IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Предвидувања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Предвидувања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
Автор
Порака
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 16:58
Ехехе,а не си размисила за кармата,можеби така треба
Љубов и само љубов
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 17:02
mozda mozda
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
tante1990 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tante1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:59
Veruvam deka ima nekoj koj sto moze da ti predvidi,iako se retki,a za postoenje postojat,sigurno nekoj ne go izmisli toa,si imaat lugetot popametni raboti od toa da se zamaraat so da izmilat.Se postoi so pricina
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 21:09
И јас мислам така како тебе,зошто би измислувале(или пак сум наивна)некои од предвидувања,од познати медии и се обистиниле,но мислам дека секој ја поседува таа способност,ако ништо друго инстинктивно,кај некои се случуват визуелно.
Љубов и само љубов
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 01:05
Предвидувам дека никогаш нема да бидеме заедно. Ова гледањето во иднина не било па ни така тешко. Официјално ја гледам иднината, со бистрина и чистота на изворска вода. За подетлани информации, обратете со лична порака, предвидување на вашата иднина со 100% сигурност. Читањето на пораката се наплаќа, а гледањето е беспари.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 13:56
Mozebi ima lugje vo vakva nadarenost...neznam...no jas se plasham od predviduvanja neka bide onaka kako mi e zacrtano nesakam odnapred da znam.
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 15:22
ma samo da vidite drugarka mi kako se mi izgleda
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 20:00
Хахахаха,оваа ми станува интересно
Ајде да се испробаме,да си предвидиме еден на друг
Јас не наплаќам(ииии ама реклама си фатив )
Се,шалам...има и такви луѓе,си фатат реклама и луѓето како манити одат да им гледат,но истите верувам дека некако профитираат.
Љубов и само љубов
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 12:47
Nekade kon krajot na 80'te do 1992-3 vo Jugoslavija izleguvase edno spisanie za ezoterika so naslov TAJNE. Tamu eden srpski vidovit predvide deka vo SAD, vo 21 vek pretsedatel ce bide crnec i deka srbite ce go obozavaat. Prviot del se ostvari, za vtoriot: videcemo!

Bas ce go pobaram ako go imaseuste toj broj, mislam pisuvase i godina, ama neznam koja.
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 12:55
Која е убавината на живеење,ако однапред знаеме што не очекува?Сета надеж и мотивација ќе ја нема,ќе седнеме и ќе чекаме нешто што треба да се случи,да се случи и тоа е се.Несакам така,фала
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 14:39
Originally posted by Milaa Milaa напиша:

Која е убавината на живеење,ако однапред знаеме што не очекува?Сета надеж и мотивација ќе ја нема,ќе седнеме и ќе чекаме нешто што треба да се случи,да се случи и тоа е се.Несакам така,фала
Mudro. Zamisli nekoj ti predvidi ce se omazis togas i togas ili ce zivees tamu i tamu , i ti so ocekuvanje celo vreme sedis so skrsteni race biderjci ete jasna e idninata, a taa bas poradi toa ne se ostvari oti ne iskacas da go zapoznaes idniot, ne podnesuvas dokumenti vo ambasada za viza vo stranstvo i nisto ne se sluci od predvidenoto.

Predviduvanjeto ima smisla samo ako e vo forma na opomena. Blagovremeno covek da go promeni nacinot na mislenje i postapuvanje za da odbegne opasnost i poteskotii.
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 17:14

Кога ќе знам кога ќе умрам и свој гроб ќе си ископам.
(така се вели)
Љубов и само љубов
Кон врв
mace01 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mace01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 11:21
gatammmmmmmmmmmmm
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 18:58
Па ајде изгатај ми нешто
Љубов и само љубов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 10111213>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.