IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Каде ви е поубаво ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде ви е поубаво ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
Прашање: МАКЕДОНИЈА - (ПРОТИВ) - СТРАНСТВО
Одговор Гласови Статистика
42 [45,16%]
44 [47,31%]
7 [7,53%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Warlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Warlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 08:28
LOL
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by teofil teofil напиша:

zamisli s-bahn,kojznae dali nekogas odi na e-bahn.

 
 
covek posto ne si cul za Straßenbahn (s-bahn) poarno ke ti bese da kjutes.
a sto se tice do drugar ti nad tebe , iskreno bas sum u odlicen kontakt so shwabite tuka, cimerive sto mi se pogodija se zakon, voopsto ne se ladni kako sto toa e tipicno kaj germancive i bas sum prijateno iznenadena od nivna strana Tongue zatoa ne se ni zalam Smile
 
ama teshko nekako me razbirash SvuShtrasse LOLLOLLOL
nemat vrska.. furaj...LOLLOLLOL
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 11:06
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by teofil teofil напиша:

zamisli s-bahn,kojznae dali nekogas odi na e-bahn.

 
 
covek posto ne si cul za Straßenbahn (s-bahn) poarno ke ti bese da kjutes.
a sto se tice do drugar ti nad tebe , iskreno bas sum u odlicen kontakt so shwabite tuka, cimerive sto mi se pogodija se zakon, voopsto ne se ladni kako sto toa e tipicno kaj germancive i bas sum prijateno iznenadena od nivna strana Tongue zatoa ne se ni zalam Smile


Ај пошто не си многу долго, простено ти еLOLLOLLOL

Straßenbahn е трамвај по нашки.

S-Bahn доаѓа од Stadtschnellbahn или Schnellbahn или Stadtbahn, што значи  брза градска железница (мала адаптацијаLOL)

Изменето од влечка - 08.Март.2007 во 11:16
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 11:39
Eve nesto posveteno na site gastarbajteri od Germanija LOL

http://www.youtube.com/watch?v=q1s02d0Musg&mode=related&search=
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 11:41
А бе еднаш имав напишано неколку “наши“ зборови, ама ме бришеа демек оф топик бевLOLLOLLOL

Ќути не ме рчкај.LOLLOLLOL


Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 11:52
Originally posted by sensei sensei напиша:

Eve nesto posveteno na site gastarbajteri od Germanija LOL

http://www.youtube.com/watch?v=q1s02d0Musg&mode=related&search=


Извини ама дефинитивно турбо не поднесувам и дали само прва строфа слушнав.
Ќе се воздржам од било какви коменари за босанците во Германија односно за избеглиците воопшто.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 12:12
Nema vrska so turbo folkot a i so izbeglicite vo germanija. Mislam deka e bash dobra parodija za klasicniot gastarbajterski fazon.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 12:25
Тоа повеќето го мислат, имаш право.
Баш ме потсети на еден муабет со моја добра другарка, кога и реков дека мене кола воопшто не ми е потребна, тука побрзо стигнувам со метро. Кола ми е потребна само кога идам за МК и кога се враќам, пошто со авион сум ограничена за носење. А во МК имаме кола на располагање.
Нејзината реакција беше: “Е, па ти ептен гастарбајтерски сакаш да се однесуваш?!?“
Кон врв
Warlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Warlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 13:01
pa vo pravo bila///LOLLOLLOL
samo me interesirat kako uspevash da natovarish pojke od 40 kg so partali..LOLLOLLOL
abre aman kako vi se vlechket takvi raboti...pa od vamu za tamu ajvari i rakii DeadDeadDead abre aman........
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 14:03
Originally posted by Warlord Warlord напиша:

pa vo pravo bila///LOLLOLLOL
samo me interesirat kako uspevash da natovarish pojke od 40 kg so partali..LOLLOLLOL
abre aman kako vi se vlechket takvi raboti...pa od vamu za tamu ajvari i rakii DeadDeadDead abre aman........


А бе толку алат имаме однесено, а дупло повеќе имаме и за носење.
А и неколку компјутери имаме однесено, нарачки еден куп имаме кога идеме за МК.

А ти незнеш што све ни пакуваат моите и на маж ми кога треба да идеме за D...


Изменето од влечка - 08.Март.2007 во 14:05
Кон врв
Warlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Warlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 15:42
ma predpostavljam...
ednash odev za USA i majkata na edna drugarka mi pushti 1 kg eurokrem( da kasnelo momichevo)
abe ke se otrujam so sin kamen....
zar vo USA imat potreba ili nedostig od hrana???
Gospod da ne chuvat....
 
teshko nas...
gi znam tie filmoj.....
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 16:29
LOLLOLLOL I vo Canada ima nedostig na hrana. Na nasive tuka im prakjaat jufki redovno - onie suseni kori od testo, mi ide da puknam. Od site blagodeti i moznosti vo razviena zemja, tie se dlaboko nereikjni oti im falat JUFKI. LOLLOLLOL
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2007 во 20:26
ma,jufki i se jadat,....ama tegli ajvar,lutenici,...pecheni i lupeni i vareni pod nekoe drvo nekoj avgustovski den,....na trotoar ili trevnik do patot,...nekade vo naselba aerodrom ,novo lisiche,...LOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 01:25
А што има лошо ако некој сака за си касне ајварче, сармичка или да се напие жолта? ако нешто се уште вреди во Мк тоа е храната која се уште има колку-толку вкус и мирис за разлика од западњачкава која е тешка пластика. Ќе ставиш патлиџани во фрижидер и ќе ти траат месец дена. Тоа е се само не здраво, полно со милион адитиви и слично. Се е водено, од овошки и зеленчук, до месо, треба да го растуриш од зачини за да има некаков вкус. Да не зборувам за УСА и Канада кои се главни во производство на генетски модифицирана храна и чиишто големи мултинационални компании уништуваат се што е природно на планетава само да се продава нивното вешрачко семе (било соја, патлиџан, пченица и тн).
 
 Аман од балканци кои се срамат од потеклото свое, од почвата од која доаѓаат. Аман од комплексаши.
 
Јас со гордост носам ајвар, сирење, ракија и домашно слатко во Германија, во која живеам. И сите тука побудалуваат колку е тоа вкусно!!!!!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2007 во 10:20
И тука кога доаѓаат странциве луди се по нашиве јадења, ајвари, пинџури,...
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.