IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Нирвана...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нирвана...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
Burhan Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Burhan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Нирвана...
    Испратена: 09.Март.2006 во 23:52
dh

Изменето од anastea - 09.Август.2008 во 02:10
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 19:52
abe za nirvana so da kazam,grupa koja so si postavi novi granici vo muziciranjeto,si napraj nov stil i si go svirese.ama pointeresen e tuka k*rt cobain,zaradi to so(mislam videno od moj agol)dojde na "ovaj"svet,si napraj besmrtnost i si zamina,ako porodlzese da zivejt mozda nemase da bidit olku cenet
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 20:41

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

abe za nirvana so da kazam,grupa koja so si postavi novi granici vo muziciranjeto,si napraj nov stil i si go svirese.ama pointeresen e tuka k*rt cobain,zaradi to so(mislam videno od moj agol)dojde na "ovaj"svet,si napraj besmrtnost i si zamina,ako porodlzese da zivejt mozda nemase da bidit olku cenet

па токму и за тоа се самоуби, него да си кажам мое мислење, порано многу ги сакав, ги обожавав и ми беа врвно достигнување кога почнував да свирам бас гитара секоја нивна песна што ќе ја фатев на бас ме исполнуваше, али аткога созреав музички согледав дека не се ништо посебно, некако ми се ептен едноставни па затоа сега се занимавам со басови од типот на Ред хот чили пепрс (ФЛИ ЅВЕРКА)

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 05:07
ABE QR ME BOLI ZA NIRVANA:::NISTO POSEBNO::::BLEDA KOPIJA NA SEKOJA RNR grupa...........
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 10:53
ne gi slusam ama so znam....imet ok pesni, ali vaka opsto za nivnata muzika ..... so znam....pa ne e nisto posebno..... ama sepak do nekade i gi cenam kako bend.....abe so znam....ok se (bea)
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 16:12
Originally posted by NOT RESPONDING NOT RESPONDING напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

abe za nirvana so da kazam,grupa koja so si postavi novi granici vo muziciranjeto,si napraj nov stil i si go svirese.ama pointeresen e tuka k*rt cobain,zaradi to so(mislam videno od moj agol)dojde na "ovaj"svet,si napraj besmrtnost i si zamina,ako porodlzese da zivejt mozda nemase da bidit olku cenet

ïà òîêìó è çà òîà ñå ñàìîóáè, íåãî äà ñè êàæàì ìîå ìèñëåœå, ïîðàíî ìíîãó ãè ñàêàâ, ãè îáîæàâàâ è ìè áåà âðâíî äîñòèãíóâà œå êîãà ïî÷íóâàâ äà ñâèðàì áàñ ãèòàðà ñåêî¼à íèâíà ïåñíà øòî å ¼à ôàòåâ íà áàñ ìå èñïîëíóâàø å, àëè àòêîãà ñîçðåàâ ìóçè÷êè ñîãëåäàâ äåêà íå ñå íèøòî ïîñåáíî, íåêàêî ìè ñå åïòåí åäíîñòàâíè ïà çàòîà ñåãà ñå çàíèìàâàì ñî áàñîâè îä òèïîò íà Ðåä õîò ÷èëè ïåïðñ (ÔËÈ ½ÂÅÐÊÀ)

за фли си во право,слусни ја walkabout,песнана е закон,ама сепак побарај имат и многу друго појаки типци од фли

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
NOT RESPONDING Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 516
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NOT RESPONDING Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 18:10
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by NOT RESPONDING NOT RESPONDING напиша:

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

abe za nirvana so da kazam,grupa koja so si postavi novi granici vo muziciranjeto,si napraj nov stil i si go svirese.ama pointeresen e tuka k*rt cobain,zaradi to so(mislam videno od moj agol)dojde na "ovaj"svet,si napraj besmrtnost i si zamina,ako porodlzese da zivejt mozda nemase da bidit olku cenet

ïà òîêìó è çà òîà ñå ñàìîóáè, íåãî äà ñè êàæàì ìîå ìèñëåœå, ïîðàíî ìíîãó ãè ñàêàâ, ãè îáîæàâàâ è ìè áåà âðâíî äîñòèãíóâà œå êîãà ïî÷íóâàâ äà ñâèðàì áàñ ãèòàðà ñåêî¼à íèâíà ïåñíà øòî å ¼à ôàòåâ íà áàñ ìå èñïîëíóâàø å, àëè àòêîãà ñîçðåàâ ìóçè÷êè ñîãëåäàâ äåêà íå ñå íèøòî ïîñåáíî, íåêàêî ìè ñå åïòåí åäíîñòàâíè ïà çàòîà ñåãà ñå çàíèìàâàì ñî áàñîâè îä òèïîò íà Ðåä õîò ÷èëè ïåïðñ (ÔËÈ ½ÂÅÐÊÀ)

за фли си во право,слусни ја walkabout,песнана е закон,ама сепак побарај имат и многу друго појаки типци од фли

знам знам дека има и други ѕверки како Фли али и типот е ЅВЕР

NOT RESPONDING е искра на надеж во сивилото на македонското форумџиство- www.tepajvreme.blog.com.mk)---(www.skapunk.blog.com.mk- SKA PUNK BLOG)
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2006 во 15:11
NIRVANA...
NE BLAGODARAM!!!
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 20:37
Originally posted by mArInA`0h mArInA`0h напиша:

Grimco znajme za tebe :)))


Nirvana se legenda bee..od ko gi slushnav niv za prv pat nishto pojke ne beshe isto...


    STETA ZA COBAIN
Кон врв
xokaido Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xokaido Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 10:23

Stvarno se mnogu dobri....ama steta za COBAIN...

The only way to navigate Love
Is to be lost within it
It is neither a beast to be conquered
Nor a thought to be cornered
You are a guest in its presence.

Кон врв
ASTRIX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
OBSESSIVE DREAMS

Регистриран: 18.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ASTRIX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2007 во 22:33
Kурт беше и ќе остане The God of Rock. јес да е глупо што се уби,можеше да направи многу повеќе доколку беше жив,многу тажноCry
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 14:55

ИАКО МУЗИКАТА НА НИРВАНА СЕКОГАШ МИ ПРЕДИЗВИКУВА ДЕПРЕСИЈА И САМОУБИСТВЕН НАГОН COBAIN МИ БЕШЕ ИДОЛ ВО СРЕДНО И СО ЗАДОВОЛСТВО ГИ СЛУШАМ ЧАТ-ПАТ



Изменето од ACELERA - 20.Јануари.2007 во 14:57
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 02:02
Нирвана е највлијателниот бенд во историјата на рок музиката воопшто. Некој како лувид не ги почитуваат затоа што ги поместија гранците на квалитетот до бесконечност. к*рт Кобејн во очите на милиони е Бог, музиката на Нирванае како директно зилезена од рајот.

Најубавите работи траат картко, а што се днесува на едноставноста на музиката...хех. Јаки муда ако фли може да свири бас ко будала(јас ептен го почитувам) кога една песна не може да напише како што треба. к*рт од два акорда знаел да те здрма до коска а да не почнам за текствоите и гласот.

За сите малишани нирваномрзачи...да не биле нирвана многу од бедовите што ги слушате денеска не би постоеле затоа полека со критикие.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2007 во 08:52
ne zboruvaj gluposti, ja gi pocituvav dodeka ne se iskomercijaliziraa isto kako ebanite him, a baska sto k*rt pukaglava nema(se) vrska od peenje

Изменето од LouWeed - 02.Октомври.2007 во 08:52
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,641 секунди.