IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Останати спортови
  Активни теми Активни теми RSS - Шах
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Шах

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Шах
    Испратена: 27.Февруари.2012 во 00:43PAT!!!
Incredible Blue
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2012 во 00:41
MAT
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 02:20
Originally posted by емил емил напиша:

<DIV =statija-naslov>Почина Василиј Смислов
<DIV style="CLEAR: both">
<DIV =content>
<DIV style="TEXT-ALIGN: justify"><SPAN style=": #e8e8e8">Поранешниот светски шампион во шах Василиј Смислов почина на 89-годишна возраст во болница во Москва. </SPAN>Неколку дена претходно, Смислов беше донесен во болница поради кардио-васкуларни проблеми.Василиј Смислов роден е во Москва во 1921 година. Започнал да игра шах на шестгодишна возраст, а стана шампион на Москва на 17-годишна возраст. Го освои светскиот трон во 1957 година.


abe i jas da ziveam 89 godini namars ce se kacam, ane da bidam svetski prvak
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 22:48
првпат наушив да играм шах на 7 години. голема%20насмевка
и тоа беше еден невиден успех за мене...
еден пион да му семав на дедо ми, скокав како улава.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 16:14
Почина Василиј Смислов

Поранешниот светски шампион во шах Василиј Смислов почина на 89-годишна возраст во болница во Москва.

Неколку дена претходно, Смислов беше донесен во болница поради кардио-васкуларни проблеми.

Василиј Смислов роден е во Москва во 1921 година. Започнал да игра шах на шестгодишна возраст, а стана шампион на Москва на 17-годишна возраст. Го освои светскиот трон во 1957 година.

Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Октомври.2009 во 00:34
Koj e za shah ajde na   http://www.chesshere.com
Ima Makedonska ekipa-   MACEDONIA.
pozdrav
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2008 во 04:04

     За сите заинтересирани за шах еве скоро една година имаме тим MACEDONIA на оваа веб страна
http://www.chesshere.com. Сега за сега сме на 5 место , највисоко достигнавме до трето. Тимот е составен од Македонци но и од други нации . Одзивот на Македонци беше слаб па морав да ја пополнам екипата со други играчи. В моментот екипата брои 14 играчи ,има само тројца Македонци активни играчи и тројца неактивни Македоци. Другите 9 играчи се од Аргентина, Еквадор, САД, итн. Не треба некои посебни услови за приклучување кон екипата. Треба само да се победат 5 игри . Не бараме играчите да се најдобри туку само да се редовни да не губат игри на време(timeout). Игите се обично на 5 дена потег.Може и на побргу3 дена , а може и на подолго 7 дена.Исто има и Real Time chess, што значи играш веднаш без чеканје, на пример 20 минути време и игрите се завршуваат веднаш. Тие игри не се дел од тимските игри, но некој може ке го интересира тоа. Сега кој е заинтересиран нека повели. Не би било лошо да имаме повеќе македонски играчи за да ја промовираме Македонија. Поздрав
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2007 во 19:51
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

Originally posted by Dogi Dogi напиша:

а4Одиме понатаму!
emi kako?
C 6
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 13:26
Te razbiram , i jas se nervirav koga ke izgubiv ama naviknav hehe. Vo sekoj sluchaj, ima tamu ekipa MACEDONIA i igrame so drugi timovi ponekogash.Malku razonoda , malku reklama na Makedonija i taka. Poveli. Pozdrav
http://www.chesshere.com

Изменето од spaski - 25.Април.2007 во 13:28
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
sweet esc. Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Април.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet esc. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2007 во 09:46
go pocituvam saxot i ti sto uzivaat vo nego,ama mnogu se nerviram koga me matiraat i resiv da igram samo so komp. toj barem ne mi faka seir,simnav od internet eden 3d sexy sax i sega def. igram poveke...LOLLOLLOLLOL
Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2007 во 05:13
Neshto slabo zainteresirani za shah. Mislev ke se javi barem nekoj. Shteta, dobra zabava a i barem neshto ke napravite za Makedonija.
Aj ke chastam po edno pivo, mozhe toa ke pomogne hehee. Pozdrav.

Изменето од spaski - 21.Април.2007 во 17:28
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2007 во 16:30

Ako nekoj saka da igra shah eve eden dobar link.
http://www.chesshere.com
Povelete da poigrame shah.Malku zabava a vo isto vreme ke ja reklamirame Makedonija malku.
Ima igrachi od cel svet. Ima i ekipa MACEDONIA.
Pozdrav

Изменето од spaski - 06.Април.2007 во 16:31
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
spaski Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spaski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2007 во 15:13
Koj e za shah ajde na   http://www.chesshere.com
Ima Makedonska ekipa-   MACEDONIA.
pozdrav
http://www.macedonian-kingdom.piczo.com

Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2007 во 13:35
nemav igrano odamna ali nekna lupavme nekoj si 6 saata mestenje figuri....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.