IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Плавуши
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плавуши

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 59606162>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2013 во 02:03

Оди плавуша во кино:

- Дајте ми еден билет.

- За “Спајдермен“ или за “Бетмен“?

- ма неее, за мене! 

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2013 во 21:36
Плавуша и вика на плавуша: Да те е*е коњ!
Друга и вика: Тебе да те е*е трактор!
- Зашто трактор?
- Па трактор има 50 коња
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
SVOJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SVOJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2013 во 08:14
Плавуша се јавува на аеродром.
- Добар ден, колку трае летот до Париз?
- Само момент....
- Фала многу , пријатно.
RODENA SREDE PURPURNI VODOPADI,DETE NA ZVEZDITE,GOSPODARKA NA ZELBITE,RATNIK,TRAGAC TAINSTVEN OSAMENIK.
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21934
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2013 во 23:32
Vozat 2 plavusi kamion i doagaat do tunel pred koj ima oznaka: visina 3.60m
Prvata prasuva:
- Kolku e visok nasiot kamion
- 3.70
- Aj zirni dali vo blizina ima cajkan
- Nema
- Ami trgaj togas...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2013 во 23:34
Влегува  плавуша во такси....
Таксистот: до каде ?
Плавушата: до кај едни другарки.....

газење од смеење
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2013 во 13:15
зборуваат две плавуши:
првата: го сакам...
втората: кажи му.
првата: му.

____________________________


влегува плавуша во банка сакајќи да раситни 3000 денари.
- таква банкнота не постои, фалсификат е.
- па јас сум силувана.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2013 во 07:15

Плавуша се шетала низ центар со iPhone. 
Наеднаш iPhone-от и паднал во вода. Откако го извадила од вирот со вода рекла:

- Значи сега имам Vodafone!!!

Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2013 во 14:35
Плавуша на ново работно место

Плавуша се вработила во еден ресторан како келнерка. Првиот ден на работа, телефонот почнал да ѕвони постојано, а плавушата не можела да одолее, а да не одговори на повикот.

Таа сакала да се покаже како способна и снаодлива личност.

- Би сакал за вечер да нарачам маса за осум души.

Плавушата се насмеала и одговорила:

- Повторно вие! Па веќе ви реков дека не продаваме мебел! смеење


»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2013 во 09:21
Како плавуша извршува абортус?
Се качува на кров и го убива штркот.
__________________________________

Кои се 7-те најтешки години за плавушата?
Средношколските.
__________________________________

Што вели плавуша после секс?
Кои беа сиве овие?
__________________________________

Плавуша во пицерија...
Келнерот је прашува:
- Да ви ја исечеме пицата на 4 или на 8 дела?
- На 4, на диета сум...
__________________________________

Плавуша во бутик...
- Значи сукњава ви е 500, а гаќите 200 ден... може некои други цени?
- Може, сукњава нека биде 600, а гаќите 100.
- Ааа, зошто ми ја кревате сукњата и спуштате гаќите?
__________________________________

Како да натераш плавуша да се омажи?
И` велиш дека е трудна.
__________________________________

Што е плавуша помеѓу две бринети?
Ментална блокада.
__________________________________

Сличност помеѓу Мекдоналдс и плавуша?
Милиони услужени.
__________________________________

Разлика помеѓу плавуша и апокалипса?
Апокалипсата имала само 4 јавачи.
__________________________________

Како можеш да поставиш 3 плавуши на троножец?
Само ќе го свртиш троножецот наопаку.
__________________________________

Од црнокоса, бринета и плавуша, која во осмо одд. има најголеми цицки?
Плавушата, бидејќи има 17 години.
__________________________________

Зошто плавуша молчи са време на секс?
Не се разговара со непознати.
__________________________________

Зошто плавуша го мачка ѕидот?
Бидејќи докторот и` рекол да го мачка местото каде се удрила.
__________________________________

Зошто плавуша секогаш после разговор го губи мобилниот?
Ја спушта слушалката и си оди.
__________________________________

Разлика помеѓу комарец и плавуша?
Откако ќе го плеснеш комарецот престанува да цица.
__________________________________

Зошто плавуша се фали кога за 1 година ќе сложи сложувалка?
Бидејќи на кутијата пишува од 3-5 години.Изменето од LiDivio - 23.Август.2013 во 09:25
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2013 во 00:05
Плавуша му кажува на сопругот дека сака да посвои тримесечно бебе од Англија. Сопругот ја прашува:
- Што ќе правиш со него ??
- Па кога ќе почне да зборува, од него ќе учам англиски.

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2013 во 23:49
..zarem da chekam da dojde...velikden:голема насмевка

Плавуша во Грција на одмор. И приоѓа некој Грк, и подава рака, и вели:
- Христос Пападопулос. 
Плавушата одговара:
- Навистина Пападопулос!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Септември.2013 во 22:22
Две плавуши, пијат во некој бар и коментираат:
- Погледни ги, те молам, тие двете од лево!
- Да бе, грозни, страшни, барем малку да држеат линија на телото..
Барменот не можел да издржи и им рекол:
- Моми, извинете што ви се мешам во муабетот, ама лево од вас се огледалата
смеење
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2013 во 22:57
Плавуша и раскажува на својата другарка:
- Си седам дома и одеднаш некој ѕвони на вратата. Отворам, гледам еден младич. Тој ме прашува дали сопругот ми е дома. Јас одговарам дека го нема. Тогаш ме фрли на креветот и ме изработи, а потоа си замина. Уште не можам да сфатам што сакаше тој од мажот ми.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2013 во 11:51
So kakva brzina drka plavisa so dolgi noze i bujni grsdi: so brzina na svetlost
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 59606162>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.