IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Фитнес совети и муабетења
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фитнес совети и муабетења

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
Автор
Порака
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 23:29
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

дали знае некој во што мера го мери растојанието орбитрекот   

прееска поминав 11.7 ама не знам што, километри/милји,... нешто трето ?
 
Ako doma go koristish mora da ima vo toa instrukciite shto idat so nego ako e vo teretana kje gi prashash vrabotenite среќа
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 21:47
ааа не не, пред три недели минев толку метри

елени, орбитрекот ми е дома... ама и ми е од пред 4-5 години.... така да немаме ништо со таква информација... зачувано

пробав да барам на интернет,... ама најдов само реклами за орбитрек елит
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2010 во 23:35
Za kolku vreme gi pomina tie 11.7 ??? Dokolku si za pomalku od eden saat togas e vo km ....Osven ako ne si na nekoj doping...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 16:18
BisernA,
за вистински резултат показател е временското растојание.
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2010 во 21:08
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Za kolku vreme gi pomina tie 11.7 ??? Dokolku si za pomalku od eden saat togas e vo km ....Osven ako ne si na nekoj doping...намигнување


... не не,... околу 45-50 минути вежбав,... а и мајка ми ми рече дека орбитрекот покажувал километри

колку сум само горда на себе
Кон врв
lucifer007 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lucifer007 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2011 во 14:06
kako mozam da oslabam najbrzo nesum nekoj golem imam 70 kila ama imam salo sakam da go stopam.......????
Кон врв
Shvarci Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shvarci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 14:35
Дали препаратот за слабеење врз база на Caralluma fimbriata ќе стане хит оваа сезона?
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2011 во 19:26
Originally posted by Shvarci Shvarci напиша:

Дали препаратот за слабеење врз база на Caralluma fimbriata ќе стане хит оваа сезона?


Не знам за кој препарат станува збор ама додека дремев по теретани немаше легален топач што го немав пробано...резултати нема се додека не се намали одењето во кујна.
Сега вежбам само аеробни спортови и резултати без ништо имам, кога ќе се качиш на вага и видиш дека се намалува тежината имаш желба да продолжиш со дитеа. Би ви предложил возење велоспед...ама тоа здраво да биде на пример до врв на водно па ќе видите како се слабее.
Кон врв
SmokedOutLuger Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SmokedOutLuger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 20:14
MI TREBA PROGRAMA ZA PRAVILNA ISHRANA ZA DA MOZAM DA KACAM KILAZA A SO TOA I DEFINICIJA DALI IMA NEKOJ STO ZNAE DOBRA PROGRAMA?
Кон врв
DIva555 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Април.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DIva555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Април.2013 во 04:08
Decko mi e visok i slabicok, dali treba da pie nesto za da se popravi ili dovolno e samo da vezba za da kaci muskulna masa? Fala :D
Кон врв
Ѓороски Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Декември.2011
Локација: Скопје
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓороски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2013 во 13:45
Originally posted by DIva555 DIva555 напиша:

Decko mi e visok i slabicok, dali treba da pie nesto za da se popravi ili dovolno e samo da vezba za da kaci muskulna masa? Fala :D


Тоа што нему му е најпотребно е правилен начин на исхрана. Соодветен внес на калории секој ден.
Кон врв
Kikica_f Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kikica_f Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2013 во 20:22
Zdravo , zdravo imam edno zensko prasanje , neznam koj bi mi pomognal vo odgovorot :D veke 3 den odam na vezbanje no imam mal problem neznam kade bi se posovetuvala ... Prviot den koga bev mi bese ete potesko da kazam i imav malku bolki vo predelot na stomakot ... Vtoriot den super si pominav i bas lesno izdrzav se, no potoa pokasno imav bledo crven iscedok vo mokrenjeto.Potoa den pauza pa 3 den od vezbanjeto i eve cel den osekam poduenost vo stomakot i veke od pladne imam isto bledo crven iscedok ama poveke od prviot pat. Zosto taka ??? Ke ve molam za sovet , odgovor ako ne mi e prasanjevo postaveno na pravo mesto upatete me kade da se obratam .Blagodaram od napred ... pozzz
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2014 во 21:59
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 212223
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.