IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Агитпроп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Агитпроп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Агитпроп
    Испратена: 14.Јули.2018 во 12:56

додека се обидував да мотивирам Нарoд за мрмр-гајрет кој го чека во блиска иднина доколку се одлучат за градска декриминализација наместо Рурална Легализација на Марихуана, на форумот отворен зa соодветна јавна дебата покрај другите во подфорумот Политика посочив и на една помалку очигледна тема за Македонскиот Народ, а која не само што не ја преопознава туку и често наседнува на неа, иако може чул за тоа што е пропаганда, но не е воопшто свесен како истата се спинува, та си реков може ќе помогне ваква една тема за да се описменуе ако не заради себе заради своите Поколенија како не би им остаил и на ним простор да се дават во постојната паганска матрица за спинување потсвесни пораки, а преку нив и соодветно масирање вијуги!

бидејќи маклезет го искулирав озбилно што е до мене [1">1] еве ретроактивно потсетник што во сличната на оваа тема таму потпишав, иако таму пофорумот беше резервиран за Легитимирани Сениори како дебатата заради политичка пристрасност не би одела со ниски вибрации, а доколку оди кој е засегнат да може и да тужи та судски да се тргне неговото потпишано како и јас ко Модератор не би бил пристрасен, додека тука на идивиди бидејќи тоа не е случај би посочил дека утре може некој да ве дефокусира тука од елоквентна дебата, а да ја сврти на подли и неартикулирани етикетирања, со што ако некому целта му била да ви се згади од муабетот како би го одбегнувале утре та и ќе земе дрско да општи, а нели како би одвратил Народ да се описменуе или правовремено да потфаќа или фаќа во живо нечии агитпроповски спинои! нејсе еве архивиран абер од тамошната нишка ...

[1] https://web.archive.org/web/20180618094602/https://www.maklezet.mk/community/index.php?PHPSESSID=lggddv784fti166qqa5npg5r6b&topic=75.0;all]

~

е сега денес последен спин кој има за цел идните поколенија со време да ги аклиматизира на одредена реалност е денешниот спектакл за 15 бесплатни концерти прењтпоставувам од народни пари платени, а како отанизирани хепенинзи, она веројатно колку да им стават на знаење дека ако и младите си дозволат да се отанизираат така сетне ќе имаат редовно концерти на отанизирани рамена и ремења, но ќе беше убо да имаат и едноминутен молк за сите оние Дечина кои загинале во стотици илјадници пр. во поскорешните јасмин револуции на блискиот Исток каде отанизираните беа спроведувале револуционерно демократија! ете индиректно да им заблагодарат и македончината што не можат и тие да присуствуваат на денешниве локални хепенинзи!

но да речеме само на воа било, она хепи промо за младите да се опуштат и гледаат на една воена центрифуга весело, туку што со ваквите хепенинзи индиректмо се таргетираат и постарите а особено Верниците, но на крајно пагански начин! односно ги истемпирале за Христијански Празник како денешниот во чест Светите Бесребреници (лекари кои не лечеле Народ заради пари) Свети Кузман и Дамјан, односно вака спротрен хепенинг деј индиректно има за цел потсвесно да влијае да суеверно Народ си рече ах не е случајно та ова е арно, само што отанизираниот агитпроп забораил дека отан-центрифугата лечи само ако имате пари односно неет компатибилна со делувањето на Христијански Бесребреници, но доколку навистина делувале со ваква намера агитпроп пагански требало да знаат дека Сабота е ден на Упокоениете во Христијанство заради Христовото Слегување во адот, т.е. Погребението Христово ...

и ајде да речеме не делувале така, тогаш зошто не внимавале за ова, потем зар Отан-Алва треба и младите да кркнат, за да утре при секое спомнување нанхепенинг од слични размери да се сетат дека тоа некој претходно го праел заради масовен шербет ут вијуги, и навистина тиле&ко некогаш го праеле заради федерализам во екс-југословија, а ова ќе му дојде како потсетник дека се праи повотрно заради некоја нова федерализација, што може за оние млади кои немаат јасна претстава што е Македонија и кои се македонците ќе му дојде ко мевлем за одродување утре во транснационален казан, а во кој подгревањето на кашата е отанизирано! далги големи та и младите ги повлекле во тињата од политичката жабокречина! јас немам гајтан веѓи но одамна сум испливал од ваквите и слилни агитпроп спинои, но оди кажи им го тоа на децата денес кои ќе ѕенѕаат весело заради воена центрифуга предпристапно, веројатно потем вакви хепенинзи и тие ќе организираат во други неинтегрирани држави, бар споделувајќи добра еа-агитпроп пракса!? Не Дај Божеи ние на ова дереџе да дотераме, бидејќи едно е кога сам себе се залажуваш, друго кога тоа му го ораиш некому насила иако еве неинвазивно преку музички хепенинзи!

е сега ако и овие од естрадат се суеверни, убо би било кога суеверието би ги подуплашило, а наместо уметнички на нумерологијата 15 гледнат и пагански ко 1+5=6 бидејќи и така ко популарна идолатрија несвесно се испаганизирани! то им значи 6-ката пак на паганите, тоа е друго, но најчестот денес новокомпонирано њуејџовски то е секс, ви текнуе на она 69, кој симбол вака мнозина популарни пејачи си го објаснуваат не уметнички ами пагански ко секс ол-араунд!

https://1tv.mk/show-business/македонската-естрада-со-музички-спек/ [1]Изменето од Zelenikovo - 14.Јули.2018 во 13:20
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2018 во 15:04

еден вид на анти-евроболшевички агитпроп би било доколку Хритијанин си дозволи да дума пагански е да рече ете бидејќи ова се одржало во Англија за време полуфиналето на СП каде Англија испадна од Хрватска дека ваквата случајност може да се гледа како зицер и за политичкава случајност, но можно е некој уште во Март вака да ги предетерминирал датите, иако никој не очекуел какви импликации ќе има тоа доколку Англија не помине на ФИФА-СП, сепак не треба во никој случај да се размислува вака, иако Зајко кога побрза да се фотне со Мејка за да ушуќари некој политички агитпроп поен, а во очи мечот ок-хр тоа ко да упатуваше и на некаква предпобедничка атмосфера, иако има многу нелогичности во овој контекст ако се имаат предвид Брегзит и з.Балкентри ко антимотивација ...

https://www.economist.com/europe/2018/07/11/thanks-to-boris-johnson-a-farcical-west-balkan-summit-in-london

спинувањето пагански сугестибилност е неретко инструмент на елитите, а се лажат оние кои мислат дека најслучајно некој во позадина истурил одреден настан вака или онака, вакви случајности и да ги има тие се повторно нусефект по инерција на севкупната пропагадна атмосфера на одредено место, иако денес местото е сведено на глобално село заради социјалните мрежи, та се спинува вешто сестрано пагански, но и некој да е свесен за тоа, нема да може да го анулира ефектот никако освен и тој ако не тргне по таков аршин да дума, но за Христијаните тоа бидејќи е погубно поарно ќе биде да делуваат преку Молитва и Божја Промисла смиреноумно него ли да спинуваат агитпроповски во однос нечиј пагански аршин! та од ваков аспект би рекол не е проблем некој доколку си ги преиспитува своите дилеми јавно, туку дали таквите ќе ги наметне ко конечни некому! е сега моите погоре од првиот пост ми е јасно дека можеби не се точни, или можеби се, но белки ќе се јави некој учен на темава Агитпроп та да ме оспориндека вака никаде никогаш не делувале земните елити во своите пропагадни агенди!? а јасно што мене нема многу да ме тангира бидејќи не се возбудувам ако некому коцките не му се или му се поклопиле вака или онака, бидејќи размислувам само како да се Спасувам Молитвено иако бидејќи другите тоа не го чинам во ред е да укажам дека оние кои се традиционални Верници можат да бидат вака соблазнати, дури денес закажани концерти нели најслучајно се политички спинувани во неработен ден за и тогаш да нема Мир Нардо од политичка спин култура, и нормално бидејќи сме секуларна држава та и не треба воопшто да се замара во однос сопствената ѐдухоносна ѐтрадиција макар некој немајќи осет дека истата не треба да е обременета некако исполитизираност тоа си го тера ко во земјава мнозинството да се атеисти, сетне тие соблазнати доколку не се озбилно Воцрковени и да се сопнуваат меѓуредои!

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2018 во 19:13

поука од сето ова би било во овие постови дека како Христијани дури биле и традиционални, треба да внимаваме на паганизам да не се насадиме, заради што најнапред треба јасна дистинкција од суеверија, дејќи нема ниту добри ниту лоши броеви, ниту пак бои или правци, се' ет од Бога а зависи само дали сите тие средства и појави ние ги користиме за арно или зло! 6-ката кај нас словените има смисла на шестар или ш/ч чест ... а дополнителен проблем е кога дури туѓи разбирања се наметнуваат некому ко конечни разбирања, а живееме во Свет каде ќе ни биде по нашата Вера, та верувајте во Бога и дека се ет од Бога та и не се плашете, дури некој пробал и навистина да наметне некој пагански агитпроп!

уметност на живеење, но дури некој и во незнаење кога делува, та макар и уметнички ко мене ет во однос време на постирани постови како некаква локална конотација пример ко 13 за дпмн или 19 за sds заради последните изборни позиции, та може некого да соблазни некако, но јас сум лаик и без никаква функција, додека мнозина дури играле и уметнички треба да се свесни кога и како си тераат некаква политичка агенда, а знаејќи дека многу светски елити кумуваат на локалниве тераат вака - ве поздраи масонското мото вистина зад вистина ил знаење зад знаење, та и локалниве и кога немаат абер а се масонски стимулирани и без да знаат им е суфлиран ако не поплочен пагански агитпроп во маркетингот, односно индиректно ги легнуваат на брашно да вака даделуваат! та нека внимаваат особено оние кои се во медиумите за и нив некој да не ги злоупотребува вака т.е. да имаат и ваква самоцензура за да некого не изврзат или извозат пагански сред нечии агитпроповски агенди!

знаејќи дека нема случајности во политичката броба за власт или терање агенди, јасно е дека се случуваат и вакви работи, заради што треба јасна законска норма за во иднина да се осуетат вакви подли делувања, иако истите многу многу не можат да изместат некој што е здраво утврден во одреден филм, но оние неопределените јасно е дека можат да ги извозат ко со песна дал преку хепенинг илити спотовски! внимавајте!!!


Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2018 во 00:00

можеби пресубјективнo, но неретко јавно знам да ширам во однос нато мое видување кое заличува на христијански агитпроп, иако тоа официјално никогаш не било во никаков случај став на Црквата и како Институција и како Заедница, односно знам нато симболот да го поистоветам со оној на војската на анатемаго, која во Откровението е апострофирана како оние кои на своите чела и рамена ќе ја имаат ѕведата деница, но што може и не е навистина тој симбол, иако сличи многу на неа, а некои случувања локално додадоа фолклорно на тоа некква назнака пр. тоа скорешната вежба на Криволак наречена змејов чувар [1][2][3] но има и многу други нато вежби вака акцентирани [4] е сега може ова на многумина ќе им делува само ко фолклор, но сигурен сум дека кај оние кои се насадени воено во христијански земји биле тоа православни католички или протестантски дури и како мајтап ова е премногу, а не пак како официјална дрил доктрина, или и ова ќе помине!? можеби за утре да си имаат оправдување некои елити дека и некако ве биле предупредиле пред Слободната Волја да им ја поклоните!?

кога веќе ја спомнав оваа моја недоумица може да посочам како и од каде се јавил овој симбол како отанизирана појава - star gyronny [1], 4poited star [2], Has anyone noticed NATO has morphed it's symbol into a swastika? [3][/url]], This “analogous” form running through all secret societies is the underlying belief in and worship of the stars. [4], "Chaldeans were devout believers in astrology, a form of superstition into which an astronomical religion like Sabeism is very apt to degenerate. For once it is taken for granted that the stars are divine beings, possessed of intelligence, and will, and power, what more natural than to imagine that they can rule and shape the destinies of men by a mysterious influence? This influence was supposed to depend on their movements, their position in the sky, their ever changing combinations and rela-tions to each other; under this supposition every movement of a star — its rising, its setting, 'or cross-ing the path of another — every sHghtest change in the aspect of the heavens, every unusual phenomenon — an eclipse, for instance — must be possessed of some weighty sense, boding good or evil to men, whose destiny must constantly be as clearly written in the blue sky as in a book. [5]

но да речеме не е така, пример скоро ето јас по инерција ми се допадна логото со компасот од олдмапс.цом та го симнав ем го обоив зелено и го стаив ко профил слика на е-форумот на билд.мк за новиот профил Zelenikovo, зар тогаш и ја сум паган!? просто на прва ми бидна интересна предожба ко 5 до 12 симболично во однос полезна мрмр-агенда, но јас сум поединец, а отан е озбилна воена центрифуга зад која стои и далеку подолгорочна агенда ем елити кои не верувам дека случајно од ракав извадиле некое лого!Изменето од Zelenikovo - 15.Јули.2018 во 00:08
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2018 во 01:17

пардон лапсус, https://www.oldmapsonline.org/

~

еве и тро офтопик вселенски агитпроп во однос кинеските марсовски амбиции а во костец EMF drive абер од второто видео

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=758&PID=227145#227145

~

како не им текна на концертиве да кажат дека ко отанизирани некогаш ќе не стават на листа за туристички вселенски прошетки, којзнае можеби и на пат за марс, бар во симулации!?

ех д'Архангел им отвориле скопскиот претпристапен отан концерт, а макар музичарите се оградиле од нечија агенда, разбрав оти биле платени та не е битно каквов став имаат, битно некому му се вклопиле во агитпроп пораката, синкир сакале да кажат зад отан имет некој сличен заеднички именител!? којзнае, незнам ни дали Вртев се оградил или пак друг музичар, дали за отан илити ерга-омнес отанизацијата, моќеби лошо сум разбрал онака попат бидејќи нит нанфејкбук дремам нит пак се товам со то медиумскиот сензационализам, понекогаш навистина е убо Чоек многу многу да не се замара доколку му е јасно дека се ет денес политички еден супер-спин, добар беше Сашо денес кај Васко во Центар, вели исти мецени имаат локалниве политичкимелити, претходниве не испорачаа, та мораше и да тргнат, веројатно ко и самиот што мораше да се тргне од емисија кога беше соочен со некои негои двојни аршини, и навистина дпмн во портокаловата кампања за агитпроп советник имаа амерчка помош кога се зацарија која беше 2007-ма или 2008-ма ненми ни текнуе веќе бидејќи немам ни место веќе за политички хронологии по вијуги а знаејќи колку се ет тол,у добро спинувано да навистина е беспредметно Чоек да се преоптоварува дали и кој колку е прав или крив, но и дпмн ретерираше правовремено од нечиви спинои, иако сепак испорачуваа на други нивоа прикладни политики бреј сакаа дури и офшор финансиска зона в Скопје да отворат, а може по некое време кога и sds ќе се сплеткаат во еа-лавиринтите и самите од постојниве позиции да мораат да ретерираат дури сесрдно се убедени дека мора и треба да испорачаат ерга-омнес филм по секоја цена, но од кого почнуваат од младите и тоа отанизирачки, бреј оштроумност ко за во забавиште, забавно а за крвава дружба, пардон може сум грешка!?
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2018 во 23:35

вечерва прочитав интересен агитпроп на сратфорд, пренесен од швеќер

https://web.archive.org/web/20180715135756/https://vecer.mk/komentari/vecher-analiza/evropa-se-deli-na-tri-dela-nie-odime-vo-pravoslavniot-sojuz

мислам на сите им е јасно како делуваат овие тинктенкови, конкретниов продолжена агитпроп рака на циашите без функција, а со портфељ по масонски ложи, ме чуди колку лесно го пренесуваат нашиве шебертлии и вафлаџии ког како им треба во однос дадена спин агенда!

овој наслов треба да сугерира распад на еу. што може да биде а и немора да ет сигурна работа, но за некој со време да осигура страв некому во случај циа во однос еу, та и се пуштаат со време патки за да се впрегне еу кон што побрза федеразилација и не опстане ко унија, а јасно послена федерализација ќе се спроведе вака ко што е предложеа, него доколку еу остане целосна!

реално ова може да е спин и на евроболшевиците како полесно би иницирале одредени подобни промени во унијата, а плашејќи ги сите со еутаназија доколку тоа не ет случај!

но што имаме Ние од тоа, хм прво осоколување на локални фолклористи за глобални смотри, сетне локални еуротрансери за побрзи зицери, и конечно Народ којплашејќи се да не го пропушти и последниот воз за еу-недојдија и полесно да побрза да се редефинира, иако кога ова вака предочено во написов сугерира дека за такво нешто во такви околности нема логика! сепак Народ доколку подлегне на разни еу или антиеу спинови нема да мисли со трезна глава, туку ќе го возат и понатака како сакаат те локални те глобални елети и нивни продолжени екстремитети, а единствено чаре за излез од постојниов отанизиран ќорсокак е Ние да останеме смиреноумни, во кој случај гледајќи и понатака на Чашата оптимистички без стравови ккви и стапици или сплетки некој да ни спрема да сме фокусирани на Бога за и да не се опуштиме со или отпуштиме од умот, а така што е за Наше добро Господ ќе позволи или спречи ... но доколку ние меѓусебно се вреѓаме ситнопаленечки губејќи си во недоглед Благодат или дозволуваме концертно да не тапшаат по рамо како би не успале та дури и имале Благодат да забораиме што ни е битно а колку битното ни е итно или не, ние така ќе бидеме повторно извозени макар и оштроумноста била на повидок, просто треба за анатемаго да го надитриме и ние треба да сме итри на негоите итрини да не се сопнеме ашто е можно само доколку од пред вид не ги изгубиме Божјите Заповеди како страв од Бога кој е и единствен страв кој е полезен за Чоека дури и некој ви спинувал ете некој ошол кај волци в планина и го изеле оти рекол дека него Бог го чува а Христијански Господ не дозволува зло за Своите Верни Луѓе освен ако со такво зло не се поништи поголемо зло, но запрашајте се колку Ние сме Верни вооппто што е Вера што е Надеж а што Љубов и дали Мудро е да е брзаме и паничиме или смирено на секој ризик и искушение да му погледнеме во очи а без никого да не осудуваме бидејќи оние кои мрсат некакви конци доколку се за друг та и сами ќе се сплеткаат во нив!

а по некогаш се случува се да ни е јасно, а да незамарајќи се дека може некој има задна агенда, само заради немање страв и во оган да влеземе а од него здрави и живи да излеземе бидејќи фокусот ни бил растеретен од какви и да е стравови, а друг пат пак мислејќи дека се' треба во милиметар да фатиме та на крај бркајќи милиметри на метри и километри да заборавиме! кому колку му е дадено, но не се лутете никому, бидејќи некој денес нешто знае и може да носи, а утре тркалото се свртило та неможи, зар Македонија некогап не го обидинила џел познат Свет, а сега еве ко Македонија нит последна не и угодуваат некако ко за рамноправна, но што ет земено Христијански Спасително бидејќи не случајно во Библијата е речено последниот ќе биде прв а првиот последен ...
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2018 во 23:23

едно бркање милиметри денес е пример безбедноста во домовите

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3539

заради кое пак на километрите забораваме во таквата инерција

https://www.thenewamerican.com/world-news/europe/item/22916-soros-co-opting-churches-to-push-new-world-order

но што има ова врска ова со агитпроп, едноставно кога цел систем би бил целосно орвеловски покриен, сетне на ред се хакслиевите гачки за бреј њу ворлд а во кој андитот може ќе ви биде трансфериран по физички пат или пак преку психолошки бразди дали преку директни или индиректни технологии, во најдобар случај олабавувајќи ви ја Слободната Волја за Трезвеноумност која би требало да е критички механизам во однос појавите во опкружувањето, за кои доколку имате неподобен став по системот брзо и да ве ресетираат во намерите за дистанцирање од него ако не негово поправање, што и денес е случај но сеуште Чоек денес има избор далки ќе подлегне на пропагандите, додека во НСП околности а јасно и претходно предпристапно ќе биде аклиматизиран на нив со насмевка на лицето!

интересно е дека иако до сега главен псај-оп модул беше сублиминалниот маркетинг преку е-медиуми и блокбастер алатки информативно забавно или научно, уште сега се користат експериментално нови технологии за емф вибрационо сподобување на одредени таргет групи или поединци, за тоа во НСП услови да се примени на сите подеднакво заради одржлив развој и технократски социјален инжинеринг! тоталитаризам кој сега најсигурно е протнат мамонистички или преку шок&ејв агенди дури и онаму каде за тоа нема логика ко што е Црква [1] она ако не директно обвинувајќи за некоперативна и ретроградна тогаш индиректно таргетирајќи нејзини членови за да ат рамнодушни кон новокопнирани појави протнати олараунд од едукација преку којдневие па се до УставКон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2018 во 11:08

псајоп агитпроп преку директна технологија ко е-медиум се аплицира индиректно пример преку сублиминални пораки 1][2] или пак преку подобни фреквенции за одвраќање спуштање или кревање енергија слично ко кај направиите за пест-контрол [3]

зошто мислите дека веќе масовно не е во употреба ваква технологија, некаде индиректно протната ко позајмени репортажи, некаде директно каде мора да си истераат еа-детерминистите своја агенда со помош на локална булумента!? зошто одамна избегнувам да слушам радио или гледам телевизија, а најчесто бркам преснимени испиратирани материјали навака натака, звучниците денес го имаат цел опсег на фреквенции, вклучително и оние по новите телевизори, заради што сега имам вклучени некои компјутерски на ресиверот за Татко ми да слуша телевизија, на страна што среќа крепал ми телевизор та и сублиминално не може ништо да ми се протне, но без гајле ме таргитираат директно ко некако за нив интересен и тоа не само сега него изминатава деценијаама ај да не ви објаснувам како тоа го прават, може сте чуле за оние рајот контрол воено-полициски орудија кои и за поголема толпа делуваат!? дури толпата била само концертно расположена!

http://www.mindcontrol.se/?cat=99

http://www.subgenius.com/bigfist/answers/articles/X0038_Microwave_Harassment.html

http://artificialtelepathy.blogspot.com/2007/02/effects-reported-by-targeted.html
Изменето од Zelenikovo - 19.Јули.2018 во 11:11
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2018 во 18:00

интересно е дека и од надворешен гајрет Чоек може да се осигура директно [1] но останува проблем како да се реши од сублиминаниот псајоп агитпроп протнат низ телето, т.е. мора да се самоцензурира со ескивирање на директна тв програма, што за некого е невозможно, но доколку има во живот поголеми дострели од модерните максимуми посекако тоа нема да му биде тешко!

ова за Воцрковени Христијани би требало да им е непишана норма денеска, доколку сакаат да одолеат со лесно на разни искушенија од е-природа, низ која најчесто сме стимулирани на ниски страсти, а неретко и на рамнодушност или пак гнев! иако со доволно Благодат секое искушение се претрпува со леснотија! но чуму Човек да си троши мирот доколку е свесен за ова, а и без ова доволно се емоционалните тобогани од уметнички или инфо соблазни по тв-а за да се возбудите и без да некој да ве стимулирал фреквенциски некако! може се надевате дека АЕК ќе ве предупреди некогаш по категории и на ова ниво а тоа не е сеуште нигде по свет пракса!? а кога ова го спомнувам може да наведам дека исто има абери дека сред конзумеристички времиња опкружени од вештачки материјали воедно така и телесните фреквенции ги реметиме [1] иако ова е сеуште псевдонаука за повеќето од нас нели бидејќи не е институционализирана како техничка вистина ...

но трезвеноумноста не смее да не зароби од стравови, но треба да не направи претпазливи доколку нешто воочиме, а зар малку ви е што телевизорт делува на вас хипнотички!? оној пак момент кога од него ќе се решите, потоа на ред е Живот во Подвиг што пак денес за повеќето е неразбирлива работа она да си отсечен што повеќе од системот за да можеш да се фокусираш што повеќе на самоодржливост, за да намалувајќи колку можеш повеќе на материјалното реципрочно да стекнуваш во духовното, а што пак само бестрашен Чоек може да си го дозволи Христијанин кој не осудува а во море на блудот морал да плива, за оној момент кога и навистина разбере како делува Божјата Благодат сетне да не се плаши за и пак ако се сопне некако во овој свет она што би рекле некако го повлекол духот од овој свет назад на старите вибрации просто да не падне никако во очај, а потем да го прекршуваат демони или нивни полтрони на други нивоа како би го пишманиле за Спасение на Душа и го фрлат во униние бесконечно пр. клеветејќи го дека тој е крив за ова или она, недостоен вака или онака, илити закаснет волку или онолку, што го прават или одвнатре ако Чоек им отворил врата преку својата грешност повторно, или пак преку тие околу него, она што вели поуката Кога нема да можат да удрат по Вас ќе гледаат да ве скршат преку Тие околу Вас, но тоа е за миг болно, а сепак конечно не е до Вас да судите дали сте или не сте за нешто криви, Ваше е да Трпите се Смирувате и Спасувате ... посебно ова е битно за оние кои стремат за што поголема духовна слобода, за да не очајуваат знаејќи дека Господ е милостив и само Господ може да не приведе кон Царството Небесно а не ние со наши сили да се надеваме дека ќе се спасиме или некого спасиме, она ко што сме црковно поучени: за да се Спасиш мораш да заборавиш на стариот адам и тие сеќавања да ги надминеш преку Христа пр. ко жал срам или страв заради овој Свет или Ближните во него доколку Чоек успеал да одолее на старсти, што не значи дека ќе ги заборавиме Ближните но не и да паѓаме во очај сеќавајќи се на лошите работи кои не пресретнале, бидејќи сите сме гости на овој свет, а ко гости не ни можеме да предетерминираме ништо дури и кога би сакале, само може нешто да одложиме ако по инерција е упатено кон одреден пат, иако можеме да се преиспитуваме дали тој пат е корисен и како да го избегнеме доколку воочиме дека не е, единствено битно е фокусот да го насочиме кон Спасение и постојано да се трудиме така да го одржуваме колку можеме колку знаеме ... во спротивно ако до сега вака не играа само демоните анатема на ним, сега со ова новиве технологии ќе не играат и еугеничарите односно од нив впрегнатите политички елити! та не се соблазнувајте и не се плашете бидејќи можат да ви сместат што сакаат, само многу пати тајмингот не им е во ред, или стапицата доволно склет, колку и да ја наштимале веродостојно, било тоа го праеле реално виртуелно или психолошки, еве абер дека читаат мисли а горе на инфографикот имате абер и дека имплантираат мисли!

http://artificialtelepathy.blogspot.com/2009/02/thought-police-next-logical-step-in.html

вака видено, нема ни никого да судиме ако заглаил, пример сред некоја агитпроп центрифуга спорведувајќи нечии агенди, туку ќе ги ескивираме нивните стапици, и нормално на Ближните ќе им сведочиме кој пат е поарен, а за кој се сомневаме дека е погубен, пример еу како унија за нас како Народ е корисна работа, но како федерација со централизирано ниво на одлучување ќе биде жив зијан како културно така и духоносно, а сигурно и материјално нема да видиме аир доколку светската економска центрифуга подзапре во најдобар случај чекајќи на нечија милостиња бидејќи сме станале бројлерски зависни наместо човечки независни што пак е возможно само доколку думаме материјално да се осигураме ко рурално самоодржливи ...

Изменето од Zelenikovo - 19.Јули.2018 во 18:01
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2018 во 22:17

зошто е ова битно за Христијаните бидејќи утре може вака да ве извозат во однос настани од Откровението на начин да поверувате дека веќе се случиле, а како би ве разоружале од Верата и турнале кон универзализам, што сигурно ќе го прават на повече ниво прво спинувајќи преку бела сива но и црна пропаганда, што и сега се случува но во помал обем пр. директно или индиректно дискредитирање со црна пропаганда на оние кои сведочат за амбисот на еа-детерминистите, а што како минуваат фазите во однос спроведување на агендата за НСП така и псајопот ќе биде се поголем односно врз поголема популација аплициран, дали ќе подлегнете на таквите спинови тоа е ваша работа ... она што се вели во Евангелието на крајот кога ќе ви речат ене го Христос, таму е, тој е, никако не им верувајте, бидејќи доаѓањето Христово ќе биде јасно одеднаш за сите а не малку по малку!

https://en.wikipedia.org/wiki/Psychological_warfare#cite_ref-lerner_34-0

доколку знаете дека главен метод на господарите на хаос е пропагандата, за нив имате абер во линкот од линков [1] та и нема да се соблазнувате кога ќе сакаат да ве уценуваат извозат или прелажат дури и со реални опасности, туку ќе се смирувате и така ќе ги ескивирате нивните замки, бидејќи си дозволивте ли да поверувате некако макар и сугестибилно на нивните спинови, така не само што сте се разуружале, туку воедно и ќе бидете и понатака приемчиви за псајоп масирање! знам дека е неверојатно тешко да разберете дека еа-детерминистите навистина се подли играчи со задни намери, но бар не ги судете оние кои пробуваат да ги демистифицираат нивните агенди бидејќи некако ги фрлиле во оган, а со тоа сакајќи директно или индиректно да ве направат неприемчиви за демистификациите бидејќи ете истите се објавени од некој кој е ваков или онаков, илити околу него се случува она или ова, а всушност тие ко детерминисти уште далеку претходно се осигурале да направат одредена шема со која најнапред треба и демистификаторот да го ресетираат како би го придобиле, и во своја полза утре спинуваат, а кога тоа не можат да го сторат тогај ги одвраќаат луѓето од него на мал милион начини преку разните методи на пропагадно делување, бидејќи ако удрат по него директно Вам демистифицираното ќе ви се утврди, а се додека демистификаторот е во јавност тоа и нема да си го дозволат, а доколку тој нема доволно Благодат би го лизнале ако неможат да го сотрат уште одма, но калкулациите за сето тоа ги прават во од, та и неможе никој та и тие да претпостават кога како ќе се обидат да делуваат, конечно и ним се' не им е јасно!

просто речено и ова е социјален инжинеринг, но сега на политичко ниво, а за сметка некоја долгорочна агенда, за која утре доколку стане реалност биониката сестрано, пропагандата сакаат да ја тераат не само потсвесно туку и свесно преку уфрлање директно слики во свест, за што добар документиран абер имате во оваа верзија од Transhumanism - the future of human body каде од мачка вадат вид, а имав видено друга верзија каде од мајмун вадат на компјутер што гледа мајмунот а потем му имплантираат друга предожба, ко она експериментите на дарпа за кортексен модем
Цитирај Dr Arati Prabhakar said that their eventual goal is to an internal display system that would look as if you were wearing a Google Glass-style headset, but without any external technology.

According to H+, DARPA’s short term goals are to begin by creating a small device that would cost no more than US$10 of showing a basic digital display, similar to a digital clockface, through a direct interface with the visual cortex.


претпоставувам ова утре ќе биде аплицирано со нанороботи [1][2] кои ќе се инсталираат низ крвоток некако, можеби преку на сите омиленото нескафе во форма на гранули, а зошто не мрвиците на индустриските па и домашните колачи, онака ко што може да налетате на постојно видеоарт интемецо на форум [3] утре да ви имплантираат и без да знаете елитно пропаганда интермецо ко дирек во мозок т.е. око!

е сега каква пропаганда ќе тераат, нормално онаа која и сега ја тераат како социјален инжинеринг, а за кој убав абер имате во поучниот документарен филм на Метаноја насловен Human reources претпоставувам најнапред ќе експериментираат на мала контролна група, а сетне ќе пробаат да аплицираат по сите страни воедначни стимулирачки пораки односно колективна халуцинација, она да ви излезат предочи ејлиени или пак две сонца итн. што кога им треба за да ве извозат, Не Дај Боже колективна прелест и погибел која би ја примиле со насмевка, а што и сега се убидуваат да го прават еа-детеминистите но на порудиментирано ниво преку постојни медиумски соблазни стравови или пак спинови во одредени цели, ви текнува на wTc и бробата со глобалниот тероризам онака да самиот терорист глуми ослободител итн. но сега тоа лесно не поминува, иако ко елити се прават на удрени дека поминало, а чим еве ние ко народ сме им го исркале и сакаме и покрај таквите спинови да се отанизираме, што повеќе мубет!?
Изменето од Zelenikovo - 19.Јули.2018 во 22:18
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2018 во 00:32

еве уште една интересна новина на ова поле која утре доколку ја вкрстат со некоја нано таргетирана генетска група [1] или популација ќе можат да перат мозок и од сателит без страв дека псајоп аплицирањето така ќе засегне други околни жители, јасно во тој случај треба изолирани ресивери односно на терен некој ќе мора да инсталира некоја направија за пуштање во оптек нанороботи на таргетирана група, бреј денес кај пријател на гости разбрав дека улетале млади странци да испитуваат нешто во врска сеизмика на зградата за исиз, ги прашал што прават кај него на спрат со некаков апарат и го искулирале на англиски се е во ред мериме и ќе си одиме, и ај на страна што не биле обележани ниту пак македонски преведувач или претставник од изис во придружба туку не ни објавиле некако на огласна табла дека во наредните денови ќе прават некакви испитувања институционално под оретпоставка така и навистина делувале!? е сега утре така нкој лесно ќе си инсталира и каква им треба направија кај вас на спрат или на бандера во маало, а зошто не и на кафематот додаток или на домофонот во влезот од зградата нешто!? знам делува параноично, но кога бар еднаш во живот би имале некакво искуство и со локални удбаши, воопшто нема да ви изгледаат вакви филмски претпоставки баук во однос меѓународни изисовци! или? ако ви флњширале меморија некако тнка работа макар претходно и сте биле свесни!

Цитирај researchers at the University of Maryland have come up with a sci-fi seeming technology that one day could make them real. Using a time-reversal technique, the team has discovered how to transmit power, sound or images to a nonlinear object without knowing the object's exact location and without affecting objects around it. Their work, "Nonlinear Time Reversal in a Wave Chaotic System," was published in the Feb. 7 issue of the Physical Review Letters journal.
...
https://phys.org/news/2013-02-reversal-doors-future.html


ни во пештера нема да имате мира http://www.lanl.gov/orgs/ees/ees11/geophysics/nonlinear/basicposters/AGUPoster2/AGUPoster2.shtml освен ако не ја обложите со оловна фолија [1][2] а и ова натакa прашање е колку ќе биде безбедна заштита доколку сте изложени на технологија која одвнатре во вашиот систем ќе генерира фатаморгани!
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2018 во 12:33

ако сето ова ви делува научно-фантастично еве може вакви видео предожби ќе ви бидат токму за да се разуверите пример ко оваа на Светозар Радошич во емисијата БалканИнфо од 18.05.2018 [1] од некој што се посветил на оваа тема, а има и други кои се аплицираат и духоносно од тајните служби но со нив во зависност од силата на медиумот не може да се таргетира голема популација лесно иако претпоставувам вака може да се таргетира повидна или повлијателна личност а преку неа поголем број постојни ресивери на одредена популација, нешто што веќе поодамна е стандард на делување за големите империи во спроведување на своите агенди [2][3] односно можат сугестибилно да влијаат и на јаве и на сон та директно да се мешаат во нечија Слободна Волја како би предетерминирале одредена агенда, заради што како Христијани битно е секогаш здраворазумски и трезвеноумно да размислуваме имајќи скепса за секоја работа а не инстант ко отан алва да ја голтаме! што пак е возможно доколку сме од Блаагодат закрилени ... (во третата фуснота од гостувањето во Na rubu znanosti на KONSTANTIN KOROTKOV на тема OD KIRLIANOVE FOTOGRAFIJE DO GDV-A, 05.02.2018 има интересен абер како со кирлијанов метод се лоцира и енергетска потентност на некое место или предмет во случајот Црковни Храмови и Икони што значи таму и околу нив сте и дефакто и заштитени и насобирате заштита) ... та не се двоумете околу Воцрковување дури и не сте спознале како делува Божјата Благодат што е уште понеопходно бидејќи ако денес Луѓе вака делуваат колку повеќе паднатите духови директно преку луѓе, кои немајќи здрав духовен одбрамбен механизам биднуваат обземени, сетне тие утре може вака или онака да ве соблазнуваат пр. ко папагали кои агитпроповски слепо верглаат слепо без еу-нато се ќе ни биде сакато, небаре еу-нато се перфектни и не калкулираат во однос свои интереси дури и кога станува збор за нивни членки, што не значи дека сите се обседнати вакво разберање ако имаат, но треба да сте свесни дека оние кои во позадина кројат еа-детерминизам посекако се доколку на таквата агенда и се премерат долгорочно ефектите!

но не заборавајте дека паднатите духови делуваат и индиректно преку соништа заробувајќи ви ги во најдобар случај дневните активности кога ко дежа ву ви се остваруваат сонливи стрипои за малку по малку вие да почнете да си го предетерминирате животот верувајќи во област или околности во која се инфлитрирале озбилно некои духови, онаа астрална рамнина во која имаат ставено царини митарствата на анатемаго, низ кои минува Душата исходи во повисоки сфери кон Бога и иако на многу Христијани ова може им е јасно на многу не им ет, а дури и поуки пр. ко оние на еден од столбовите на Православието ко Свети Јован Златоуст но и многу други Светители не им се доволно а кои не случајно бдееле без око да затворат пр. едниот од Светите Три Ерарси штом го фатила некако дремка се фаќал за јаќе закачено во келијата за да ако падне во сон се пуштии падне како не би заспал а кој ќе рече Христијанинот кој верува во соништа е налик оној кој си ја брка својата сенка, во најдобар случај сплеткан од исчекувања некакви заради кои и пред очи сетне многу полезни работи ќе пропушти, зар и самите пагани не праеле дрим-кечери т.е. стапици за сонови а знаејќи дека паганите токму се праксираат астрално да се освестатова е чинам екстра поука дека нема мајтап со сонот како равенка за живот и за вас директно кога би се обидувале да го одгатнете а не пак на друг да му препуштите да ве вози со некакви соновник архетипи, вие во овој свет немате појма зошто сонцето денес или утре повеќе или помалку свети она во лето есенски во есен летно, а не пак во однос сонлива математика да станете сонливи математичари, а и кога би станале штом отворите духовни очи и од таа страна ќе видите кој ве контролира и вози ко овци пред колење, колку само пати се имам грабнато со демони најчесто јадејќи ќотек кога живеев пагански и експериментирав со астрални техники, но иако така сум се насадил уште ко дете и тоа само бидејќи некој им поклонил дома на моите белетристичко пагански комплет книги, оној момент кога дојдов до самиот раб со истрошена Благодат заради и само експериментирање со вакви астеални техники Среќа по инерција заради традиционално Православие моите што ме израснале така во клучен момент за моја погибел Природно гласно Повикав за Помош од Христа за и веднаш да бидам ослободен од погибел во моментот, а дури кога се Воцрковив и тоа оние моменти кога бев бар еднаш неделно Литургиски активен дури тогап коне.но од духовни напади се ослободив ...

би резимирал, та ако земни елити се на праг за масовна манипулација, што пак паднатите духови кои се далеку постари и понапредни, та и си играат мајтап како сакаат и со земниве елити и со нивните поданици, а веќе на некои нивоа се тера и паралелно масирање свест, она што велат со уцени ве тераат ко гојда во реалноста, а со светла иднина копитарите ве прелажуваат во сонови, додека Христијански треба да знаете дека не сте дојдени на овој свет да уживате ко да е рај но не треба да подлегнете на уцени заради наводен таков рај, додека во однос соновите е речено од Бога се оние во кои сте предупредени со страшни околности но не треба и нив да ги прифаќате здраво за готово бидејќи не сте сигурни дали тоа така е и за вас ко традиционални верници, бидејќи оние кои немаат доволно Благодат за постојано да се заштитени живејат и постојано во кошмари што пак дефинитивно не ет по Божја Промисла а вака видено та и никого не судете бидејќи би требало да бидете свесни дека секој може да е прелажан повеќестрано како од земни така и од поднебесни сили, та знаејќи дека и вас ко воцрковени можат да ве прелажат единствено на тие фатаморгани може да им се спротивставите призивајќи го Бога да даде Благодат Разум и Заштита така делувајте и кон оние кои ко елити некој некако ги заробил биле тие локални или глобални политички или воени играчи!


Изменето од Zelenikovo - 21.Јули.2018 во 12:33
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2018 во 20:20

кога веќе спомнав за взаемно делување на еа-детерминистите и паднатите духови, можам да посочам една интересна појава која ја приметив периодов, односно бидејќи сигурно мене Народ ме исперцепирал дека пречесто ставам три точки, а претежно бидејќи сакам да посочам интерпукциски дека муабетот може да се дополни, а воедно и уметнички полесно ми е некаде да ставам флуидно три точки него точка, сетне тоа преминало во навика итн.

е сега многу веројатно елитите кои уверен сум во многу случаи делуваат пагански, она пречесто го приметувам тоа на разни начини и кај нив и кај нивните пиони, веројатно си помислиле дека и јас така исто делувам па и пробуваат така да ме ресетираат но спинувајќи во контекст како моите размисли се повод за негативна енергија, а во што ако не директно тогаш индиректно ко на пагани во тоа се помогнати од демони анатема на ним, бидејќи на тој начин еве лесно би ве одвратиле да бидете приемчиви за одредена вистина која допрела преу овие абери до вас, она клетници на виктор иго во езотерична форма!

па така некако одеднаш откако пак новоотоворениве нишки и на овој форум после маклезет забревтаа одеднаш последнава недела се појавија неколку чудни несреќни случаи со три исчезнати девојки [1][1] сетне тројца насилници убиле момче двајца фатени а третиот во бегство [2">2][2">2] потем тројца пожарникари повредени во сообраќајна несреќа [3][3] и конечно на 33 години ненадејно од предозираност настрада Влатко Морал [4][4] е сега кој настан како е спинуван од локалните политички елити медиумски тоа е едно прашање, а доколку навистина се несреќи сигурно на нив кумувале паднати духови (бидејќи реално никој нормален не сака живот да си прекрати) та и можеби има во позадина поголема игра него што локалниве елити се свесни, но што чисто се сомневам, но очигледно постои некаков патерн кој ете треба да ве увери баталете овој баксузов ли најдовте да го слушате, и ок на вашата совест е дали и вие пагански ќе размислувате бидејќи реално никој не е совршен, а и суеверните се луѓе, та најмал,у што можам да речам е лесно не наседнувајте нит на елитно спинуван агитпроп а уште помалку на ддуховни соблазни, бидејќи почнавте ли така да паѓате на стравои, утре и до очај ќе дотерате! е сега во кој случај јас имав приметено дека елитите полициски спинуваат, пример лани на 1 јуни се случи загинување на тракторист во битолско а која несреќа се совпадна со моето експонирање во јавност преку фејкбук, но бидејќи во тој момент бев на одмор во село Ѓавато та и ми падна чудно што таква една несреќа се случила на Патот Ѓавато Тополчани [5][5] е сега оние кои знаат каде е Ѓавато а каде Тополчани ќе знаат дека таков пат не постои, ниту пак селата се граничат некако меѓусебно, но некому ете му текнало во меверњто дека може локален пат кој не е ниту регионален вака да го поврзи, и јасно укаже дека несреќа и други ги чека ако некако возат по онаа ѓатска линија макар и на фејкбук, што не само што е агитпроп спин ами и тежок паганизам од сугестибилност, а грото нормално кои се суеверни и ќе паднат на ова ко за утеха не певпат ниту пак еднаш, бидејќи слично се спинувало многупати и локално и глобално на ваков начин медиумски од страна на елитите и нивните пиони заради терање свои агенди беспрекорно односно и при најмал крик на слободоумност гледаат истиот да го ресетираат час поскоро вака, иако неретко и директно правејќи зло како повод за спинување агитпропвски, јасно оној пат кога за тоа немаат помош од нивните мецени паднатите духови! ги викаат уште мастерс оф лајс или пак десепшн на англиски, а газат по лешеви, а дали сте вие лешеви и тоа ќе им го дозволите да живеет во стравови уплашено тоа е ваша работа што конечно зависи колку имате Божја Благодат и дали навистина сте свесни дека некој озбилно ве вози во своите агенди, еве ако сум јас тоа, повелете додека сум активен на форумов пример можете да ме соочите со мојата да речеме недоносеност или полувистина ако е така, но дали оние другите исто можете некаде да ги прашате за нивните околности, или на нив ќе им верувате преку агитпропот спрострен дали преку визијата на телето или пак фреквенциите на кварцните ресивери а преку кои може да ве играат и повеќестрано, иако вие имате и еден друг ресивер калцитен во самите вас а кој логично проработува кога ќе се тргнете од бетонската џунгла и нејзините центрифуги биле тоа медиумски конзумеристички или елитистички [1] но ваше е во колкава мера ќе се спасувате и дали тоа наместо рурално градски ќе го терате, но не се жалете утре дека никој не ве предупредил дека во градот ве мелат како во машина за месо, кој можел сведочел индиректно уметнички кој директно форумски, и да и тоа е агитпроп но за и заради Слободоумност од елитизмот на заслепените материјалисти и стапиците на господарите на хаосот, иако едно кога си искрен а сосем друго кога се правиш на Тошо дека не агитираш, но бар јас не спинувам, а уште помалку пагански!

Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2018 во 22:55

во овој пост би потенцирал на една интересна работа, колку луѓе пример можат да се насанкаат и сами доколку се суеверни односно здраво не се утврдени во Вистината дека Господ е Создател на се' а гледаат дуалисички на нештата ко на овој свет да има антипод на Бога што не само што е погрешно туку и ќе ве сплетка озбилно во однос Спасение на душата ако вака си ја предетеминирате психата, да гледате на себе и на се околу себе со пагански очи, она што спомнувам претходно за боите или броевите, бреј и мене удбашите пробаа порано вака да ме завозат а еве сега гледам зошто бидејќи си имале некоја агенда, иако и тогаш а уште помалку сега паѓам на нивната сугестија, иако мозок потшепнуе така е, хм, среќа знам кој е шепкачот и знам дека сум Монотеист сесрдно уверен во таквата определба, заради што пак не се фаќам во стапиците да барам пагански симболика во нештата ко добри или лоши заради ваква или онаква боја, сигурен сум и вака ве играат озбилно агитпроповски некои елити или нивни пиони! по таква паганска логика бидејќи јас носам веќе еден стар црвен еко дрес со бели ленти та од аспект на видеоспотов за Вол на Пинк Флојд значи ја сум онаков мелничар учител бидејќи и тој ко цртан карактер имал таков беџ, што е глупост кога би се плашел да го постирам пост бидејќи ова сум го приметил како не би си дал лоша конотација себеси, а што долгорочно така дури и симболично уметнички пак би ме заробило во паганизмот дека одредени бои се лоши или добри, што ко што констатирам многу пати не е точно, иако ко што реков се обдоа некои елити и мене вака да ме заробат и тоа директно да се плашам од оваа или онаа боја, а притоа да судам по таков аршин, но не само што на тоа немам наседнато туку еве пробувам и на други да им посведочам дека тоа е погрешно, просто давајте им на боите и броевите Христијанска симболика бидејќи се' ет од Бога за да не се заробите во спротивно од погрешни конотации, а не пак ко такви да се Воцрковите утре полни вакви или онакви стравови од симболи или форми илити бои или бројки, бидејќи никој не ви може ништо освен ако вие тоа си го дозволите, што е случај и со пропагандата која ко вака наштиман агитпроп посекако си завршила лесно со вас работа, а во која кога капак се вмешани и паднати духови ќе се изгорите озбилно судејќи думајќи или однесувајќи се суеверно пагански!

конечно за мене една работа е добра или лоша, но бидејќи некој кој терал вака или онака тоа треба да се разбере како синергично тоа е погрешно, зар и крстоносците не се криеле зад Крст кога палеле и гаселе во среден век каде стигнат, та по таа логика секој еден Христијанин е крстоносец од тој тип, хм, да не е смешно ќе биде трагично, иако ето омилени бои им биле црвена и бела, а и денес по овој аршин и масоните веројатно ја наследиле таквата симболика, но лично ко Христијанин тоа не ме тангира никако, бидејќи јас друг свилен а широк дрес освен овој немама ми годи бидејќи помалку се потам, и сега оти е во тие бои ајде да го офарбам, бреј фарбам гардероба само кога нешто е старо или пак исфлекано, иако пример знам и често црно да носам или фарбам бидејќи така сум помалку упадлив во Црква но и во околина а нормално бидејќи не сакам на себе да привлекувам внимание, дури и коса не потстрижувам години за многу така да им бидам одбивен иако некои мислат дека тоа е од уметнички или неодговорни причини, а сигурно некој ќе поверува дека ми е од некакви пагански причини ппуштено долга коса, но има и побетер кога ко таков еве сега самите удбаши ме фрлиле некако во јавност заради свои интереси а преку некакво ријалити шоу, за оној момент кога се освестив што се случува и до крај истото да им го спинувам та она ко што тие што сакаат мене да ми предетерминираат Слободна Волја просто јас да им ја изреметам журналистички нивната бидејќи освен така и тоа индиректно по форуми а не портали оставајќи простор за дебата и некој во думите да ме демантира делувам и повеќе од искрено!

е сега тенекињата тоа ги заболе, и оп ајде удри по него од пагански по пагански, бидејќи во спротивно ако удрат дрско директно тоа ќе има далеку понеизвесен ефект него што може да искалкулираат, а вака сметајќи на суеверноста народна та ќе ме напаѓаат ко оси муви или комарци со своите техники на делување, само забораваат дека јас не сум приемчив за нив, а еве имам чест и други да освестам од слични стапици кои можат да ги затекнат, што пак треба да им е зз поука дека само заради и преку Христа ни е осигурано Спасението ... ко што самиот Спасител ни посведочил во Евангелието > Ќе ви биде по вашата Вера ... а во однос сета останата спасителна мудрост која ни ја предочува заради наш Спас ... зато и не се плашете какви и околности да се посреди, што мислите уште сега не пржат елитите Народ фреквенциски или наноботски, ех што треба пандемија ли за да се свестите, не се плашите, чим имате Благодат и ја стекнувате т.е. станувате се поприемливи за неа, вам никој ништо нема да ви можи, а оној момент кога и ќе се допри зло до вас знајте дека тоа е допуптено заради ваше Спасение оо Божја Промисла во случај бар да се трудите да се Воцрковувате и Сложно се Спасувате, а сетне освен да ве местат и клеветат ништо нема елитите да ви можар, бидејќи ако се обидат стократно за зло како власти им се враќа, сепак трудете се колку можете доколку во некоја стапица се вплеткате ко мене сега да гледате колку можете пмалку да бидете некому за соблазна та дури и на елитите а колку повеќе на и еден од браќата и сестрите, а заради што морате да бидете 100% искрени и без опашки, што доколку не сте ќе ви се врати озбилно покасно баш ко бумеранг, та ако сте во јавност обесени на некаков столб на срам или пак сеир истиот срушете го едноставно со искреност бидејќи конечно на крајот на Судниот Ден нема тајна која ќе остане скриена а на сите гревовите ќе им бидат видливи на душа, а по таа мерка и ќе добијат вечна казна, та поарно сега разобличувајте се колку повеќе можете него ѓубрете под тепих да го криете а на крај нормално така и мувлосате, но што дури и не биле вака експонирани ко мене во јавност макар јас тоа и не сум го сакал, убо би било кога тоа ѓубре го растоварите преку тајна исповест пред Свештеник или пак Лекар а потем и крастите да бидат залечени соодветно, иако доколку не се очистат целосно или пак лекарството не е примено во доволни количини немани да има особен ефект од метанојата преумувањето или пак црковно речено соблекувањето на стариот адам, та и ќе се случи да се колебате како понатака да делувате, но понекогаш има и поголеми искушенија заради поголема награда, бидејќи на Бога како и на цела небеса им се мили и се радуваат оние кои се одлучиле да се спасуваат, но доколку имале многу гревови во животот а неможат достојно да ги покајат биваат по Божја Промисла еве ко мене ставени во позиција на саморазобличување како бар не би се возгордеале понатака, заради што знам да кажам немојте притоа никого да судите директно, и секогаш велите има и полошо или може ќе беше полошо, а како би се смирувале и така спасувале ... но дека треба и здраворазумско расудување а преку него и помош на Ближните тоа е повеќе и од неопходно, бидејќи кој само за себе мисли тој и нема да се спаси, а бидејќи јас вака затекнат сред сите овие околности на братска делба та и се одважив и да балансирам некако и да посочам дека има многу ризици, но и да посведочам дека и за оние кои озбилно пагански заглавиле секогаш има излез доколку се одважат да погледнат во Срцето Душевно и со Очите Небесно ... е сетне сте биле непогодни за некому, ок, сте им реметеле прсек, но проблемо, сте биле терсене, кој не е, о најбитно не очајувајте бидејќи очаен човек праи очајни постапки, а во мојов случај според реакциите кои се појавија политичкимкај еа0детерминистите тоа е повеќе од очигледно дека и еден Омбре толку ги уплаши ко самосвесен да почнаа да прават не грешки во чекори ами и да паничејќи отворено прибегнуваат и јавно кон паганизам, та и полесно може да се разбере нивната агенда кога еве сега сакаат пример да ме дискредитираат, што бидејќи не им успеа директно, сега го спинуаваат индиректно кога намерно кога ненамерно!


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.