IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Предвидувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предвидувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
Автор
Порака
david69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај david69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2006 во 14:52
Originally posted by joki joki напиша:

а што ќе речете за претскажувања врз основа на сон?...звучи дежаву, меѓутоа верувам во соновите на старите личности...не ретко се случило баба ми да претскаже нешто благодарение на пропратната сенка на спиењето... 
 
Zdravo bas sakav da postavam ovakva tema no koga veke go postavo prasanjevo da kazaam deka mene mnogu sonista mi se imaat ostvareno i toa toku neverojatni .Pa imam soneto mnogu raboti za mene i za rodnini i prijatei i toa i losi i dobri.samo ne sakam da im kazam zatoa sto veam od kaj znam deka toa ke bide takov son.
Gore se spomna nesto i za predviduvaci i vo toa kolku i da sum skeptik ugeto stvarno imaat darba,ne site i ne se no pogoduvaat nekoi raboti sto gi znam samo jas i nikoj drug.
No da kazam za sonistata,ke navedam dva sto se odnesuvat na mene a i  nekoi predviduvanja sto gi imaa kazano.
Se sluci pred nekoja godina odam na odmor i bev nekolku dena so drustvo,i ova mi rekoa deka e vazno(makar da me strav da zemam kniga i da vidam sto znacat sonistata zasto mnogu sonuvam,i za sreka iveketo mi se slatki)sonista sto se sonele na nekoj praznik,sonuvam deka ke go prekinam odmorot i deka toa leto pak ke zaminam na odmor i ke zapoznaam tri devojki i edna zena so dete i i deka tie stranci ke me pokanat kaj niv nagosti.
Bev ona skeptikza sonot si vikam eden od mnogute sonista.I se sluci 5-6 den na odmorot  na drugarot mu ispadna nesto rabota i morase da go prekinime odmorot i ne ostanav od paniranite 12-15 dena.I pak ne veruvav deka ke go prodozi nesto drugo da se ostvaruva zasto za toa eto mi pomina odmorot i nemase sloboden termin so kolegite do kraj na letoto.No ispadna deka na rabota ni dadoa nepanirano poradi nemanje rabota dve nedeli odmor.I pak ne veruvav deak ke zaminam nekade na odmor,zasto moeto drustvo bea veke.No se suci da mi se javi sucajno eden prijatel sto se zapoznavm ena more i ne sme kontaktirale cesto ona eden 3-4 pati godisno i ne sme planirae da odime na odmor.Se javi onaka ne planitrano i mi kazuva deka ke odi na odmor so 3 negovi prijatelki.I se sluci zaminav i si vikam ova sonov stvarno i trite prijatelki od sonot s etie.,no kaj e zenava so dete.I mine odmorot denovi i edna vecer so prijatelot odime sami u diskoteka i nemase sobodno mesto i gedame na edna masa sobodno samo edna devojka.Sednuvame i idat uste dve prtijateki nejznini se zapoznavame i pocname da se druzime.No po dva dena edna od prijatekite razbirame deka raboti kako bebisiterka i tuka e so gazdaricata i deteto ina plaza se zapoznavme i dva tri dena bevme so niv na plaza.Seazdeivme i si razmenivme mail kako sto sekoja godina sto zapoznavam prijatei na odmor i razmenuvas teefoni i adresi i od tie  prijateli na kraj so 1% n eprodolzuva kontakt makar da so nekoi bio poveke od prijatestvo.
I tolku ostana odvreme na vreme da si pisuvame mail so prijatekite od oi site studiraa vo razicni zemji.I sednata godina mi dojde neocekuvaan pokana da ja posetam majkava so deteto.I pak ne mi se veruvase deka ke mi dadat ona viza zasto taa zemja tesko izdava viza,na mladi,nezenet i i me ubeduvaa deka nema sansi da dobijam i da ne si trosam vreme i pari i zivci.No podnesov baranje i mi odobrija.I bev na gosti kaj niv 10 dena samo tolku mi dadoa viza.
Zatoa veam deka ima predviduvacki sonista.
No sega i kratko pa za son sto mi se sluci sega pred 10 dena i za koj misev deka e takov no povrzan so nekoi predviduvanja sto mi gi kazae mene a i na majkami.Ne veruvav od damna mi predviduvaa deka ke se ozenam od stranstvo,(deka ke zaminam u stranstvo,toa mi e zelba i mene  kao na poveke MK-donci,deka zenata na mojot zivot ke bide od ohrid-bitolsko poteklo pa i to asi rekov 80% od nasite iseenice se od tamu.No da ne dolzam mnogu (no koj ne saka da cita slobodno neak go preskokne) se zapoznav sucajno preku mreza so nasinka vo stranstvo no onaka prijateski i iskreno nemav nikavi cuvstva poveke od  prijate.Taa dojde letovo tuka i se sretnavme na kratko.I si zamina ona i pak prodolzivem pak odvreme da se srekavame na mreza ,kao i so mnogu drugi.
No pred 10 dena na praznik sonuvam deka sme se vubile so devojkava i se baknavme na son i se razbudiv i ne mozev da zaspijam od toj son,no i so ona cuvstvo kolku odenas ja sakam taa licnost i so ona cuvstvo vo stomak koga sakas nekogo.I se dvoumev dali da i kazam.No pak ja sonuva sledniot den deka sme zaedno,odime niz grad prvokaj nea u stranstv o ,pa kaj nas i skusame muzika i ona vika ovaa muzika veseal e sigurno veridba denot e sreda prema cetvrtok pase pravat tie raboti i si vikame na nas da ni se slucii .Tretiot den pak ja sonuvam i odime zaedno vo crkva i palime zaaedno sveki (i sega ne znam dai nekoj znae da tolkuva sonista no koga dojdovme na red za nas imase samo sveki vrzani vo snopce po 6 sveki so vrvca i bea mali svekite,i ni vikaat samo takvi ima.
I  na kraj sobrav hrabrost da i kazam deka ja sonuvam oti se poklopija nekoi raboti sto mi gi previduvaa a i sonot i ona cuvstvo i na jave kolku ti treba taa licnost i kolku sakas da si so nea.I edna vecer na MSN i kazav no samo se nasmea i mi rece son kao son.No resiv da i pisam mai i s eda i objasnam oti ne mozevme poradi obvrski poak da se stretneme na MSN i i pisav.No vecerta soniv son deka sme bile zaedno so prijateli i ona kupuva nesto za jadenje i ne mi dava i se zafrkavame i ona me kasnuva za raka na son i pak se zamisliv sto znaci ovoj son.
No dobiv odgovor deka nema nikavi cuvstva kon mene osven prijatelski sto ja i razbiram zasto i jas imav isti takvi pred ovoj son i samo preku sonot se sluci toa.No ona mi pisuva deka mozebi ona zgresila i mi daa pogresen vpecatok neli kontaktiravme no napomenivam prijatelski i so nejzinoto idenje kaj mene koga bese tuka.I kazav deka toa ne e taak i deak ima prijateki dosta i ne svakam deka ako mi e prijateka nekoja i me pokani ii ja pokanam na gosti toa e ima znacnje poveke.Na kraj na kraeva kako trebase da ja svatam pokanata koga me pokanija na gosti kaj prijatelkava u stranstvo ili kaj nekoi drugi prijatelki.
No kako i da e s enadevam ke ostanem prijateli (ke ima mala damka moz e na nasiot odnos) no i napomnav deak ne sakam da me svati pogresno i deka ova e samo son i kaj mene cuvstvo i sekoj bil odbien od nekogo ii odbil nekogo i za jubov e potrebno dvajca.Samo sto kaj me se poklopi sonov so nekoi predviduvanjane(za koi pred nekoja godina ne veruvav zasto iam rabota tuka a i seriozni vrski,no otkako se raspadnaa) poveruva deka moze i ovoj e predviduvacki son.
Toa e od mene ,znam deka mnogu ke se nasmeat na ova no sakam da slusnam iskreni komentari i slicni iskustva.
Pozdravi
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2006 во 16:14
OuchOuchне да верувам во сонови...стварно...језива работа, али мистерија си е ...шо да се прајт...Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
Кон врв
david69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај david69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 19:14

koj sto saka neka pravi a sigurno nekoj ke go procita Tongue  akoj ne saka ke go preskokne Smile ne e zadolzitelno

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2006 во 19:33
abe david...

a da podsredese tekstot da e popregleden...

stavaj redovi prazni ponekogash .... ti teknuva ...Wink
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 01:28
abe covekot se otepal od pisuvanje, od nisto ne ste zadovolni.....TongueTongueTongueTongue
Read an cry!!!!!
Кон врв
david69 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај david69 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 10:24
Gledam jas deka trebase da pisuvam po dva reda sekoj denTongue ovoj narod e naucen na da gleda latinoamericki serii..pa mnogu mu ide ova naednas tekstLOLa nekoj moze i u zivotot ne procital tolkuWinkWinkWink
Ali demokratija koj sto saka neka pravi......jump.....
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 19:00
...понекогаш се чуствувам како да знам што ќе се случи...едноставно како да ја чуствувам енергијата...на пр. слушам ѕвони вратата и не знам како, али знам кој е .... и најново вчера, се разбудив, а во позадина вртеше плејлиста...и си помислив зар уште не поминаа сите песни...слушнав како почнува една песна и знаев дека е последната...некако заедно со музиката чуствувам извесна тензија...и кога станав вистина тоа беше последната песна...а ги имав мешано песните од различни албуми, различен редослед...и беа мнооогу...околу 20-тина..така не доаѓа впредвид она Потсвесно сум знаела...ConfusedConfusedConfused
Кон врв
apple Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apple Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 23:35
 mene mi slucuva ponekogas da sonuvam i posle izvesno vreme da mi se sluci istoto toa sto sum go sonuvala, sonuvam koga ke mi se sluci nesto loso ili dobro na moite najbliski, i koga mi ide tezok finansiski ili emocionalen period ama obicno finansiski. Na pocetokot ne veruvav ama koga mi se slucija nekolku raboti pocnav da gi pamtam sonovite i obicno rabotite se slucuvaat ili ostvaruvaat kako sakate nekolku meseci podocna mnogu interesna rabota ama nikogas nisto nemam izbegnato idejki otkoga ke mi se sluci rabotata svakam deka sum go sonuvala.
sekoj den se zivee edmas se umira
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 17:04

Понекогаш многу работи се поклопуваат, но тоа не мора да значи дека во нас се крие баба Ванѓа:):)

Меѓутоа има работи кои не  се објасливи...ете денес на пример кога станав ме стегаше нешто околу грло...цела треперев. претчуствував дека некој заминал...ете после половина час починал таткото на тетин ми...виардConfused
Кон врв
apple Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apple Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 16:30
 jas veruvam deka site sme napraveni od materijalna masa i energija i koga energijata ili duhot go napusta teloto na tie sto mu bile najbliski im dava do znaenje deka nesto se slucilo ili deka se srekni tamu kade sto se.
 A sto se odnesuva do predviduvanje jas mislam deka site sme sposobni da dostigneme takvo nesto dokolku uspeeme da upotrebime pogolem procent od nasiot mozok nie koristime mnogu mal procent od mozokot.
Zamislete ako koristime pogolem procent od mozokot  za sto se ke bideme sposobni QuestionQuestionQuestion


Sekoj den se zivee ednas se umira.


Изменето од apple - 18.Декември.2006 во 17:06
Кон врв
crno-belo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2007
Локација: Bhutan
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај crno-belo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2007 во 04:07
JAS MISLAM DEKA SEKOJ COVEK BAREM EDNAS VO ZIVOTOT KE PREDVIDI NESTO NO MISLAM DEKA IMA LUGJE KOI SE NADARE NI OD GOSPOD ZA TAKVO NESTO SO NEKOJA CEL
hehh
Кон врв
anubis Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anubis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2007 во 04:10
tocno taka ima luge koi treba da mu pomognat na ovoj univerzum da go spasat od apokalipsa koja nostradamus ja predvide deka ke se sluci posle 2006 ama ne se znae koga,a ima luge koi znaat koga ke se sluci toa
always best
Кон врв
apple Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apple Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 23:03
 Da no forata e sto site sme nadareni da predviduvame ili da upotrebime bioenergija samo treba da go razvieme toj del od mozokot poveke, a site mozeme da bideme  sposobni da predvidime.
Ima lugje koi se rodeni so takva maana da narecam, no ne znaci deka nekoj nemoze da se izvezba da predviduva ili da ja kristi svojata energija za lekuvanje.

sekoj den se zivee edmas se umira
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2007 во 09:47
Da bese taka, zivotot na site ke im bese med i mleko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.