IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Исповедување
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Исповедување

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
MissSexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2007
Локација: Cook Islands
Статус: Офлајн
Поени: 364
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MissSexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 21:33
Те сакам !
Ме плаши самата помисла дека толку ми значиш , дека толку сум слаба спрема тебе , дека во краток период ми стана најзначајното нешто.
Осекам дека се губам , во време и простор но не мие битно , ха која смеа јас што бев јака и не паѓаав на никој и не ми требаше долго време за скроз да ти се предадам и да уживам во то.
Ме плаши , ме сакаш сега кога сум весела и шармантна ама дали ке ме сакаш кога ќе ме прифатат моите ?
Те молам биди маж и издрзиги сите мој мали мани кој ме прават јас да сум јас ...
Ми требаш најмил!
И фала ти за осмехот на моето лице и сјајот во очината..
U never get a second chance to make a first impression
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 00:13
Don't mention it
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 09:16
jer kad vino popijem , razum izgubim sve zaboravljam i nisto ne vidim
jer ti i ja nismo mogli skupa , sve bilo je protiv nas , tiho svadjali , mirili na glas , jednog od drugog trazili smo spas i nasli ga u rastanku.
Znaj , ljubavi svakoj dodje kraj , za tebe uvijek bicu tu u pola noci kad ti zatre*am , ko prijatelj cu puno da ti dam samo mi reci da znam .
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 14:29
Zaludno gledas vo mene, zaludno od mene cudo cekas zosto ljubov nemam ni za sebe, a patistata ti se taka siroko otvoreni. Dvizi se kon novite pravci, a jas samo ke uzivam vo gletkata dodeka sonceto zaoga i se preliva vo tvojte meki kosi. Moja vina ne sakam da bide vakva ubavina sto ke unisti, a nekoj mora... 
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 16:59
Kolkupati samo sum gi slusnala zborovite TE SAKAM i kolkupati sum gi izgovorila istite. Ponekogas duri pomisluvam deka toa e samo fraza koja treba da ja koristis koga si vo podolga vrska. Koe e vistinskoto znacenje na ovie zborovi? Mosne individualna rabota bi rekla.. Te sakam zosto so tebe mi e ubavo ili te sakam zosto vo tebe gledam covek koj spored moite kriteriumi e dostoen za ljubov. Moze da ti bide ubavo so mnogumina no toa ne bi trebalo da se poistoveti so ljubov. Cestopati sopstvenata potreba za ljubov ja mesame so ljubovta kon partnerot i izgleda otprilika vaka: SAKAM DA SAKAM I DA BIDAM SAKAN/A=TE SAKAM. Ili mozebi vaka TE SAKAM=BARAM NESTO ZA VOZVRAT. E ne bilo taka. Se dodeka ljubime za da dobieme nesto za vozvrat toa ne e ljubov tuku manipulacija. Ne deka sum najpametna i deka ne sum go upotrebila i jas toj zbor nadvor od negovoto vistinsko znacenje, poentata mi bese druga.. Gledajte gi delata lugje, ne zborovite. Zborovite mozat da se izbrisat, delata ne. 

Изменето од Mishell_G - 26.Ноември.2007 во 17:00
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 18:00
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:


Kolkupati samo sum gi slusnala zborovite TE SAKAM i kolkupati sum gi izgovorila istite. Ponekogas duri pomisluvam deka toa e samo fraza koja treba da ja koristis koga si vo podolga vrska. Koe e vistinskoto znacenje na ovie zborovi? Mosne individualna rabota bi rekla.. Te sakam zosto so tebe mi e ubavo ili te sakam zosto vo tebe gledam covek koj spored moite kriteriumi e dostoen za ljubov. Moze da ti bide ubavo so mnogumina no toa ne bi trebalo da se poistoveti so ljubov. Cestopati sopstvenata potreba za ljubov ja mesame so ljubovta kon partnerot i izgleda otprilika vaka: SAKAM DA SAKAM I DA BIDAM SAKAN/A=TE SAKAM. Ili mozebi vaka TE SAKAM=BARAM NESTO ZA VOZVRAT. E ne bilo taka. Se dodeka ljubime za da dobieme nesto za vozvrat toa ne e ljubov tuku manipulacija. Ne deka sum najpametna i deka ne sum go upotrebila i jas toj zbor nadvor od negovoto vistinsko znacenje, poentata mi bese druga.. Gledajte gi delata lugje, ne zborovite. Zborovite mozat da se izbrisat, delata ne. 




TAKA E..OD KOGA SAKAV DA TI KAZAM DA PREJDES NA PRAKTIKA...DOSTA PISUVANjE...IMA LUGE STO NE CITAAT DOBRI MISLI....BIDI ...BIDI... ...IMAJ
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 13:25
te sakav te sakam i sekogas ke te sakamсршено%20срце
... only God can judge me ....
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2007 во 13:30
И јас ќе се исповедам сега:
 
Требаше да сум на работа, а не сум црвенеење
Veni Vidi Vici
Кон врв
Diki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 18:20
a na popot li?голема%20насмевка
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 14:59
Во твоите очи се пронајдов.Знаев и сеуште знам дека несмееме да сме заедно,но... Секоја вечер ти праќам бакнеж за добра ноќ,а секое утро се будам со тага во срцево и солзи затоа што знам дека повеќе никогаш нема да те гушнам.Зошто постојат други???
п.с.Ти благодарам за прекрасната ноќ мината под ѕвездите.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 15:38
Heh....zarem zborovite se mnogu bitni....ne se!!Cuvstvuvav potreba da kazam nekomu sto i kako...Bev vcera vo manastirot vo selo zrze i zborav so vladikata.Kliment oti osekav deka nikoj drug nemoze da mi pomogne...Stoese vo gradinata so angelski prizor...Ne znaev deka e toj vladika...Zboravme mnogu,za se i sesto!Jas mu ja kazav mojata zivotna prikazna...a toj so blaga nasmevka na liceto mi vika:"Gresen si,si se fatil pod raka so lukaviot!"...tuka nastana molk...moment na vistina i kaenje,solzi od moite oci kako reka..Pred momentot na odluka mi vika:"Zosto site intelegentni momcinja vleguvaat pod kapata na lukaviot?" ...Vo toj moment svativ deka ne mi e mestoto vo manastir...nego megu lugjeto!Tie i jas vo sprega mozat da go dadat rezultatot od moeto pokajanie..So blaga nasmevka na liceto me isprati i mi pruzi prevoz do vozot za Bitola!Po patot bura od misli...srceto kazuva edno a razumot drugo...Posmiren nego bilo koga do sega si otidov doma..Niti znaeja kaj bev,niti mi prasaa...Potonav vo son bez apcinja...Sabajlinata osetiv uste pogolema praznina,dupka kako krater!!!Tekstot taa sto ke go cita znae za kogo e....Mi falis i mi trebas ednistvenoto cuvstvo so go osetiv denes...Te povrediv,ti zadadov bolka!No
se pokajav za toa so sum go napravil,pruzi mi sansa da svatis deka si del od mene....i deka bez nego sum pola od toa so treba da bidam!!!
P.S>Patot kon gjavolot(lukaviot) e poplocen so dobri nameri!!!Kakov paradoks ama vistina...Ostanuva na tebe da odlucis?
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2007 во 18:14
Znaes li deka cekam da se javis? Ne se oddeluvam od telefonot od strav da ne go propustam toj mig. Mozebi ne te poznavam dobro, mozebi nema da se razgori ogan megju nas, no ljubopitna sum da doznaam dali ova sto go cuvstvuvam e nesto poveke od flert. Tvojot lik e vo moite misli postojano, se prasuvam sto pravis sega vo ovoj mig. Dali i ti pomisluvas na mene? Denot izminuva, no telefonot ne svoni. Mozebi taka trebalo da bide si vikam, no se uste veruvam deka vo eden mig nasite misli ke stanat edno i ke go napravis presudniot cekor koj ke ne spoi. Mislam deka vo tvoite oci ja vidov istata onaa osamenost koja zraci od mene, te poistovetiv so moite zelbi, se prasuvam dali bi mozele da uspeeme? Eh barem da go slusnam toj zvuk na telefonot koj ke mi dade znak deka go mislime istoto. 
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 18:15
Nikogas vistinski ne najdov mesto koe ke go vikam dom
nikogas ne se zadrzuvam dovolno dolgo za da go izgradam..
Ako mojot zivot e za izdavanje a ne naucam da kupuvam
togas ne zasluzuvam nisto poveke od toa sto go imam
zosto toa sto go imam ne e vistinski moe.

DIDO "Life for rent"






Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2007 во 21:53
Vo edno istrazuvanje psiholozite go merele vremeto na taguvanje koe mu e potrebno na covek da se oporavi od nekakva zaguba. I dosle do eden period od 6 nedeli. Znaci uste 4 nedeli ke go izdrzite mojot intenzitet na pisuvanje tuka na forumot i posle toa ke prestanam da ve davam, zosto spored psiholozite dotogas ke go nadminam periodot na taguvanje po neuspesnata vrska газење%20од%20смеење.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.