IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 53>
Автор
Порака
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 15:01

Ако маж сака да се е*е со маж, нека роди и ќе си има дете ....

ova i pogore go spomna kafka....

tuka nekade....
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 16:01

ме мрзи да вртам назад, ама оваа страна ми изгледа полна со предрасуди, уај бе луѓе уајјј?

Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 17:22

Јас искрено мислам дека еден функционален геј пар би можел подобро да изгледа дете отколку еден дисфункционален стрејт пар.

велите природата не им дала предиспозиција да имаат деца таквите парови, а стрејт паровите што не можат да имаат деца - исто толку им недостасуваат истите предиспозиции па не им пречи да се прекрасни родители

светот малку пошироко се протега од она што кратковидо можеме да го проектираме со нашите мали мозочиња !

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 00:29
Originally posted by v i v i v i v i напиша:

Ако маж сака да се е*е со маж, нека роди и ќе си има дете ....

ova i pogore go spomna kafka....

   A,uste pogore i brza!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 00:30
Originally posted by blue blue напиша:

Јас искрено мислам дека еден функционален геј пар би можел подобро да изгледа дете отколку еден дисфункционален стрејт пар.

велите природата не им дала предиспозиција да имаат деца таквите парови, а стрејт паровите што не можат да имаат деца - исто толку им недостасуваат истите предиспозиции па не им пречи да се прекрасни родители

светот малку пошироко се протега од она што кратковидо можеме да го проектираме со нашите мали мозочиња !

       Eve i ovoj mesha babi i zhabi!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
CAKI Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CAKI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 00:42
вака ке си поминете на следната парада
CAKI
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 10:54
Originally posted by CAKI CAKI напиша:

вака ке си поминете на следната парада
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 14:09

Originally posted by kafka kafka напиша:

à òè è÷ íå ñè ñìåøåí áå ïåäåðèøòå, àêî òàêà ñå îäè ó Åâðîïà ïîàðíî äà íå îäèìå, íîðìàëíî áèëî ìàæ äà å*å ìàæ , ïó åáàòè ãàäîâèòå òîà ñå òðåáà äà ñå óáèå!!!

Изгледа не си сфатил дека немам намера да бидам смешен за луѓе коишто не вредат ниту да се читаат (т.е. како те*е). Затоа не ти се ни обраќам и ГАЈЛЕ МИ Е дали нешто мислиш за мене или не. Мојот живот е ок и ја не се замарам со те*е туку обратно, така што можам да заклучам дека ти имаш проблем а не јас

Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2006 во 14:11

Originally posted by CAKI CAKI напиша:

âàêà êå ñè ïîìèíåòå íà ñëåäíàòà ïàðàäà

Ќе им се фатиш ти ним на следната геј парадаИзменето од Macedalien
Кон врв
ThA-BiTcH Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThA-BiTcH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 18:36
Немам ништо против тоа да се посвојува деца од страна на хомосексуалци. Аман 21 век сме!
Зашто и нив да не им се овозможи еден убав живот?
Зарем е подобро тоа дете да се остави во дом и да не му се пружи шанса за убав живот, или пак да биде посвоено и да си добие своја шанса, семејство, топлина, дом?
        * Blonde Bitch *
    *~*~* I was born a BITCH!
What's your excuse?*~*~*~
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2006 во 22:29
Децата ке имаат поубав живот во дом отколку со Педери батали ти 21 век,што луѓе ке бидат тие деца утре,никако тоа барем не у Македонија
Кон врв
викторија Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај викторија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 12:26
што само галамите, ајде да ве прашам нешто и воедно да ве замолам, замижите со очите и ставите се во ситуација вие да сте едно дете на хомосексуален пар како вам би ви било кога ќе треба некој дома да ви дојде од другарите со кој што ќе дружите, па мажот или жената да ве послужат со колачи на фин и женствен начин, само толку. така да не се фолирајте само со таа Европа бидејќи очигледно е дека половината од вас не го ни осетиле тој загад т.н. воздух. Почнете да се фокусирате на убавите нешта што би можеле да ги применине кај нас, не фрлајте ѓубре било каде, не се дерете по улица и не ја поминувјте ја било каде, е драги мои тоа се само малите нешта што можете да ги примените кај нас а кој богами добро ни фалат. Поздрав до сите
dum spiro spero
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 13:04
жаби и баби мешање, е тоа не спречува од согледување на вистинските одговори на прашањата што си ги задаваме....оф леле, колку деца плачат за внимание и љубов а колку луѓе имаат премногу да дадат, а ние овде приказни за мали деца кој ќе служел колачиња, ма дај
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2006 во 13:29
децата сигурно не плачат за љубов од педери
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.