IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Штосеви, вицеви...
  Активни теми Активни теми RSS - Вегани
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вегани

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Ленче Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Февруари.2016
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ленче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вегани
    Испратена: 20.Февруари.2016 во 09:59
Знаете некои финти за веганите?
Само што го прочитав „Веган заборавил да се пофали дека е веган“ и сакам повеќе :D

Веган заборавил да се пофали дека е веган

Изменето од Ленче - 20.Февруари.2016 во 10:01
Кон врв
Angel-Miranda Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Angel-Miranda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2016 во 20:30
Ова мислам дека не е баш смешно.Точно поголемиот дел од веганите се фалат дека се вегани,ама тој можеби не сакал да се пофали дека е веган. Со ова дека „заборавил да се пофали“ се исмејува нечиј начин на исхрана.Тој можеби намерно не се пофалил затоа што бил свесен дека многумина не можат ни да го замислат животот без производи од животинско потекло.Како што тој не пропагирал за веганство и не зборувал за нас што не сме вегетаријанци или вегани дека сме убијци,малтретирачи на животни,дека нездраво се храниме,дека сме лоши и без совест,така и ние не треба да го исмејуваме нивниот начин на исхрана од Х причини.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2016 во 00:29
,,,,za volja na vistinata ,,,veganite imaat mnogu pogolema samokontrola i nivno "jas",,,otkolku nie svashtarite,,,ne deka e neshto posebno ,,,,no mora da se ima golema zhelba ili prichina pa da se bide ,,vegan,,,

Изменето од pajser - 01.Ноември.2016 во 00:30
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2016 во 00:33
,,,i PS,,,znaete ,,,e neznaete ,,,,,mislev deka temava bila vo ishrana ,,,a toa da ti bile vicevi,,,смеење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,140 секунди.