Испечати | Затвори го прозорот

Очила

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2870
Датум на принтање: 03.Март.2021 во 19:06
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Очила
Постирано од: Eleni
Наслов: Очила
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 17:08
Kolku modni dodatoci tolku i potrebaI za dvete veke tri godini koristam Gucci,super se i ne e samo imeto tuku i kvalitetot e super.Za vakvi raboti vredi da dades poveke pari

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achievedКоментари:
Постирано од: maja
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 17:18
Очилата се дел од моите модни додатоци.Не можам без нив и имам неколку пара.Па би ги издвоила од Dior, Marni

-------------


Постирано од: brmm
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 17:20
JA... iam 2-3 para od po 500 denari..neam Dior neam Marni ili sto ti ja znam uste ne kakvi... oti i ne nosam ocila.. mi smetaat, mi tezat.. a i + sakam da gledam prirodno.. ete gi u kola mi stojat.. da ne gi saka nekoj da mu gi daam za bez pariinace si gi kupuvav oti mi se svigaa na lik a znaev deka nema da gi nosam....a ubo mi stoat

-------------


Постирано од: engie
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 20:07
Jas pak moive si gi nosam uste od 9 godini i ne mozam bez niv.Bukvalno ne mozam.


Постирано од: joki
Датум на внесување: 03.Февруари.2006 во 23:05
јас носам цвикери од 5 год....диоптерски...се разбира...така да...за сонце многу и баш не носам...

-------------
Точачиња.


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:06
Bez naocari ne idam nikade.Imam od Valentino i D&G.Jes da se poskapi ali se moj dodatok bez koj ne mozam lete i zime.


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: mende
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:08
jas nosam naocari i nemozam da odam nigde bez niv i ako ne se nekoja firma amase od 300 denari vazno me stitat od sonceto

-------------
mbm


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:10
Ne e bitna cenata na naocarite.Ali jako mi se svigaat tipci koi imaat dobar cvik na niv.

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: mende
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:14
a mene obratno mi se svigat zenski so dobri seksi naocari

-------------
mbm


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:17
Ja imam seksi cvikercinja
 
 
 


-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: mende
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:21
o kolku me palis sega  a ako ne e tajna vo koj kafic izlegvas

-------------
mbm


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:22
Originally posted by mende mende напиша:

o kolku me palis sega  a ako ne e tajna vo koj kafic izlegvas
Src ke zaebeme tema so blic prasanja

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: mende
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 10:24
ako posekako nema nikoj drug na temata

-------------
mbm


Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 19:31

 

I BEZ CVIKERI IDAM SEKADE , BAS NE UDIRAM RECKA DAL IMAM CVIKERI SO SEBE IL NE OSVEM DIOPTERSKI..  NAKON TOA BASSSS ME ZABOLE DAL SE MARKA IL NE .. I USTE POVISE STO ME ZABOLE DAL ISPUSTAM POGOLEMA ATRAKCIJA SO CVIK IL BEZ .. MA BAS ME BRIGAAA ZA SVEEE LALA LALA :-))Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 19:33
Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

Bez naocari ne idam nikade.Imam od Valentino i D&G.Jes da se poskapi ali se moj dodatok bez koj ne mozam lete i zime.

 JAS U LETO NE MOZAM BEZ SLADOLED A U ZIMO BEZ AJVARПостирано од: Supernatural
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 19:34

Originally posted by engie engie напиша:

Jas pak moive si gi nosam uste od 9 godini i ne mozam bez niv.Bukvalno ne mozam.

A SEGA SI 10 :-))Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 19:37

Originally posted by mende mende напиша:

jas nosam naocari i nemozam da odam nigde bez niv i ako ne se nekoja firma amase od 300 denari vazno me stitat od sonceto

DA SI KUPIS I CADOR OD 200 DENARI KE DA DOZIVEES TOTALNA PROTEKCIJA OD SONCE ... VETUVAM!!!!Постирано од: Supernatural
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 19:41

 

A AKO NEMOZETE NIKADE DA IDETE BEZ CVIK ONDAK VI PREPORACUVAM ... DA SI SEDITEEEE .... NEMOJ NIKADE DA IDETE , DA SI SEDIIIITEEEE :-)Постирано од: maja
Датум на внесување: 04.Февруари.2006 во 22:53
Очила Dior


Очила Police


Очила Valentino i MarniGucci

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 06.Февруари.2006 во 22:57
Mi se svigjaat od Dior ,jak cvik e nema so

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: walker_girl
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 01:58

Here is DIOR :)-------------
http://imageshack.us">


Постирано од: Nelita
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 09:48
Дефинитивно Dior имаат одлична линија мада што и другиве имиња избацуваат добар цвик!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 10:37


-------------


Постирано од: elena
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 12:34
Sekakvi ocila nosal no Gucci se klasa.

-------------

...se ona sto ne e zapisano, kako nikogas da ne postoelo...


Постирано од: Sister
Датум на внесување: 08.Февруари.2006 во 14:10
100% te podrzuvam

-------------

Wish your girlfriend was hot like meee!!!


Постирано од: mari20
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 17:37
Јас очилата за сонце не ги носам како дел од мојот имиџ или стил..Тие ги носам за сонце коа ке има или пак кога сакам да покријам подочњаци..Некогаш и се дел од мојот имиџ..Но,не често..

-------------
mari..sekogas za tebe:)


Постирано од: Lion
Датум на внесување: 06.Март.2006 во 18:29

 

Kratko i jasno " Ray Ban"-------------
don't smoke and fly, take a bike and ride


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 07.Март.2006 во 00:01
Pokraj losoto vreme denes ja pa bev so cvik, sea imam merak na POLICE

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: simonce*
Датум на внесување: 07.Март.2006 во 19:23
ocila za sonce da,a onaka za vid,ili bez diopter NE!!

-------------


Постирано од: MisIcA
Датум на внесување: 08.Март.2006 во 22:38
Se podnoviv so nov cvik i toa POLICE

-------------
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/6007/donfior24yg.gif" />
Nema sustestvo bez ljubov,nitu vistinska ljubov bez ljubomora, nitu ljubomora bez neverstvo, nitu neverstvo bez pricina


Постирано од: elektra
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 10:22
nosam ocila  za zastita na sonce  no i kako imidz toa se police ocilata


Постирано од: Delfin
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 12:16
ех .........ајде и јас да се пофалам...и јас одбрав едни .......сега ги средуваат по порачка........носам очила обични ...па сега на овие ......порачка спец стакла  за сонце темни со мојата диоптрија........оооо а колку ке ме кошта мора да е тајна оти ќотек ке изедам


Постирано од: Vallerrija
Датум на внесување: 14.Март.2006 во 14:18
Moj izbor na ocila za sonce se Guchi, gi nosam veke 5 godini, veke se dele od mene

-------------
Povtorno so vas, mili moi!


Постирано од: oblachinja
Датум на внесување: 11.Мај.2006 во 17:04
nosam nekogas diopterski-ama stosni...si imam 3 para i si gi menuvam...ama nekogas ne gi nosam(mal diopter nema potreba)....moze za moda poveke...zavisi...

-------------


Постирано од: Marck
Датум на внесување: 11.Мај.2006 во 18:06
Nosam kontakni leki, a ocilata za zastita od sonce se uvek so mene.


Постирано од: cecka
Датум на внесување: 11.Мај.2006 во 22:58

Originally posted by Vallerrija Vallerrija напиша:

Moj izbor na ocila za sonce se Guchi, gi nosam veke 5 godini, veke se dele od mene

SEDUM GODINI......

SAMO SO HIRUSKA INTERVENCIJA MOZAT DA MI GI ,,ODLEPAT,, OD MENE...

 -------------
covek uci dodeka e ziv-OD MENE


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 11.Мај.2006 во 23:05
Sakam luge so dobri naocari, soodvetni za nivniot izgled Mislam deka vredi da se dade ''dobra'' para za dobri naocari zosto se raboti pred se za ocite. Inaku imam Max Mara i sum PREZADOVOLNA

-------------


Постирано од: mishel
Датум на внесување: 13.Мај.2006 во 22:27
ROBERTO CAVALI TOA E MOJOT IZBOR STO SE ODNESUVA DO OCILA


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 20:39
Претерав со нови очила, но ветив дека за ова лето е крај на купувањето.Пак го одбрав Dior

-------------


Постирано од: angelce
Датум на внесување: 15.Мај.2006 во 20:47
nosam ocila so diopter potocno treba da gi nosam ,a za sonce imam od golce i gabana

-------------
was ist los?


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 17:07
Sakam luge so dobri naocari, soodvetni za nivniot izgled Mislam deka vredi da se dade ''dobra'' para za dobri naocari zosto se raboti pred se za ocite. Inaku imam Max Maram, Cucci i Dolce Gabana i sum PREZADOVOLNA . Nikogas ne mi se dovolno i taka samo pari davam za niv. No nikogas ne bi se smenala.


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 17:35
Originally posted by sexyemma sexyemma напиша:

Sakam luge so dobri naocari, soodvetni za nivniot izgled Mislam deka vredi da se dade ''dobra'' para za dobri naocari zosto se raboti pred se za ocite. Inaku imam Max Maram, Cucci i Dolce Gabana i sum PREZADOVOLNA . Nikogas ne mi se dovolno i taka samo pari davam za niv. No nikogas ne bi se smenala.
Ova e dobar citat so mali izmeni LOLLOL


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 17:41
jas dadov 7.ooo denari za naocari i mi stojat dobro. samo ne znam dali cenata e dobra?!

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: SkorpijA
Датум на внесување: 20.Јуни.2006 во 17:56
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

jas dadov 7.ooo denari za naocari i mi stojat dobro. samo ne znam dali cenata e dobra?!
Zasto cenata dali e dobra?


-------------


Постирано од: Петар
Датум на внесување: 21.Јуни.2006 во 11:51-------------
http://www.photofolio.co.nr - My PhotoFolio


Постирано од: maja
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 17:17


-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 15.Август.2006 во 22:45
Ednas dadov mnooogu pari za Gucci cvikeri za sonce, gi imav 2 maseci i gi zaboraviv u edno taxi..   od togas, pomalce pari davam za cvikeri..

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: maja
Датум на внесување: 17.Август.2006 во 16:23
Mene mi e krivo za ochilata od Dior, samiot znak od strana na ochilata mi se trgna gi napraviv gi odnesov vo prodavnica na Dior za ocila vo Italija.Gi ostaviv na sedisteto predno vo kola i nad niv nasedna drugarka mi,e kolku mi bese krivo no potoa kupiv drugi no ovoj pat mnogu poevtini od Dior

-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 25.Август.2006 во 23:10


-------------


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 29.Август.2006 во 17:00
http://s57.photobucket.com/albums/g214/gizzlex33/?action=view&current=diorglasses.png">
 
http://s37.photobucket.com/albums/e92/bangbangxxicons/brand%20icons/chanel%20dior%20gucci/?action=view&current=thchanel5.jpg">
 
http://s37.photobucket.com/albums/e87/Larnerdepp073/?action=view&current=gucci_318sm.jpg">
 
http://s52.photobucket.com/albums/g11/kayseelynn23/?action=view&current=100_0965.jpg">


-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: maja
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 14:59
Prekrasni se :)

-------------


Постирано од: bosab
Датум на внесување: 04.Септември.2006 во 22:50
маја навистина се прекрасни

-------------


Постирано од: Dana
Датум на внесување: 05.Септември.2006 во 01:12
vakvi slicni bea tie sto gi izgubiv, nemozam da gi prezalam..

-------------
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 05.Септември.2006 во 10:49
Jas imav vakvi

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: maja
Датум на внесување: 05.Септември.2006 во 12:10
Sum promenila navistina milion ocila od skapi, evtini, no nekako ovie na Gucci kako da se nameneti za site, probajte koga ke imate moznost i vi kazuvam deka nema da ostanete ravnodushni, ke gi posakate od odma:)

-------------


Постирано од: Синдарела
Датум на внесување: 16.Септември.2006 во 17:40
најновите  miss sixty се супер...а ако не ми верувате проверете на на нивната веб страна-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDY


Постирано од: sexyemma
Датум на внесување: 21.Септември.2006 во 16:30
jas sakam kako na slikite koi gi imam staveno XL ili XXL ocila, premnogu mi se ubavi

-------------
Don't drink and drive, just walk and fly


Постирано од: maja
Датум на внесување: 20.Ноември.2006 во 20:03


-------------


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 13:03

letovo si kupiv edni od gucci mnogu mi se ubavi-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: maja
Датум на внесување: 06.Декември.2006 во 13:09
Јас постојано нешто менувам од се сум имала од скапи евтини, ама многу сум невнимателна со нив иако постојано ги носам очилата против сонче..ги фрлам така речено кај ке стигнам и се се случува ако наумам на пример да ги носам на Dior може да изгубам време во барање на истите, е за ова не најдов ред иако се друго ми е така речено пицикато средено

-------------


Постирано од: laze
Датум на внесување: 02.Јануари.2007 во 17:05


-------------
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!


Постирано од: maja
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 15:17


-------------


Постирано од: maja
Датум на внесување: 04.Јануари.2007 во 15:20


-------------


Постирано од: MisIca.
Датум на внесување: 29.Јануари.2007 во 22:08
Originally posted by MisIcA MisIcA напиша:

Bez naocari ne idam nikade.Imam od Valentino i D&G.Jes da se poskapi ali se moj dodatok bez koj ne mozam lete i zime.
Sea smeniv neso zedov od Gucci ali na popust

-------------
Пред да го најдеш ПРИНЦОТ , треба да бакнеш многу ЖАБИ


Постирано од: MisIca.
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 10:05

Koa biram cvik gledam da e marka zs imam problem so 'plastikite'kupeni eftino od tezgite ili nekoi eftini prodavnici.-------------
Пред да го најдеш ПРИНЦОТ , треба да бакнеш многу ЖАБИ


Постирано од: l_dijana
Датум на внесување: 30.Јануари.2007 во 11:30
 
  DIOR DEFINITIVNOWink


-------------
   DIJANA


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 08.Мај.2007 во 16:35
Gucci, zakon se


Постирано од: MaVnaTa
Датум на внесување: 10.Мај.2007 во 08:27
dior se nezamenlivi


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Јуни.2007 во 00:23
Sekogas vnimavam da se kvalitetni.
Imam problem so ocite i lete i vo zima!
Ne kupuvam sekogas trendovski(obicno modeli od kolekcija od predhodnata godina-poevtini se),taka da mozam da si dozvolam poveke para vo poveke boi.


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: LIPS
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 18:48
Skoro sekogas si nosam ocila, pred nekoe vreme si kupiv r.cavalli i ne gi simnuvam


Постирано од: emi$
Датум на внесување: 28.Септември.2007 во 19:02
nikogas ne nosam i cudo nikogas ne mi trebale ni od sonce ni od snegкул

-------------
... only God can judge me ....


Постирано од: Miyoko
Датум на внесување: 29.Септември.2007 во 23:40
Фрик сум за наочари, но марките не ми играат голема улога, тоа што ќе ми се допадне, тоа купувам .. имам и чкарт наочари, не е голема работа.


Постирано од: suce
Датум на внесување: 04.Октомври.2007 во 23:44

za naocari velam edno golemo DAAAA...AAA! BEZ NAOCARI AMA BAS NIGDE NE IDAM.  gi iam u sekakva forma golemina i tako dalje... iam i terminator iam i od tertipot na sasa matic iam i koroskopi(so diopter) pa klasika pa lenonki pa .... policajki 2 vrsti.... abe sve iam! i usput gi nosam:) ma nemogukeголема%20насмевка neli?! hahahah....трепкањеплазењеПостирано од: orlov
Датум на внесување: 15.Октомври.2007 во 01:38
Originally posted by amstel amstel напиша:

kolku ocilata se del od vasite modni dodatoci ili od vasiot imig.Jas licno postojano sum so mojte POLICE,ednostavno nemozam bez niv.A vie??
Не се дел од модата, него потреба.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: MisIcA,
Датум на внесување: 15.Октомври.2007 во 18:35

se e potreba, no e MODEN DODATOK!

poslednite ocila od Gicci , ete marka ke se reci, no tolku mnogu mi bea teski sto samo dva pati gi imav na sebe
katastrofa!!!


-------------
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 01.Ноември.2007 во 10:47
.

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 01.Ноември.2007 во 19:21
ми стојат секакви...ретко кои не ми стојат...не можам на сонце без нив зашто имам чуствителни очи. ова лето си купив ретро класик наочари и многу ми се допаѓаат...некако ко оние шоферскине се...среќа а исто имам и од оние мерлин монро стил...црно стакло бел оквир....

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: suton
Датум на внесување: 01.Ноември.2007 во 19:29
bez naocari nemozam, gi nosam poveke od 10-tina godini, fotosenzibilni se, taka da nemam potreba od naocari za sonce.Sum smenala poveke marki, Armani, Gucci, a poslednive mi se Chanel.Nosam i kontakni leki


Постирано од: emilija 90
Датум на внесување: 01.Ноември.2007 во 19:34


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 01.Ноември.2007 во 19:41
fetis mi e zensko so naocari


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 02.Ноември.2007 во 19:27
I mene istoto mi se slucuva.ist stil definitivno

-------------
Sunce hvala ti sto si isashlo za mene,sunce OBECAJEM MISLI SU MI POZITIVNE!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Ноември.2007 во 05:12
за секојдневност, мислам кога нема потреба од дотерување, носам ваков стил...
а кога треба малце повеќе да се истакне облеката и имиџот, кога веќе е несекојдневие стариот класичен стил ми е омилен...и многу елегантен...


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 03.Ноември.2007 во 18:04

Јас не носам наочари освен за сонце кога е топло времето.-------------


Постирано од: mermaid
Датум на внесување: 06.Ноември.2007 во 15:59

postojano nosam ocila, nosam od razni marki no najmnogu na Dior-------------
http://www.animals-land.com - http://www.animals-land.com


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 16:45
Никогаш очилата не биле толку модерни како денес.
Тие веќе не се само потреба. Туку моден детал и дел од имиџот на секој модерен човек.
Помина времето кога се носеа дискретни, тенки очила кои ненападно се вклопуваат во лицето.
Сега се модерни јаки бои, впечатливи форми, тие се украс на лицето и дел од накитот.
 
и + тоа јас ги обожаваааааааааммммм....големо%20гушкање
имам неколку пара во разни бои и многу си се правам важна со нивтрепкање
 


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 16:48
Јас морам да ги носам кога читам гледам телевизија и на компјутер.Прв пат почнав забавиште,престанав да ги носам надвор од дома во средно.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:06
И јас ги обожавам очилата, мој омилен моден детал... и си ги менувам според пригодата

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:08
кога излегувам,без разлика дали некогаш има или нема сонце
постои некоја светлина која ми ги замара очите....
и се нервирам кога треба да гледам со собрани веги
затоа си носам
ама само за сонце, а за вид не
Пред некој ден пробав,само за заштита и тоа 100% од тв и компјутер без диоптрија
неможев со нив да гледам се чуствував како да тонам


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:11
Мори чупо не се носат наочари со диптеер за мода

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:13
па не излегов со нив
неможев ни 1 мин да ги носам
тоа беше додека ги пробав


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:14
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Мори чупо не се носат наочари со диптеер за модаНе се носат за мода, туку се потреба - и зошто таа потреба да не ја следи модата?

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:15
За то да.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:16
а ти зора на кого уствари му се изнасмеја


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:20
Тебе ле,оти си кладе наочари со диоптер   

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:24
абе читај ме убаво
пишав без диоптрија
само за заштита
јас воопшто не носам за вид(фала богу)


Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:25
Аууу тешко мене....не ми се клаени..........наочарите

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:28
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Аууу тешко мене....не ми се клаени..........наочаритее па клај ги де... наочарите

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:29Постирано од: ZoraNaSlobodata
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:35
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Аууу тешко мене....не ми се клаени..........наочаритее па клај ги де... наочарите


Готово,тргнав да ги земам.

-------------
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 29.Јануари.2009 во 17:38
Само не брзај... да не се сопниш без нив


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk