IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Речник на зборови и изрази
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Речник на зборови и изрази

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Речник на зборови и изрази
    Испратена: 25.Јануари.2006 во 02:58
Речник на современиот Македонски јазик
- споредба како се збори во светот, а како кај нас

С:Драг колега, долго не сме се виделе.

M:Кај си бе пизда ти материна!

 

C:Малку предолго чекав, ама нема проблем.  

M:Кај си бе да ти ибам!

 

C:Господинот е многу образуван.  

M:Абе он е педер.

 

C:Мислам дека не ги согледавте сите аспекти на договорот.

M:Да ти ибам ќоравиот.

 

C:Мора да се шегувате.

M:Ај не сери.

 

C:Не, никако не сте во право.

M:Да ми го пушиш.

 

C:Информацијата која што ја имате неодговара на фактичката состојба.  

M:Не јади гомна.

 

C:Вашата секретарка е многу шармантна.

M:Абе го е*еш ти ова или не?

 

C:Пријатен ручек.

M:Диши малку бе говедо!

 

C:Која функција ја има господинов во фирмата?

М:Кој к*рац е овој овде бе?

 

C:Во моментов не сме заинтересирани за реклама.

M:Шо к*р ќе ми е реклама. .

 

C:Сметам дека неговото мислење не треба да се земе в предвив.

M:Кој го е*е него.

 

C:Оваа зделка е лесно остварлива.

M:Ова е пичкин дим.

 

C:Ова не е можно.

M:Жими к*ров.

 

C:Не сме во можност да ви дадеме роба на одложено плакање.

M:Да ти го дадам мојов на одложено.

 

C:Мислам дека законот не треба да се уважи.

M:Кој го е*е законот.

 

C:Конечно!

M:Фала к*рцу!

 

C:Извини.

M:Јеби га.

 

C:Господинот нема големо влијание.

M:Може да ми се фати.

 

C:Благодарам многу.

M:(непознато)
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 22:35
Како се вика девица на Кинески?
Њу Нико Није Чуко!
Кон врв
Jo be Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 274
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jo be Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 21:48
        KAKO SE VIKA PISTOL NA TURSKI ?       PATLAK
TALE
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 13:49
Знаете (смешен) превод на некои наши зборови и изрази на некој друг јазик?
(турски, бугарски, хрватски, унгарски, јапонски, англиски, германски,...)

Ставајте ги овде....
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 13:51
Пчела (на унгарски) - серемед
Оса (на унгарски) - несеремед
Стршлен (на унгарски) - несеремед турбо
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 14:22
Ананас на турски - машала шишарка
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 15:22
radio na turski: djurulti kutija
licna karta na turski: surat tapi
ebivetar na hrvatski: zrakoprc
penis na hrvatski: milokliz

Изменето од batt's
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 16:13
krivina na italijanski-k*rva
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 16:21
газ на бугарски - плин
Кон врв
laura Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Октомври.2005
Локација: Bulgaria
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laura Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 16:30

baram  na bugarski- pipam

Sho barash?

sestra ti

Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2006 во 18:05

kopriva na turski- katilj treva

mini suknicka na bugarski-gazovejka

pasos turski-dzenem surat tapija

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 17:44
брзата птица итрица – турбо биљбиљ ептен к*рназ

којотот – ем абдал ем баксуз

телефон – абер гајтан

мобилен тел. – џенем абер јок гајтан

далновод - џенем гајтан, уџум струја

пендрак – сус гума

Полицаец - сус гума ефенди

Специјалец - машала сус гума ефенди


Изменето од Julija
Кон врв
WORHOLL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WORHOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 17:52
СЕКРЕТАРКА НА ЈАПОНСКИ- НА ЧИЧО МУ ЧУЧИ
МИНИЧ НА ИТАЛИЈАНСКИ - ПАНОРАМА ДЕ ЛА ПИЧОРЕ
АБОРТУС НА ИТАЛИЈАНСКИ - РЕМОНТО ДЕ ЛА ПИЧОРЕ
А НА БУГАРСКИ - АТЕНТАТ НА к*рЧЕВАТА РАБОТА
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2006 во 18:06
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.