IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
Автор
Порака
Јабанџиче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Јабанџиче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 10:55
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

Originally posted by Јабанџиче Јабанџиче напиша:

Македонци имајте една мисла :

ЧУВАЈТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА!!!
dojdi ti vamu,pa cuvaj ja od tuka,
nemoj da solis pamet od tamu!


хахахахахаххаха газење%20од%20смеење
 
 
 
 
смеењееј ова пак....ама коментар даде..
знајш убо шо мислам...еве за тој шо не слуша уште еднаш потечно:
 
ЧУВАЈТЕ ЈА МАКЕДОНИЈА ВО СРЦАТА!
 
п.с.ај поке не ви солам...уупс..,,овај мислам ,,не ви засладувам повеке памет од туканамигнување
 
One life,one love!
M A C E D O N I A
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 18:16
Originally posted by ice_dmx ice_dmx напиша:

Samo nadvor k*rtul od sejacive makedonskiуффффф, ова болеше , ептен навредливо
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2011 во 23:11
Е тоа е,лошото е што него највеќе ќе го боли...
Инаку големите луѓе не се срамат од корените на своето племе,оти од таму и се издигнале...
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2011 во 11:24
Животот никаде не е лесен, секаде треба да се живее, работи, плаќа сметки, образува, само за разлика од држава до држава  условите не се секаде исти. По западните држави каде човековите права, социјалата и демократијата се на завидно ниво животот е далеку полесен, за сите групи на граѓани. А да не правиме муабет за земји каде владее неподнослива сиромаштија и мизерни услови за живот.
Доволно е да се погледне една Африка,Индија или Кина или некои сл, каде и покрај рапидниот прогрес кој го прават, милиони луѓе немаат ни основни услови за живот. Е тоа е трагедија. Македонија е исто така земја со големи социјални контрасти и големи контрадикторности, каде воглавном се пати од главата, неорганизираност и недисциплина....и од недостаток на пари секако.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2011 во 17:35
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Македонија е исто така земја со големи социјални контрасти и големи контрадикторности, каде воглавном се пати од главата, неорганизираност и недисциплина....


Amin!

Toa e prichinata za site posledici, megju koi definitivno i parite.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2011 во 19:38
...makedonija e edinstveno,  El dorado.....ana samo za onie, shto narodot ke gi izbere da mu ja ''stokmuvaat'' drzavata!
...samo, namesto niv i nea,
 
...si gi stokmuvaat zivotite svoi i...na svoite blizni!
 
 
...ete toa e makedonija denes,...i vchera besha,...a i utre ke bide,...stoposto!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2015 во 16:16
Си одам jаваш jаваш
до мене спира една кола со табличка SK ****

2 македончета ме прашат на каде е терминал 2 на летиштето

бреее си викам како да им одворорам - jaс незборуваам македонски они незборуваат бугарски

си викам да пробам на англински
ама си викаам - они ако зборуваа англински ке ме прашаа на англински

аре си викаам - нема како, трабе да им отговораам - инаку ке си помислаат дека сум некултурен

им викаам - ке им отговораам невербално

маам со рака на лево - викамм - терминал 1
маам со рака на десно - викаам терминал 2

они - фала

ми олесна - разбраа ме
old d4b3
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2019 во 22:44

да не носеле тиа животни одлуки со летачка диоптрија :) каде не е како дома, но ако домати е пм-10 реалност т.е. 10 прајмминистери и се по старо тогаш секаде е поарно него дома, ксмет кој го немаат сите оние што не се скопјани а се Македонци, но ништо страшно еднаш на овон свет живеат па каде мислат дека ќе си најдат Мир в Душа таму нека литаат, проблемот е што парите се утепувачка а среќата без пријатели без ближни е како празна конзерва за доручек ручек вечера, иако има моменти кога Човек е толку конзервиран материјалистички да се би фрлил в канта за да поубаво му ѕвецка конзерва макар и празна, зависно дали е израснат во четири ѕида/ на улица/ на планина, па процесот оди побрзо или поспоро во трката по златното теле, иако иа и такви кои не ги бери дома од духоносен аспект на кои на глава им стои удбашана бидејќи не им зеле мера на акал, проблем е што не контаат дека акал нема ...

Терминал 1Терминал 2

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2019 во 13:19

од цел иселенички зорт, еден екстра Аир попат е билдање манири, гостински конформизам кој пополека станува стил ако не веј-оф-лајф, нормал таму само лихвата е грантед, евентуално азилантскиот центар, како каде ... но фора е како да бидеш гостин дома, ќе спасуваш државно мигранти на ангро а за некое време од мнозинство малцинство сетне и дома ќе си бидете како на гости ... сепак никаде како дома рецка нема да ти мавнат ако во живот некако тонеш ...

Пристаниште 1Пристаниште 2

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 91011
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.