Испечати | Затвори го прозорот

Шах

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Спорт
Име на форумот: Останати спортови
Опис на форумот: Одбојка, тенис, планинарење, пливање, точаци, висење по форуми...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=2860
Датум на принтање: 19.Јануари.2019 во 00:17
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Шах
Постирано од: Dogi
Наслов: Шах
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 14:53
е4, кумата е на ред

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)Коментари:
Постирано од: natalija
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 15:12
б-5
ајде Мајсторче

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 02.Февруари.2006 во 15:31
Lf1-b5 

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Corporal^^
Датум на внесување: 05.Февруари.2006 во 00:50

HAHAHAHAHAHHAHAHAAAHAAHAHAAH

ABE KAJ VI TEKNA SAH

HAHAHAHHAAHAHAHAHHAHAAHA-------------
Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior


Постирано од: YODA
Датум на внесување: 05.Февруари.2006 во 00:51

Алал да ви е!

БРАВОООООО!!!!!!!!!!-------------
и то...


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 05.Февруари.2006 во 15:25

eee porano mnogu igrav sah :))))

odev i na skkolo pa si pravevme natprevari na casovite......ama sega mozda edno 3-4 godini ne sum sednala da igram sah.....:))))))

eeeee denovive obavezno kje seednam so nekogo da igram sah....:)))))-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 08:37
Lf1-b5, I am waiting ...
And your time is ticking out tic-tac, tic-tac, .....


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 09:26Ај да продолжиме.


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 09:46
Ц Ц Ц ц Ми го зема Мајстирче пиончето

-------------


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 09:48
G -5
Ајде мајторче

-------------


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 07.Февруари.2006 во 09:52
Ајде д4
-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 13.Февруари.2006 во 12:44
I am waiting ...

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 02.Март.2006 во 09:35
А-5 бејб....

-------------


Постирано од: igor_bt_mk
Датум на внесување: 27.Март.2006 во 02:24
Убо е играњето шах, се размрдваш лево десно,,,едноставно спортуваш,,,не смејме да се залежваме !!!!

-------------
www.titoslavija.com


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 02.Јуни.2006 во 16:43
а4Одиме понатаму!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 31.Октомври.2006 во 12:57
C-6


Постирано од: plamenko
Датум на внесување: 12.Ноември.2006 во 11:57
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

а4Одиме понатаму!
emi kako?


Постирано од: Emus
Датум на внесување: 19.Ноември.2006 во 19:27

porano premnogu igrav sah, sega pomalku-------------
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.


Постирано од: SURFAC
Датум на внесување: 14.Декември.2006 во 23:13
паа не пратам многу за да збораМ (ДРДОРАМ) дрдрдр

-------------
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Април.2007 во 16:19
обожавав шах  едно време... сега не знам колку ми се можностите Big%20smileBig%20smile

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 06.Април.2007 во 13:35
nemav igrano odamna ali nekna lupavme nekoj si 6 saata mestenje figuri....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: spaski
Датум на внесување: 06.Април.2007 во 15:13
Koj e za shah ajde na   http://www.chesshere.com
Ima Makedonska ekipa-   MACEDONIA.
pozdrav

-------------
http://www.macedonian-kingdom.piczo.comПостирано од: spaski
Датум на внесување: 06.Април.2007 во 16:30

Ako nekoj saka da igra shah eve eden dobar link.
http://www.chesshere.com - http://www.chesshere.com
Povelete da poigrame shah.Malku zabava a vo isto vreme ke ja reklamirame Makedonija malku.
Ima igrachi od cel svet. Ima i ekipa MACEDONIA.
Pozdrav

-------------
http://www.macedonian-kingdom.piczo.comПостирано од: spaski
Датум на внесување: 12.Април.2007 во 05:13
Neshto slabo zainteresirani za shah. Mislev ke se javi barem nekoj. Shteta, dobra zabava a i barem neshto ke napravite za Makedonija.
Aj ke chastam po edno pivo, mozhe toa ke pomogne hehee. Pozdrav.

-------------
http://www.macedonian-kingdom.piczo.comПостирано од: sweet esc.
Датум на внесување: 25.Април.2007 во 09:46
go pocituvam saxot i ti sto uzivaat vo nego,ama mnogu se nerviram koga me matiraat i resiv da igram samo so komp. toj barem ne mi faka seir,simnav od internet eden 3d sexy sax i sega def. igram poveke...LOLLOLLOLLOL


Постирано од: spaski
Датум на внесување: 25.Април.2007 во 13:26
Te razbiram , i jas se nervirav koga ke izgubiv ama naviknav hehe. Vo sekoj sluchaj, ima tamu ekipa MACEDONIA i igrame so drugi timovi ponekogash.Malku razonoda , malku reklama na Makedonija i taka. Poveli. Pozdrav
http://www.chesshere.com - http://www.chesshere.com

-------------
http://www.macedonian-kingdom.piczo.comПостирано од: Палестинец
Датум на внесување: 15.Јули.2007 во 19:51
Originally posted by plamenko plamenko напиша:

Originally posted by Dogi Dogi напиша:

а4Одиме понатаму!
emi kako?
C 6


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: spaski
Датум на внесување: 24.Декември.2008 во 04:04

     За сите заинтересирани за шах еве скоро една година имаме тим MACEDONIA на оваа веб страна
http://www.chesshere.com. Сега за сега сме на 5 место , највисоко достигнавме до трето. Тимот е составен од Македонци но и од други нации . Одзивот на Македонци беше слаб па морав да ја пополнам екипата со други играчи. В моментот екипата брои 14 играчи ,има само тројца Македонци активни играчи и тројца неактивни Македоци. Другите 9 играчи се од Аргентина, Еквадор, САД, итн. Не треба некои посебни услови за приклучување кон екипата. Треба само да се победат 5 игри . Не бараме играчите да се најдобри туку само да се редовни да не губат игри на време(timeout). Игите се обично на 5 дена потег.Може и на побргу3 дена , а може и на подолго 7 дена.Исто има и Real Time chess, што значи играш веднаш без чеканје, на пример 20 минути време и игрите се завршуваат веднаш. Тие игри не се дел од тимските игри, но некој може ке го интересира тоа. Сега кој е заинтересиран нека повели. Не би било лошо да имаме повеќе македонски играчи за да ја промовираме Македонија. Поздрав

-------------
http://www.macedonian-kingdom.piczo.comПостирано од: spaski
Датум на внесување: 12.Октомври.2009 во 00:34
Koj e za shah ajde na   http://www.chesshere.com
Ima Makedonska ekipa-   MACEDONIA.
pozdrav

-------------
http://www.macedonian-kingdom.piczo.comПостирано од: емил
Датум на внесување: 29.Март.2010 во 16:14
Почина Василиј Смислов

Поранешниот светски шампион во шах Василиј Смислов почина на 89-годишна возраст во болница во Москва.

Неколку дена претходно, Смислов беше донесен во болница поради кардио-васкуларни проблеми.

Василиј Смислов роден е во Москва во 1921 година. Започнал да игра шах на шестгодишна возраст, а стана шампион на Москва на 17-годишна возраст. Го освои светскиот трон во 1957 година.-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 22:48
првпат наушив да играм шах на 7 години. голема%20насмевка
и тоа беше еден невиден успех за мене...
еден пион да му семав на дедо ми, скокав како улава.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Mramoren
Датум на внесување: 02.Мај.2010 во 02:20
Originally posted by емил емил напиша:

<DIV =statija-naslov>Почина Василиј Смислов
<DIV style="CLEAR: both">
<DIV =content>
<DIV style="TEXT-ALIGN: justify"><SPAN style=": #e8e8e8">Поранешниот светски шампион во шах Василиј Смислов почина на 89-годишна возраст во болница во Москва. </SPAN>Неколку дена претходно, Смислов беше донесен во болница поради кардио-васкуларни проблеми.Василиј Смислов роден е во Москва во 1921 година. Започнал да игра шах на шестгодишна возраст, а стана шампион на Москва на 17-годишна возраст. Го освои светскиот трон во 1957 година.


abe i jas da ziveam 89 godini namars ce se kacam, ane da bidam svetski prvak


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 27.Февруари.2012 во 00:41
MAT

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 27.Февруари.2012 во 00:43PAT!!!

-------------
Incredible Blue


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 29.Ноември.2017 во 22:46
Tatko mi vrven sahista.
Izrasnav so negovite pehari,medali i priznanija.
Kolku e toj covek pameten.
Ist kako meneплазење


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 02.Декември.2017 во 00:24
Резултат со слика за sahovski figuri


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 02.Декември.2017 во 00:32
Поврзана слика

Vakvi saati mu davaa na tatko mi zosto bese super sahista.I sega sigurno e ,no sega nesaka da igra.
Jas zadaci si resavav so niv,za kolku vreme ke ja resam zadacata.Ili so koleskite od fakultet,bevme na masinski ,taka sto eden kup zadaci se natprevaruvavme koj poprv ke ja resi zadacata:))


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 02.Декември.2017 во 00:38
Vo sahot nema sreka,toa e vestina.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk