IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Каде ви е поубаво ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каде ви е поубаво ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
Прашање: МАКЕДОНИЈА - (ПРОТИВ) - СТРАНСТВО
Одговор Гласови Статистика
42 [45,16%]
44 [47,31%]
7 [7,53%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака Обратен редослед
laki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каде ви е поубаво ?
    Испратена: 31.Јули.2010 во 20:08

    Ubavo e tamo kade sto e dobar i sreden zivotot,kade ne treba da se mislis dali decata ke imaat krov nad glavata , kade ljugeto se srekni...toa e toa a kade mi e srceto ....toa e druga rabota
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 11:49
Мене за околу две години ќе ми биде дома Данска.
Претпоставувам дака таму ќе ми биде подобро отколку овде. Ако не ми биде... I'll be back...
Кон врв
Highlander969 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Локација: Scotland
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Highlander969 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 10:43
Najubavo e da zivees vo stranstvo, a da si ides vo Makedonija na gosti, da se vidis so rodnini i prijateli....
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 02:13
I tuka i tamu среќа Tuka koga sakam da se odmoram,da ne se zamaram,a tamu koga sakam guzva :-)
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Izzy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 161
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 08:23
2 godini sum vishe u Kanada, na collage.... ali brakja, nishto ne ja menja Makedonija. Edvaj 4ekam da zavrsham so ovaa godina i da begam nazad nakaj Makedonija. Tuka ke imash pari i se, ali ke nemash so koj da se nashalesh kako sho mozesh so drugarite u Makedonija. Lugjeto tuka ne znaat da ziveat i da si napravat interesno (kako povisheto od mojte drugari Kanagjani). Mozebi ke imash pari, ama ke nema so koj da gi potroshesh. I koj kazuva deka u Kanada ili bilo koja drzava mu e po interesno od kolku u Makedonija e sigurno bil nekoja mivka u Makedonija, a sea se k*r4e po stranstvo samo oti ima povishe pari, ili duma za inat. Za toa deka u stranstvo e mn ubavo, mozat te takvite da dumat ili onie sho ne se izlezele od Makedonija i se bile nadvor povishe od 2 meseci. Naj iskreno, kaam se sho gi poslushav mojte i sho dojdev tuka, samo kjefo da im napraam.

SOVET: Ni na kraj pamet da ne vi pagja da se selete u Calgary, Canada. NIKOGASH!!!!

Best regards from this frozen piece of sh*t!

Изменето од Izzy - 28.Април.2010 во 08:29
UNITED!! UNITED!! UNITED MACEDONIA!!!!
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 21:12
Tuka ama mi nedostiga i domata ponekogas... Ali se naviknuvas... среќа
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 21:10
Точно ренцио, у дома.
Родна грутка е родна грутка.
Тука е друштвото, саканите,роднините,традициите и обичаите ,кои сами не може да се практикуваат...
Парите најчесто не се единствкниот и одлучувачки фактор за среќа.
Тоа многумина го осознаваат кога ќе имаат пари.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
rencio Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Croatia
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rencio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2010 во 21:26
U DOMAголемо%20гушкање
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 22:00
Originally posted by Jovan.74 Jovan.74 напиша:

им се чудам на тие што одговориле ни таму ни таму... па на марс да не и е поубаво ??

можи на јупитер да им е не мојш да знајшголема%20насмевкаголема%20насмевка
мене ми е поубо у македонија
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 21:08
им се чудам на тие што одговориле ни таму ни таму... па на марс да не и е поубаво ??
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 18:18
таму кај што е животот поубав .........
Кон врв
NaturalBlonde Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Doll Domination

Регистриран: 20.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NaturalBlonde Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 10:48
Само дома си е дома
Our bodies are prisons for our souls. Our skin and blood, the iron bars of confinement. But fear not. All flesh decays. Death turns all to ash. And thus, death frees every soul.
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 18:13

Луѓето се менуваат - интересите во средна школа не се исти со интересите на 40 годишен. Треба да се сфати дека луѓето доаѓаат и си одат од животот, како што се менуваат интересите. Не мора да се иселиш за да се оддалечиш од другарите од средно. Штом луѓето почнат да се женат, мажат, добиваат деца, работат, фокусот им е во друга насока. Треба да се обезбеди слободен проток на луѓе, за да животот на се претвори во жабокречина.

голема%20насмевка
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2009 во 00:38

Така е Глени! Моето искуство (и мислење) е апсолутно исто!големо%20гушкање

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.