IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали врските на долги релации успеваат?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали врските на долги релации успеваат?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Прашање: не
Одговор Гласови Статистика
69 [56,56%]
51 [41,80%]
2 [1,64%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
IvanSkMkd Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IvanSkMkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали врските на долги релации успеваат?
    Испратена: 11.Јули.2009 во 14:01
Се’ додека ми ја нема во прегратките,
се’ додека не можам да ја држам за рака, да и’ спуштам целив во косата, да ја спуштам мојата рака на нејзино рамо, да ја спуштам мојата рака на нејзина нога, да ја галам, да гледма каде и’ шараат очите додека слуша што и’ зборувам... ако воопшто слуша :) ,
се’ додека не можам да ја перцепирам, примам, чувствувам целосно со целиот себе, се’ дотогаш не верувам дека би можел да зборувам за врска
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 13:44
kratka vrska so brak , dolga vrska .... dolga vrska so brak , brak pred brak  ............
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2009 во 13:40
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Moze da uspee a moze i ne, no vsusnost taka e so site vrski ne samo so onie na dolgi relacii. Ako sum go nasla covekot na mojot zivot, nema sto ponatamu da baram, pa makar i da se gledame poretko љубов.


Ова е и мој одговор.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 20:23
па...... имам многу примери на врски на далечина, ама според мене, тоа е губење на време и живци.... никогаш не би можела да издржам такво нешто, од проста причина што кога сакам некој, сакам да сум со него.... а не да го гледам еднаш месечно или еднаш неделно.....замисленост

а да не зборувам.... за тоа што видов пред некој ден.... девојката на еден мој братучед живее во близина на велес, ама не во велес...... и сега, типов исто како да нема женска.... па дури и да испадне јак типац, ми вика..... види, за малце ја смував наа минатата недела..... многу, многу НИСКО и ПРОСТО.... !!! тајм%20аут
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 20:33
hmm bas nesto slicno iskomentirav na edna dr tema:)
mojata vrska ne uspea za zal.....

Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2007 во 23:50
Eеееее.........луѓе мои, штотуку раскинав со дечкото а бевме во врска 4 години
Ако немате сериозни намери ви препорачувам да не заглавувате долго
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 20:02
НЕ...ШТО Е НЕШТО ПОДОЛГО..ПОЛЕСНО СЕ КИНЕ...!!!СЛУШАЈТЕ ГО ВИЕ ZAGOR,ШТО КЕ ВИ КАЖЕ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2007 во 19:49
Moze da uspee a moze i ne, no vsusnost taka e so site vrski ne samo so onie na dolgi relacii. Ako sum go nasla covekot na mojot zivot, nema sto ponatamu da baram, pa makar i da se gledame poretko љубов.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 08:17
zavisi kolku mu e dolg
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 01:16
a, kakva e vrskata megu naukata i cuvstvata? среќа
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 01:12
Originally posted by sara333 sara333 напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

...ПОДОЛГА ЖИЦА...ПОЛЕСНО СЕ КИНЕ...!!!!...ЕТЕ ТАКА,АКО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ....!!!!!!голема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
siguren si? голема%20насмевка

100%...А И НАУЧНО Е ДОКАЖАНО ТОА...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
sara333 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sara333 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2007 во 00:57
Originally posted by zagor zagor напиша:

...ПОДОЛГА ЖИЦА...ПОЛЕСНО СЕ КИНЕ...!!!!...ЕТЕ ТАКА,АКО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ....!!!!!!голема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
siguren si? голема%20насмевка
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 23:26
koga se saka- se se moze...
nitu prostorot, nitu vremeto ne se granica za ljubovta...
zosto TAA mora postojano fizicki da se dozivuva?
lugeto mnogu cesto od sekakvi pricini se razdeluvaat i ne e zakon deka toa ke dovede do prekin ili zaladuvanje.
ponekogas e ubavo da se "istestira" ljubovta.
ne e sekoj roden za prava ljubov....
people are strange
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Ноември.2007 во 22:26
...ПОДОЛГА ЖИЦА...ПОЛЕСНО СЕ КИНЕ...!!!!...ЕТЕ ТАКА,АКО НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ....!!!!!!голема%20насмевкаголема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.