IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 53>
Автор
Порака
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 18:43

Originally posted by nedopirlov nedopirlov напиша:

mozebi ke izlezam malku nadvor od temava ama moram zatoa sto Macedalien postojjano me frustrira....ti da ne poteknuvas od MARS sto postojano ja kritikuvas makedonija.....sekoj vtor zbor ti e vie tamu vo makedonija pa i tuka vo makedonija ima luge koi sto se razlikuvaat po svoeto razmilsub\vanje kako i kaj vas tamu.....neznam kade zivees....zatoa bidi malku porealen i spusti se malku na zemja

Izvini se znaeme?  Znaes nesto ti za mene za da si dozvolis da kazes bilo sto? Me znaes kade ziveam i so kogo i kako?

Spusti se ti na zemja a i site drugi koisto kazuvate raboti nauceni napamet - odamna vo beliot svet rabotite se praktikuvaat namesto da se ucat napamet i da se raskazuvaat kako skazni...

P.S. Dojdi na kafe i ke naucis i koj sum, i sto sum i kako sum : adresa  na PP.

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 18:51
ne jas ne te [poznavam licno ama gleam kolku grubo se odnesuvas so clenovive na forumov koga ke kazat nesto protv gay lugeto...i eve da ti kazam i jas sum gay pa ne mi smeta sto sekoj iam svoe mislenje za to.....i ke dojdam na kafe
Кон врв
dambi5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dambi5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:02

Можеби ваквите луѓе имаат некакви поинакви сфаќања и гледишта во животот,за нив не би постоела причина зошто не би посвоиле дете,но за детето би постоела причина зошто да не биде рестено во ваков дом,мислам дека јасно е зошто е тоа така?

не знам какво ке биде тоа дете

смеењето го продолжува животот
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 13:33
apsolutno protiv....apsolutno...zatvorete ja temava....dekadentno e za decata...
tuka nekade....
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2006 во 14:54
Originally posted by v i v i v i v i напиша:

apsolutno protiv....apsolutno...zatvorete ja temava....dekadentno e za decata...
bravo Vivi, ova ti e najjak komentar, carica si
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
викторија Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај викторија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2006 во 13:24
ЗАБРАНЕТО, а ако некој се повика да го стави како предлог закон треба да се убие. Водете си каква сакате љубов само немојте да сакатувате невини души кој на жалост животот стартно си поиграл со нив, и ги оставил на маргините на општеството, воедно ако има брак претходно па на едниот од партнерите детето му е оставено во старателство, а после се испостави дека е хомосексуалец треба да му биде одземено се до 18 год.
Во античкото време оваа појава била дозволена само на сенаторите и нивните поданици но тоа не значи дека вреди како таква.
Доволно глупости си прифативме од Европа па немора и ова да го прифатиме, ако ни биде наложено.
dum spiro spero
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 14:33

Originally posted by викторија викторија напиша:

ЗАБРАНЕТО, а ако некој се повика да го стави како предлог закон треба да се убие. Водете си каква сакате љубов само немојте да сакатувате невини души кој на жалост животот стартно си поиграл со нив, и ги оставил на маргините на општеството, воедно ако има брак претходно па на едниот од партнерите детето му е оставено во старателство, а после се испостави дека е хомосексуалец треба да му биде одземено се до 18 год.
Во античкото време оваа појава била дозволена само на сенаторите и нивните поданици но тоа не значи дека вреди како таква.
Доволно глупости си прифативме од Европа па немора и ова да го прифатиме, ако ни биде наложено.

Море вие уште Европа ја сонувате и сакате да бидете дел од неа а со такви како вас се враќаме не пет туку седум века наназад. ТОКМУ заради тоа што Европските стандардни работи не се прифатени - земјава цвета!

Леле дајте уште некој ваков бисер да се посмеам малце

Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2006 во 14:55
богами иако не сум педер, сепак и јас мислам дека е ова премногу заостанато, па сепак оваа земја е демократска и на секого му е загарнтирано правото... така според мене Македончиња, дајте конечно не бидете толку саркастични туку веќе еднаш прифатете го она јако динамично Светско живеење.... Вака само изгледа смешно све ова  Факт е дека денеска има огромен број на хомосексуалци или лезбејки и факт е дека и тие се луѓе како и сите ние стрејт.. Што е чудно ова ама ич не ми е јасно, како стварно да се наоѓаме во некое мрачно доба, па дури 5-7 години откако ќе се прифати нешто у развиениот свет од прва категорија, доаѓа кај нас како нормално... туууууууу јазк еј...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2006 во 20:51
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

богами иако не сум педер, сепак и јас мислам дека е ова премногу заостанато, па сепак оваа земја е демократска и на секого му е загарнтирано правото... така според мене Македончиња, дајте конечно не бидете толку саркастични туку веќе еднаш прифатете го она јако динамично Светско живеење.... Вака само изгледа смешно све ова  Факт е дека денеска има огромен број на хомосексуалци или лезбејки и факт е дека и тие се луѓе како и сите ние стрејт.. Што е чудно ова ама ич не ми е јасно, како стварно да се наоѓаме во некое мрачно доба, па дури 5-7 години откако ќе се прифати нешто у развиениот свет од прва категорија, доаѓа кај нас како нормално... туууууууу јазк еј...
odlicno,eeh koga site bi razmilsuvale kako teb...se bi bilo ubavo vo nasava mala mila drzavicka

Изменето од RebeL
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 13:13

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

богами иако не сум педер, сепак и јас мислам дека е ова премногу заостанато, па сепак оваа земја е демократска и на секого му е загарнтирано правото... така според мене Македончиња, дајте конечно не бидете толку саркастични туку веќе еднаш прифатете го она јако динамично Светско живеење.... Вака само изгледа смешно све ова  Факт е дека денеска има огромен број на хомосексуалци или лезбејки и факт е дека и тие се луѓе како и сите ние стрејт.. Што е чудно ова ама ич не ми е јасно, како стварно да се наоѓаме во некое мрачно доба, па дури 5-7 години откако ќе се прифати нешто у развиениот свет од прва категорија, доаѓа кај нас како нормално... туууууууу јазк еј...

TI BRAT MISLIS DEKA NIE SME SPREMNI DA SE EVROPIZIRAME, I DA IMAME EVROPSKI STANDARDI? ZATO SO AKO MISLIS DEKA SME SPREMNI MNOGU SE LAZIS, ZATO SO PRVO MNOGU MNOGU TREBA DA PORABOTIME I MENTALITETOT DA GO PORASNIME ZA DA MOZIME EVROPA DA ODIME, ZATO SEGA KUTI SI ZA EVROPA I TAKA NEKA TE ZASEGA TO SO E KAJ NAS VO NASATA ZEMJA OSTAJ TI DRUGO, SO E NASE KE SI DOJDI, A AKO MISLIS TI DEMOKRATIJATA DEKA E PRAVEDNA POLITIKA ZA SITE GRAGANI TOGAS TO E TVOE MISLENJE!

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 13:16

Originally posted by kafka kafka напиша:

На Хомосексуалци во никој случај не смее да им се дозволи да посвојат деца!!! Тоа се болни луѓе

После овој коментар не сакам да читам некој од вас да се прави претерано либерален, као он знаел како било у европа а ние тука у македонија сме у камено време... однапред повраќам на сите такви коментари. Ако маж сака да се е*е со маж, нека роди и ќе си има дете

brat ostaj na koj ke mu kazvaz

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Corporal^^ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 833
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Corporal^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 13:17

Originally posted by викторија викторија напиша:

ЗАБРАНЕТО, а ако некој се повика да го стави како предлог закон треба да се убие. Водете си каква сакате љубов само немојте да сакатувате невини души кој на жалост животот стартно си поиграл со нив, и ги оставил на маргините на општеството, воедно ако има брак претходно па на едниот од партнерите детето му е оставено во старателство, а после се испостави дека е хомосексуалец треба да му биде одземено се до 18 год.
Во античкото време оваа појава била дозволена само на сенаторите и нивните поданици но тоа не значи дека вреди како таква.
Доволно глупости си прифативме од Европа па немора и ова да го прифатиме, ако ни биде наложено.

ABE VOOPSTO DA NE MU SE DAVAT DECA, DA DUVAT I DA BEGAT OD NIV!

Its not the size of the warrior in the fight, its the size of the fight in the warrior
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 13:32
Леле колку сте смешни немате поим
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2006 во 14:51
а ти ич не си смешен бе педериште, ако така се оди у Европа поарно да не одиме, нормално било маж да е*е маж , пу ебати гадовите тоа се треба да се убие!!!
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,236 секунди.