IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Други хобија
  Активни теми Активни теми RSS - Таттоо и Пирсинг Сликички
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаТаттоо и Пирсинг Сликички

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101102103104105>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 23:16
ова дури и на мене личиLOL
Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2007 во 00:23
иста е како тебе
слатко
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 20:07


SEXY... KOJA TI E WEB STRANATA DA VIDAM ....

NE MI DADE ZABELESKI NA MOJATA WEB STRANICA...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 22:22
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:SEXY... KOJA TI E WEB STRANATA DA VIDAM ....

NE MI DADE ZABELESKI NA MOJATA WEB STRANICA...

 
Under constructionWink
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 22:26

ќе биде змејчево и готовоBig%20smile

Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 23:32Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 23:43
интересно него некои тетоважички барам во оваа големина и некако вака да бидат по формава за да ми се совпадне со другаваBig%20smile 
 
што знам нешто како ова но во црвеноSmile
 
 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 23:46
Ке најдеме,ке дојдеш у понеделник и ке најдеме
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Февруари.2007 во 23:51
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Ке најдеме,ке дојдеш у понеделник и ке најдеме
 
 
Лелеле мора да најдеме иначе отиде  CryCry 
 
само ќе мора и нешто да оставиме за др зима(позадина на пример)  за да има што да се тетовира инече.... LOL  LOL  LOL  LOL  LOL  LOL 
Кон врв
ice_dmx Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2006
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 390
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 03:18
ajdee ti trgna na tebe sexy
dudenz
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2007 во 22:20
Originally posted by ice dmx ice dmx напиша:

ajdee ti trgna na tebe sexy
 
Ми тргна мора како Big%20smile
 
па тука освен ти ја нема ан никој тргнато , штета Cry  Cry  Cry 
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2007 во 10:49


AJDE I TUKA DA ZIRNAM STO IMA ....

SEXY .... ALAL DA TI E ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2007 во 01:39
heheh
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 22:16
Уште има за доработка но конечно се гледа крајот

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101102103104105>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.