IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Очила
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Очила

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 95>
Автор
Порака
simonce* Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај simonce* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2006 во 19:23
ocila za sonce da,a onaka za vid,ili bez diopter NE!!
Кон врв
MisIcA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 519
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2006 во 22:38
Se podnoviv so nov cvik i toa POLICE
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina
Кон врв
elektra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elektra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 10:22
nosam ocila  za zastita na sonce  no i kako imidz toa se police ocilata
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 12:16
ех .........ајде и јас да се пофалам...и јас одбрав едни .......сега ги средуваат по порачка........носам очила обични ...па сега на овие ......порачка спец стакла  за сонце темни со мојата диоптрија........оооо а колку ке ме кошта мора да е тајна оти ќотек ке изедам
Кон врв
Vallerrija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 280
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vallerrija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2006 во 14:18
Moj izbor na ocila za sonce se Guchi, gi nosam veke 5 godini, veke se dele od mene
Povtorno so vas, mili moi!
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 17:04
nosam nekogas diopterski-ama stosni...si imam 3 para i si gi menuvam...ama nekogas ne gi nosam(mal diopter nema potreba)....moze za moda poveke...zavisi...
Кон врв
Marck Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marck Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 18:06
Nosam kontakni leki, a ocilata za zastita od sonce se uvek so mene.
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 22:58

Originally posted by Vallerrija Vallerrija напиша:

Moj izbor na ocila za sonce se Guchi, gi nosam veke 5 godini, veke se dele od mene

SEDUM GODINI......

SAMO SO HIRUSKA INTERVENCIJA MOZAT DA MI GI ,,ODLEPAT,, OD MENE...

 

covek uci dodeka e ziv-OD MENE
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 23:05
Sakam luge so dobri naocari, soodvetni za nivniot izgled Mislam deka vredi da se dade ''dobra'' para za dobri naocari zosto se raboti pred se za ocite. Inaku imam Max Mara i sum PREZADOVOLNA
Кон врв
mishel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 306
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mishel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2006 во 22:27
ROBERTO CAVALI TOA E MOJOT IZBOR STO SE ODNESUVA DO OCILA
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2006 во 20:39
Претерав со нови очила, но ветив дека за ова лето е крај на купувањето.Пак го одбрав Dior
Кон врв
angelce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2005
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 316
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2006 во 20:47
nosam ocila so diopter potocno treba da gi nosam ,a za sonce imam od golce i gabana
was ist los?
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 17:07
Sakam luge so dobri naocari, soodvetni za nivniot izgled Mislam deka vredi da se dade ''dobra'' para za dobri naocari zosto se raboti pred se za ocite. Inaku imam Max Maram, Cucci i Dolce Gabana i sum PREZADOVOLNA . Nikogas ne mi se dovolno i taka samo pari davam za niv. No nikogas ne bi se smenala.
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2006 во 17:35
Originally posted by sexyemma sexyemma напиша:

Sakam luge so dobri naocari, soodvetni za nivniot izgled Mislam deka vredi da se dade ''dobra'' para za dobri naocari zosto se raboti pred se za ocite. Inaku imam Max Maram, Cucci i Dolce Gabana i sum PREZADOVOLNA . Nikogas ne mi se dovolno i taka samo pari davam za niv. No nikogas ne bi se smenala.
Ova e dobar citat so mali izmeni LOLLOL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 95>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,189 секунди.