Испечати | Затвори го прозорот

Исповедување

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=3645
Датум на принтање: 29.Април.2024 во 07:58
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Исповедување
Постирано од: монте кристо
Наслов: Исповедување
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 15:37

Ако некој сака да си кажи мислите љубовни упатени према саканата  или сака да се исповеда бујрум .

еве јас ке поЧнам - сонце никогаш не сум сакал да те повредам и многу те сакам , само никогаш не сум сакал да ја крадам среќата на другите луѓе .

 

Повелете и вие другарице и другови

 

 



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .



Коментари:
Постирано од: natalija
Датум на внесување: 17.Март.2006 во 21:37
Не си воопшто свесен колку те љубам Никогаш не те кажав...
Колку ми недостасуваш колку патам..
Далеку си сега многу ...но, ако судбината сакалатака ќе прифатам со тешко срце...Каде и да си секогаш ке теносам во моето срце и само за те*е ќе и пракам на месечината молби да те чува од злото да ти дари спокој.

-------------


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 18.Март.2006 во 16:40
sekoj den mi nedostigas-sekoj den mislam na tebe i baram nacin da te zaboravam no nikoj ne e i nema da bide kako tebe  -kolku e tesko da znam deka patistata ni se razminaa zasekogas


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Март.2006 во 20:05
AUUUUUUUUU,kolku trogatelno,solzi mi naviraat........!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 18.Март.2006 во 20:14
mislam deka sega treba da ti vratam deka tukaaaaa nema gluvi se negiras sebe i a so cuvstvata nikoj ne treba da se potsmeva -na kraj ako imas problem resi go a ne da davas glupi komentari-naiskreno 


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Март.2006 во 20:31
Shto ima glupavo vo toa, koga plache chovek? Slushna.............?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 18.Март.2006 во 21:19
ok primirje!!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Март.2006 во 23:49
Ne,tuku mir...................!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Март.2006 во 11:58
ruzno , ruzno , nesrecna ljubavi , vec odavno kasno je za sve :((((

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 20.Март.2006 во 11:56
Немам храброст да ти пишам, ни да ти се јавам ни смс да ти пратам. На самата помисла колку ми е тешко колку ми недостигаш прстите ми се кочат срцето ме боли...Секој ден секој саат, минута секунда е агонија без те*е..Ми недостигаат очите твои кои светеа како смарагди, ми недостасува раката твоја да ја допре мојата, ми недостасува гласот твој допирот насмевката.
Патам во агонија сум.. светлина гледам надеж нема..

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 20.Март.2006 во 12:05
МИ СЕ ЧИНИ ГО ПРОКОЦКАВ ЖИВОТОТ НЕ ОДИГРАВ КАКО ТРЕБА;СЕ ВРЗАВ ВО ЈАЗОЛ НА СТАРА И НОВА ЉУБОВ;НА МИНАТО И СЕГАШНОСТ;НА ОНА ШТО МОРАШЕ И НА ОНА ШТО ТРБАШЕ


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 21.Март.2006 во 17:25
pa najdobro e se da frlis vo voda i da trgnes od nula -znam lesno e da se kaze no se e vozmozno


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 10:18

site priakazni isti se tazni ko ovaa , samo ti si mi vo mislive koga e prazna dusava i samo pomisli  na toa sto se mozeme , mozebi e docna a moze ne



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: blue
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 10:36
има ли судбина душо? скроена ли сум точно по мерка за некој што е скроен точно по мерка за мене................


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 23.Март.2006 во 16:36
Не си дадовме шанса, можеби беспрекорно, несебично ќе се љубевме Но не се најдовме во право време.
Сега се само солзите, тагата ми натежна на срцето..Но можеби некогаш во подобри времиња кога сонцето ќе сјае ветерот ќе дува ке те најдам сам на таа ливада, кај тоа изворче

-------------


Постирано од: Patnik
Датум на внесување: 25.Март.2006 во 10:31

Штета што веројатно нема да го прочиташ ова....навистина се ми е дојдено преку глава...нема веќе извини,нема прости ми...нема назад, кога границата ќе се пречекори еднаш...враќање нема!



-------------


Постирано од: simonce*
Датум на внесување: 25.Март.2006 во 19:21
lele srce moe mn.te sakam,nikogas nema da te "izvaram"...ili prvo ke ti raskinam od nego da te izvaram

-------------


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 26.Март.2006 во 17:49
Neznam sto sakas od mene -veke neznam i jas sto sakam-se e haos!!!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 22:56
Originally posted by hektor hektor напиша:

Ако некој сака да си кажи мислите љубовни упатени према саканата или сака да се исповеда бујрум .

I koga te nema do mene ti sekogash si so mene, nasekade me sledish kako senka koja me prati vo dobro i zlo.Znam deka ti si toj komu mozam celosno da mu se poveram.Te sakam zivote moj!


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 29.Март.2006 во 23:00
so netrpenie go cekam momentot koga pak ke bideme zaedno


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 09:18
sega mila moja sakam da ti ja kazam mislata,  ne znam zasto mi se vrti niz glava : taman nasradin go naucil magareto da ne jade , toa mu pcojsalo

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 09:22
Сакав да ти посакам добро утро но, се плашев, сакав да ти пратам бакежи, мисла љубов збор дека сонцето сум јас те греам те милувам, како да ти кажам дека те љубам, а те љубам

-------------


Постирано од: kokolo
Датум на внесување: 30.Март.2006 во 09:52
ispoveduvanje, toa se gleda niz prozorcinjata na sekoj koj ima custva, zborovite mozat cesto da ja promarsat temata, no koga e nesto isprepleteno so custva nema sto da se ispoveduvame

-------------
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 31.Март.2006 во 17:15
sakam sekogas da bide kako vcera!!!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Април.2006 во 00:48
a,shto li bilo vchera?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 11:32
Секоја твоја мисла, твој збор, твоја невидена од моја страна насмевка кај мене предизвикува од ден на ден се повеке да те сакам, но никогаш повторно нема да имам шанса тоа да ти го кажам во очи.. Затоа ти пишувам овде кога и да помислиш на мене да знаеш длабоко во се*е дека тоа е така.. Јас те љубам.

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 13:18
Ne dozvolivme dalechinata da ne oddeli, se borevme eden za drug do posledno...no sega koga se e tuka do nas, koga stanavme edno, pochna da go zidash zidot na nedoverbata.Zatoa ova neka e poraka do tebe srusija tvrdinata, zaboravija ljubomorata....TE SAKAM ZIVOTE MOJ

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 13:34
zborovi zborovi zborovi
tie ubavi i nesovrseni
moze so niv da se bara proska
kako na prava verska ispoved   prosti mi oce zgresiv
toj kje ti prosti no sepak toa se samo zborovi
zatoa treba ednash covek da zakjuti

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: mece1
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 19:06
I can't eat, I can't sleep anymore
I wish I didn't miss you anymore





Постирано од: brza
Датум на внесување: 06.Април.2006 во 20:47
a,be chitajki go"sex"-ot,...............gledam deka vas ni PAPAta ne bi vi prostil,.......................!?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: maja
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 14:21
Go barav tvojot lik megju oblacite,
go barav megju zvezdite i pomegju morskite branovi
go pobarav i pomegju navlaznetite cvetovi na rozata...
Gi zatvoriv ochite i go vidov tvojot lik
vnatre vo moeto srce...
sekogash onoj prekrasen lik,
osetiv trepet na moeto telo
a so ovoj trebet osetiv
deka bez tebe ne mozam da ziveam...TE SAKAM ZIVOTE MOJ


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Queen Bitch
Датум на внесување: 07.Април.2006 во 19:29

Velat sonceto izgreva sekoe utro,

a nadezta se sgolemuva so sekoe novo raganje na denot,

a jas koga ke go vidam sonceto, vo mene se raga nova nadez

deka nekogas ke bideme povtorno zaedno.

Vrati se, jer ja bez tebe nisam ja.



-------------
Don't wory be happy :)


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 20:05
ako voleti znaci ziveti onda voljeti tebe znaci ziveti vecno,bez tebe je zivot nista a sa tobom je nista sve-TE SAKAM!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 09.Април.2006 во 20:44
Sakam da te imam sekogash vo pregratka...
zasto ne mozam da najdam zborovi
za da ti kazam deka....
TE SAKAM


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: antonijo
Датум на внесување: 11.Април.2006 во 00:25
Originally posted by maja maja напиша:

Sakam da te imam sekogash vo pregratka... me imas
zasto ne mozam da najdam zborovi ...ne mora
za da ti kazam deka.... kazi mi
TE SAKAM


Постирано од: maja
Датум на внесување: 14.Април.2006 во 09:54
И пред да те бакнам
ти велиш каде беше вчера ти....

тонам во море од солзи, солзи на љубовта
горе на небо со ѕвезди ТЕ САКАМ пишува


-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 15.Април.2006 во 18:32
mozebi e najdobro vaka sekoj po svojot pat,po svojata sreka....


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 08:40
Samo gospod znae kolku te sakam

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: blue
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 09:32
ах љубов, љубов


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 19.Април.2006 во 18:00

Mi falat momentite so tebe



Постирано од: tajci
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 18:38
mn. mi nedostigas,sekoj den pominat bez tebe e prazen


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 18:41
KE MI PLATIS ZA SE...

-------------


Постирано од: tajci
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 18:43
bez nasilstvo ,molam


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 18:46
slaba strana, ama dobricka sum si jas

-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 19:23
more treba da ti platiLOLa i mene nekoj treba da mi platiWinkama mi se mesaat mnogu emociive kako angelce i gavol da mi zboruvaat vo istio vremeLOL

-------------


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 25.Април.2006 во 19:25
Ke ti kazam samo: VRATI ZA DA NE PATIS.......kolku tolku ke ti olesni

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 12:18
najmil moj,
znam deka ova ne e najdobriot nacin da ti kazam nekoi raboti, no moram da priznaam deka bev kukavica i ne mozev da ti gi kazam licno.
se uste me boli nasata razdelba, iako znam deka taa dojde poradi toa sto jas sakav da ja prekinam vrskata. vrska na koja porano ili podocna ke i dojdese krajot. jas izbrav da bide porano bidejki mislev deka nema da boli tolku mnogu i nema da ostavi dlaboki tragi. no se izlazav. krajot boli. razdelbata uzasno me boli, a moite zborovi mi go rasparaa srceto i ostavijka luzna koja nikogas nema da se zaleci. i seto toa poradi mene i mojot kukavicluk. pricinite za razdelba ti gi kazav, no ne mozev da ti ja kazam vistinskata pricina. ona sto ne mozev da ti go kazam e vsusnost, MENE MI E STRAV DA LJUBAM i da bidam ljubena.  mene mi e strav nekomu da mu go podaram srceto. i vednas stom pocuvstvuvav deka pocnuvam da se vljubuvam vo tebe, znaev deka moram da ja prekinam vrskata. navistina mnogu razmisluvav za ova i ne mozev da najdam logicno resenie. razdelbata mi izgledase kako najdobar izlez. mnogu polesno mi bese da izbegam otkolku da se soocam so vistinata. znam deka zgresiv i znam deka ke mi prostis i ke me primis nazad vo tvoite pregratki, no te molam pocituvaj ja ovaa odluka kolku i da mislis deka e pogresna.
te molam ne me mrazi, no te prekolnuvam, zaboravi me. jas ke gi potisnam moite cuvstva, ke gi sokrijam nekade vo dlabinata na moeto srce, a an tebe ke se sekavam kako na nekoj koj iskreno mi gi podaril svoeto srce i dusa, a jas ne znaev kako da gi zacuvam. te molam ne me mrazi, no sakaj me kako prijatel. te izgubiv kako ljubovnik, ne sakam da te izgubam kako prijatel.
jas veruvam deka eden den ke ja pronajdes vistinskata zena za tebe koja celosno ke ti se predade so srce, telo i dusa, zena koja vistinski ke te saka onaka kako sto ne znaev jas. sakaj ja nejze, iskreno predaj i se i ne dozvoluvaj blediot spomen na minatoto da ti ja popreci srekata.
i dodeka go pisuvam ova, srceto mi se krsi na milioni parcinja, a solzite mi gi kvasat obrazite. nim ne mozam da im naredam da ne tecat. i da im naredam, nema da me poslusaat. zatoa ke im dozvolam da ja istrazat sekoja pora na mojot obraz kojsto nekogas ti so zadovolstvo go stipkase.
sega zbogum najmil moj i te molam pamti me po dobro iako ne bev dobra sprema tebe.



Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 26.Април.2006 во 23:01
E ova e veke iskrenost

-------------


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 08:29
morav da bidam iskrena inaku ke me izedese griza na sovest


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 09:57
Што и да ти кажам сега е апсурд секој трга на своја страна.. Не ја имавме припадноста, а можевме да бидеме многу среќни.



-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 27.Април.2006 во 19:11
понекогаш шо е глупо да си вљубен

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 02.Јуни.2006 во 11:00
Знаеш дека те сакам.. но, морам да те пуштам во заборавот.Денес имам една причина да размислувам повеке, гледајки низ шеопотот на ветрето сватив дека ке ти кажам жалам но, навистина морам да те осавам во минаторто...Денес ке умрам и утре ке оживеам повторно... Но, ти неба да ми бидеш веке во мислите и нема да ми бидеш во срцето.
Остани таму каде што си, каде што припагаш..


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Јуни.2006 во 14:48
Gledajki go denes neboto, posmatrajki gi oblacite koi i ne taka se gledaat nad mene ,svativ deka se naogjam na niv.Letam a nemam krilja , me nosi vozviseno ljubovta koja ja imam vo mene....a sakam da trae , trae i trae..

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 05.Јуни.2006 во 15:30

ti rekov daleku od oci,daleku i od srce ama se pobiv samiot sbesi......pomina dolgo vreme,mnogu meseci,nedeli,denovi.....jas daleku od tebe ti uste podaleku od mene...blese,boli i ke boli nasata razdelba.Kolku i da se obiduvam da te zaboravam nemozam,zosto kolku i da si daleku i kolku i da pomine dolgo vreme sepak mislata za tvojata blizina vo moeto srce ke ja hrani nadesta deka ke te gusnam uste ednas,samo tolku da potonam vo tvojot pogled....i da prestanam da mectaam za tebe ednas za sekogas......D....znaj deka seuste te sakam!!!



Постирано од: la fille
Датум на внесување: 05.Јуни.2006 во 16:47
dali zgresiv sto dozvoliv da si zamines?


Постирано од: joki
Датум на внесување: 10.Јуни.2006 во 21:53
те сакав еднаш...едно време ...дали бев дете...или бев само човек со срце ...не знам...знам само дека ти си една звезда и пламен...која ме врати во живот...и ме втурна вбездна истовремено...

-------------
Точачиња.


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 10.Јуни.2006 во 22:11
mi se dopagash ako si cuden,ako nikogash i ne mi razgovarash,ako cesto i me navreduvash(mora da sum sadomazohistaLOL)ako me zafrkavash...sepak mi se dopagash i mi e ubavo vo tvojata pregratka....ConfusedLOL

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 11.Јуни.2006 во 17:56
Denes sum ogorcena na se.....neka e se samo eden losh son

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Јуни.2006 во 19:34
Originally posted by beleg beleg напиша:

mi se dopagash ako si cuden,ako nikogash i ne mi razgovarash,ako cesto i me navreduvash(mora da sum sadomazohistaLOL)ako me zafrkavash...sepak mi se dopagash i mi e ubavo vo tvojata pregratka....ConfusedLOL
E ova veke ne go mislam...more kako menuvam raspolozenieLOLLOLLOLLOLLOL


-------------


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Јуни.2006 во 19:35
Originally posted by maja maja напиша:

Denes sum ogorcena na se.....neka e se samo eden losh son
Zosto MaiceHugajde nemoj barem na meneBig smile

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 18.Јули.2006 во 09:16
Секогаш ке останеш во моето срце без разлика на се.. Иако те нема веќе.. Додека дишам ке те сакам..

-------------


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 18.Јули.2006 во 09:28
Ете насмеана сум и денес и никогаш не би се врзала за личност која не може да ме насмее Approve Фала што успеа да ми докажеш дека немаш смисла за хумор, за чувства ...... Wink

-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Franch
Датум на внесување: 26.Јули.2006 во 23:35
Nate na kogo mislis:)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 27.Јули.2006 во 09:10
Ова е прашање Френч до мене???

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 27.Јули.2006 во 15:07
I pokraj SE, ne mozam da te mrazam onolku kolku TE SAKAV

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: sweety13
Датум на внесување: 30.Јули.2006 во 16:53

koga pocna seto toa mislev deka si vistinskiot i deka mozebi srekata silno mi se nasmevnala vo vrska so ljubovta, sekoj moment zaedno poveke svakav deka sme sozdadeni eden za drug no dojde i toj den koga zavrsi seto toa ti me ostavi so skrseno srce i solzi vo ocite.zpsto morase toa da mi go napravis, sto te terase tolku da me lazes, morase da doznaam od nea na najbeden nacin deka postoi golema laga megu nas t.e. uste edna licnost maloto devojce pealjkata od koja sum izvarana.nemas poima kolku TE SAKAV a mislam i seuste , a koga ke se potsetam na denovite pominati zaedno se osekam ko na sedmo nebo, a posle toa zivotot mi stana pekol.no sepak si gi povrativ skoro site sili svrtev nova stranica i se nadevam deka nema pak da bidam taka bedno povredena ke pazam pak da ne se sopnam na istio kamen posto mnogu boli ostanuva mnogu dlaboka rana.znam deka ti ova nikogas nema da go procitas nema da dojdes u kontakt ne si po vakvi raboti malce si zabegan ali sepak te sakam ali nema nikogas da popustam i da ti priznaam posto ne zasluzuvas.ti si najgolemiot DEGEN so postoi na svetot.i posle seto toa DAMJAN priznavam deka TE SAKAM najmnogu na celiot svet so celoto moe srce.



Постирано од: Dana
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 12:54
Wow, kakvo priznanie...


Постирано од: sweety13
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 13:07

kazi a?

znaes zasto?
znam 100% sum sigurna deka nikogas nema da go procita toa i doznae so cuvstvuvam za nego seuste


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 13:10
Zarem ne znae?


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 13:11
TE MRAZAM ZATOA STO SI TOLKU DOBAR. TE MRAZAM ZATOA STO SEKOJ DEL OD MOETO SRCE PATESE PO TEBE. JA MRAZAM TVOJATA ROMANTICNA DUSA ZATOA STO E KO MOJATA. GO MRAZAM TVOJOT ZAVODLIV POGLED. JA MRAZAM TVOJATA TEMPERAMENTNOST ZATOA STO POTSEKJA NA MENE. TE MRAZAM ZATOA STO ME GUSHKASHE KAKO STO SEKOGAS POSAKUVAV. TE MRAZAM ZATOA STO SE STO SAKAV DA DOZNAAM TI MI POKAZA.....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: sweety13
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 13:11

PA NE ZNAE ZA SEGA POSTO KO NA PRIMER NE SME VEKE ZAEDNO



Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 14:10

uba bese onaa poslovicata od kokolje : koga goris vristi a koga ke izgoris ...  zaboraviv kako bese



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 14:10
.... togas nisto ne te pali.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 14:12
 taka li bese

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 14:12
Da.


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 31.Јули.2006 во 14:16

 vistinito , mi se bendisuva realnosta



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Poison^girl
Датум на внесување: 04.Август.2006 во 19:11
Znaj deka bez razlika na se sto se sluci i bez razlika na site solzi sto gi proleav za tebe jas seuste TE SAKAM. Ke zaboravam se sto mi napravi samo za da bidam povtorno so tebe.... Nemas pretstava kolku te sakam......

-------------
...THINK BIG-STAY SMALL....


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 04.Август.2006 во 20:56
Jas znam deka ne e lesno so mene i bidejki ti izdrzuvash jas zatoa uste poveke TE SAKAM

-------------


Постирано од: m-free
Датум на внесување: 04.Август.2006 во 21:03
LELEEEEEEEEEEEEEEE.....
 
OVA FORUMOV E LUDNICA.....
 
KAKVA DINASTIJA .......aleksis i kompanija....mozat na praksa da idat tuka...
 
 


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 04.Август.2006 во 21:06
Originally posted by m-free m-free напиша:

LELEEEEEEEEEEEEEEE.....
 
OVA FORUMOV E LUDNICA.....
 
KAKVA DINASTIJA .......aleksis i kompanija....mozat na praksa da idat tuka...
 
 
Ova beshe mnogu iskreno


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 19:19
Kako sto pochna ovaa ljubov spontano bez pocetok taka ke nema kraj, zosto ljubovta vo mene kon tebe e beskonecna.TE SAKAM

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: ohriganka
Датум на внесување: 16.Август.2006 во 20:32
Nikoj ne znae kolku mi e tesko koga ne si kraj mene, kolku mi e tesko sto ne znam kako da ti kazam deka te sakam;


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 09:58
Sve k*rve u beogradu

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 15:04
Never had any... never will any... my life is simple... live to serve, serve to fight, fight to die, die for love cuz love is something you are not bless with, fulfill your destiny... die for honor... die from love... the path of destiny to our fellow Corporal^^

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: boli glava
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 16:57
Ako ljubovta e religija, togas ona bese bozica za mene. Pozdrav za sve one koje nisu tu, a ona zna koja je ta

-------------


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 20:07
sine corporal tebe nesto stvarno ti se desava

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 20:11
ne be ....da go prasame da ne mozeme nekako da mu pomogneme ...a za problemot oddaleku se gleda

-------------
......


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 20:12
imase toj tema otvoreno samo ne ja dovrsi , ne kaza kakov preokret dobi prikaznata vo posledno vreme , toj ja ebal taa sto saka da ja ebi ama nesto se razocaral posle toa , taka nesto

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 20:17

a be ne e veselo deteto , ke kazi toj



-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 22:12
ejjjjjjjjjjjj abe so vie braka? abe super si sum jas samo se desavat taka nekogas momenti na depresija inace super sum... e sea hektor brat i ti sea zaebavas sa jas sum sekogas so promenlivi raspolozenie ali kako i da e fala za ponudata za pomos go cenam to... uzivajte braka vojniceto vase e vo red nema gajle terajte   

-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 19.Август.2006 во 22:25
samo napred....

-------------
......


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 15:11
taka taka

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: maja
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 15:26
Tonam vo solzi solzi od ljubovta
gore na nebo so zvezdi TE SAKAM pishuva...

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 15:27
  http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNxdm414YYHU">  isto i jas isto





http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb097_ZNxdm414YYHU&utm_id=7925">

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: boli glava
Датум на внесување: 20.Август.2006 во 15:30
Zivot je tako kratak da se takva ljubav dva puta desi!!!!!

-------------


Постирано од: Queen Bitch
Датум на внесување: 05.Септември.2006 во 16:11
Ubavinata na prvata ljubov e vo neznaenjeto deka eden den taa sosema ke iscezne.
Ne znam ova od kade go procitav, ama prilicno vpecatlivo ne?
Mozda negde ne vazit ova, ama na kraj kraeva i prvata ljubov e edno od ubavite iskustva vo zivotot.


-------------
Don't wory be happy :)


Постирано од: joki
Датум на внесување: 05.Септември.2006 во 17:46

...иако сме премногу различни за да сме вистинити, јас те сакаааааааааааааааааааааам...мноогу



Постирано од: maja
Датум на внесување: 13.Јануари.2007 во 11:31
Без тебе е се' ништо
со тебе е ништо СЕ'..

-------------
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 23:06
Originally posted by maja maja напиша:

Tonam vo solzi solzi od ljubovta
gore na nebo so zvezdi TE SAKAM pishuva...


-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 21.Јануари.2007 во 23:53
Originally posted by Dana Dana напиша:

Originally posted by maja maja напиша:

Tonam vo solzi solzi od ljubovta
gore na nebo so zvezdi TE SAKAM pishuva...
Hug


-------------
kuliraj



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk