IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - СО  КОМЕНТАР , задолжително !?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СО КОМЕНТАР , задолжително !?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2016 во 21:56
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2016 во 09:30
ХРВАТСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА ОСТРО ИМ ОДГОВОРИ

Колинда до амбасадорите: 

Не се мешајте во слободата на медиумите!

да

http://vecer.mk/balkan/kolinda-do-ambasadorite-ne-smeete-i-ne-mozhete-da-se-meshate-vo-nash*te-vnatreshni-raboti


Изменето од novace - 17.Април.2016 во 09:32
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2016 во 16:52
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2016 во 22:31
Во целата оваа прикаска фалат многу имиња на бизнисмени, мафијаши,конкубини,црковни лица и др,кои го плачкосуваа народот и уште тоа го прават,меѓутоа многу лукаво две имиња никој не ги споменува и ги нема никогаш на ниедна листа.Тоа се Борко Станоевски,екс гувернер кој украде милиони и си отвори компанија на Малта,а другиот Томе Неновски,сегашен професор кој беше заменик гувернер и десна рака на овој првиот во време кога се изврши милионски смислен грабеж преку пирамидалните штедилници.
Но тоа не е толку битно колку тоа што луѓе внатре од дпмнето посочуваат дека некои од врвот имаат плодна соработка со овие двајца односно со нивните семејства
Вие патриотите од дпмне не ги побаравте некогаш овие две имиња бидејки се од поранешната клапа ,или пак некој од вашите шевчина кој ги користи за трансвер на пари и отварање на оф-шор компании ви наложија да не поставувате такви сензитивни прашања ???
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2016 во 15:06

Дестабилизацијата е во интерес на сите, освен на Македонците

да

пс
АКО (...и само ако) оваа АКСИОМА погоре кажана е ТОЧНА , ТОГАШ ајде да (ги) „видиме„ КОИ (НЕ) се Македонци ОВДЕ!?.
Поинаку опишани како .... шаш`рдисаните де!?.
псс
Македонците сепак се пре-паметни , за да не можат веднаш да (го) „прочитаат„ сценариото на чичко-ни Бејли и неговиот ордонанс латвијски и амбасадор европски овде.
Или...литвански беше!?.
Нејсе....
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Blaf Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Септември.2015
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blaf Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2016 во 17:56
Избори на 5 јуни? И тоа поддржани од пратеничка во парламентот на оние што не урамија и обадинтерија, и во чиј интерес е дестабилизација на Македонија. Па нели со сесрдна поддршка од ГДОМ, фантомите и мртовците во избирачкиот список дпмне победи на изборите од 24 април?
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2016 во 15:00

Интересни видувања и презентација на нивни искуства , раскажани од еден новинар од нашиот северен сосед Србија.
Видеото е предолго (за мој вкус) , АМА во него има некои описи на настани веќе видени (и) кај нас...
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2016 во 09:32

Орав и Гарет: 

Итно да се најде решение кризата



Еееееее другари амбасадори....да се најде „решение„ на кризата?!
Решението кое го „барате„ (според мене) има две насоки:
1. НИКОЈПАТ и НИКАДЕ да не ги мешате прстите во внатрешните  работи во земјата каде сте дојдени и примени како луѓе?!.
2.  Сега ...за да (си) ја решите „кризата„ , (КОЈА патем кажано САМИ ЈА ПРЕДИЗВИКАВТЕ) не давајте насоки на тие кои се легални и легитимни...туку исклучиво на тие кои се под вашиот „чадор„ да им кажете , дека САМО со ИЗБОРИ може да бидат она што (си) го посакуваат...чинам ЦЕЛА ДЕЦЕНИЈА наназад гледано.
збунетост
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Мај.2016 во 00:57
Предлог ....со кој (изгледа) ЗАПОЧНУВА РАЗГРАДУВАЊЕТО на „суверената„ македонска држава!?
изненадувањене
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2016 во 12:04
Меси еднаш пиша овие од влада читале.
Малце ја утнал работа,чита али прецедник партије.
И омилен подфорум му е мистерија.Хороскоп,гатање и црна магија.плазење
Патем,ако и воопшто го интересира подфорум политика
еден поздрав да му пуштам.газење од смеење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2016 во 18:05
Изјава на нашата ценета министарка...
И јас тука ништо не би искоментирал,али да не бидам офтопик
еве Елза ќе ја цитирам се со цел да се запази темата.


Учила мене мој Шика,све учила.Ал још мало д . . . м појмове
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2016 во 21:26
Не постоји дпмновац ко не говори српско-хрватски језик...дабоме

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2016 во 13:15

Игри без граници или немање на мерка


Цитирај Игранката на СДСМ наречена „кредибилни – кристално чисти избори“ или во основа „да дојдеме на власт без мака, понуда за граѓаните и избори“, станува игра без мерка. Немање на државотворен капацитет, немање на идеја, немање на чувство за потребите на граѓаните и немање на политички капацитет го одведе СДСМ на патот на тоталната себедеструкција и хаотичност.

Сакам избори-несакам избори, половина милион „фантоми“ или 40 илјади „фантоми“, сакам нов закон за влада-сакам посебни повластувања за техничкиот министер во МВР, сакам во парламент-несакам во парламент, итн, итн итн, се до бесвест, до ментален колапс.

Тоа е политичката прагма заснована на хаотична профитерска идеологија на СДСМ и целосна посветеност на личните потреби и визии за улогата и пред се бенефититите од политиката како што ја имаат изградено во раководството на СДСМ, секако мислејќи дека токму тие се избрани сами по себе за да имаат специјален статус и пред се власт во Република Македонија.
Доцент д-р Оливер Андонов

После „игранкава„ ...се си думам ...дека ќе да е обострано корисно ако СЕ...што припаѓа на оваа и ваква тајфа (задолжително) треба да иде на  детални психијатриски тестови.
Кој помине...иде во ШУТка...за да одработи дел од она кое е уништено опљчакано урнисано и изгубено.
Останалото директ...у Егзилот...на лечење.
На народна сметка ..се подразбира.
намигнување


Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2016 во 15:39
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.