IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Рецепти со кокос
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рецепти со кокос

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 89376
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2018 во 11:15
&amp;#208;&amp;#159;&amp;#208;°&amp;#209;&amp;#128;&amp;#208;µ&amp;#208;&amp;#189;&amp;#208;&amp;#184; &amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;&amp;#190;&amp;#208;»&amp;#208;°&amp;#209;&amp;#135;&amp;#208;&amp;#184; &amp;#209;&amp;#129;&amp;#208;&amp;#190; &amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;&amp;#190;&amp;#208;&amp;#186;&amp;#208;&amp;#190;&amp;#209;&amp;#129;


Парени колачи со кокос

Состојки
250гр маргарин
100гр кокос
2 јајца
120мл млеко
120мл зејтин
1 пециво
700-800гр брашно
шербет
750гр шеќер
750мл вода
2кесички ванилин шеќер
1/2 лимон

Се замесува тесто од сите состојки. Се меси додека се добие убава компактна смеса и се остава да одмори 10 минути.
Од тестото се прават колачи во форма по желба, моите се правени со шприц за тулумби. Се редат во подмачкан плех и се ставаат на печење во загреана рерна. Се печат 15-20 минути на 180степени.

Шербет

Шеќерот се налева со водата и се става да врие 3-5 минути. Колачите треба да се оладат, па се преливаат со врелиот шербет.
Во зависност од формата и желба може да се наросат со кокос или чоко прелив.


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 89376
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2018 во 18:34

Кокос бајадера, готова за 20 минути

Нема кој не е слаб на егзотичниот вкус на кокосот, посебно кога е помешан во колачи и торти.

kokos-bajadera-gotova-za-20-minuti-1.jpg

Ова е еден од оние стари рецепти кои се пренесуваат од колено на колено и лесно може да го послужите кога ви треба нешто за на брзина.

Не се пече, треба само добро да се излади. Се подготвува 20 минути, а се јаде двојно побрзо.

Потребни состојки:

  • 150ml кокосово млеко (може и обично)
  • 170g шеќер
  • Ванила
  • 250g путер
  • 200g кокосово брашно
  • 400g млеко во прав
  • Желе бонбони (количина по желба)
  • 2 листа обланди

Подготовка:

Млекото, путерот и шеќерот стоплете ги на рингла и мешајте додека го додавате млекото во прав и кокосот.

Желе бонбоните исечкајте ги на мали коцки и измешајте ги во смесата.

Може да додадете и коцки чоколадо наместо желе бонбони, само внимавајте смесата да биде целосно оладена за да не се растопат.

Филот распоредете го на еден лист од обланда, а со вториот покријте го.

Замотајте во пластична фолија или ставете во тава и изладете неколку часа.

kokos-bajadera-gotova-za-20-minuti-3.jpg

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.