IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Дали гпедате турски серии ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали гпедате турски серии ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали гпедате турски серии ?
    Испратена: 20.Јуни.2015 во 18:40
  Дали гледате турски серии  и ако гледате  што 
научивте од  нив  ?  намигнување

Јас повремено гледам по некоја епизода од сериите
Малиот  Ага ...Румелија  и еве сега  Милост.....голема насмевка
а што научив  ...
кога ќе се роди бебе  таму велат  ..нека расте со мајка и татко  ( многу убав благослов )
или ..рацете да ти се позлатат... ( се мисли на домаќинката што готвела).....среќа
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 16:18
Ни сум гледал, ни гледам, ни па ќе гледам.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 17:17
Научив дека всушност ние сме ги малтретирале Турците 500+ години.

Шала на страна, само „Бурни времиња“ ја имам гледано целосно, одлична серија.

Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2015 во 18:25
Nauchiv deka na vremeto, Osmanliite gi grabale najubavite zheni od Balkanskite prostori i deka toa po poveke godini rezultiralo so pojava na nekoi ubavi Turski glumci.

Изменето од Mazak - 30.Јуни.2015 во 18:26
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 01:14

Јок. голема насмевка
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 02:07
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 02:09
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Јок. голема насмевка

Јок аплазење


Јас не гледам, го гледав (поточно слушав) по некоја епизода Малиот Ага, ми беше многу смешен. Ама тоа додека правам извештаи да ми збори нешто во позадина хаха
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2015 во 04:18
А, има ли што да се види?
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2017 во 04:59
gledam kako ne gledam
sekoj den
mojot sin,povtorno roden
sto nauciv od niv?mnogu se agresivni,nepotrebno brutalni ,ekstremisti.odat i vo druga krajnost so silni ubavi emocii.
suma sumarum
neznam dali mi se dopagaat.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2018 во 23:27
Повремено ја гледам....
Нихан и Кемал
и нивната бесконечна љубов.....Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2019 во 02:28
Свекрви и снаа 

ја зирнав и се изнасмеав хи, хи...

МериеМ

Девојкава колку ме потсеќа на мене
,,кога бев млада, невина и наивна ...не зборувам
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43897
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2019 во 11:58
Во бркајлија си била заљубена
Го фаќам и ја на два три дена тој.
И ми иде у телевизор да му влезам на тој бркајлијата.
Па ќе се сетам турска серија оти е и мењам програм.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2019 во 23:43
Ха ха ..од пуста радозналост ја изгледав последната епизода
Убав крај за бркајлијата како што го нарекувашнамигнување ќе го отепа љубовницатаѓавол
а МериеМ и Саваш ќе се земат и ќе си имаат бебенце мечтаење
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43897
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2019 во 08:24
Си можела да прашаш,приближно ќе сум прогнозирал
без да видам.
Детето сигурно ќе им се вика Ѓумуш ли Ѓулуш ли беше
со значење сонце.
А ваљда и таа полицајката со на Саваш брат му ќе завршат заедно.
Уз пат можеби и на Мерием татко и да заврши со газдрарицата каде
што она работи.Иии аха другарка и сигурно ќе си го најде детето.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.