IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како би објасниле, ШТО Е ЉУБОВ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 939495
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 01:33
Љубов...Колку посакувана, а колку недостижна...
Потребен е само прав момент....право време...
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 04:40
Љубов е пат по кој двајца чекорат во ист правец.

Изменето од Mazak - 24.Јуни.2015 во 04:41
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6746
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 05:46
Љубовта не се објаснува, се чувствува (и се живее моментот!)
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2015 во 20:31
А за тие што велат лугето дека се без чуства, што е љубовта?
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6746
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2015 во 13:27
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

А за тие што велат лугето дека се без чуства, што е љубовта?

Јас не верувам дека има луѓе без чувства.
Ама затоа сум сигурна дека има луѓе што вешто ги прекриваат...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 20:35
Љубовта се чувствува преку...допирот
љубовта се чувствува преку...бакнежот
љубовта се чувствува преку...погледот
но за жал многу луѓе ги имаат изгубено
сетилата за вид....допир и чувство....
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2015 во 19:28
Valjda neznam poso ne postoi inace ke znaev :( ne veruvam vo ljubov.
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2015 во 21:38
Љубовта не е религија па да кажеме дека веруваме во нејзе.
Можеме да си кажеме дека не сакаме да ни се случи љубов поради тоа што сме разочарани од некоја претходна врска и немаме позитивна сила во нас да го поминеме тоа и да сознаеме потоа дека сите луге не се исти(некои знаат да љубат и да возвратат љубов и никогаш први не би ја укакале работата).

Сосема ги разбирам таквите разочарани особи и им го предлагам следново-ако некоја особа ги привлекува на некој начин или пак имаат редовна сексуална потреба...од прво да ги воочат сите негативни особини во нејзе а воопшто да не ги приметуваат позитивните-како да не постојат(на тој начин нема да се заљубат) и ако и потоа чуствуваат некоја привлечност-да легнат со особата без обврски потоа.

Такви луге има многу денеска.

Изменето од Mazak - 02.Јули.2015 во 21:39
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 12234
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2015 во 01:04
Ако ја загубиме верата во ЉУБОВТА, се на овој свет ќе ја загуби волшебноста. Песните ќе ја загубат привлечноста, цвеќињата мирисот, а животот својата радост и забава. Кога имаш ЉУБОВ во животот, гледаш дека единственото вистински искрено задоволство на ЖИВОТОТ е ЉУБОВТА. Секоја друга возбуда се јавува од овој основен извор на задоволство. Песните што имаат најмногу смисла се оние што ги мрмори твојот љубовник во твое присуство, најубавите цвеќиња се оние што ќе ти ги донесе тој и единствената пофалба што важи е онаа што ќе ти ја упати твојот љубен.
... СО НЕКОЛКУ ЗБОРА ЖИВОТОТ СТАНУВА ФИЛМ ВО БОЈА КОГА ЌЕ ГО ДОПРЕ ПРСТОТ НА ЉУБОВТА !!

Љ.П.П.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18156
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2016 во 16:29
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18823
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2017 во 10:39
nesto kako trajno dobro smiruvacko cuvstvo vo dusata среќа
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 939495
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.