IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Посвојување деца од хомосексуалци во брак
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посвојување деца од хомосексуалци во брак

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 53>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 11:01
Мило? Православие си бил ли некогаш во дом ...ова е Друга тема се извинувам.. НО: јас сум за децата да растат во мирна средина не значи да ако се хомо и децата ќе бидат хомо или ќе се пореметат..ма дај малку објективно размислувајте...
Кон врв
blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5922
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 11:14

Не може секое македонче, за жал, објективно да размислува ...... и пак, тие предрасуди и завеси пред очите доаѓаат од семејствата од кои потекнуваме. и - да, тврдам дека сме назад и со времето и со развојот на свеста по многу прашања...Имаме полиња на кои треба да се работи..има време....

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 11:18
Originally posted by blue blue напиша:

аааа...така ли? значи хомосексуалноста според вас е заразна...хмммм.....nice thinkin!

ова множина некако ми се гледа ......

Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 11:23
Originally posted by blue blue напиша:

Не може секое македонче, за жал, објективно да размислува ...... и пак, тие предрасуди и завеси пред очите доаѓаат од семејствата од кои потекнуваме. и - да, тврдам дека сме назад и со времето и со развојот на свеста по многу прашања...Имаме полиња на кои треба да се работи..има време....

значи ли ова НЕТОЛЕРАНТНОСТ кон мислења различни од нашето .........веројатно не ......внесовме малку лично во оваа дискусија , ај малку да .......убаво е да се слушне туѓо мислење ај да не правиме да биде напорно ?

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2006 во 21:22

abe se e ok....primer vo Makedonija homoseksulacite gi ima ama sepak vo pomal broj odkollku vo svetot....vo drugite zemji vekje e se ponormalno da se vleguva vo brak megju homoseksualcite, pa nataka kje bide i se drugo ponormalno.....a tuka kaj nas....samite tie najcesto krijat od drugite (ne velam za site, alal da im e na onie koi hrabro priznavaat pred site - poso tuka nema nisto strasno za da se krie) za da ne bidat osudeni.....a za nesto pogolemo...da ne prajme muabet......

a od kade e toa pravilo deka decata mozat da rastat samo so roditeli - majka i tatko??? koj go dal toa pravilo.....edinstvenoto loso za deteto e sto nema da bide vospituvano od dva sveta (maski i zenski) ama nikoj ne veli deka nema da moze da raste normalno....znaci....sepak najstrasnoto e sto opstestvoto kje go osudi toa dete.....

primer: sto e podobro deteto da bide ostaveno od roditelite nekade vo dom ili na ulica, ili da raste vo ljubov pomegju roditeli( mama i mama ili tato i tato...) normalno deka vtorata opcija e mnogu podobra za deteto....iako povtoruvam - kje bide osudeno od opstestvoto....site kje go gledaat so predrasudi - toa e strasnoto.....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 06:07
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

Дете кое расте во здраво семејство основано од родители од различен пол ќе прерасне во полово здрава личност(јас под ова подразбирам хетеросексуална)


Православие молим те..... значи според те*е тоа значи дека моите родители биле бисексуалци??????????
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
RebeL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 656
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RebeL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2006 во 06:14
Originally posted by Pravoslavie Pravoslavie напиша:

...Ако дрвцето додека е младо се приврзе за јак столб, тогаш тоа кога ќе порасне доволно, ќе стане доволно стабилно и него ни ветрови ни бури нема да го соборат. Детето кога ќе порасне во возрасна личност ќе може само да донесува одлуки, но пред се подлогата која ја добило дома многу ќе влијае на неговите ставови...

Да, само што ние не сме дрва да не врзуваат за јак столб....

Доказ (во оригинална форма):

Fallacy by Weak Analogy:
This fallacy occurs when someone tries to use an argument from analogy, but the analogy isn't strong enough to support the conclusion, because either the compared features of the two situations are not relevant to the conclusion, or there are enough dissimilarities to negate the proposed analogy.

- Преземено од: A Concise Introduction to Logic 9th Ed. by Hurley, Patric J.
-=Rules Are Made To Be Broken=-
ЗАЧУВАЈТЕ ЈА КИРИЛИЦАТА! ПИШУВАЈТЕ МАКЕДОНСКИ НА КИРИЛИЦА!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2006 во 00:14
 kakvi deca,be! ako prirodata im dala na toplite da mozat da gi pravat,togas nemam nisto protiv!ne samo tuka, sekade! toa e naj golema glupost!pomisluva li nekoj sto ke bide so tie deca?ne mislam na toa deka i tie ke stanat homoseksualci.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 00:23

Koge ke razmislis malku nema da ima potreba da im kupuvaat lizavchinja na decata!!Изменето од brza
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 00:34
Originally posted by brza brza напиша:

Koge ke razmislis malku nema da ima potreba da im kupuvaat lizavchinja na decata!

mnogu vulgarno od tvoja strana.....neznam na koj bi mu padnale vakvi idei
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 21:29

Otkaj da znam,na nekoj sigurno ke mu padnat na pamet!

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2006 во 21:33
vakvi idei mozat da mu padnat i na heteroseksualci a ne samo na homoseksualci,,,...na sekoj bolen um!!!!
Кон врв
Macedalien Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2005
Локација: France
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Macedalien Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 03:48

Originally posted by brza brza напиша:

 kakvi deca,be! ako prirodata im dala na toplite da mozat da gi pravat,togas nemam nisto protiv!ne samo tuka, sekade! toa e naj golema glupost!pomisluva li nekoj sto ke bide so tie deca?ne mislam na toa deka i tie ke stanat homoseksualci.

 

Eve ja i ovaa otkacila. A bre lugje - vo 2001 godina vo Kumanovsko i Tetovski nekoi nuklearki da ne pagjaa pa sea ste site so kusi mozoci? Brej!!!!!!

Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2006 во 15:33
Originally posted by Macedalien Macedalien напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

 kakvi deca,be! ako prirodata im dala na toplite da mozat da gi pravat,togas nemam nisto protiv!ne samo tuka, sekade! toa e naj golema glupost!pomisluva li nekoj sto ke bide so tie deca?ne mislam na toa deka i tie ke stanat homoseksualci.

Eve ja i ovaa otkacila. A bre lugje - vo 2001 godina vo Kumanovsko i Tetovski nekoi nuklearki da ne pagjaa pa sea ste site so kusi mozoci? Brej!!!!!!


mozebi ke izlezam malku nadvor od temava ama moram zatoa sto Macedalien postojjano me frustrira....ti da ne poteknuvas od MARS sto postojano ja kritikuvas makedonija.....sekoj vtor zbor ti e vie tamu vo makedonija pa i tuka vo makedonija ima luge koi sto se razlikuvaat po svoeto razmilsuvanje kako i kaj vas tamu.....neznam kade zivees....zatoa bidi malku porealen i spusti se malku na zemja

Изменето од RebeL
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 53>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.