IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Македонија нападната од соседите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонија нападната од соседите

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
boriljovac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Август.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boriljovac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Македонија нападната од соседите
    Испратена: 27.Август.2016 во 02:52
Веќе еден месец Македонија војува со Албанија и Грција,а бидејќи не се доволни јаки за да не окупираат утре ќе не нападне и Бугарија.Македонија сама,против трите соседи заедно! Се разбира,не станува збор за реалност туку онлајн игра,eRevollution, во која се симулира виртуелна држава.Секој кој ќе си направи акаунт всушност станува граѓанин на својата држава.Играта е нова,2016 година,така да можете за многу брзо време да бидете помеѓу најјаките играчи.

Со самата регистрација на играта вие добивате македонски пасош и сте горд член на македонската фаланга.Ќе можете да избирате и да бидете избран на претседателски и парламентарни избори кои се одржуваат еднаш месечно.Ќе можете да развивате ваш приватен бизнис или да бидете дел државната армија.И најважно,ќе можете да се дружите со Македонската еРеволушн заедница на играта кој брои околу 1000 регистрирани гејмери.

Ситуацијата и не е многу различна од реалниот свет,главни непријатели ни се Грците.Тие потпомогнати од Албанците и Бугарите сакаат да не окупираат,но не им се даваме!
За да успееме да се одбраниме ни е потребна свежа крв,нови играчи!

Ако сте љубител на политичко-воени стратегии тогаш ова е играта која со денови ќе ве држи пред компјутерот. На македонската виртуелна држава и се потребни нови граѓани, кои подоцна би израснале во врвни војници, страв и трепет за сите непријателски војски. Доколку имате по околу половина час слободно време во денот и сакате да се дружите и забавувате, направете си акаунт на овој линк и помогнете и на еМакедонија во намерата да владее со светот.

ЛИНК ЗА РЕГИСТРАЦИЈА - https://www.erevollution.com/en/register/47173

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.