IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 53>
Автор
Порака
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 01:53
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Круша под слива не паѓа....Ребел друже те молам не ни птобувај да ме разубедиш....џабе е. Ти со твој јас со мој став...големо%20гушкање

изненадување Е ко ќе давате вакви глупави аналогии значи.... со овошја и зеленчуци неможиме да се споредуваме аман!! Ами ако крушата и сливата се толку блиску засадени, тогаш сливата под крушата ќе паѓа и обратно!


Изменето од RebeL - 20.Мај.2008 во 01:54
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 01:58
слушај! реков да не ми филозофираш! ако ти е глупо нека ти е! и за мене ти може си глуп па не го велам тоа! не се спуштам на тоа ниво! ај гитла!

Изменето од blueprayer - 20.Мај.2008 во 02:00
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 02:02
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

слушај! реков да не ми филозофираш! ако ти е глупо нека ти е! и за мене ти може си глуп па не го велам тоа! не се спуштам на тоа ниво! ај гитла!

Ако прочиташ поубаво ќе видш дека јас не реков дека ТИ си глупава, реков дека аналогијата е глупава! А ако ти се наоѓаш во муабетот, тогаш тоа е твој проблем! Ај гитла!
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 02:03
чим јас го велам значи сум глупава според тебе...сепак ок е не се замарам. позз 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2008 во 02:16
Не ми беше целта да те наречам глупава, ти тоа така ако си го сфаќаш твоја работа.

Она шо сакав да го кажам е дека начинот на кој аргументираш не ти е правилен, правиш Заблуда на слаба аналогија.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 19:19
Прво бе мајсторе (за гибаници) бракот не е „љубовта на твојот живот“!
Бракот е институција за да во која се пристапи треба да се исполнуваат некакви услови!!!
Законски е дефиниран бракот како институција и според тоа во таа институција нема место за припадници на ист пол!!!
Зошто ке ви е брак на вас хомосексуалците кога од тоа вие немате никакви придобивки бидејки единствена придобивка од бракот е проширувањето на тоа новосоздадено семејство кое што задоволство вие не би можеле да си го остварите или сега ако почнете со филозофиите за инвитро и слично , па за тоа и не ви е потребен брак!!!
car's freack
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:15
ne se sloguva!
mojot najdobar drugar e homoseksualec no da bi dosol so taa ideja kaj mene i da saka dete so negoviot decko da posvoi se bi napravila da go sprecam! (mada i toj samiot e protiv toa)

sekoje dete e povrzano so roditelite! Zenskite pojse so tatkovcite a maskite pojse so majkite, barem kaj nas i nasite prijateli toa e taka!

znaci i deteto samo veke znae koga ke e nekolku meseci deka mama e za emotivnoto a tato pojse za naredbite

sega zamislete dete koe ima 2 tatkovci ili 2 majki? Nikogas nema isto da e ! potoa ziveeme vo eden zivot sto okolinata epten vlievat na sekoja osoba. Sto ke bide koga deteto ke pocne skolo da odi? kako ke bide toa dete maltretirano?
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 20:54
Originally posted by alekso_2000 alekso_2000 напиша:

Прво бе мајсторе (за гибаници) бракот не е „љубовта на твојот живот“!
Бракот е институција за да во која се пристапи треба да се исполнуваат некакви услови!!!
Законски е дефиниран бракот како институција и според тоа во таа институција нема место за припадници на ист пол!!!
Зошто ке ви е брак на вас хомосексуалците кога од тоа вие немате никакви придобивки бидејки единствена придобивка од бракот е проширувањето на тоа новосоздадено семејство кое што задоволство вие не би можеле да си го остварите или сега ако почнете со филозофиите за инвитро и слично , па за тоа и не ви е потребен брак!!!

Kaко прво, имаш излетано од тема.
Како второ, ај ѕирни го линков http://simple.wikipedia.org/wiki/Human_rights#List_of_human_rights .
Како трето, нема трето. Доволни ти се овие две.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:08
добро ребел ..лугето смеат да имаат свое мислење не е потребно да разјаснуваш. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:12
Секако дека можат да имаат свое мислење, ама барем да го поткрепуваат со нешто, а не напразно (со извинение) да млатат слама и со сила да се прават слепи .

И бтв не е Ребел, јас сум Дориан .

Изменето од doriangray - 21.Мај.2008 во 21:13
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:15
добро е ти не настојуваш толкуголема%20насмевка ама видов одма реплика и помислив тој е....абе претерано е ..сигурно си имам причина ако така мислам...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:16
dorian ajde kazi zoshto li4no ti sakash da bidesh vo brak i zoshto sakash da imash dete?!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:29
jas nesto drugo sakam da znam!
eve vo brak si, so tvojot sakam, i imate moznost da adoptirate dete! znaci toa dete , vo vas slucaj bi imalo 2 tatkovci! kako bi sakale da vi se obratuva toa detence? dvajcata li ke bidete za nego TATO?
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 21:33
e ne, edniot ke go vika mamOплазење.......газење%20од%20смеење
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,391 секунди.