IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Свет полн вирусИ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Свет полн вирусИ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2020 во 07:38

пак ќе мора да ги рипнам аберите за Циркулација! сега разбрав се крева нова паника непотребно за хантавирусот, иако убо е да се знае дека истиот постои! всушност постајат многу вируси за кои постојано се предупредува ем случаи кои се евидентираат, но никогаш ко досега сензационализмот по медиумите не сторил толку бербат по психата на Народ заради фејкбукот! А зошто ова е проблем? Просто е, Колку повеќе стрес толку поголем ризик вашиот имунитет да се бори со вирусите туку се справува со кортизолот односно е згрчен заради него! а веќе имате претходно уште на првата страна абер стресот ви зема пола Здравје, ем погоре на оваа 3-та цел пост полн корисни антистрес абери [1]

https://www.simplypsychology.org/stress-immune.html


Исто да си имате постојано Наум дека сте Православни Христијани а тоа значи поучувајте се од Христовото Евангелие а освен Свето Писмо пожелно е да се смирувате учејќи и од поуките на Светите Отци ...

Overwhelming Anxiety - http://ww1.antiochian.org/node/20772


ако ова е случај Вам единствено што ќе ве тревожи е дали сте Милосрдни доколку веќе знаете дека Несебична Грижа за Ближните ако не Туѓинците значи Голема Милост од Бога потоа кон Вас, тоа го потенцирав и скоро на фејкбук преносно во однос ситуацијата во Италија [1] но и во Хрватска [2] веројатно ќе се соблазните како смеам ова да го говорам, но целта не ми е да окривувам туку да потсетам дека Сами Си Ја губиме Благодатта пришто Господ не не’ казнува туку сами се казнуваме така оставјќи му отворена врата на злото, но посекако прекардашивме ли и почнеме да напаѓаме Верни Луѓе Во Бога Господ Нив И Ќе Ги Заштити!!! ако Вие си мислите дека има нешто случајно на овој свет каде сме дојдени за да си Спасуваме Душа а не пак дури и нејќеле (бидејќи имаме Слободна волја како Најголем Божји Дар после Љубовта) на оние кои Сакаат тоа им го браниме или пак нив ги соблазнуваме со своите постапки, особено најмладите, во овој случај дури и јас кога имам најдобри намери потенцирајќи дека канабисот може да биде Лек за сите знаејќи дека во општествово нема активна Јавна Дебата ризикувам од Надлежните Експертите Докторите ризикувам да им бидам оправдување утре на несовесни сограѓани кои би барале и инстант преку Леб погача, иако најнапред прискокав воопшто токму заради тоа а кога беше во најава декриминализација на марихуаната од страна на постојните политички партии во власта дека ама баш ни тронка совест не ги јаде што на таков начин дури имаа за цел да прибираат предизборно поени, Слава Богу се подприбраа, но тоа не е гарант дека утре некој друг нема да посака да ја злоупотреби на мала врата марихуаната за да втера во општеството декаденција на ангро, а што ќе биде резултат токму на изборен егзибиционизам, Просто треба со закон да се забрани крупни круцијални промени во општеството без Широка Јавна Дебата која најмалку 1 година ќе се одвива на сите нивоа помеѓу властите и Граѓанските Здруженија како Претставник на Народ а потоа и да мора да има и задолжителни Референдуми кои за да не бидат со ризици ко вовче гласање да мора да се реосигурани и Биометриски освен Пописно, што треба да е случај не смо за марихуаната туку иза членството во еу, но еве и за Цивилна Заштита која кај нас воопшто и ја нема [1][2] а гледаме во вакви времиња е повеќе од непоходна бидејќи не станува збор за парцијални и краткорочни проблеми туку големи гајрети, просто физички ќе се исцрпи Администрација оние кои се во првите редови доколку се оставени сами на себе и само со Директна Помош од Црвен Крст ...

~

еве корисно инфо за Ханта вирусот
не паничете и порано го имало
и понатака ќе го има
но ако на оваа тема сте Правовремено Информирани
не гледам причина да стравувате за својот Живот
камо бар ОНО да имаше сеуште [1][1][1] ем и како Еду за Вируси

http://www.bu.edu/buohc/files/2009/07/hpsslideshow.pdf

камо во видеово да спомнеја дека постои и Вакцина
но и дека редовно има инфицирани
https://en.wikipedia.org/wiki/Hantavirus_vaccineа доколку сте скептични во однос вакцините
секогаш можете да имате Оштроумен Начин за борба ...
(иако дрско е да не сте Здрави ем Атеисти ем АнтиФармациски)
... што го советуваат во следниов цитат од COEM [1]
Знаењето Не Убива Ако е Проверено и Репроверувано
пр. Витамин Е и Витамин А знаам да сторат голем проблем [2][2]Изменето од Zelenikovo - 25.Март.2020 во 07:39
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2020 во 08:30

анадер постпоунед цирку ток ... аууу колку волјата за критична мисла на фејкбук е испарена заради оверлоуд од информации тоа е не Чудо ами Чудесен Фаномен да дури и’ на Луѓе кои се оштроумни им загинал фокус бидејќи се заробени во рат-рејс центрифуга која е виртуелна надградба на нивната секојдневна работна, онака битно е што повеќе да имаш односно шернуваш или лајкаш а не што и во каков контекст, нормал така тривијалност рулз а фекњуз конквер д фримајд! ова може да се воочи од скорешната супер-параноја за 5G при тшо повторно никој нема по форуми за да анализира педантно се’ [1] туку ко да станува збор за некаков ефтин блокбастер и потанака Народ си тера онака е-лектрофизиолошки до срж со потпросечност! си мислиш дека поарно е така бидејќи во спротивно нешто и ќе научи а тоа може да има потоапоследици по сеирџискиот табиет за кој најубо е да се одржува ду-натинг освен кабадајлук диоптрија! нејсе може ова е супер прилика за да видиме дека и при големи К*ршлуси ние не сме ниту волни ниту способни да се мобилизираме и здушиме, за делувајќи сплотено не само поголеми позитивни ефекти да изнедриме туку и на помладите добар пример да оставиме, бар ќе си знаеме дека поарно е од оваа #заедница# да си се тргнеме натака како не би не попарила до крај Рамнодушност или Параноја ...

МОРАМ да потенцирам ко Нам навистина не ни е јасно дека МОРАМЕ да се воозбилиме турбо бидејќи немаме системски капацитети ниту за постојните околности а не пак за уште полоши, битно повторно Народ во недостаток на оштроумен социјален инжињеринг од страна на властите експертите и медумите речиси ко да e силуван со петпарачки решенија без притоа цилисходно да му ги предочат предностите од таквите мерки (тука мислам на карантинот но и на полицискиот час иако ете не им текнало дека Денес многу Наорд си има Кучиња подома на кои навечр им треба кратка прошетка што во Србија ете се досетија да дозволат 20 минути компензација но кај нас изгледа ќе се чека да видиме дали ќе потрае временава водредна мерка) ним битно им е одат по некаков протокол, но очигледно е дека далеку се од ефективен учинок! Господ На Сите Да Ни Е Напомош!!! наместо самите тие да фатат за уши некој Микробиолог кој еве ако не сo мене на овој вафла форум бар на некој нивни би зеле да го предупредуваат зошто и што е неопходно за да не се случи голем помор на Луѓе а не Врапци, во секој случај се трудат, но дали тоа ќе биде и доволно!? вер ис мај маинд прво мораат да Потенцираат а тоа не го чинат дека ќе мораме да живееме и понатака со овој подвид на корона-вирус а тоа значи Фокус кон поздрав Живот и бустање Имунитет преку Здрава Исхрана, за среќа имаме ние и Нутриционисти кои сега се главни ѕвезди по телевизии, но баш онака ко да живееме во 19-ти век најопуштено само тврдат без никаде од нив утврденото бар некако научно да е поткрепено, иако сепaк Информативно, но кој е гарантот дека така некој нема да си стори проблем!? пр. ЦветаД која секоја чест за волјата и знаењето [1] сепак кога чув вчера на Телма како тврди дека сода-бикарбона рулз, си велам зошто не нагласува дека истата е абразив!? [2] кој не само што ако редовно се внесува може да предизвика озбилни проблеми како отоци едеми сотрена микрофрлора бидејќи oсвен лошите и убаите бактерии ги ништи бидејќи желудникот треба пo сама природа на функција да има пoкисела средина [2] туку заради KERBS-циклусот и внесот на екстра концентрациите на јаглеродни (C) атоми (исто ко и кај пушачите) озбилно се ремети Плуќа та аирлија експериментите со СодаБик. [2] ок, еве да речеме е во право ЦветаД но нека викнат и Микробиолог кој нјзините абери ќе го потврди порекне или пак упати на токму-нзс налик колку за каков ѓелудник или црева која количина е подобна! и конечно не мора тоа да е преку директно гостување туку моит да оди и индиректно [3] но во емисија која трае 1 саат ова би било тапа изгубено време туку треба да си издвојат поголем простор бар онлајн каде емисијата односно дебатата ете за Превентива би траела 3-4-5 саати а потоа од истата новинарот да ги издвои најбитните поетни за на тв-епизодата т.е. за таму да си направи рекапитулар фуснотирајќи ги поентите низ времнски-тајм-таг во однос знајност приорите на инго или пак потреба од доекспликација која гостите дополнително би ја сториле низ експертски коментари под јутјуб видеото како можеби таму би приложиле линкови до научни студии, нели додека си сторат навика да си имаат блогови каде веќе тоа им е елаборирано одкрај докрај ... НЕЈСЕ поентата ми бише за тапа пристапот на властите во однос информирањето преку своите медиумски трабанти! та ако неможат да здрмаат онака ко кинезите виа документарци ко тоа Epicenter предочен две страни понапред еве нека истераат научен ко јапонците, во кое инфо-видео од националната NHK ќе видите не само поучни туку и прецизни абери пример во однос пренесувањето на микрочестичките при кашлање во затворен простор (ѕирнете аберите од 29-та минута до 39-та) а исто корисно е што велат не проветрување туку Промаја е неопходно за да се излуфтира правилно просторот, хм, оди сторија во Маркети да те видам, значи UV-C е и повеќе од неопходна работа за навечер, а преку ден доколку сте Ризична Категорија Граѓани поарно е со Скафандер Да Си Се Шетате, точно маските спречуваат ширење (зависи кои хм кај обичните хируршки што заболен кивне ојде исто многу што отстрана во околина од вируси) но не и закачување бидејќи вирусот допре ли до која и да е слузница пример Око или Уво пак бадијала, значи сакате ли 100% заштита понадвор та освен перење раце ув-ц неонки треба и скафандери! комотно можете со онакви работнички ко од Дворник и маски и најлон-комбинезони [3] туку видеото, убо би било да се побараат МТВ и офцијално од NHK да им го позајмат та да го преведат за Народ да разбере дека утре вирусов и да продолжи и да ослаби или изумре дека други вируси постојано се во оптек и треба да си има Акал на готовс постојано, посебно правните лица кои имаат јавен продажен или производствен простор Каде колку што знам поимот ЗПР (Заштита При Работа) од овој аспект ко и да не постои макар го имало, иако не сум сигурен дека имаат некаква Добра Антизаразна Пракса бар немам сретнато! јас ќе речам се скафандерисувале вие или не мора да форсирате Имунитет но никако со антибиотици, конечно тие се за инфекции не и за вируси како настинките т.е. за Пневмонии, но и тогаш во однос овој Вирус а знаејќи дека е подмолен не гледам зошто кога веќе и во Кина се експериментира со Големи Дози ВитаминЦ при инфекцијата во последен стадиум пред умирање да и тука со согласност на Пациентот кој и така ќе скине конци да се проба и вакво Чаре за да се запре пневмонијата! но наместо нашите Инфектолози односно нивните колеги академици бидејќи претходните се до гуша во Акција да земат за ова со своите колеги во Кина да комуницираат речиси ко да сме оставени на милост и немилост на околностите и само Надеж на почек која би требало да стигне од еу или сАд, аирлија, а да видите што е и’ со Куба и Интерферонот кој посекако кај нас го аплицираат но нека информираат Јавност дека тоа е така [4] а не пак во однос сето ова да сторат ко јапонциве ако не кинезите и некој Корисен Социјален Инжињеринг за да Народ ем не беснее бидејќи нагло е затворен во 4 ѕида, ем да се олабави знаејќи дека масксимално и над наши сили се вложуваме бар сведочејќи дека внатреекспертските дебати постојат т.е. би ѕирнал од спунт што прават зад затворени врати кризните стожери (незнам претпоставувам имаме повеќе во секоја институција засебно а сите топтан од ЦУК раководени) а конечно и да почне и самиот Да Внимава а не на фејкљуз да се навлекува по тоа фејкбук пајажината каде ко муви без глави сите се расфрчеле без компас! ... кинезите рулз ама јапонците да им се чудиш на комшиските статистики, единствено никако да разберам како им е на Браќата Македонци кои беа на укотвениот Крузер, им пратил ли некој Морална Подршка или веќе ги забораивме, но ние и оние што се тука сме ги отпишале [4] а не пак оние потаму, бар не разбрав ни од спунт нешто официјално дека МНР чини освен за мајката и детето во Шпанија ои завршиле на улица, Господ Да Им Е Напомош ... конечно NHK репортажата од Јапонија [5]

Изменето од Zelenikovo - 29.Март.2020 во 08:40
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2020 во 13:19

ех колкав буџет имет Џапанска национална телевизија 111 а колкав МАграТВ (Македонска граѓанска ТВ) та добро е кај нас што сме на какво такво ниво од ’90-тите, иако имаме и техника и кадар ем идеи и за во 31-от век, само што штедиша табиет па се нема волја да делуваме ко за по 100 години бек’ин’д’фјучр социјален инжињеринг ... туку поучно интервју со Др.Жан Митрев вчера на 24ч речиси епско во однос вирусологијата, која кај нас до сега чинам никој Доктор вака мелозвучно не ја демистифицирал, сепак Др.ЖанМ, антивирал-џем-сешн’ов ама баш од лична кардиолошка гледна точка го презентира, што и го апострофира уште одма, само прашање е како вие сте го свариле неговио абер (пуштен како Антички ДЖМ со суво грозје лешник и ореи, за жал го беа најавиле агитпроповски ко близок на дпмн на почетокот од интервјуто, но Чоеко професионалец та прв емисиски Збор му ет Добровечер (а не Каде Бе Со Тој Памет а може и требаше з’ш ќе да му се намерачиле изгледа локал-глобалисти да му преименуваат Кардиологија од Филип2Македонски во Лаз.Кол.југос.), а прва реченица му потекви како ~ Па вии ова е една кризна сос-тојба која малку кој ја памте во вакви размери (значи) во светски рамки, Да Ни Е Жив И Здрав Доктор Жан бидејќи е Специјалец кој прво и основно со Збор Не Спасува а потоа и Занаетчиски (било или не 5-до-12 и не е битно) чим имаме Чоеци ко него кои иако имаат Приватни Болници делуваат ко да се Државни та Секоја Чест И Господ Да Ги Помилува За Долго Да Живејат И Не Спасуваат во овој случај и Од Хистериите на удбалитичарите, бидејќи нели стресот моит да ве чини пола здравје, но и напола плата уште одма во постојните карантиносани околности колку и истите да се неопходни! но сакаме ли да ко Народ да им подадеме рака за да ко Власти полесно со се’ справат може најбрзо би успеале во тоа доколку 31-во вековниниот маштаб за соулшл-ин-џинеринг го впрегнеме и самите народно без субвенции или тантиеми, налик Весела Антивирал Математика во аудио-видео-театарска опаковка за Поуба Иднина, а што нормал изнедруе потрева од кросовер меѓу К-8 (ориџинал-кру’г&Мр.Кљок) и 1-ОКИ (ани’ма’л’тори&режи’сјори) но и инфериорни приклучоци на муабето како Бездомни Сограѓани бидејќи тие на прсти ама повисоко ќе го кренат муабетот Но и разбра се и семиспиналис Експерти чиј носечки абери би биле ’рбето на кросоверумот ... сепак за сега (додека не сконтаме дека природно е да се миксаат езгии во ора маниња во мелодии и синкопи во ритмои) вистината ќе мора да сме Благодарни што и во денешната форма на ѕидосани емисии ја имаме (т.е. во едноставен нотен запис ни е сервирана низ сувопарни интервјуа но битно знае Чоек дека постои некаков запис на кој може да се врзува надоврзува или одврзува натака) ...
е сега што би издвоил јас од интервјуто како битно, хм, можеби треба се а може најубо и ништо за да го проследите целосно, но заради критична мисла да не ми скубне од разонода ќе речам Со некои работи во однос личното мислење на Докторот не се сложувам, кусо, Др. Жан вели по медицински морталитет под 1. се кардиоваскуларни пацинети потоа 2-ри се мозочните удари сетне 3. карциномите а посетне 4. пневмониите оние бронхитис&ко инфекции на дишни патишта ... потоа потенцира мора Превентивно да се делува [1] за да не се случи потоа да трчате по државни или надри-хемии ко пиење сода-бикарбона или хидроген-пероксид подоцна онака паднатине во параноја туку во очај, бидејќи така ќе си ги сотрете и арните вонземјани [2] но чудно за лекарствата вели бадијала се ок мислејќи специфично на маска-ефектот кортико-ата сепак ко што вели MedCram Пулмолого што го цитирам на ангро ви нишкава Лек има за оваа последнава склет-корона а истиот веќе е стандардизиран и во Кина и во Кореа и во Русија та конечно и во сАд како Хлорокуинин + Цинк, а на што јас се надоврзувам дека постои и Природна Превентива која ја има истата функција како Хлорокуининот односно апсорпцијата на цинкот ја зголемува инстант то цитричната киселина од лимонот, та бар ова да го прашаше водитело ама ето бидна толку од нивната водителска информираност!

научно видено Др.ЖанМ речиси за малку не фтаса (з’ш немаше простор и за народни смс-ки до мелевизискио-водител) да ја демистифицира и средновековната ако не античката виросологија та да ни каже јасно и гласно Луѓе вам единствено не ви е страв од Господ а од се’ и сешто ќе ви клецкаат колена иако и тоа и колената Господ Ги Даде и Господ Ќе Ги (Земе доколку вие си останете замаени од земни идеали или пак (почнете да се прибирате тро од тро со памето параноичен! Интересно ЖанМ најнакрај вели Скафандери не требало иако по економијата карантин-паранојата праела штета а реално суперспредер е вирусот бидејќи е лабараториски штиман, мислам чие и масло да е или чија и патка да е ковид-19 (којзнае) а Впрочем Се Е Божја Промисла makаr lugjeto znaat ozbilno da ja zloupotrebat slobodnata volja, сепак нам не ни е битно ко Христијани колку и како на овој Свет ќе живееме туку дали сме се Сподобиле Спремиле Спасуваме за да Царството Небесно Да Го Заслужиме затоа и не треба од ништо ни да се плашиме (Освен Од Бога да не согрешиме непоправливо) но треба да бидеме Внимателни и на стапиците па и ризиците кои сами си ги бараме неретко да пристапуваме Трезвеноумно без парноја [1][1][1][1][1][1] битно за да се спречи веќе армираната параноја во Народ, и се тргнат колку и да се тие ноја што ја држат сега во песок пара-та Лично сметам нзс би било Добра Антивирална Пракса по сите страни макар и со лесни работнички скафандер-одела за бар оние Сограѓани кои имаат Хипохондрички Синдром под пазуви не го впрегнат некако погрешно а не пак улаво и посебе а не пак по другите! тоа не значи дека некој би морал да носи Скафандер за да оди на Работа, туку да е спремен штом Муштерија или Шеф илити Директор (и све остали раководители) тоа го побараат Веднаш да си се облече чоечки без да крши клечки како бројче немало а му се сака парата но не и паранојата! Но стандардизација ли е стандардизација, дури и непишана, чинам натака сакале или не а знаејќи дека на светов има многу фаи-ин-д-хед микробиолози по воени лабоси, паметно е бар ова да е Норма за Болници, но и ред други антиибактериолошки стандарди како UV-C или остали џрм-клинери да станат задолжителни за да Народ не се плаши од Својте Матични Лекари, бидејќи почнаа ли сите дома да си бидат сам’свои’фармацевти нека не ве чуди ако утре некој посака да биде и регионален миракулис исцелител со шпајз-концетрати кои бидејќи би му требало многу лиценци и стандарди би си ги путал по сива-неинтелигентна-маса виа сива-еминенција од надри-факири!

поентата ми е дека ако Народ изгуби доверба во систем иако нема потреба, a бидејќи ко што вели Др.ЏиноM : Свето полн вирусИ си ет од секогаш, а jaс ќе дододам Но сега не ви е јасно дека ве здрвил озбилно и еден помалку воочлив по Болници иако надалеку распространет т.н. фејкбук од кој (не знаете) и вам и на сите ви клецкаат не само нозе ами и малите мозочиња а така и оние големите се дезориентираат полесно за најнакрај да си речете наместо > зошто сме на овој Свет (Логично Бидејќи Сте Добиле Шанса Да Си Спасувате Душа И Растете Духоносно Низ Бога), вие во уплав да си кажете лелеле што не снајде дај да скубнеме за помалку да патиме (уште пологично бидејќи вам ви тргнале јунаштво од читанките а за јунаци сте ги зеле денес или мамонистите или егоистите за на крај да си речете единствен спас е кај хедонистите за онака да замижите со ширум отворени очи во однос оние вистини пр. кои јас ги посочувам во нишката за Еугеника или Месони) но Слободна Волја па и мнозина ја злоупотребуваат плашејќи се не само себе си туку и сите наоколу, демек ако сите паднат во депре ќе се усреќат нели требало некој параноикот да го отпрати до амбис, само што на крај тој некој одејќи му вие по негов акал вас ќе ве заака а тој на крај бидејќи вие ко маса сте фатиле инерција а свесен однапред затоа нели најонака ќе се потргни за некој да не го прегази ама сетне наместо вие него тој вас ве испратил во амбисто а на крај ќе дојде до работ и ќе ви рече ама зошто не прашавте кој треба прв да скокне!? одтука натaка како ви чини вам терајте си иако нормално секогаш Ви Праќа Господ Помош За Да Ве Предупреди И Порача Внимавајте Зошто Сте На Овој Свет а ваша работа дали на заборавот ќе му посветите цело (повеќето или ич) од својто драгоцено време за Спасение! велат карантин не е опасна работа, точно Но ќе сторам еден пост и за циркулација се надевам па да видиме дали во 4-ри ѕида кога Чоек ќе го заглават дали така не страда нешто, хм посекако вашиот стомак бидејќи научени сте си на многу месо лапарсан а нема каде истото сетне вака да го сотрете со лесно, мислам не дека не е возможно, но во прашање се навики ноухау и волја, арно ама кога се мора се мора, арно ама глобално-село сте сакале па така биднал и глобален-проблем вонего, а сега иако Село Гори бабиците зачешлале шема дека треба да породат nwo по секоја цена, точноо треба промени, но тие повторно Народ не упатуваат на Самоодржливост тука на некаков нов бројлерлук, што веќе и ќе станува се’ поочигледно бидејќи и официјално веќе рекоа дека светската економска штикла се рецнесирала појако и од 2008-ма, да видиме дали карантинот ако го надградат и прошират заради икс-околности ќе го дотера светот и до штиклерај од 1928-ма [1][1][1] praktichno od kade da znaeme deka ne e ova spin so karantinot tokmu za da se inducira od nekoi sklet-eliti kontroliran ekonomski krah koj bi trebalo da povleche noga za nwo, затоа НЕ ПАНИЧЕТЕ туку ако трба и со скафадери враќајте се на работа, еве јас тврдам Алкализација Рулз та пијте Лимонада и Смирувајте се’, Конечно ако досега си теравте фејкбуковски избезумено сега приберете се и мобилизирајте се низ континуирана Дебата на сите ниво впрегнувајќи Итно ОштроумноеОпштество за да Максимум Извлечете Од Себе Како Заедница, та бар за да не изгинете од безидејност тргнете се од тоа глобалистичката социјалка [1] бар оние што се Свесни невладино и партиски нека почнат да се отвораат помагаат и сплотат ... за Сложни Браќа Куќа Да Градат прво треба на право место да се Соберат, колку побрзо толку подобро бидејќи ќе треба да се мери да се мери да се мери пред некоја Самоодржлива Реформа да се стори,а дека сеуште време имате имате, но Вие ко што гледам од индиферентност си го трошите и параноично или пак надевајќи се дека друг е одговорен а не Вие, та бар Блогови правете ако немате Тематски еФоруми секој несебично нека предложи што може да се Подобри да се Промени На Поарно да се Осигура да се Внимава ...
може единствена позитивна работа од карантинов е што Чоек ќе разбере и за кинески билбили за кои инаку никогаш не би чул освен можеви ако скитка в Кина по етно-свирки [1][1][1] ех шчо вели музичето в среде стеј~хелти нека мириса на лимонови цветои ... Само за да биде Тоа Така Треба На Земја Македонска Да Си Засукате Ракаи и БавЏAнџиски Да Делуете ... него во однос центрираната мелодија од бразилецо а апропо аберот за патки погоре, чукш ви текнуе за пинот со Зика сред олимпијадата, кога мораа пак бразилци да смислуваат оштроумно дефокусирање водата во базените се залгуеше а можеа да одат и пооштроумно да се сетеа да викнат некого од Оп.Македонија, вервајте нема друго чаре па и самите со патки да им се с’снете нели на паторите но и патењата - што вие единствен начин на самоодбрана (а без Молитва) за да справите со nwo-агендите на еа-детерминистите, но најпрво од паранојта да си се одвратите а потоа и на Корените Да Си Се Враќате, наместо њуејџерски да си верглате дали со апоите или идеологиите, но како кога сте се изврзале за вештачкио и виртуелнио начин на живот, нормал терај си пато и понатака така з’ш за Селска Идила волја мислите ќе најдете в Град или пак на фејкбук, сигурно некому и ќе му успее, но така на колективен Здрав квалитет на живеење не се надевајте, мислам ок може вие мислите доволно е раце што ќе почнете да миете и се ќе си дојде на место, точно дрмајќи си ја днк со umeteni-zarzavat за хипохондрички маиндест, од доволни подоволни ќе ви бидат crispr-они кои на вас ќе си ги (ако веќе и’ не си ги) мерач’ат еугеничарите!

     

Изменето од Zelenikovo - 31.Март.2020 во 13:29
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2020 во 03:53

... ГОСПОД ДА ГИ ПОМИЛУВА Упокоените А На Живите Да Им Придаде Мир И Спасение ...


... Дочекавме Авторитет НЕКА БИЈАТ КАМБАНИТЕ ЕХ Конечно Фридом ... Нашиот Велевирусолог Проф.Др. Вело Марковски [1] иако Реално Искрен дефакто Најоптимистично од сите досегашни Експерти кои излегле по нашите медиуми Потенцира дека Трезвеноумие Рулз!!! Прекинете Со Паранои О Вие Удбалитичари!!! Посочувам И Јас Погоре Стресот Зема Пола Имунитет!!! Но би додал и Пола Економија!!! Бидете Умни доколку постојат ризици, а очигледно е дека постојат, Истите нека се демистифицираат ... Така Ќе Можеме и Превентивно да делуваме, и Предострожно да се поставиме, тоа значи пред се’ Свест дека утре и сред Лето кој е инфициран да внимава да не настинува (седење на промаи и слично) како не би кивал а посекако и задолжително да носи маска за да не го шири вирусот додека Народ се воозбили околу превенцијата преку Алкализирачки Веј Оф Лајф во однос Исрана, но ако чкордепса економија тој ни за конзерви ќе нема камен а не пак за Лимони + Цинк ... но без да баталува Цигари бар да намали на нив тешко нему но уште потешко на Пасивните Пушачи а особено Деца а уште позначајно сите оние околу пушачи а имаат Хронични Болести или Ослабен Имунитет!!! може паметно е да се строи Итно Закон та пушачи да се самоцензурираат дека не само на јавно место што не смејат да пушат туку и Дома само на тераса да можат цигара да запалат, та вас ако не ви е мил Живот тоа незначи дека немате одговорност и за другите! јас разбирам имате засебна просторија добро изолирана во однос останатите Соби но и проветрена та да пушите пр. мене ме дрма промаја каде престојувам 24/7 сега па и не се секирам, но посекако си продолжив со овој памет ќе изгинам, бидејќи KERBS циклусот така го стимулирам а со тоа и помал ефект од алкализација т.е. rKERBS рамената на CO2 во организмот што е потикнатаод Цитричната Киселина, сепак би потенцирал и НИКАКО СОДА БИКАРБОНА НЕ ВНЕСУВАЈТЕ!!!

Значи Разгласете Ги Аберите Од Претходните Постои што вели MedCram Пулмологот уште од поодамна а тоа фино го елаборира во линкуваните видеа ЦИНКОТ го сотрува вирусов додека Хлорокуининот ја зголемува неговата апсорпција во клетките MC~Пулмолого Истакнува, значи не е по дифолт Куининот сам по себе лекот ко што многу верглаат, туку Цинк-от, та Грицкајте Ореи Семки од Тиква или земете одвреме навреме Цинк Суплементи, а бидејќи вие на дофат посекако подома немате ХлороКуинин просто ИСТИОТ ЕФЕКТ ГО ИМА ЦИТРИЧНАТА КИСЕЛИНА Која Ја Има Во Лимонот!!! ПРЕКИНЕТЕ ДА ПАРАНОИЧИТЕ!!! Земете Од Лимонада Праете Челенџи, Но Не Заборавајте Ниту Премногу Од Неа Ет На Арно Бидејќи така Ph Вредноста на Вашата Крв ќе се Зголеми а тоа повторно е проблем, ЗНАЧИ ВО СЕ’ УМЕРЕНО!!! Сега Останува И Да Причакаме На Сонце-то И Да Расфрламе Д3 По Имунитет Уште Пролетва, а за што на Сите Хронично Болни И Постари Сограѓани Би Им Посакал Да Можат Да Се Поткачат Уште Пролетва На Планина, иако внимавајте таму навечер и Лето е Кочан, Па Мора И Да Загревате Куќа! НО!!! Не Заборавајте Кога Ложите Дрва Вие Исто Така Вдишувајќи Го Димот Внесувате Енормни Количини Јаглерод Диоксид, така со едно ложење ако не внимавате се наголтувате Чад ко да сте испушиле многу многу цигари, ем и Јаглерод Моноксид а тоа ќе ви го Дрма Имунитет, та кога ложите Оган носете Маска и Проветрете, Исто Исчистете Си Оџако!!! незнам зошто конечно некој не направи МултиСкајп Панел од Експерти, можеби екоја Невладина, каде не само Епидемиолози и Доктрои туку и Спортски Медицинари Ќе Земат да посочат Официјално зошто Циркулација Рулз во Однос Имунитет, што значи за телото ова карантинот однос нагол шок да после турбо активност Некој одеднаш телото го става во екстра мирување!!! свесни ли сте дека така всушност здрмуваат налето мнозина инфаркти и мозочни удари, откако цела година трчале на работа а потоа зеле да се излежуваат на плажа или планина, Погрешно, но токму тоа сега исто ви се случува со карантинот!!! а дека јас ќе ви кажам така е, И вие ќе ми поверувате, а и сам постојано Потенцирам јас сум Полуписмен Приучен и Православен нели Тврдам Не Ви Требаат Ниту Лекови Ако Сте Воцрковени И Живеете Светотаински Низ Исповест И Причест Ем Сте Редовни На Неделните Литургиски Славословија, Та Затоа Ве Молам земете Лекари нека ве Описменах за Превентива А НЕ ЈАС, кој ниту сум во Црквата некаков авторитет а не пак во медицината, ТУКУ НАЈЧОВЕЧКИ ВЕЛАМ НЕ ПАНИЧЕТЕ ХРИСТОС Е ВЛЕЗ ВО ЦАРСТВОТО НЕБЕСНО!!!

тоа не значи дека ковид-19 е мајтап, напротив доколку постои и мала веројатност вирусов да е лабараториски штиман, а постои, ем доколку и на сето тоа влијае емф зрачење не само од Вифи јас тврдам и 3G и 4G а не само 5G воопшто Далеководи [1] та внимавајте и на тоа особено ако сте Болни, што би ве чинело бар подома интернет модемот да ви врзан за комп виа нет-кабел наместо да бркате цело време мрежа преку рутер, мислам ќе разберам ако сте сиромашни па немате камен за кабел, но изгледа сте сиромаи во умот што не сакате да се Информирате зото базните станици исто бербат прават по вашиот Имунитет, колку незнам, ете барајте мерења, експериментирајте, конечно вие се плашите од 5G утре од 6G сигурно Параноја ќе ве Треси и во мал мозок така а воопшто не ви е гајле што Спиете Со Телефонот До Глава вклучен, Бидете Умни Стајте Го Нека Лета в него то авиончето!!! но каде се Микровалните, но каде се тв-ресиверите, каде се музиките полни разни фреквенции за кои вие абер си немате, воопшто свесни ли сте дека не е во прашање преку нив само физички гајрет туку и духовен, но нели вие би да сте во тренд и да Дрмаат хитои и подаома и понадвор, дали, та бар гледајте тоа нека е од тјуб или стари касети, А Преку Нив бустајте и Сонце во Вијуги [1][1][1] ( I Ne Se Opushtajte So Zloa vo srcata zada ne zazhalite em namalite so sierot vrtete na Humor a ne Satara Читајте Марко Цепенков ) и баталете се од компјутери туку и сред карантин Излезете на Тераси, но проверете си гелендер, мислам кога мора да сте партали ко фосили ви музеи , та што друго Чоек да ви каже, Аирлија Тресајла Парноите сами се Стресуете, Простете За Дрскоста но може и тоа би помагнало пред да почнете челенџи за 24/7 тревожење, прво короната сега 5G-то потоа сигурно економијата покасно веројатно газозата, кузнај може ќе им поверувате на филмаџии ww3 распали, бреј АЛО секогаш иајте наум дека некој и да запалил склет-оган Ваше е да се Смирувате И Надежта на Бога Да Ја Потрпрете, што не значи дека не треба да сте свесни за ризиците, ниту пак да си терате со паметот онака фејкбуковски лајкохоличарски!!! Човек и да е дрзок и да е елоквентен и да е најпаметен, чим Вие сте си се заглаиле во Мрежата на дипстејтовци ќе ве возат онака како им драго и како им чини само за да ве легнат на nwo брашно, жално ама вие со вашата наивност уште сега со истото иако не постои официјално си месите тесто! наместо да си се префрлите на Своја Македонска Социјалка, вас си прават од вас на фејкбук касапана!!! окапавте бе таму како не ви здосади!? ви остана ли воопшто простор за Спасение Душа по Вијуги!? ајде ако Др.Вело не ви е потаман како мотивација, та земете да возите Точак бар Подома заради Циркулација, еве ви од КомшиЛук преку рака Уште по некоја Оригинални Докторски Поуки од Др.Сречко Сладојев ... [1][1][1] ... се прашувам сега и нашта ли Лекарска Комора ќе го осуди Проф.Др.Вело Марковски бидејќи има-фридом-маинсет!?

Дали Ќе Ви Се Посреќи и Власти Да Престанат Да Тресат, Коски, Незнам, Барајте Јавна еДебата!!!Изменето од Zelenikovo - 04.Април.2020 во 10:10
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2020 во 04:44
... За Многу Години Духовден ...

Originally posted by <a href=http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=31605&PID=3154246#3154246 target=_blank rel=nofollow><u>Zelenikovo</u></a> Zelenikovo напиша:

имајте при рака Канон За Болен


... Љубов Мир и Спасение Низ Света Тројца Барајте ...
... Барајте И Ќе Добиете Ни Вели Господ ...
... Да Ве Потсетам Се’ Е Божја Промисла ...
... Не Се Плашете И Не Очајувајте ...
... Но Не Се Ни Опуштајте ...
... Ова Е Идеално Време За Покајание ...
... А доколку не простувате Ни Простувањето Ве Стигнува!

...


Изменето од Zelenikovo - 08.Јуни.2020 во 04:44
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.