IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Нападнато Куманово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нападнато Куманово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 15:31
А каде тоа ти постави прашање до мене???

Не гледам.

А зошто ти е функционерите, па нели не ги признаваш, нели полицијата што денес сите не брани, пред неколку дена приврзаниците на опозицијата ја маваа со бекатон плочки???

Анѓе, многу луѓе, за брзо време ќе бришат статуси на фејсбук и твитер, верувај ми.

Ама мене знамето ќе ми остане.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 15:32
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

А во меѓувреме апсење на студенти.
Фикс,абе сите ги опоменуваш и ти се блуе,а пишуваш исто како нив само името на партијата ви е различно,не се приметуваш?
 

Тука нема прашање до мене
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 15:32
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Јас поставив конкретно прашање до тебе. За фб и твитер ич не ми е гајле
Кој ќе се срами не знам и исто така не ми е гајле. Кој ќе биде колатерална штета знам и гајле ми е, иако денес не залепив знаме на мојот фб профил ко некои по фб и твитер.
Да те прашам
Кај е претседателот на државава?
Кај е премиерот?
Кај е Гордана?
Шо кажа Иво Котевски?
 

Тука нема прашање до мене повторно.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 15:47
NAJHITNO E POTREBNA KRVNA GRUPA NULTA NEGATIV, NA TRANSFUZIJA
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 15:53
Море Фикс нели кога е нападната државата некој од врвот треба да се појави и да објасни што се случува.
Шо има врска дали јас ја признавам власта или не со најавата за војна и нивните обврски.
И со кое право тврдиш дека јас не ја признавам оваа власт?
Не се сложувам и не признавам не е исто !!!
Во мојот прв пост на крајот има прашалник. Тука е моето прашање до тебе.
Фикс расфрлањето со зборот патриот и патриотизам го обезвредни истиот.Ништо лично,само констатирам
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 15:57
Фикс, добро прашање постави Анѓа.
Претседателот е Врховен командант на вооружените сили. Ако нешто не дај Боже се случи, знаеш која функција ја има Претседателот?!
А одговорот е - Хорхе е на пат за Македонија. Присуствуваше на парадата на Путин.

Нешто што многу ме изнервира е прес конференцијата на Иво.
Подобро да не се појавеше.
Цела Македонија е во страв, а тој кажува 5 едвај поврзани реченици со информации кои веќе сите портали и весници ги објавија.
Ако целта им е да го држат народот во неизвесност, баш им успева.



Изменето од evangeline - 09.Мај.2015 во 15:57
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 15:59
Официјални изјави со конкретни податоци се даваат кога акциите се завршуваат и се поседуваат сите факти. 

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:03
Evangeline се извинувам што ќе те корегирам малку. Не беа 5 реченоци. Беше една пет пати претумбана.
Србија го свика советот за безбедност а ние спиеме.
И ја чува ли бе некој нашава граница воопшто?
Како дошле до Куманово?
Пак со два автомобили?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:04
Тогаш значи дека воопшто не требаше ни да излезе Иво!
Немој те молам Месинџер, попаметен си од тоа.
Ја преживеа 2001?! Знаеш во каков страв се живееше?
Официјални изјави се даваат било кога, никој не побара податоци!
Народот се плаши, не знае каде да се сокрие. 
Знаеш колку луѓе избегаа? Колку седат на бензинска без да знаат што се случува?
Знаеш дека дел од тие луѓе оставија зад себе некого во кумановско во истите тие куќи над кои летаат куpшуми?
Не им барам податоци, нека си ги чуваат за себе.
Само сакам да знам каква е состојбата, дали е безбеден народот или треба КОНЕЧНО да почне со барања за азил преку 7 ридови и планини!
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:05
А официјално ќе излезат кога ќе заврши се?
Е не знаев
А врховниот командант Меси?
И тој ли на крај се појавува?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:08
Е добро бе Анѓе, толку реченици знае да каже без да прочита, не е крив човекотхи, хи...
Знаете колку хеликоптери ми прелетаа од сабајле? Крвта ми се смрзна луѓе..
Еве во моментов два ми прелетуваат..
Анѓа, врховниот командант не е важен бе. Што ќе ти е. Ако решиле да не утепаат, ни Хорхе не не спасува. Уствари, тој најмалку може да не спаси, повеќе може да не дотепасмеење
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:16
И ако уште мислите дека народот треба да излезе на балкон и да си пие кафе додека некој таму војува, само ставете се на балкон кај човеков...
Сигурно ужива во "музикава" додека нема никакви официјални информации за тоа колку е безбеден



Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:18
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Тогаш значи дека воопшто не требаше ни да излезе Иво!
Немој те молам Месинџер, попаметен си од тоа.
Ја преживеа 2001?! Знаеш во каков страв се живееше?
Официјални изјави се даваат било кога, никој не побара податоци!
Народот се плаши, не знае каде да се сокрие. 
Знаеш колку луѓе избегаа? Колку седат на бензинска без да знаат што се случува?
Знаеш дека дел од тие луѓе оставија зад себе некого во кумановско во истите тие куќи над кои летаат куpшуми?
Не им барам податоци, нека си ги чуваат за себе.
Само сакам да знам каква е состојбата, дали е безбеден народот или треба КОНЕЧНО да почне со барања за азил преку 7 ридови и планини!

Зарем ќе биде подобро ако воопшто не се појави??? Дури тогаш народот ќе се раcприкаже со секакви рекла-казала работи.

Негова должност е да се појави и да објави што се случува во домен колку што се знае во тој момент. Кога ќе се заврши акцијата и ќе се соберат сите податоци ќе биде должен и нив да ги објави. Секакво друго говорење, базирано на претпоставки, е несериозно и неодговорно.

Народот ќе се плаши и овака и онака, народот ќе си муабети и овака и онака, вклучувањето на официјална владина личност во таквите муабети е недопустливо. Од него се очекува презентирање на факти. А фактите се објавуваат онака како што се собираат. 







Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:18
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

А официјално ќе излезат кога ќе заврши се?
Е не знаев
А врховниот командант Меси?
И тој ли на крај се појавува?

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.