IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - SEXY SHOP
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

SEXY SHOP

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132>
Автор
Порака
Crna Arapina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Ноември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Crna Arapina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2013 во 15:42
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Има и глупости .... ама има и интересни нешта .... голема насмевкаплазење


за кого како , за женските и двоцефките да има интересни , за машките не што ке купуваат дилдо , кукла на дување и итн хихихи
Train hard,Fight easy !
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2013 во 23:11
Originally posted by емил емил напиша:

Лубриканти само от Секс шоп можат са се купат


не бе....ги имаш и во аптеки и во поголемите маркети...на durex ....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Leprechaun Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Leprechaun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2013 во 15:56
Хах
Нормално дека дилдата, вибраторите, вештачките пениси и сл. се производи наменети за женскиот пол но има и огромен број на производи наменети за машкиот пол ... од типот на вештачки вагини(некои се само pussy некои се pussy and ass) т.е. наречени masturbators/мастурбатори(со или без вибрација) како и кукли на дување ... разликата е во тоа што куклите се доста крути и крајно лоши и неугодни за употреба, но вештачките вагини се направени од реалистичен меџик-флеш материјал како силикон, желе и сл. и се доста меки и еластични ... плус има и други производи од типот на лисици, камшици, маски, провокативна секси долна облека, пенис-прстени, пенис-протези, пенис-навлаки, лубриканти(најчесто на водена/aqua база), кондоми, препарати за зголемување на пенис, секс-козметика и.т.н. и.т.н.
Секси шоповите се доста интересни продавници и во светот(на запад) ги има уште од пред неколку децении а кај нас се отворија во последниве 12-13 години !
ОК за затворените хард-кор конзервативни умови овие продавници се булшит, но не е така ... и порнографијата според некои е одвратна работа но факт е дека секој човек ја гледа било на компјутер, телевизор и.т.н.
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2013 во 16:00
wow .... ама си запознаен со асортиманот ..... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Leprechaun Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Leprechaun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2013 во 16:32
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

wow .... ама си запознаен со асортиманот ..... голема насмевкаДоста сум љубопитен и радознал за се што е поврзано со сексот ...
А башка и сингл сум така да сфаќаш ...

Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2013 во 16:35
Убаво, убаво ... само напред .... за жената нема ништо подобро од креативен маж .... голема насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Leprechaun Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2013
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Leprechaun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2013 во 16:42
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 01:10
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

единствено што не се од тие како во секси шопот....метални се...
 

А што мислиш од каков материјал се тие од секси шоп?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 19:09
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

единствено што не се од тие како во секси шопот....метални се...
 

А што мислиш од каков материјал се тие од секси шоп?


 да бе...ич не помислив на тоа..само што се обложени со ткаенини...голема насмевка
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 22:32
aj ninjo od kaj go izvadi potpisot, od sexi shopзбунетост
vivi
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 22:37
е што...да не е лага случајно...збунетост
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 22:39
ti imas li dokazi deka e taka?збунетост
vivi
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 22:40
да...и за машките и за женските...голема насмевка
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2014 во 22:41
ogovaras a задоволство
vivi
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.