Испечати | Затвори го прозорот

Честит католички Велигден

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Вероисповед
Опис на форумот: Право на личен избор
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27585
Датум на принтање: 09.Декември.2023 во 05:56
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Честит католички Велигден
Постирано од: Messenger
Наслов: Честит католички Велигден
Датум на внесување: 27.Март.2016 во 17:40
На сите членови од католичката вера да им e честит големиот христијански празник Велигден! Христос воскресна!

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.Коментари:
Постирано од: spiros
Датум на внесување: 27.Март.2016 во 17:56


Да, честит Големден (Великден) и од оваа година па натака, да не се чувствувате супериорни (единствените вистински) во однос на другите христијани, ... бидејќи таквото чуство било честопати во историјата, причината поради која вашата традиција вршела насилство врз другите христијани, но и нехристијани!

Амин

п.с. Незаборавете дека вистинските Апостоли и Следбеници Христови, се Евреи, кои никогаш никого не убивале, туку во Дух и Вистина на Вистинскиот БОГ Му служеле!


Вие му се клањате на она, што не го знаете;
а ние се клањаме на она што го знаеме;
зашто спасението е од Јудејците!

(Ев. Јован 4:22)-------------
https://www.youtube.com/watch?v=IYjUGBIpD8I" rel="nofollow - Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!
БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!

Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Март.2016 во 18:03
For All Those Who Celebrate, Happy Easter from Armonk Living! | Happy  easter sunday, Happy easter greetings, Happy easter messages

На сите Католици,Честит Велигден,за многу години!
Христос воскресе!


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Април.2021 во 09:44
Happy Easter 2021: 25 wishes, quotes, messages, images for Easter Sunday |  The Bharat Express News
На сите Католици,Честит Велигденсреќа-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Април.2022 во 09:52
Cestit Veligden na site Katolici,za mnogu godini!

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 17.Април.2022 во 10:39
,,,na site chlenovi ,,,da i za tie shto gledaat,,,a ne se logiraat,,,
,,,na site chlenovi od katolička veroispovest Chestit Veligden,,,za mnogu godini praznikot,,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontroliranaИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk