IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Фитнес совети и муабетења
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фитнес совети и муабетења

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 00:36
Интересно, фала на објаснувањето, навистина незнаев баш за ова, а го гедам насекаде по рекламитесреќа
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
fi4oo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fi4oo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 00:37
zdravo pred nekoe vreme se konsultirav so vas za ishranata..
ke povtoram uste ednas :
redovno vezbam...imam 18god...62kg...175cm
sakam da zemam nekoj dodatok vo ishranata
sto bi bilo podobro, kreatin ili proteini?
i ako imate odgovor ve molam i tocnoto ime na proizvodot i ako ja znaete cenata...
blagodaram odnapred
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 08:12
Zavisi sto sakas da napravis bratce голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
fi4oo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fi4oo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 10:37
pa onaka sakam sportsko telo (atletsko)
fintata e toa sto sum mn slab i da ja zgolemam muskulnata masa
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 18:54
Луѓе. Помош!

Сум се здебелила едно 5 кила ако не и поише.тага
И не е обичен тин комплекс. За жал.
Воа гзиштава неможам да ги трпам више.
Порано си имав затегнато гзе, се си беше вино и “на место“...
А сеа...благо кажано...не е баш така.

Дај кажете како да намалам на тежина едно 5-6 кила...
И да го подигнам гзов малце. Пошто више НЕ СЕ ТРПИ!

плачење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 19:17
ај да ве насекирам малце....намигнување

физички неактивен, не спортувам, не трчам, не пешачам, не се хранам здраво и у ствари ништо не правам ко што треба и сум 173 со 62-65 кгљубов.. никако не ми успева да се здебелам (иако пробувам во последно време), ама сепак кога ќе видиш тоа е дури и недостижно за некои така да си се гордеам со телото, за машко кое не внимава на себе сум (можам да кажам) повеќе од одличенголема%20насмевкатрепкање  плазењеплазењеплазење

плазењеКон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 20:52
Zalam sto grubo ke zvucam no...Masko so 65 kila...ne fala. toa e poslabo od mene bre (so ogled na visinata).
Masko ispod 80ka ne priznavam.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 02:48
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

ај да ве насекирам малце....намигнување

физички неактивен, не спортувам, не трчам, не пешачам, не се хранам здраво и у ствари ништо не правам ко што треба и сум 173 со 62-65 кгљубов.. никако не ми успева да се здебелам (иако пробувам во последно време), ама сепак кога ќе видиш тоа е дури и недостижно за некои така да си се гордеам со телото, за машко кое не внимава на себе сум (можам да кажам) повеќе од одличенголема%20насмевкатрепкање  плазењеплазењеплазење

плазење 
Prichinite zoshto ne mozesh da se popravish se najverojatno tie shto sam gi nabroja i shto ne pravish nishto kako shto treba ...tvoi zborovi среќа Da go trgneme nastrana izgledot,shto mislish kako toj nachin na zivot deluva na celokupnoto zdravje? Muabetot mi e deka ne e bitno samo da si slab...toa samo po sebe ne znachi nishto. Pretpostavuvam deka si mlad i sega moze ne doagja tolku do izraz toa,megjutoa  dolgorochno gledano ,ne e bash najdobar toj stav shto go imash sega намигнување
 
 
 
 
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 12:18
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

Zalam sto grubo ke zvucam no...Masko so 65 kila...ne fala. toa e poslabo od mene bre (so ogled na visinata).
Masko ispod 80ka ne priznavam.

Нинџа, овој има 16 години.
Очекуваш да изгледа као “целосен“ маж?голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2010 во 14:25
Se izvinuvam, ne znaev kolku godini ima.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2010 во 22:30
Вака сега, ако можам воопшто да дадам резиме на некои првични резултати и со тоа да охрабрам други почетници, еве.

Вежбам два месеца скоро секој ден, упорно и напорно како мравка, вредно како пчела.

Почнав со реални и разумни очекувања, за мои години и позиција. Целите ми се следни:
1. Да ослабам некое кило
2. Да го појачам имунитетот (ова требаше под број 1)
3. да зајакнам, да зацврстам

Позитивни постигнати  ефекти:
1. Имам невидена енергија. Невидена сила. Чудо.
2. кондиционо ниво подигнато на едно за мене убаво ниво, издржливост поголема.
3. Приметна затегнатост, зацврстеност.

Не постигнавне
1. Загуба на килограмитага
Ова последново знае да ме обесхрабри.изнервираностМИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2010 во 01:00
Zdravo  maria_magdalena ,chestitki za postignatite rezultati среќа
Za onie drugite...Za dva meseci bi trebalo da pokaze namaluvanje i na kilazata. Megutoa vezbanjeto samo po sebe ne moze da go napravi toa,mora da e vo kombinacija so ishranata. Imam chitano vo nekoi od temite deka si na odredena dieta,samo ne se sekjavam tochno. Taka da moze na toa treba da svrtish poekje vnimanie i mozebi pointenzivno cardio. Isto stalno spomnuvash ''so ogled na godinite''. Godinite sekako imaat golemo vlijanie,kako ''stareeme'' treba mnogu povekje napor i upornost za da se oslabne pa i da se zdebeli Se e mnogu polesno koa si pomlad :-) Ama veruvam deka si na dobar pat,iako nekoash te razocharuva,tvoite postignati rezultati zdravsteno gledano se mnogu pobitni i sigurna sum deka pridobivkite od toa naskoro kje se odrazat i na fizichiot izgled среќа Pozdrav
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 11:45
Ех, да, ама таа диета беше тогаш за тогаш, едноставно, не можам да се придржувам на некој режим зашто тоа подразбира дека за себе би морала да спремам посебно а тоа би ми било преголемо оптоварување, како економско така и временско. Инаку навистина ефектот беше колосален за тие неколку дена додека се придржував. Ќе видиме...Изменето од maria_magdalena - 05.Март.2010 во 11:45
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 21:38
Денес се сретнав со една пријателка и дојдовме кај мене на лаф-муабет. Таа оди на фитнес година и половина,(во еден друг клуб (C.F)не оној каде одам јас и таму се вежба со тренер кој постојано ја менува програмата и каде осен на справи се прават и други вежби) и всушност таа беше прва која ме покани да одиме заедно но тоа време јас не бев заинтересирана за ова. Инаку е постара од мене 3 години и изгледа многу добро, за таа година и пол ослабе 15 килограми.

И така, моабети за фитнес уз палачинки со мед и оревчиња...ме праша како оди кај мене, и кажав се како е и што е, што и како вежбам, од А-Ш.
Женава ме гледаше вчудоневидено...Добро, јес да ова место кај што одам е маалска теретана и е во стил: еве-ти-справи-прај-шо-знаеш, ама малку се разочарав. Многу работи кои таа ги прави-а не се врзани со справи (чучњеви вакви-такви, и други вежби)јас воопшто не ги правам, а и некои вежби што ги правам, изгледа дека неправилно ги работам

Па така, што знам...некако размислувам да појдам во нејзиниот клуб, иако тоа би ме чинело повеќе време...Чисто да кажам и за ова.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.