IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Фитнес совети и муабетења
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фитнес совети и муабетења

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 23>
Автор
Порака
opasen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај opasen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 22:02
Decki aj ako sakate da mi pomognite malku gledam se razbirate vo ovie raboti. Visok sum 183 cm a tezok okolu 85 i sakam malku da oslabam i celo leto vozam tocak ama nekako dzabe. nekoi mi preporacuvaat amino kiselini ama ne znam dali mozat da mi nastet na moeto zdravje zatoa ako sakate i ako znaete pisete nesto vo vrska so toa
Кон врв
Vlatce88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlatce88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 16:21
Epa ako ste vise tuka aj i mene da mi pomognete!!!???
Nekoja strana ili link za Dobra ishrana! Ne sto kako vezbam(od vrme na vreme) ama drzam forma -do gradba e- e sea me interesira nesto okolu ishranata kako da vnesuvam proteini , energija, nacini, soveti......
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2008 во 15:43
Eve i ja molam malce za pomos??Dali nekoj znae kade ima nekoj fitnes centar ili aerobik vo centar ili okolinata??Samo osven Rebis??Ako nekoj znae neka pise..fala odnapred
Кон врв
playgirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playgirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:18
Imas vo dom na ARM teretana vidi ako ti se svigja vezbaj tamu :)
Кон врв
baso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 16:42
Originally posted by Eli Eli напиша:

Eve i ja molam malce za pomos??Dali nekoj znae kade ima nekoj fitnes centar ili aerobik vo centar ili okolinata??Samo osven Rebis??Ako nekoj znae neka pise..fala odnapred


u plaza mozes da ides ako ti e za fitnes, sega edna ke otvaraat ogromna u novata zgrada sproti ramstor
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 19:59
Epa fala luge za sovetive..pa da mi tekna i mene za u Arm ama e nekako bezveze prljavo e..a u Plaza e extra ama skapo e premnogu..aj valjda toa novo sproti ramstore ke bide ok..
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2008 во 20:33
Машки наспроти женски фитнес!!

Машки фитнес: машката популација најчесто вежба да ја зголеми и истакне мускулната маса. Вежбите се многу „пожестоки“ од оние на жените, а поголема е и употребата на справи и реквизити. Кревањето на тегови со рацете и нозете се најчестите вежби кои на мажите им помагаат во дефинирањето на мускулите.

Женски фитнес: жените најчесто вежбаат за да ја намалат, зголемат или пак задржат идеалната тежина. Потоа, следува тонирањето на мускулите и обликувањето на силуетата. И жените вежбаат енергично, но на еден поинаков начин. Целта на женскиот фитнес е да го забрза метаболизмот и тонира мускулите, па токму затоа повеќе се застапени кардиоваскуларните вежби.

Во секој фитнес план, без разлика на полот, се застапени тегови, но жените користат мали тежини за тонирање, а мажите големи тежини за зголемување и обликување на мускулната маса.

Поради различните цели, кај мажите и жените се разликува и режимот на исхрана. Мажите најчесто практикуваат протеинска диета, додека жените во исхраната ги користат продуктите кои содржат малку калории.
Кон врв
playgirl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playgirl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2008 во 21:06
Епа незнам за во АРМ што како е зашто еден другар оди таму па затоа препорачав. Инаку јас идам во Oxygen кај млечен ресторан и задоволна сум пред се е мн чисто што е најбитно а и доволно е опремена. Па ако има заинтересирани нека кажат
Кон врв
Esprimo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Esprimo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 10:48
playgirl, mozes li potocno da mi kazes kade se naoga Oxygen???


fala :)

Изменето од Esprimo - 26.Март.2008 во 10:49
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 12:05

Imageby.us

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 10:50
Originally posted by Vlatce88 Vlatce88 напиша:

Epa ako ste vise tuka aj i mene da mi pomognete!!!???
Nekoja strana ili link za Dobra ishrana! Ne sto kako vezbam(od vrme na vreme) ama drzam forma -do gradba e- e sea me interesira nesto okolu ishranata kako da vnesuvam proteini , energija, nacini, soveti......

idi na www.bidifit.com.mk ili pak na www.hic.hr ova e hrvatski forum za zrava hrana i ima mn dobri soveti i recepti
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 10:53
Originally posted by opasen opasen напиша:

Decki aj ako sakate da mi pomognite malku gledam se razbirate vo ovie raboti. Visok sum 183 cm a tezok okolu 85 i sakam malku da oslabam i celo leto vozam tocak ama nekako dzabe. nekoi mi preporacuvaat amino kiselini ama ne znam dali mozat da mi nastet na moeto zdravje zatoa ako sakate i ako znaete pisete nesto vo vrska so toa

ke namalis so mrsnata hrana,ke pies poveke te4nosti,ke vezbas sekojdnevno...pa da se
nadevame deka ke ima nekakvi pozitivni rezultati i tebe ti gi prepora4uvam istite sajtovi sto mu gi prepora4av na vlat4e88!
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
kristofer Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristofer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2008 во 04:14
da vezbas zemva mnogu vreme, da vezbas i da go smenis teloto kako izgleda uste poveke vreme i pot, ali seto ova ne se dobiva so sedene doma i jadene cokolada, trebe da si imas daet kontrolirana od doktorot, mnogu probale pa ne uspeale ne je lesno, so ustata ne se vesba.   
vrtyuwged
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 23:59
Дали е вистина дека прво треба да се ослаби па да се вежба????збунетост
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.