IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 28>
Автор
Порака
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 23:13
ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 14:21
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да

После сите досега видени и НЕ-видени настани кои ни се случија кај нас во Македонија , но и понатаму (најверојатно) ќе ни се случуваат...сигурно е дека ...другарот Заев сигурно и искрено ќе си се покае за неговите „dvapara madinja„...и конечно ќе види ...дека сепак и еден пар ќе му бидат (од)вишок!?.

пс
Слично нешто (беше) видено и кај газда-та Велија (кој сега си е во својата ќелија)???.
Аха...сега си се при-сетив и на братот-ви Љубе-н де !!!?.
Иста мета ...исто растојање!!?.
Си гатаа(т) ....нашите северни соседи
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:06
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да

Ова ме потсети на еден стар виц:

Кога ќе се наведнеш и видиш дека имаш два пара мадиња знај дека некој ти го опнал од зади.
П.С. Како што реков, ова е само потсeтување на вицот, немам никаква намера специјално да го поврзам со никоја личност.Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 16:10
Да имал два пара ќе беше права атракција, немаше да може кај сите жени да постигне. А не Црвениот да го праќаатхи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2015 во 17:35
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

 Ова ме потсети на еден стар виц:

Кога ќе се наведнеш и видиш дека имаш два пара мадиња знај дека некој ти го опнал од зади.
П.С. Како што реков, ова е само потсeтување на вицот, немам никаква намера специјално да го поврзам со никоја личност.

Со оглед дека друг член на Форумов ни кажа за.... „maz-от so dvapara madinja„ и сите  варијации на сето она на што аглите можат да (му) укажат со нивно гледање , јас сум сепак за испраќање на замолница до него , сето она што остана  како дилема и можен подоцнежен сомнеж за нив , тој по детално да ни го  опише настанот со кој пред тоа не „запозна„.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Pullo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pullo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2015 во 08:40
ne e sekoj za politicar.https://www.youtube.com/watch?v=JL210vJ9GGE

Изменето од Pullo - 12.Мај.2015 во 08:41
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2015 во 13:03
Баш така Pullo. Не е секој за политичар..
Треба да се засрами..
Јас знаев дека е гад, ама дека е ваков гад е тоа не знаев..
Ама човек учи додека е жив, така викаат..

bekimaliu

Првиот човек на СДСМ вчера во Дивата населба во Куманово каде згаснаа осум македонски животи во борбата со терористите насмеан се фотографираше со доушник и поддржувач на терористите. Заев поздравуваше гордо со поздравот на УЧК.

okezen

Окезен од уши до уши, како недозреан правеше слики, селфија, се смееше додека целата држава ги оплакуваше загинатите и повредените полицајци, а 8 фамилии се завиени во црно и уште 37 припадници на полицијата се ранети.

selfi-1 thumb medium500 282

selfi thumb medium500 282


Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2015 во 13:48
Ова е чиста како солза, злоупотреба на моментална ситуација за остварување на политички поени.

Ова на Црпнатиов од Муртино низ газот ќе му го извадат.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Pullo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pullo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2015 во 14:08
vidi sega go izgledav pak i mi padna zal. Go vleckaat albanci kako krpa a na eden klip duri i kako strav da go fati eden go tegne za vrat drug go snima so mobilen i mu postavuva nekoi glupi prasanja koj pukase i zosto aha aha i posle se slusa eeee zaev beee.
teso tesko ke bide denovive luge. jas koga vikav deka opozicijata snosi ogrmona vina i za ova sto go slusame od klipcinjata mi se smeea prijatelite. pa so opozicija koja e bukvalno NULA vlijatelna nroamlno e deka grujo ke zeme sila. nema koj da go koregira i odleta u nebo. sega sme vo beter pozicija. ne znam stvarno sto ke bide.
P.S. eve go i klipot https://www.youtube.com/watch?v=JL210vJ9GGE

Изменето од Pullo - 12.Мај.2015 во 14:24
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2015 во 14:50
СВОЕРАЧНО ОД ЗАЕВ:


Изменето од Messenger - 12.Мај.2015 во 14:53
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Pullo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pullo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2015 во 16:37
Eve koj e drugarot Zaev. Obicen prevarant koj si zamisluva deka ke stane premier. I sega Zaev? Ke se samouapsish li i ti? Ili???
https://www.youtube.com/watch?t=203&v=5ptCYSaLFRIИзменето од Pullo - 13.Мај.2015 во 16:39
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2015 во 16:40
Кај Вицето де...во готово, в менувачница голема насмевка

Теркот би таков де.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Pullo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Мај.2015
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pullo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2015 во 16:43
Za viceto jasno e ama ova crkvava se mislam koj e - SDS ili on licno? Ke treba da im objasni vo partija. Ili od tie za crkvata pola se za papata?

Изменето од Pullo - 13.Мај.2015 во 16:43
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2015 во 16:48
Го начекале со спуштени гаќи...е сега ќе го рендаат.

Кандидатот потенцијален за иден премиер бара поткуп и се тоа снимено со камера, тон убав, Црпнатиот се гледа.

Па ова бе ЦИА не го први подобро смеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.