IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 53>
Автор
Порака
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 16:26
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Интересно како никогаш не се говори за хетеросексуалните парови кои ги проституираат своите или посвоените деца?

Дали имате некогаш прочитано наслов:

Хетеросексуален пар го продаваат своето посвоено дете на свои хетеросексуални пријатели
 
Vo pravo si...no temava e Posvojuvanje deca od homoseksualci vo brak I za zal statijata pogore zboruva TOKMU za homoseksualci koi posvoenoto dete "si" go "rentale" ....
 
Analogno na seto ova pogore....mozebi dokolku konkretno I odgovorese na prasanjeto koe Gabriela_S ti go postavila ,vo toj slucaj I samiot ke dadese eden odgovor koj I dava znacenie na VISTINATA i ona sto e PRAVILNO ..
Edno znam ,bioloskiot roditel, mazot koj go vsadil svoeto seme vo utrobata na majkata I majkata koja go nosela I od svojata utroba go donela na svet deteto imaat MNOGU POJAKI da ne recam EDINSTVENI I JAKIi cuvstva kon deteto odkolku cuvstvata na roditelite koi gi posvojuvaat decinjata...
Ne zboruvam za isklucoci ...bidejki gi ima a tokmu vo ovaa recenica gi spomnuvam za da ne rece nekoj aha ima I takvi koi sopstevnoto dete go zloupotrebuvaat (da ima I tie imaat definitivno poremetena psiha) I ima roditeli koi ne se bioloski no sepak mu ja podaruvaat svojata bezrezervna ljubov na posvoenoto dete DA IMA I takvi no sepak....
Jas cesto sum cital deka ochuvot ili makeata ili roditelite koi ne bile bioloski gi zloupotrebuvaat decinjata a poretko bioloski roditeli  koi sekako imaat poremetena psiha...
Da rezimiram, cuvstvoto I ljubovta na bioloskite roditeli e najjaka I ne e sporedliva ... 
 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 16:41
I da .....nema potreba da mesame sekakvi veri I primeri od iskriveni verski ubeduvanja bidejki HOMOseksualci ima nasekade I od sekoja vera...
 
Pak ke kazam ,nemam nisto licno protiv homoseksualcite se dodeka toa nesto ima dopirni tocki so samite niv...no nivnite iskirveni baranja ne gi poddrzuvam nit pa nekogas ke gi poddrzam ...Sto treba da kazam deka e pravilno da se sotre coveshtvoto? Deka e pravilno da si HOMO? Ne spored moite ubeduvanja toa voopsto ne e pravilno ...
Dokolku trebale da imaat deca I dokolku toa e izvodlivo ,neli I samite bi mozele da si gi imaat ?
 
Edinstveniot balans i kontrast koj treba da se zeme vo predvid na ovaa tema e sledniov:
Heteroseksualnost ednakvo na produktivnost ....homoseksualnost nednakvo na produktivnost
 
 
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 17:51
во прилог на темата.....

ВИДЕО: Геј татковците кои ги разлутија Американците 

Објавено: 17:35, 19/01/2014 Прегледано: 171 пати.

gejTatkovci1
< id="twitter-widget-0" scrolling="no" border="0" allowtransparency="true" ="http://plat.twitter.com/widgets/tweet_.1389999802.#_=1390150214803&count=horizontal&count=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fwordpress%2Farchives%2F269835&id=twitter-widget-0&lang=en&original_referer=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fwordpress%2Farchives%2F269835&size=m&text=%D0%92%D0%98%D0%94%D0%95%D0%9E%3A%20%D0%93%D0%B5%D1%98%20%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5%20%D0%BA%D0%BE%D0%B8%20%D0%B3%D0%B8%20%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D1%83%D1%82%D0%B8%D1%98%D0%B0%20%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5%20&=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fwordpress%2Farchives%2F269835%23.UtwCRd_D-9s.twitter" ="twitter-share- twitter-tweet- twitter-count-horizontal" title="Twitter Tweet " -twttr-rendered="true" style=": transparent; border-width: 0px; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: line; width: 110px; height: 20px;">
< border="0" ="0" marginheight="0" marginwidth="0" scrolling="no" ="0" ="0" width="100%" id="I0_1390150214870" name="I0_1390150214870" ="https://apis.google.com/_/+1/fast?usegapi=1&bsv=o&size=medium&hl=en-US&origin=http%3A%2F%2Fa1on.mk&=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fwordpress%2Farchives%2F269835&g=3p&ic=1&jsh=m%3B%2F_%2Fscs%2Fapps-static%2F_%2Fjs%2Fk%3Doz.gapi.en.mQ-EBSVZaA4.O%2Fm%3D__features__%2Fam%3DIQ%2Frt%3Dj%2Fd%3D1%2Frs%3DAItRSTN774MwQK5MjLey4U-dL-iXmjwang#_methods=onPlusOne%2C_ready%2C_%2C_%2C_resizeMe%2C_renderstart%2Concircled%2Cd%2Ce&id=I0_1390150214870&parent=http%3A%2F%2Fa1on.mk&pfname=&rpctoken=24347815" -gapiattached="true" title="+1" style=": transparent; border-width: 0px; border-style: none; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: line; : static; top: 0px; width: 90px; left: 0px; visibility: ; height: 20px;">

Афро-американскиот геј пар кој има три посвоени девојчиња, често на својот профил на „Инстаграм“ објавува фотографии од своето семејство.

Кордејл и Калеб имаат дури 36.489 пријатели, но сепак неодамнешниот видео запис на кој се гледа како тие на своите мали ќерки им прават фризури, привлече многу негативни коментари.

< ="http://www.youtube.com//1k3Zoo1NWSg" height="390" width="640" allowfullscreen="" border="0" style=": transparent; border-width: 0px; margin: 0px; padding: 0px; vertical-align: line;">

На голем број корисници на „Инстаграм“ не им се допаѓа идејата двајца Афро-американци, хомосексуалци заедно да одгледуваат деца.

На навредите Кордејл и Калеб одговараат дека да се биде геј во ова време е сосема нормално и дека им е потребна само рамноправност, а не и суд.

gejTatkovci

-Можеби сме геј, но тоа не значи дека не сме способни за она што го може хетеросексуалниот пар. Нашите деца се благословени што покрај мајка имаат и двајца татковци. Имаат три родители кои ги сакаат, се грижат за нив. Главна цел ни е своите деца да ги сакаме, образуваме, поддржуваме, охрабруваме-им порачуваат геј татковците на сите кои сметаат дека во нивниот начин на живот има нешто неморално.

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 18:43
Hmm ,kade e spomnatata majka koja si gi saka decata a megudrugoto  gi dala decata na griza kaj drugi ..
I se prasuvam, koga devojcinjava ke vlezat u pubertet od chivo iskustvo I kako "tatkovo I majkava" ke im objasnata za nekoi prirodni nesta niz koi pominuvaat devojcinjata vo toj period ...verojatno ke surfaat ili ke baraat sovet od nivnite prijatelkite na socijalnite mrezi збунетост
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 20:19
убаво ви збори Меси, нема што на удрено да се правиме сите... сексуалната злоупотреба е присутна кај индивидуи, независно од тоа каква сексуалност имаат... има секакви примери, ама секогаш се ставаат во употреба на хомофобијата и тоа не е фер
сеуште ја немам прифатено хомосексуалноста како нешто природно, ама немам ништо против тоа хомосексуалци да посвојат дете, доколку успеат да израснат здрава, одговорна и стабилна особа од него

и што правиме со „совршено одговорните и психички правилни“ хетеросексуални парови поради кои некое дете завршило во сиропиталиште?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 23:10
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Интересно како никогаш не се говори за хетеросексуалните парови кои ги проституираат своите или посвоените деца?

Дали имате некогаш прочитано наслов:

Хетеросексуален пар го продаваат своето посвоено дете на свои хетеросексуални пријатели


Во твој стил... ова не е тема за хетеросексуални туку за хомосексуални парови да

И интересно е што не ми одговори на погоре поставеното прашање....случајно или намерно среќа

Во право си, но ако работите не се стават во контекст, не се претстават во реалното миље на постоењето и не се посочи контрастот, тогаш секоја информација како таква не може да ја покажи својата реална вредност. Тоа е како да се стави некаква слика со коментар: муслимански пар посвојува деца за самоубиствени акции. Акцентот е на "муслимански" со цел да се посочи една религијска припадност како негативна, а со тоа и сите нејзини верници како такви. Реалноста говори дека огромното мнозинство муслимани не се фундаментални екстремисти кои сонуваат за разнесување на светов.

Во тоj контекст се наоѓа и одговорот на твоето прашaње упатено кон мене. 

Јас темава не ја гледам како војна против нешто, без обзир што во случајов тоа е сексуална ориентација (истoветно важи и за верска, расна, национална или било каква друга), туку за арно на детето. Не може никој да ме убеди дека некои вери, раси, националности и сексуални ореинтации се природно негативни. Тоа рефлектира само едно наше човечко индоктринирање собрано низ вековите преку традицииите, историјата на збиднувања, верските и националните нетрпеливости и т.н. 

Кога се говори за посвојувања на деца се говори за нивниот бенефит, а не (не)бенефит на некоја општествена група. 


Ти благодарам на (не)одговорот намигнување
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 23:28
не познавам пар педери, па затоа не можам да кажам какво дете би одгледале...ама знам еден куп "нормални" парови, на кои не би им дал кукла да чуваат а не пак дете.....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 23:44
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

не познавам пар педери, па затоа не можам да кажам какво дете би одгледале...ама знам еден куп "нормални" парови, на кои не би им дал кукла да чуваат а не пак дете.....

јас ќе ти предложам тебе, а и на сите кои мислат дека посвојувањето деца од страна на хомосексуаци е во ред, да си појдат фино лепо некој месец-два на поседок во домот на некој хомосексуален пар, и кога ќе се вратат да ни го образложат своето искуство и мислење (еве на пример ти Нинџа појди на гости кај некои добри и „нормални“ педери среќа
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2014 во 23:55
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

не познавам пар педери, па затоа не можам да кажам какво дете би одгледале...ама знам еден куп "нормални" парови, на кои не би им дал кукла да чуваат а не пак дете.....

јас ќе ти предложам тебе, а и на сите кои мислат дека посвојувањето деца од страна на хомосексуаци е во ред, да си појдат фино лепо некој месец-два на поседок во домот на некој хомосексуален пар, и кога ќе се вратат да ни го образложат своето искуство и мислење (еве на пример ти Нинџа појди на гости кај некои добри и „нормални“ педери среќа


реков некаде дека тоа е во ред?????
или си толкуваш како што ти сакаш или претпоставуваш....
само кажав дека има еден куп таканаречени нормални родители што не заслужуваат да воспитуваат дете.

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 00:01
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

не познавам пар педери, па затоа не можам да кажам какво дете би одгледале...ама знам еден куп "нормални" парови, на кои не би им дал кукла да чуваат а не пак дете.....

јас ќе ти предложам тебе, а и на сите кои мислат дека посвојувањето деца од страна на хомосексуаци е во ред, да си појдат фино лепо некој месец-два на поседок во домот на некој хомосексуален пар, и кога ќе се вратат да ни го образложат своето искуство и мислење (еве на пример ти Нинџа појди на гости кај некои добри и „нормални“ педери среќа


реков некаде дека тоа е во ред?????
или си толкуваш како што ти сакаш или претпоставуваш....
само кажав дека има еден куп таканаречени нормални родители што не заслужуваат да воспитуваат дете.

Па така ми испадна со споредбава. Ако не сакаш грешно да бидеш сфатен држи си се до темата голема насмевка

Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 00:08
епа темава е ставена во ПРАВО...па така треба да го дискутираме правното а не моралното гледање на оваа тема. 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 04:22
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

не познавам пар педери, па затоа не можам да кажам какво дете би одгледале...ама знам еден куп "нормални" парови, на кои не би им дал кукла да чуваат а не пак дете.....

јас ќе ти предложам тебе, а и на сите кои мислат дека посвојувањето деца од страна на хомосексуаци е во ред, да си појдат фино лепо некој месец-два на поседок во домот на некој хомосексуален пар, и кога ќе се вратат да ни го образложат своето искуство и мислење (еве на пример ти Нинџа појди на гости кај некои добри и „нормални“ педери среќа
јас немам ништо против... ама истото би требало да важи и за тебе затоа што очигледно и ти не си била на поседок кај нив намигнување
или пак, од кај знаеш како хомосексуалци би одгледале дете ако тоа им е забрането?
ако се луѓе кои можат да му пружат љубов, внимание, безбедност и мудрост на тоа дете, каде е тука проблемот?

ако проблемот е тоа каква ќе му биде перцепцијата на детево за светот... тогаш како ќе го објасниме тоа што практично сите хомосексуални деца се изродени од хетеро парови? уствари само од нив може да се родат како и да е... е нема спас од педериве бре човече, а? смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 06:34
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Интересно како никогаш не се говори за хетеросексуалните парови кои ги проституираат своите или посвоените деца?

Дали имате некогаш прочитано наслов:

Хетеросексуален пар го продаваат своето посвоено дете на свои хетеросексуални пријатели


Во твој стил... ова не е тема за хетеросексуални туку за хомосексуални парови да

И интересно е што не ми одговори на погоре поставеното прашање....случајно или намерно среќа

Во право си, но ако работите не се стават во контекст, не се претстават во реалното миље на постоењето и не се посочи контрастот, тогаш секоја информација како таква не може да ја покажи својата реална вредност. Тоа е како да се стави некаква слика со коментар: муслимански пар посвојува деца за самоубиствени акции. Акцентот е на "муслимански" со цел да се посочи една религијска припадност како негативна, а со тоа и сите нејзини верници како такви. Реалноста говори дека огромното мнозинство муслимани не се фундаментални екстремисти кои сонуваат за разнесување на светов.

Во тоj контекст се наоѓа и одговорот на твоето прашaње упатено кон мене. 

Јас темава не ја гледам како војна против нешто, без обзир што во случајов тоа е сексуална ориентација (истoветно важи и за верска, расна, национална или било каква друга), туку за арно на детето. Не може никој да ме убеди дека некои вери, раси, националности и сексуални ореинтации се природно негативни. Тоа рефлектира само едно наше човечко индоктринирање собрано низ вековите преку традицииите, историјата на збиднувања, верските и националните нетрпеливости и т.н. 

Кога се говори за посвојувања на деца се говори за нивниот бенефит, а не (не)бенефит на некоја општествена група. 


Ти благодарам на (не)одговорот намигнување

Gabriela_S,

како прво, прашањето не ти е на место. Јас немам деца за давање на посвојување, па не можам да се најдам во таа хипотетична ситуација. Како второ, оној што дава дете на посвојување по правилата не смее да знае кој е посвојувачот на детето.

И како трето и најважно се работи за оноа за што ситe говориме, но ти никако не сакаш да разбереш бидејќи однапред си имаш некаков забетониран став во однос на една група луѓе и од издигнатите зидини не гледаш што е поентата во посвојувањето деца - БЛАГОСОСТОЈБА НА ДЕТЕТО.

Јас посочив еден скорешен пример на посвојување дете од пар хомосексуалци - Sir Elton John и неговиот партнер David Furnish адоптираа бебе (син). Што мислиш, овие луѓе немаат средства да издржуваат дете и дека го земаат за да го злоупотребуваат, малтретираат, силуваат и даваат на други хомосексуалци за оргии ???

На крајот оноа што никој не помислува кога се водат вакви дискусии - сите оние кои вегетираат по душевните болници поради семејни малтретирања, гладуваат по улици, се продаваат или ги продаваат како живо месо за сексуални изживувања и оние кои си го одземаат сопствениот живот затоа што повеќе не можат да се соочуваат со своите родители потекнуваат од ХЕТЕРОСЕКСУАЛНИ СЕМЕЈСТВА и тоа го доживуваат од своите сопствени биолошки родители. Јас с'е уште немам слушнато за некој кој се нашол во таква состојба затоа што живеел во хомосексуално семејство. 

Со ова не сакам да речам дека хомосексуалните семејства (во наши услови с'е уште хипотетични) би биле совршени фамилијарни заедници, туку сакам да предочам дека нештата треба да се гледаат реално и објективно, а не како што вели Ниче, против непријателот да се оди со лоша музика и скиселено вино. Со таквиот пристап на човека може само да му се расипат слухот и стомакот.Изменето од Messenger - 20.Јануари.2014 во 06:47
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2014 во 09:19
Хомосексуалците имале демократско, човечко право да стапуваат во брак! Да посвојуваат деца!
Во ред. Ајде да го прифатиме тоа „современо право“.
Ако некој се повикува на правото на хомосексуалците за индивидуален избор во каков брак тој ќе живее и, правото на избор за посвојување деца, тогаш зошто истото тоа право да не се однесува и на таквите кои сакаат да се сексаат со животни? (Незнам како е стручниот назив за тие лица, но еве, условно да ги наречеме - анималисти).
Зошто на анималистите да им се скрати правото на стапување во брак со избраниците на своите срца? Зошто со својот животен сопатник (еве, да речеме некоја крава или вол), да неможат да посвојат „дете“ (теле, јаре, јагне ... или зошто да не и некое човечко бебе)? Што мислите, сопружниците нема да се грижат еден за друг? Нема да се грижат за своите деца? Секој ден ќе им даваат млекце, ќе им носат сено, слама, млади гранчиња со зелени ливчиња ...
Замислете си некој маж со својот брачен другар (вол или крава) и со своите посвоени деца (јаре, теле, ...) оди на прошетка, (на пикник) на некоја ливада. Кравичката/волот си пасе по ливадата, теленцето/јарињата, јагнето ... си трчкаат покрај неа/него, а човечкото дете си седи до таткото (или мајка ли ќе да е во случајов? Кој ќе го знае!) и си прават муабет. Таткото(мајката?!) му вели: „Еве сине, овие ти се твои братчиња и сестрички. Ова телево е од нашиот брак со мајка ти, а јарево ни’ е посвоено од друг брак. Било злоставувано од неговите родители, прчот и козата, па правната држава ни’ го додели нам и ние си го посвоивме. И, детево цело „хепи“ што живее во едно такво хармонично семејство, зема од бифтекот и си прави сендвич..
Мора да признаете идилична семејна атмосфера, нели?

Штета што ја немам способноста на Орвел па да напишам некоја нова „Животинска фарма“.


Р.Ѕ. Немој некој да ми рекол дека се зезам. Веднаш ќе го обвинам дека го ускратува моето право на слободно изразување.плазење
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4445464748 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.