IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Честит католички Велигден
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Честит католички Велигден

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Честит католички Велигден
    Испратена: 27.Март.2016 во 17:40
На сите членови од католичката вера да им e честит големиот христијански празник Велигден! Христос воскресна!Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2016 во 17:56


Да, честит Големден (Великден) и од оваа година па натака, да не се чувствувате супериорни (единствените вистински) во однос на другите христијани, ... бидејќи таквото чуство било честопати во историјата, причината поради која вашата традиција вршела насилство врз другите христијани, но и нехристијани!

Амин

п.с. Незаборавете дека вистинските Апостоли и Следбеници Христови, се Евреи, кои никогаш никого не убивале, туку во Дух и Вистина на Вистинскиот БОГ Му служеле!


Вие му се клањате на она, што не го знаете;
а ние се клањаме на она што го знаеме;
зашто спасението е од Јудејците!

(Ев. Јован 4:22)

Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2016 во 18:03
For All Those Who Celebrate, Happy Easter from Armonk Living! | Happy  easter sunday, Happy easter greetings, Happy easter messages

На сите Католици,Честит Велигден,за многу години!
Христос воскресе!


Изменето од Valerija - 05.Април.2021 во 09:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2021 во 09:44
Happy Easter 2021: 25 wishes, quotes, messages, images for Easter Sunday |  The Bharat Express News
На сите Католици,Честит ВелигденсреќаИзменето од Valerija - 05.Април.2021 во 09:45
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2022 во 09:52
Cestit Veligden na site Katolici,za mnogu godini!
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2022 во 10:39
,,,na site chlenovi ,,,da i za tie shto gledaat,,,a ne se logiraat,,,
,,,na site chlenovi od katolička veroispovest Chestit Veligden,,,za mnogu godini praznikot,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.