IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Каде ви е поубаво ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде ви е поубаво ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Прашање: МАКЕДОНИЈА - (ПРОТИВ) - СТРАНСТВО
Одговор Гласови Статистика
42 [45,16%]
44 [47,31%]
7 [7,53%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2006 во 03:27
pa luge nema nigde kako doma samo da se sredi situacijata za edno 10 godini pa ke se vratam
Кон врв
BMW_M5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 163
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BMW_M5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2006 во 04:01

БРАВО БЕ ЛУЃЕ!!!

ЗНАЧИ ИМАЛО ВИСТИНСКИ МАКЕДОНЦИ НА ФОРУМОВ(за тие што тврдат дека во Мак. е поубаво)Thumbs Up
KOGA GLUPOSTA BI BOLELA PO CEL DEN BI OFKALE !!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 17:41
ja nema da se zalam, ubavo mi e i tuka , ama i ko sum si doma u mk mi e super Smile
 
a bas deneska sretnav 2 mak familii dodeka cekav S-Bahn i ne da mi beasmesni, umrev od smeenje, kako prvo od daleko gi poznav deka se nasi oti glasno si pravea muabet i so mi bese najsmesno u sekoja receniza po nekojapcovka koristea ...tipicno makedonce Big%20smile
kako i da e, bas dobiv cuvstvo deka sum megju nasi lugje Heart
Кон врв
soldier Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 42
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soldier Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 21:05
Sum bil niz poveke drzavi ama kako Makedonija,osobeno mojata Strumica nema poubavo
Thumbs%20Up
Zivej go sekoj den kako da ti e posleden
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 22:26
kuti da ne te chujat,...site ke ti dojdat tamu,...LOLLOL
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2007 во 23:11
ej brza i ti imas opcija da pises kaj ti  e podobro vo segasniot ili vo zadgrobniot zivot ??
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 00:02
kaj i da e ...bez tebe nema zivot,....a,so tebe,...i na mesechinata ,..makar sami,.......pa,neli toa i ti e zelba?Big%20smile
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Vlad Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јануари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 63
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 10:16
Neznam zasto , ama se ragaat i nekako epten vireat i uspevaat na Makedonsko tlo, nekoi kopaci, nekoi surusi, sto mislat deka samo tie se Makedonci, a nie iselenicite sme vtora klasa Makedonci.
E bas  od takvi, i slicni karakteri i neiziveani primitivni stvorovi, EPTEN mi e poubavo tuka kade sto sum, otkolku da sum vo Makedonija. 
DEO-OPTIMO-MAXIMO-MACEDONIAN
Кон врв
GUOL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 131
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај GUOL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2007 во 10:23
ljubomorata si go prae svoeto.........Wink
Кон врв
Warlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2007
Локација: Afghanistan
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Warlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 15:39
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

ja nema da se zalam, ubavo mi e i tuka , ama i ko sum si doma u mk mi e super Smile
 
a bas deneska sretnav 2 mak familii dodeka cekav S-Bahn i ne da mi beasmesni, umrev od smeenje, kako prvo od daleko gi poznav deka se nasi oti glasno si pravea muabet i so mi bese najsmesno u sekoja receniza po nekojapcovka koristea ...tipicno makedonce Big%20smile
kako i da e, bas dobiv cuvstvo deka sum megju nasi lugje Heart
 
 
dobiv doem ko da se gordeesh sho si od makedonija....
E sega od ko gi pozna raznisli kako pa te gledaat pravi Shvabi tebe tamu LOLLOLLOL
A i na drugive argati nadvor.....LOLLOLLOL
Кон врв
teofil Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 61
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај teofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 17:26

zamisli s-bahn,kojznae dali nekogas odi na e-bahn.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 20:06
Originally posted by teofil teofil напиша:

zamisli s-bahn,kojznae dali nekogas odi na e-bahn.

 
 
covek posto ne si cul za Straßenbahn (s-bahn) poarno ke ti bese da kjutes.
a sto se tice do drugar ti nad tebe , iskreno bas sum u odlicen kontakt so shwabite tuka, cimerive sto mi se pogodija se zakon, voopsto ne se ladni kako sto toa e tipicno kaj germancive i bas sum prijateno iznenadena od nivna strana Tongue zatoa ne se ni zalam Smile
Кон врв
Nee*amAnderskor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Ноември.2005
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 291
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nee*amAnderskor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 20:14
Koj be ladni, Germancite? More so imav edna svabica, ziva vatra, d.a.e.Big%20smile Embarrassed
No Reason to Lie: обичам БЪЛГАРКИ!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2007 во 23:33
Originally posted by Nee*amAnderskor Nee*amAnderskor напиша:

Koj be ladni, Germancite? More so imav edna svabica, ziva vatra, d.a.e.Big%20smile Embarrassed
 
a i mojov bivshi epten znaese da me zadovole u krevet Embarrassed abe ne se ladni germancite, ja ne znam koj toa go izmislil Smile
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.