IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 100>
Автор
Порака
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 01:15
Nema ljubov... zato ne se objasnuva...to sto mislite deka e ljubov... e kratkotrajno, posle ke uvidite deka nema, e posle e navika i ako e dobra navikata ke bide ok ako ne ...nisto od taa vrska... malku e grubo kazano i ladno... ama to e..
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 01:38

Originally posted by brmm brmm напиша:

Nema ljubov... zato ne se objasnuva...to sto mislite deka e ljubov... e kratkotrajno, posle ke uvidite deka nema, e posle e navika i ako e dobra navikata ke bide ok ako ne ...nisto od taa vrska... malku e grubo kazano i ladno... ama to e..

Iskreno ovie nekolku denovi se pocesto razmisluvam isto.Ne tolku deka ne postoi ljubov,veruvam deka postoi, tuku kolkavi se shansite sekoj od nas da najde nekoj sto ke te saka so ista mera kolku sto go sakas ti.Moze ste zaedno i ke ostanete zaedno ama koja e vistinskata pricina za toa i kolku e iskrena ljubovta?Jas sakam ljubov,we cant live without each other ljubov i veruvam deka nekoi partneri go cuvstvuvaat toa ama deka sekoj od nas ke go pocuvstuva toa i ke bide vzaemno e toa nekako ne mi se veruva.Mislam deka mnogu luge deneska  se zadovoluvaat i so pomalku

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 02:03

Елени!!! Некако ми звучиш премногу разочарано!!! Нешто те*е многу те измачува!!!

Хмммм љубов!!!!! Кој човек на планетава не ја има осетено, таа убава, а во исто време и болна работа!!! Љубовта не е секогаш убава како што ние си ја сакаме, знае да биде и премногу болна!!! И самите сме сведоци дека љубовта има однесено премногу животи!!!!

Сепак како што кажа елени, без љубов не би живееле, а јас само би додал дека не би постоеле!!! Љубовта е главна движечка сила на целиот човечки и животински род!!!

ЈАС ЈА САКАМ И ЖИВЕАМ ЗА ЉУБОВТА ВО СИТЕ НЕЈЗИНИ ФОРМИ!!!!

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 08:42

љубовта е хемиска реакција во мозочето, која нормално со време слабее и приврзаноста потоа во врската зависи од одреден вид хормони, кои некои луѓе ги имаат во поголема, други во помала мера......

ваква дистинкција постои и кај животните и затоа има животни што дури можат да си ги изедат младенчињата, менуваат партнери итн. а други се грижат долго време за младенчињата (и до 3 години), и трети кои умираат во случај да го изгубат својот единствен партнер

љубовта е хемија

Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 09:16
Originally posted by blue blue напиша:

љубовта е хемијаследствено ВОДЕЊЕТО љубов е ФИЗИКА
Motivation is game in my hands
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 09:26
hemija, fizika, abe od ova glava mi se vrti
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 21:10
љубов е кога ти се врти во главата.........заради хемиско-физички реакции
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 22:04
Ljubovta e edna vrsta raspolozenje , da ne ti bide dosadno , da te praj sreken ko majmun pa posle te praj da se osekas grozno ko gomno , ko svestenik i mnogu drugi neposakani nus posledici
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 11:25
ljubov e koga ke te poglednam i znam sto sakas da mi kazes;)
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 11:50

imase edna pesna od brajan adms : have you realy ever loved a woman

i eden jak stih , ova ide samo na angliski ( poubavo zvuci) :

To really love a woman, let her hold you,
till you know how she needs to be touched
You've got to breathe her, really taste her
till you can feel her in your blood
And when you see your unborn children in her eyes
you know you really love a woman

во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 11:51
љубов е кога се возбудувам само мислејќи на него
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 11:53
ljubov e koga nemozam da se vozdrzam za da ja baknam
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 11:55
кога постојано се гушка во мене
Кон врв
batt's Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2268
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај batt's Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2006 во 11:57
koga sakam da ja dopram
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.