IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Акни
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Акни

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2010 во 15:58
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Што се` немам пробано против акни. И само ми излегуваат, преку ноќлутина ( ама и јас сум крива, ги стискам често ) црвенеење И креми и лосиони, триста чуда. Сега почнав со Клирскин од Авон, па да видам дали ќе има позитивни резултати ова.

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/15/24110.jpg
ic ne e ubavизненадувањеlit..mene mi se nafrla ushte tolku liceto
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 17:15
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

И Литиум, функционише? 
 
( касно го гледам ова, сори )
 
Искрено Тиги, кога почнав да го употребувам на почетокот имаше ефекти, ги сушеше акните, и неколку дена после ги немав.
Но после недела дена почнаа пак да ми излегуваат.
Пак ставив на новите акни, ги исуши, ама пак ќе се појават нови не
Ова изгледа само така моментално делува не
Ене го, ми стои во бањата потрошено само до половина не
 
Сега ставам еден бебешки лосион од Хемел и една маст од Хемел.
Ставам навечер и делува како за почеток. Ставам цела недела, и фала Богу немам нови акни излезено да Ќе видиме и тоа колку ќе помогне.
Ама па како што кажав и јас сум виновна.
Кога ќе ми излезе нова акна, јас ја стискам, не можам да ја гледам, и тоа уште повеќе се зацрвенува и станува полошо.
А не треба воопшто да се чепкаат.
 
 
 
 
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 21:15
акни...тоа се она , бубуљици?збунетост
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 21:38
Originally posted by Џо Џо напиша:

акни...тоа се она , бубуљици?збунетост
 
Бубуљици, мозолчиња.. whatever... Ама многу се досадни кубење%20коса
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 21:50
Originally posted by Lithium Lithium напиша:

Originally posted by Џо Џо напиша:

акни...тоа се она , бубуљици?збунетост
 
Бубуљици, мозолчиња.. whatever... Ама многу се досадни кубење%20коса


Се наоѓа ли лек?
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 21:55
Па... се обидуваме да го најдеме... намигнување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јули.2010 во 23:01
Чекајте људи...

Бубуљица е она вообичаено, малку црвено, шо фаќа `жто, или гној како сакате. Гадно изгледа. [:-&] Но, поминува нешто побрзо од акните, кои се нешо по сериозна ствар. Три пати поголеми се од бубуљиците, потешко се отстрануваат и се црвени.

Бубуљ обично се јавува на нос, чело, брада.
Ова многу често, да не речам секогаш, се јавува на образи и делот кај слепоочниците.

Грдо е да се чепкат Литиум.
Сигурно нејќеш дупки да имаш! Или флеки.

И јас имам бубуљици, па нема везе, јес да се досадни али кај и да се, ваљда ќе поминат.

Ја користам тоник од Јонг Дерм, само тој ми се погоди, за чистење кожа и одозгора шлапам една крема од Докторс.
Помага.

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 00:52
Како сакате наречете ги, мене се тоа што се појавува на лице, а не треба да го има ми оди на нерви тага
Tиги, мислам дека знам која крема ја користиш.
Ова на сликава што е белото кутивче со камилица на него.
Јас го купив пред една година, леле ставив еднаш другиот ден лицето дупло повеќе ми беше со акни изненадување А и гадно мириса некако изненадување
 
 
 
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 17:45
Да, таа е.
Само гледаш, кај секого различно.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 19:30
Земав Eucerin сапун па ќе видиме дали ќе бидам лепотан...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2010 во 22:27
Предраг, очекувам одговор за неколку недели. Важи?
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 00:08
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Предраг, очекувам одговор за неколку недели. Важи?


Ќе видиме...

П.С. несмееш да ми откриеш име бе...рамнодушностне%20кажувај%20никому
ако дознаат дека сум  ‘драг‘...ми пропадна badboy look-от...смеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 02:25
Хаааа...
Ти веќе се откри у друга тема ај ај...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2010 во 15:59
фала богу немам акни,... само ме загрижува што лицето ми е мноооогу мрсно, наутро посебно.... и на носот ми испаѓаат такви што треба да ги пукнеш и тече одвнатре белко тоа го забележав последниве 2-3 недели... не знам дали е поради жешково или...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.