dr tetovaza e sea se mislam samo dali cela da ja sliknam da ne me baniraat??LOLLOLLOLEmbarrassed

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: bone
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:09
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

FALAAAAAAAAAA   BONE ke staam ja poubava slika ama i od dr tetovaza e sea se mislam samo dali cela da ja sliknam da ne me baniraat??LOLLOLLOLEmbarrassed
 
nema da te banirat bez galje ti samo klaja slikata Tongue Wink LOL mislam deka ke privleci mnogu vnimanie LOL WinkTongue


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:13
aj bas ke staam!!LOLLOLLOL   da ne gleeat pod 18LOLLOLLOL

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: bone
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:15
Originally posted by SeXY SeXY напиша:

aj bas ke staam!!LOLLOLLOL
 
 
 
 
                    LOL lele pa jas to cekam eden mesec Tongue Wink i imam 23 taka da Star


-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 17:08
aj ke stavam sliki  a i cekam da vidam tvojata tetovaza!!LOLWink
 
i da dojdam da gi vidam crtezite??LOL


-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassionИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk