IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Плавуши
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плавуши

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 606162
Автор
Порака
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2013 во 11:56
Kako plavusa davi pederi: Gi navlekuva vo banja polni kads i stava si slika od svoj polov organ na dno a ona se sminka u meguvreame


Изменето од bilokoja - 13.Октомври.2013 во 11:58
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2013 во 16:56
Си разговараат на телефон две плавуши:
- Абе знаеш денес го пратив маж ми да оди да купи компири ама се случи трагедија.
- Каква трагедија?
- Го згази кола!!!
- И што ќе правиш сега?!
- Веројатно ориз.смеење
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2013 во 21:51
Плавуша оди на преглед кај гинеколог.
- Докторе, бремена сум веќе трет месец, а немам стомак...
Докторот:
- Портокали јадете ли?
- Не, а треба ли?
- Треба!
После три месеци плавуша оди пак на преглед.
- Докторе, бремена сум веќе шести месец, а немам стомак...
Докторот:
- Банани јадете ли?
- Не, треба ли?
- Треба!
После три месеци плавушата пак оди на преглед:
- Докторе, треба да родам а немам стомак...
Докторот:
- А односи со партнерот имате ли?
- Не, а треба ли?газење од смеење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2014 во 06:38

Плавуша оди на посета кај својот маж кој се наоѓа во затвор. Потоа оди кај началникот на затворот и го моли:

- Не можете ли да му најдете на маж ми некоја полесна работа?

- Каде полесна од тоа? Тој им лепи марки на писмата!

- Чудно, мене ми се пожали дека копа подземен тунел

Кон врв
janevzoran1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevzoran1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2014 во 04:39
Влегува плавуша во уметничка галерија, и му вели на продавачот:
- Сакам нешто во масло, ама поевтино;
Продавачот и' покажува слика од 1 000 евра, а плавушата вели:
- Ми се свиѓа, но ако има нешто поевтино !
Продавачот и' покажува слика од 500 евра, а плавушата вели:
- Ми се свиѓа, но ако има нешто поевтино !
Продавачот и' покажува слика од 100 евра, а плавушата вели:
- Ми се свиѓа, ама ако има нешто поевтино !
Тогаш, продавачот и' вели:
- Во тој случај госпоѓице, ви препорачувам да одите во дуќанон отспротива - они имаат сардини;
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2014 во 09:41
смеење
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
sikter Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 650
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sikter Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2014 во 16:10
img

...................................
.................................................................................
................................................................................
...................................................................................
................................................................................


.

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2014 во 18:43
Дечко треба да купи поклoн за роденден за својата девојка - плавуша, па ја прашува:
- Што сакаш за роденден?
- Мобилен!
- Може IPhone?
- Да да!
- А 4 или 5?
- Не бе, еден доста е.


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2014 во 16:51
Ќерка плавуша: -Мамо, многу го сакам ! 
-Кажи му !
-Мууу!
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2014 во 20:15
,,,,zošto plavuša nosi na vratot ĉaška jogurt,,

,,oti na čaškata pišuva    dukat.   ,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2015 во 00:28
На плавуша и стига писмо од банка и со големи букви пишува:
- ПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!
Плавушата: Фала богу ќе ме остаат на раат...ух
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 12:28
a moze slika samo :
 голема насмевка


You live only ONCE!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 606162
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.