IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Предвидувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предвидувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
mari20 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mari20 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 17:55
Мајка ми гледа на карти...И премногу работи погодила...Не е глорија ниту од тие гатачки...Мајка ми беше на ску нет ...Но,не можам да откријам која е..Верувам многу во тие работи..Ако сакате мајка ми да ви гледа пратете ми приватна порака ке ви кажам што и како...
mari..sekogas za tebe:)
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:53
Predviduvanje....gluspoti....ne veruvamvo takvo nesto poradi samiot fakt deka ne veruvam vo sudbina...a predviduvanjeto e tokmu toa....isto kako sto ne postoisudbina i predviduvanjeto e cista glupost....i so sega nekoj ke mi kaze....za 10 godini ke imas kerka....ja utre ke idam i ke se frlam od najvisokata zgrada vo sk...i sea?? ke imam kerka?? ne!!...se e do izborot...zivotot ke ti bide takov kakov sto ke izberes
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
The_Grim Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Grim Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2006 во 18:55
Originally posted by Nightmare Nightmare напиша:

Joki duso veruvam vo predviduvanja.Pricinata zosto e bidejki sama se imam uvereno i vervi voopsto ne mi bese ubo zs znaev deka ke mi se desit  neso loso po pretcuvstvo.Zatoa tie pretcuvstva kolku se dobri tolku i zamaret zatoa najubo batali predviduvanja i se takvo bideki nie sami gi birame nasite patista od soluciite koi ni se dadeni.


E pa sea....veruvas ili ne veruvas vo predviduvanje...poso si kontradiktoren..ednas kazuvas veruvas (vo prviot del na postot) a posle ne veruvas (vo vtoriot del)...a toa so pretcuvtsvata nema vrska...ako ti imas nekoe pretcuvstvo deka ke ti se sluci nesto uzasno...ke ti se sluci...potsvesta ke si go prifati toa kako cel i ke dejstvuva da se ostvari veruvajki deka toa go sakas...
Two muffins bake in an oven:
"Isn't it hot here?"-says the one.
"Aaaahhhhh.....A talking muffin!!!"-says the other.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2006 во 16:28

Originally posted by The_Grim The_Grim напиша:

Originally posted by Nightmare Nightmare напиша:

Joki duso veruvam vo predviduvanja.Pricinata zosto e bidejki sama se imam uvereno i vervi voopsto ne mi bese ubo zs znaev deka ke mi se desit  neso loso po pretcuvstvo.Zatoa tie pretcuvstva kolku se dobri tolku i zamaret zatoa najubo batali predviduvanja i se takvo bideki nie sami gi birame nasite patista od soluciite koi ni se dadeni.


E pa sea....veruvas ili ne veruvas vo predviduvanje...poso si kontradiktoren..ednas kazuvas veruvas (vo prviot del na postot) a posle ne veruvas (vo vtoriot del)...a toa so pretcuvtsvata nema vrska...ako ti imas nekoe pretcuvstvo deka ke ti se sluci nesto uzasno...ke ti se sluci...potsvesta ke si go prifati toa kako cel i ke dejstvuva da se ostvari veruvajki deka toa go sakas...

мислам дека момето многу прецизно си се имат изјаснато...и не се согласувам со глупостите за потсвеста...е ај сеа...ако некој ми речит дека ќе иам ќерка ( ко веќе запна со ќерката)...јас ќе одам и ке легнам со првиот за да се исполнит предвидувањето??????????!!!!...NO WAY

Точачиња.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2006 во 02:14
море има веј за те*е ај ај ти 
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2006 во 11:43
ne veruvam.....ako odis kaj nekoj sto gleda....i ako ti predvide 100 raboti....barem dve od niv kje ti gi pogodi na baftana, a barem 50 od niv kje napravis sam da ti se slucat.....

Изменето од Alekta
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
NostradamuS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Мај.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NostradamuS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 21:25
Gledam na kafe...Joki ak sakas namini i ke te ubedam deka predviduvanja i gledanja vo idninata se mozni... Od edna prijatelka
Кон врв
Мече Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2006
Локација: Marshall Islands
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Мече Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 23:09
Гледам на карти-во секое време за форумџии
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2006 во 23:54

Originally posted by NostradamuS NostradamuS напиша:

Gledam na kafe...Joki ak sakas namini i ke te ubedam deka predviduvanja i gledanja vo idninata se mozni... Od edna prijatelka

...па да ти кажам и не можам со сигурност да речам дека не вервам во предвидувања...сепак...нешто има...али она ќе купиш кола...и такви сттвари ...не...а пријателке...можит да знам која си???

Точачиња.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2006 во 13:31
Предвидувања? хм.. не верувам во рекла казала нити некој да ме застане и изрецитира.. Судбината сама си ја ствараме и градиме.. И да постои суштество кое се ке ми погоди свесно ќе се потрудам да го сменам бегајки од сопствената судбина.. затоа ништо не сакам да знам.. како требало така нека биде.
Кон врв
gostivar Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gostivar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 18:20
 Jas mislam deka ako nekoj mnogu dobro te poznava i e dobar poznava`n psihologija moze da ti predvidi vo koja nasoka bi ti se dvi`el `ivotot.Zatoa sto idninata sami si ja pravime i treba da  znaeme deka od v~era zavisi sto ke bide denes a od denes sto ke ni se slu`i utre.Toa ti e nekako kako pricina i posledica.Zatoa jas veruvam deka nekoj mo`e da ti predvidi sto ke ti se slu`uva vo idnina.

Изменето од gostivar - 04.Јуни.2006 во 18:21
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2006 во 07:48
Доаѓањето на 06 Јуни предизвикува големи немири кај луѓето со евентуална поврзаност на ѓаволскиот број 666, кој оваа година ќе се појави во датумот на 06.06.2006.

Овој "страшен" број е поврзан со делувањето на ѓаволот и се мисли дека со појавувањето на овој број во датата, ќе започне целосната деструкција во светот.

Според филмот "Предвидување" од седумдесетите години во кој се вели дека на точно тој датум е родено детето Демиан, најголем Антикрист, многу трудници почнале да ги посетуваат лекарите со што би сакале да го избегнат породувањето на тој ден.

Само мал дел од нив се шегуваат на тоа поле и велат дека доколку нивното дете се роди токму на овој датум, и биде машко, ќе го именуваат како Демиан.

Од друга страна, Холивуд не сака да ја пропушти оваа прилика и злото да го претвори во злато. Римејкот на "Предвидување" веќе е снимен и ќе биде пуштен во дистрибуција точно на 06. Јуни 2006.


Сатаната со комета ќе ја покаже својата сила

Различни религиозни групи оваа дата ја сметаат на различни начини. Некои како почеток на конечната борба помеѓу доброто и злото, а некои пак сметаат дека ѓаволот ќе ја покаже својата моќ преку ударот на една злокобна комета која точно на тој ден ќе удри во земјината топка.

Тоа е еден нов момент на вообичаената активност на Сатаната бидејќи до сега нема пуштено ни една комета.


Крајот на светот ќе биде во 2012

Целата лудница поврзана со 06 Јуни и не е баш така најлудото библиско откритие, бидејќи некои научници веќе открија дека бројот 666 не е оригиналниот превод на бројот на ѓаволот, бидејќи точниот број е 616.

На луѓето им е потре*ен датум кој ќе ги плаши и околу кој ќе си создаваат некоја интересна мистерија па така тие го избраа 06.06.2006.

Но, вистинскиот крај на светот според Маите се смета дека ќе биде 21.12.2012 година, бидејќи таа дата е последниот ден во календарот на Маите.

Evil Smile
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2006 во 18:42
а што ќе речете за претскажувања врз основа на сон?...звучи дежаву, меѓутоа верувам во соновите на старите личности...не ретко се случило баба ми да претскаже нешто благодарение на пропратната сенка на спиењето... 
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2006 во 13:03
hmmm bas interesno joki 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.