Испечати | Затвори го прозорот

Кој е всушност... другарот Заев ?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Политика и вести
Опис на форумот: Вести од МК, партии, скандали, протести...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=27407
Датум на принтање: 29.Мај.2024 во 13:04
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Кој е всушност... другарот Заев ?
Постирано од: novace
Наслов: Кој е всушност... другарот Заев ?
Датум на внесување: 02.Мај.2015 во 15:01
Наместо личен вовед во ново отворената тема , ќе се послужам со колумната  на новинарот Драган Павловиќ Латас:
http://vecer.mk/komentari/dragan-pavlovikj-latas/amnestija" rel="nofollow -
-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациентиКоментари:
Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 04.Мај.2015 во 22:43
Изгледа дека веќе никој не знае кој е всушност Заев.


Едни викаат дека е кај и да е ќе станел Шешељсмеење

http://www.time.mk/r/c/0a31153956/" rel="nofollow - Евтов: Заев има шанса да стане Шешељ во Македонија
ПРЕС24: Кои се Вашите проценки. Како ќе заврши Заев на политичката сцена во СДСМ, па воопшто и во Македонија?

Originally posted by </span><strong>ЕФТОВ: </strong><span style=line-height: 16.7999992370605px; color: rgb0, 0, 0; font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; : rgb251, 251, 253;> ЕФТОВ:  напиша:

Зоран Заев или ќе успее со бомбите да го порази Никола Груевски. Или ќе заврши како Војислав Шешељ, а СДСМ ќе заврши како Српската Радикална Странка, да има Претседател кој е во затвор, а со партијата да владее заменикот кого на таа функција го назначува Претседателот-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 06:17


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 08:05
Околу нели...идниот Велемаченикот ут Муртино , сега ете си читам (во календарчето) дека денес бил/е Св. Георгиј Победоносецот - Ѓурѓовден и неговото житие..
Па завршува(м) со Тропар-от , глас 4
Каде што (ни) вели:

Со добар подвиг и со вера се подвизуваше, Христов страдалецу ,и нечестивоста на мачителот ја изобличи  и, како жртва благопријатна, Му се принесе на Бога.Затоа прими венец на победа, и со твоите молитви,светителу, на сите им даваш прошка на гревовите.
тага


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 08:08
Црпнатиот од Муртино веќе ни гледа кај оди ни што прави, само целта да си оставри, а сега тоа е газот да си го спаси од затвор.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: novace
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 08:15
Originally posted by fiks fiks напиша:

Црпнатиот од Муртино веќе ни гледа кај оди ни што прави, само целта да си оставри, а сега тоа е газот да си го спаси од затвор.

Ајде ....него и се обидувам да го разбирам некако де....забега-л...
И сега ...тој има само една и едно страна патека на „бегање„.
Ама ..шашрдисаниве му „следбеници„ бе?
Како (тие) мислат да се справат со околината каде што живеат...откако „маглава„ муртинска..некој наскоро (сигурно) ќе ја развее!!?.
намигнување-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 08:46
najstrasnoto e sto se zloupotrebuvaat mladi luge so vishok energija. Najavi krv i toa se ispolni sega sledna cel mu e aktiviranje na grupite od cair i cento. Edinstveno sto e pozitivno e toa sto i pokraj histericnata kampanja na opozicijata i nivnite mediumi pred vladata imase okolu 3000 luge maksimum.

eve kako libertas hushka na primer
ВИДЕО: Низ центарот на Скопје без никаква причина се апсат, се бркаат, се тепаат демонстранти!
ВИДЕО: Како полицијата го бркаше и тепаше својот народ

ВИДЕО: Полицијата тргна да го тепа својот народ, донесе и водени топови


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 08:59
Не поддржувам насилство во ниеден облик.

Она вчера личеше на се, само не на спонтан и мирен протест.

Утрово гледам се жалат на полиција, дека мавала изненадување 

Па што треба да прави полицијата, да остави една толпа да демолира се и сешто.

Не знам што мисли раковдството на СДСМ, ама ако се спремни за да му го спасат газот на Црпнатиот со немири како вчера, мислам дека гадно ќе се зафркнат, народот онакви нешта не сака, па макар тоа да биде за не знам какви цели.
-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 09:11
za denes najavuvaat nov vo 18:00, vo isto vreme t.n. srednoskolski plenum saka da ja blokira ulicata pred MON. majstori za scenarija.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 09:12
А кај тоа имаше дека протестот го организирала СДСМ ....
Јас видов таму еден куп вмровци, кои во името на трагично погинат вмровец, поведени од фамилија на вмровци, кои беа запрени од вмровска полиција....
Имаше секакви знамиња а вечерта вриеше студенти и средношколци.
И да, имаше еден куп соросоиди кои доаѓаат на секој можен собир кај што има повеќе од 10 луѓе....


Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 09:13
^ imase luge od site partii,veri, vozrasti i tn. Izgleda od sekoja grupa imalo po eden posto poveke od 2.000-3.000 nemase pred vladata. Toa samo se obiduva nekoj da napumpa da sozdade atmosfera ama ne uspeva. toj balon najmnogu ke pukne koga ke se pojavi shekerinska i zaev pred vladata. sega uste se zadskrivaat pozadi navodni graganski zdruzenija, nevladini, tviterdzii, navivaci i huligani.
istite sto gi ismevaat kurir i slicni sajtovi za neobjketivnost stiskaat lajkovi na objavi od tipot POLICIJATA TEPASE NEVINI GRAGANI i stavaat klip eden policaec udira otkako se frleni 10 kamenja staopvi i sipki po nego. Dali ne e sramno takvi naslovi da se stavaat? Dali toa ne e manipulacija?


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 09:19
Нинџо, сега да сме реални, имаше еден куп фотки од истакнати членови на СДСМ, тоа не може да го негира никој.

Она беше се, само не граѓански и спонтан протест.

Сега имаше наводи дека Шеќеринска нешто коодринирала, вамо - тамо, али тоа се шпекулации и не сакам ни да го коментирам тоа.

Можеби се почнало со најдобри намери и чисто да биде мирен протест, ама тие што маваа со бекатон плочи, шипки, камења и слично по полиција не ми гледаа како луѓе што сакаат мирен граѓански протест, повеќе ми гледаа како координирана толпа што има за цел само да прави проблеми.

Утре кога не дај боже ќе им треба полиција за да им гарантира безбедност или заштита од арамии и слично, кој ќе им излезе во пресрет???


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: д4 б3
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 09:34
координирана толпа е оксиморон


треба да си го изjасниш терминот

-------------
old d4b3


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 09:45
Па нормално дека е оксиморон.
Браво за Да Бето да

Нема што да си изјаснувам термин, ти очигледно знаеш која стилска фигура преставува оксиморон и што и е целта на истата, и што носи со себе.

Кој не ме разбрал, нека се потруди да научи, немам намера да објаснувам.
Имаш видеа, погледај ги, ќе видиш што е толпа, и кој тамо и збори на мегафон што и како да прави, па ќе ти се разјасни што сум сакал да кажам.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 12:16
Fiks:
Утре кога не дај боже ќе им треба полиција за да им гарантира безбедност или заштита од арамии и слично, кој ќе им излезе во пресрет???
_________________________

Ке им излезат во пресрет агенциите за обезбедување , бидејки кај нас полицијата не се занимава со ситни работи.....


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 14:27
Originally posted by д4  б3 д4 б3 напиша:

координирана толпа е оксиморон


треба да си го изjасниш терминот

Спонтано се организиравме


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 15:06
Штом ја видов оваа чивша „пакувачка„ на смоки ...од-кај газдата на А1  Велија (кој сега е во ќелија) ....
Се ми се „просветли„ ...разбирасе наеднаш...нели?.
И (си) велам сам на себе...разбирасе : се е спонтано..хехе!!!.голема насмевка
пс
И тоа 102,3 % најмалку нели...омилениот-му процент на сигурност во предпоставките ...на еден наш многу познат БРЕНД на МК Парламентарец...викан и познат како : КОКА КОЛА .
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 16:16
https://www.facebook.com/irena.cvetkovik/posts/10206681789507823" rel="nofollow">
https://www.facebook.com/irena.cvetkovik/posts/10206681789507823?fref=nf" rel="nofollow - Irena Cvetkovik

СПОДЕЛУВАЈТЕ!
Насоки за однесување на граѓаните при насилни протести
• Не ги носете вашите деца на протестите;
• Не ги носете вашите миленици на протестите;
• Не ги носете вашите велосипеди на протестите;
• Дојдете со наполнета батерија на мобилнниот телефон;
• Дојдете најадени;
• Со вас носете вода и доколку сте во можност, половина литар млеко;

Насоки за заштита на личната безбедност при насилни протести и судири со полиција
1. Избегнувајте судири со полицијата. Немојте да влегувате во лични конфронтации со поединечни полициски службеници (пцуење, плукање и сл.);
2. При судир на протестантите со полицијата, обидете се да останете смирени и повлечете се кон задниот дел на групата;
3. Кога групата или полицијата се движи, НЕ СЕДНУВАЈТЕ НА ЗЕМЈА;
4. Кога полицијата применува сила или приведува, не се повлекувајте во затворени простории (влезови, читални, кафулиња и сл.) и тесни улички. Повлекувајте се на отворен простор, каде нема полициско присуство. Не се двојте од групата.
5. Во случај на стампедо, трчајте со рацете испружени напред во висина на градниот кош. Доколку забележите дека некој пред вас паднал на земја, викнете гласно „ПАЗИ“ и обидете се да го/ја подигнете без да изгубите од брзината на движење;
6. При примена на солзавец, конзумирајте млеко и покријте ги устата и носот со парче ткаенина или облека (маица, марама и сл.);
7. При примена на сила од страна на полицијата и приведување на граѓани, обидете се да го снимите постапувањето на полицијата, доколку тоа не претставува ризик по вашата безбедност;
8. Доколку полицијата примени сила врз вас и ве бутне на земја, обидете се да се поставите во позиција на фетус и да го заштитите лицето, главата и вратот. Бидете гласни и викајте „ПОМОШ!“ за да го привлечете вниманието на медиумите и на присутните;
9. Доколку врз вас, или врз некој кој ви е познат (со име и презиме) биде применета сила или бидете приведени, обратете се на тел. 02 3119 073 и 078 252 812 за бесплатна правна помош од Хелсиншкиот комитет за човекови права.Постирано од: fiks
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 16:26
А оваа Ирена беше таа спонтаната така Нинџо.

Дај бе нека седат мирни, нека не праат проблеми, ќе загине некој, било од полиција било од протестанти.

Секогаш ќе се најде некоја Будала што ќе удри Полицаец прва и ќе ја претепаат после, како и Полицаец кој ќе изгуби нерви и ќе направи глупост некоја.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 17:03
Па тоа е понетата на овие спонтани протести - да се испровоцира полицијата, да се креира безредие и слика дека народот е незадоволен, а државата диктаторски го тепа.

За жал, почна македонскиот Мајдан.
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 17:24
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Па тоа е понетата на овие спонтани протести - да се испровоцира полицијата, да се креира безредие и слика дека народот е незадоволен, а државата диктаторски го тепа.

За жал, почна македонскиот Мајдан.

Искрено се надевам и дури верувам , дека Македонската Нација одсекојпат си била поинаква и  изнад своето опкружување. 
И дека (мнозинството) не се до толку забегани во умот...за да си ги „копираат„ Украинците!?
Поред досега виденото...секако на ТВ и не во стварност.
НО.... (од)секојпат си постоеле и (по)грешки...некои ги нарекуваат „фабрички„ и тоа директно од центарот на умот, на некои надвор од Нацијата!!.
изненадување-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 17:29
Originally posted by fiks fiks напиша:

А оваа Ирена беше таа спонтаната така Нинџо.

Дај бе нека седат мирни, нека не праат проблеми, ќе загине некој, било од полиција било од протестанти.

Секогаш ќе се најде некоја Будала што ќе удри Полицаец прва и ќе ја претепаат после, како и Полицаец кој ќе изгуби нерви и ќе направи глупост некоја.


Правото на протест е загарантирано со член 21 од Уставот на РМ....а плус е уредено и со Законот за јавни собири. 
Па така никој нема потреба на некого дам у се правда или да му објаснува зошто, како или поради што протестира.
Се разбира дека незаконските однесувања при јавните собири се казниви и за нив не постои оправдание а постои и кривично дело Учество во толпа која масовно го нарушува јавниот ред и мир, па така со соодветен доказ секој е подложен на прекршочна и кривична одговорност. 
Во случајов не постојат казни за организатор бидејќи таков званично нема а шпекулациите за наводни координатори од некакво кафуле се еднакви на шпекулациите дека вмро само пуштило нивни членови за да ја испровоцираат интервенцијата.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 17:29
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Па тоа е понетата на овие спонтани протести - да се испровоцира полицијата, да се креира безредие и слика дека народот е незадоволен, а државата диктаторски го тепа.

За жал, почна македонскиот Мајдан.

Искрено се надевам и дури верувам , дека Македонската Нација одсекојпат си била поинаква и  изнад своето опкружување. 
И дека (мнозинството) не се до толку забегани во умот...за да си ги „копираат„ Украинците!?
Поред досега виденото...секако на ТВ и не во стварност.
НО.... (од)секојпат си постоеле и (по)грешки...некои ги нарекуваат „фабрички„ и тоа директно од центарот на умот, на некои надвор од Нацијата!!.
изненадување


Тогаш не ја познаваш добро македонската историја. 

На македонците не им треба надворешен непријател. Тие се доволни самите на себе.-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 17:36
Испратена: 10.Март.2015

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Првин се пронаоѓа некоја фракција (такви има насекаде) која може да се рaдикализира и почнува да се подготвува со обука и пропаганден материјал зготвен од страна на оној кој има интерес државата да биде дестабилизирана и доведена до колапс. 

 

Потоа се чека погодно време. Најдобро е пролет или рана есен. Работата е што луѓето најлесно се собираат во овие времиња. Зимото е премногу студено, летото се оди на одмори и знае да биде претопло… 

 

… подготвената фракција почнува со објавувањето на однапред приготвената пропаганда подржана од невладините организации (продолжена рака на странските известувачки служби), како и од целосниот странски печат и телевизија… се разбира и од дел на домашните кои се блиски со фракцијата.

 

Во метежот кој треба да се создаде на улиците главен збор го имаат младите, особено студентите. Младоста по природа е бунтовничка, лесно се организира и може подолго време да биде ангажирана.

 

Сообраќајниците се блокират, се собираат луѓе пред државните установи, се бара оставка од владата, премиерот, претседателот, министрите... и доколку сето ова не вроди со резултат луѓето што протестираат ќе бидат поттикнати на вандалско однесување со градење барикади, кршење излози, фрлање камења на државните установи и провоцирање на полицијата која се обидува да ја контролира и смири состојбата…

 

… целта во ваквата активност е да се изнуди насилна полицијска реакција која потоа ќе биде јавно осудена ("владата го тепа народот") и ескалирана со фрлање камења и молотови коктели врз чуварите на редот… 

 

… полицијата ќе мора да превземе подрастични мерки, меѓу кои и водени шмркови, солзавци, а на крајот и гумени k*ршуми.

 

И тука лежи замката со која се инсцинира крвопролевање како што се случи во погоре спомнатите држави. Имено, во деновите кога се случуваат овие безредија во државата се уфрлувaат луѓе од странските специјални единици кои се стационираат во становите и крововите на околните згради, а доколку полицијата го оневозможи тоа се здомувaат во странските амбасади и конзулати. Овие луѓе cе задолжени да употребат огнено оружје (снајпери) со кои ќе повредат или отепаат неколку протестанти. Се разбира, оркестрираните медии инстатно добивaaт "случајни" видео снимки од телефони и објавуваaт дека полицијата не користи само гумени k*ршуми, туку и вистински, а за тоа ќе се најдат и неколку "сведоци" од луѓето што протестираат.

 

Следниот ден-два следат уште пожестоки протести испровоцирани од објавените вести и овој пат специјалците jа таргетираат полицијата која ќе мора соодветно да реагира. 

 

И тоа e почеток на крвопролевањето, обид за насилното влегување во Парламентот и другите државни установи со цел власта да биде срушена. Овој период е клучен затоа што или државата влегува во мизерија (Украина и северно африканските држави) или успева да се одржи (Иран и Турција).


ПС. Секоја евентуална сличност со идните збиднувања во Македонија е случајна.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 17:58


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 18:08
Јас сепак и сеуште мислам ....дека „шемава„ која погоре (ни) ја престави-вте овде  , е веќе видена во 2001-та година...со исклучок на некои делови кои (ни) беа „прикажани„ поинаку во минатото...демек беше модифицирана некој би (ни) појаснил.
пс
Цитирај
На македонците не им треба надворешен непријател. Тие се доволни самите на себе.

да


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 06.Мај.2015 во 22:51

Испратена: 10.Март.2015

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Во метежот кој треба да се создаде на улиците главен збор го имаат младите, особено студентите. Младоста по природа е бунтовничка, лесно се организира и може подолго време да биде ангажирана.

 

Сообраќајниците се блокират, се собираат луѓе пред државните установи, се бара оставка од владата, премиерот, претседателот, министрите... и доколку сето ова не вроди со резултат луѓето што протестираат ќе бидат поттикнати на вандалско однесување со градење барикади, кршење излози, фрлање камења на државните установи и провоцирање на полицијата која се обидува да ја контролира и смири состојбата…

 

… целта во ваквата активност е да се изнуди насилна полицијска реакција која потоа ќе биде јавно осудена ("владата го тепа народот") и ескалирана со фрлање камења и молотови коктели врз чуварите на редот… 
http://www.sitel.com.mk/sdsm-ne-go-osudi-nasilstvoto-0" rel="nofollow - http://www.sitel.com.mk/sdsm-ne-go-osudi-nasilstvoto-0
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 08:46
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Па тоа е понетата на овие спонтани протести - да се испровоцира полицијата, да се креира безредие и слика дека народот е незадоволен, а државата диктаторски го тепа.

За жал, почна македонскиот Мајдан.


Maidan Nezalezhnosti....
Меси ,споредбата на протестите во Македонија со оние во Украина ти е многу лоша од аспект шо никој од демонстрантите пред владата не поседуваше TAR-21 и L115A3.
За наша среќа, таков вид на оружје поседува само МВР.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 10:41
Дечки не треба многу за некој да почне да си игра " Call of Duty ", доволно е една будала да доживее ментален оргазам и дојде вооружен на протест па после ќе не однесе матната.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 10:47
Ај бе не туку правете тензии и филмови....
Всушност вчера самиот Груевски ја дигна топката повисоко, со глупирањето дека имал притисок од членството за порадикален одговор....


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 10:59
А што тоа сега правам притисок???

Дали е многу реално тоа што го пишав во предходниот пост???

Исти такви може да има и од власт и од опозиција, секогаш постои можност некој да си замисли улога на месија.

Нинџо, не сум против никаков протест, напротив поддржувам секого да протестира, ама не со фрлање на камења, плочки и удирање со шипки по полиција.
Утре истата таа полиција ќе интервенира на повик кога некој од протестантите ќе се најде загрозен.

Не го бидува онака, без разлика за какви цели се бориш.

Она е лицемерие најголемо, па пола фејсбук е со селфи фотки на протестанти, насмеани, скоцкани, дотерани и слично од една страна, а од друга страна се пласира дека жалеле за смртта на Нешковски.

Каде е Црпнатиот од Муртино два дена, два дена некој го шилка народот на протести за да му го спаси газот со ова?

Нека протестираат, немам против, ама како секој да заборава дека власт на избори се добива.
Не е добро она, ја не сакам да праам споредби на ова сценарио со Украинското, ми е надвор од умот и да си помислам, ама и тамо на почеток на полицијата и делеа бакнежи, срценца, топол чај а потоа почнаа да се палат луѓе, да пукаат снајперисти и настана поделена држава, моментално нефункционална за било што, со докажани неонацистички групи на чело.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 11:13
Зошто мислиш дека протестите ги прави Заев за да си го спаси газот ???
Од друга страна кажувате тука за белосветски и меѓупланетарни заговори...во кои ние сме папокот на светот....
Зар навистина мислите дека копито како Заев има моќ да покрене маса од студенти, невладини организации, обични грѓани па и деликвенти ???
Моментално единствени што се борат за спасување на газот се Груевски и бандата околу него....другите се борат за што поскоро да му го начукаат...


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 11:39
Нинџо, било која партија во Македонија во секој момент може да собере неколку илјади примерни граѓани и неколку стотини лудаци кои на повик од било кое " копито " ќе излезат да праат било што, што ќе им нареди некој.

Не ја релативизирај моќта на Црпнатиот од Муртино, тој е некадарен за многу работи, ама глупав не е, сепак зад него стојат најмалку 200 илјади поддржувачи од сите возрасни групи.

Па после прикажувањето на снимките, скоро веднаш, за само 2-3 часа, се собраа неколку илјади пред влада и знаеме како заврши се тоа, 38 полицајци во болница, искршено многу околу влада, тензии и слично, тоа не ми гледа мене за спонтано и сличајно.

Обичниот народ, постарите, исплашени се бе, една постара жена комшивка, живее сама, мислеше дека војна почнала во Македонија, видела на фејсбук кај што и поминува времето, дека некој се тепа со полиција и слично, брканици и протести, знаеш колку има такви кои не ги интересира политика и како се чувствуваат сега тие???

Зошто ако Заев не ги подтикнува протестите, и не му одговараат, излезе и каже, дека е против тоа и дека кој сака да протестира за Нешковски да не ја меша СДСМ во тоа??

Што мајка бараа истакнати членови на СДСМ на граѓански протест????
Ако сакаат да протестираат, нека кажат, и ние ќе протестираме, ама протестот ќе го организираме како политичка партија СДСМ, за да се дистанцираме од граѓанскиот протест за Нешковски.

Па цело СДСМ и цел СОРОС вчера се изнасликаа за на фејсбук бе, имаш еден тон фотки кај што се насмеани, и како што гледам К*р ги заболе за Нешковски.

Не го бива онака, не го бива.

Што ако се организираат будали и психопати како тие што фрлаа по полицијата со се и сешто и од страна на ВМРО и се затепаат на некое место пример кога ќе има протести пак???

Од една страна Македонец, од друга страна Македонец, ги разликува само политичка опција, се затепаат и загине некој, која матна бе ќе не испере после бе, па 2001 немавме онолку заинтересирани за одбрана на држава.
-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 11:58
Еве колку им е гајле за Нешковски и фамилија.
Ова ќе да е Софија Куновска, или грешам??

Ете така, селфи напрајвме, чек сега на фејсбук да ставиме...Што сме лични упм а?
Леле колку лајкови ќе има фотографијата а дечки????

-Ова е крајно дволично и мизерно.
Почекај ден - два и ќе видиш како Заев ќе се појави тамо и ќе изиграва разжалостен и слично.

Уште си убеден дека некој протестира за Нешковски, а Нинџо?????
А некако никој од СДСМ не споменува дека убиецот на Нешковски е во затвор на 14 години.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 13:55
Убиецот си ја сноси одговорноста за тоа што го сторил....Сега треба да одговараат оние кои пробувале да ја забошотат работата, што го релативизирале случајот, што веста за апсењето на Љубе им била поважна отколку да го признаат она слушнавме дека го знаеле.
Јанкуловска не смее да биде министер ни една минута повеќе...таа прва треба да си оди.
Страшно е што многу подржувачи на дпмне од една страна се согласуваат дека Гоца е некадарна и не треба да е веќе министер за внатрешни работи ама инаетот и заслепеноста не им дава да го побараат тоа....


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:09


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:17

Испратена: 10.Март.2015

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

… целта во ваквата активност е да се изнуди насилна полицијска реакција која потоа ќе биде јавно осудена ("владата го тепа народот") и ескалирана со фрлање камења и молотови коктели врз чуварите на редот… 

За жал, личниот гнев застана пред националните интерси.

Нештата се одвиваат онака како што одамна ги испланираа. 

МАКЕДОНИЈА ЈА ПРЕЧЕКОРУВА ЦРВЕНАТА ЛИНИЈА НА НЕПОВРАТ

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:25
Неверојатно еколку луѓето можат ниско да паднат.     


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:26
Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:26-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:29
Одлична вест,НСА паднаа на апелациониот суд за прислушкувањето.

http://www.wired.com/2015/05/breaking-news-federal-court-rules-nsa-bulk-data-collection-illegal/?mbid=social_fb

Ајде да видиме кај нас сега како ке се одвиваат работите !!


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.


Не би зборувал за некрофилија ниту би давал некакви сериозни квалификации,
доволно е да се види дека овие немаат основно домашно воспитание.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:37
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.


Не би зборувал за некрофилија ниту би давал некакви сериозни квалификации,
доволно е да се види дека овие немаат основно домашно воспитание.

И замисли овие да застанат на васт и да ја водат државава ?!?!
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 17:39
Сум го замислувал тоа Меси и сум дошол до заклучок дека страшно ќе е, затоа сум и ќе бидам против нив.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 19:58
Што е тоа НЕКРОФИЛИЈА ?    


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 20:10
Чисто онака што полемизиравме прегеска со Фикс, дека било кој може да биде маскиран провокатор...епа еве еден од ваша банда...


http://libertas.mk/%d1%87%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba%d0%b8-%d0%b3%d1%80%d1%83%d0%bf%d0%b8-%d0%b8-%d1%81%d0%b8%d0%bc%d0%bf%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b7/" rel="nofollow - Членови на навивачки групи и симпатизери на власта помеѓу провокаторите на протеститеЕдно од лицата кои за време на вчерашните мирни протести, со фантомки и дуксери врз лицата, со камења, шишиња, и други предмети фрлаа по полицијата, бил Александар Варга, член на навивавачката група Лавови од Ѓорче Петров, дознава Либертас.

http://libertas.mk/wp-content/uploads/2015/05/7854894389322321.png" rel="nofollow -

http://libertas.mk/wp-content/uploads/2015/05/7854894389322321.png" rel="nofollow">7854894389322321

– Не знам дали е член на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, ама е симпатизер на партијата, редовно присутен во нивни штабови – велат нашите извори и откриваат дека и неговиот постар брат бил помеѓу насилниците кои ја нападна групата граѓани кои во 2009-та година протестираа против изградба на црква на плоштадот Македонија.

Можете да го видите на 29-та секунда од видеото на  http://telma.com.mk/vesti/zhiv-shtit-od-demonstrantite-vo-odbrana-na-policajcite" rel="nofollow - Телма .

< width="500" height="375" ="https://www.youtube.com//eZCpJvznTLQ?feature=o" border="0" allowfullscreen="" s5627310354394246843="true" replaced="true" style="margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px; outline: 0px; vertical-align: line; : transparent;">

Како дел од групата провокатори присутен бил и Михаил Младеновски, помлад брат на Стефан Младеновски – Кобра кој водеше извесна навивачка група која се отцепи од Сити парк бојс, велат нашите извори.

Покрај Михаил Младеновски во истата група се и членови на подмалдокот на СДУ – Димитар Кратовски и Алек Лазаров. СДУ е партијата што ја формираше сегашниот амбасадор Лазар Еленовски кој од СДСМ премина во партијата на Тито Петковски преку која еден период беше министер за одбрана во владата на Груевски. Подоцна Еленовски ја формираше СДУ, која иако е маргинална партија веднаш беше примена во коалиција со Груевски.Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 20:40
Poznato i videno scenario koe sega se primenuva i kaj nas.
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 21:12
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Што е тоа НЕКРОФИЛИЈА ?    

http://www.makedonski.info/search/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B7%D0%BD%D0%BE?where=undefined&position=undefined" rel="nofollow - Перверзно   http://www.makedonski.info/search/%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5?where=undefined&position=undefined" rel="nofollow - задоволување   http://www.makedonski.info/search/%D0%BD%D0%B0?where=undefined&position=undefined" rel="nofollow - на   http://www.makedonski.info/search/%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%82?where=undefined&position=undefined" rel="nofollow - сексуалниот   http://www.makedonski.info/search/%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BD?where=undefined&position=undefined" rel="nofollow - нагон   http://www.makedonski.info/search/%D1%81%D0%BE?where=undefined&position=undefined" rel="nofollow - со   http://www.makedonski.info/search/%D0%BC%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B8?where=undefined&position=undefined" rel="nofollow - мртви .
Англиски:  http://www.makedonski.info/ontology/necrophilia/%D0%B6" rel="nofollow - necrophilia
Употреба:  http://www.makedonski.info/cat/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%BD" rel="nofollow - Медицина  

не кажувај никому


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 21:35
Нека не ве замајуваат со сликички од сите оние кои биле на протестите. 

Барајте да ви ги покажат и именуваат ОНИЕ ЛУЃЕ кои беа насилници, оние кои фрлаа бекатон цигли и шишиња, оние кои со стапови и шипки се нафрлија на кордонот полицајци.-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 21:40
Еве како, во унисон со македонските, лажат и Соросовите медии во Србија:

http://www.radiobeograd.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=79015&Itemid=90" rel="nofollow - СКОПЉЕ: ВОДЕНИМ ТОПОВИМА И ШОК БОМБАМА НА ДЕМОНСТРАНТЕ
Македонска полиција воденим топовима и шок-бомбама покушава да растера демонстранте који већ неколико сати протестују испред зграде владе. Скопски медији тврде да има повређених. -------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 21:43
А ни воден топ се пушти ни шок бомба фрли полиција.

Тоа е дечки, па сега видете вие што и како.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 21:50
Потоа нека зборат дека немаат врска со Сорос и странските интереси, дека сето тоа се конспирации и лаги, дека не ги употребуваат како марионети...-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 22:02
Абе секому е јасно тоа, сите држави кои го искусиле ова сценарио кое се крчак тука го знаат, само на СДСМ не им е јасно уште.
Ама ќе им се разјасни за некое време ко ќе почне судењето на Црпнатиот од Муртино и колегите од корпусот на Верушевски.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 22:19
ууу  јеботе...ама сте језиви...смеење
викате ќе го биде вака плоштадот наш скопски  збунетостПостирано од: Messenger
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 22:20

Заради насилството и притисоците медиумите му спуштија камери на Заев

http://rsm.mk/web/?p=51345" rel="nofollow - Поголем дел од медиумите денеска во знак на протест на насилствата врз медиумите организирани од СДСМ му спуштија камера на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, пред почетокот на прес-конференцијата.

http://rsm.mk/web/?p=51345" rel="nofollow - Новинарот Љупчо Златев од телевизија Сител во името на сите новинари што биле нападнати и исвиркани на Заев му го предаде Уставот на Република Македонија.
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: камелеон
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 22:32
Мака нема другарчето ни наше од спуштени камери
пошто главчето му е толку ниско паднато
та се исто му е

Кој е всушност... другарот Заев ?

Мечкина шепа, кај гази трева не никнува 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=sEj3Ife6rqU


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 22:50
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

ууу  јеботе...ама сте језиви...смеење
викате ќе го биде вака плоштадот наш скопски  збунетост


Нема да биде вака, не ни остана толку голем плоштадплазење
И таман две муви со еден удар..
Дестабилизација и чистење на споменицитехи, хи...


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 23:18
ако го видам Фикс, ќе му пуштам едно вакво....плазење


Protesters use a large slingshot to hurl a Molotov cocktail at police in central Kiev, Ukraine, Thursday Jan. 23, 2014. Thick black smoke from burning tires engulfed parts of downtown Kiev as an ultimatum issued by the opposition to the president to call early election or face street rage was set to expire with no sign of a compromise on Thursday. (AP Photo/Sergei Grits)


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 23:23
Седи мирен бе, ќе не разреши и двајцатахи, хи...

Инаку еве кој бил Заев, малку пародијаѓавол-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 23:24
Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 23:27
Originally posted by fiks fiks напиша:

Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.

ај сега не врти муабет....се уплаши да не те погодам,а .... смеење


Постирано од: novace
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 23:38
Originally posted by fiks fiks напиша:

Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.

А ги има ли .... по Форумиве !?.
Мислев на ....ептен Забегани де!?.
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: д4 б3
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 23:41
не

-------------
old d4b3


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 07.Мај.2015 во 23:56
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.

А ги има ли .... по Форумиве !?.
Мислев на ....ептен Забегани де!?.
намигнување
 

Секаде си има, ама на нив им треба поддршка, мислам врати се на протестите во Украина и на Евро Мајдан, проблемите ги правеа тие во првите редови, додека другите само правеа галама.

Колку имаше во Киев демонстранти, 100 илјади некаде, и тие беа доволно да се направи хаос.
Во Македонија се доволни 10 илјади за центарот на Скопје да личи како воена зона за само неколку часови.

Ама за такво нешто треба пари и организација, будали ќе се најдат.
Во случајов, мислам дека кај нас има само будали, и се надевам дека сум во право.

Па погледни пред два дена, имаше само околу стотина идиоти кои беа агресивни и се случи тоа што се случи, е сега замисли сите тие што протестираа да беа агресивни како тие стотина во првите редови...Хаос ќе беше


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 10:34
https://www.facebook.com/TruthfromUkraine?ref=br_tf

Фикс,на овој линк ке добиеш инвормации за демонстрациите на Maidan Nezalezhnosti и конфликтот во Украина.
Можиш и да поразговараш со некој учесник и да добиеш информација за тоа како другарчината на Мијалков од Израел,од кој бараше процент,неколку месеци пред демонстрациите правеа припрема на теренот..


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 11:05
Факт е дека на вмровците им е потребна ваква кампања од типот на тоа дека се спрема украинско сценарио, затоа и толку се живнати деновиве во секоја можна сфера , од ТВ, пишани медиуми, интернет просторот.
Иако се поминати четири дена, на вмровските медиуми уште ги вртат снимките од првата вечер каде што демонстранти фрлаат предмети врз полицијата, со цел да се внесе психоза кај остатокот од населението и да станат погласни барањата за употреба на сила од страна на државните органи.
Сабајлево читам пак виделе две терористички формации од по 50 луѓе, во Зајас и кумановско....
Само некако кампањата им нема ефект....утрово има дури и повеќе деца со родители карши МОН, протесрите се раширени во повеќе градови а провокаторите вчера не успеаја да ја завршат задачата и да предизвикаат интервенција.Постирано од: Alekxandar
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 12:44
Нинџа едно добро во целава оваа никаква состојба е шо народот за прв пат не се дели на Албанци,Македонци,Роми,Срби,Мексиканци бидејки сите сме загрижени за егзистенцијалните проблеми кој секојдневно не мачат и сакаме малце од малце подобро утре за нашите деца и за нас.
За да се сменат работите на подобро единствено е возможно само со лица кои имаат кредибилитет,интелект,знаење,инвентивност,храброст,чесност,од сите етнички заедници бидејки тоа е решение за сегашната состојба и по теркот на Романија без милост за никој кој го прекршил уставот и направил криминал.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 13:40
Originally posted by fiks fiks напиша:


Ама за такво нешто треба пари и организација, будали ќе се најдат.
Во случајов, мислам дека кај нас има само будали, и се надевам дека сум во право.


Така е, будали има, ама пари нема, што би рекол Цацко.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 13:52
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

.....бидејки сите сме загрижени за егзистенцијалните проблеми кој секојдневно не мачат и сакаме малце од малце подобро утре за нашите деца и за нас.
.Овој дел од постот ми е важен....
Една од причините што толку го замразев овој режим и нивниот начин на владеење е токму мачкањето очи и секојдневните манипулации искривување на вистината....и дури не ми е толку криво што лажат туку што со сила ме тераат да верувам во тоа, правејќи ме при очи слепи при уши глув (за мозок не зборам)
И тоа што добро ќе го направат, го губи смисолот кога со него десет пати ќе се пофалат и на секое ќе те потсетуваат дека го направиле....притоа заборавајќи дека тоа го прават со мои пари и дека се фалат за нешто што и без тоа им е работа, земаат плата за тоа....
Затоа не ги сакам, затоа што се манипуланти, лажговци а во снимкиве гледаме и колкави арамии и митаџии биле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 14:12
Заев е еден сељак што за да дојде на власт СДСМ ја дестабилизира Македонија .Ама затоа е крив Груевски .Он ем сака да биде неговата диктатура , ем не ги убива својте опоненти .
Да чита историја малку ...ебаго .

-------------


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 08.Мај.2015 во 23:13
ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: novace
Датум на внесување: 09.Мај.2015 во 14:21
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да

После сите досега видени и НЕ-видени настани кои ни се случија кај нас во Македонија , но и понатаму (најверојатно) ќе ни се случуваат...сигурно е дека ...другарот Заев сигурно и искрено ќе си се покае за неговите „dvapara madinja„...и конечно ќе види ...дека сепак и еден пар ќе му бидат (од)вишок!?.

пс
Слично нешто (беше) видено и кај газда-та Велија (кој сега си е во својата ќелија)???.
Аха...сега си се при-сетив и на братот-ви Љубе-н де !!!?.
Иста мета ...исто растојање!!?.
Си гатаа(т) ....нашите северни соседи
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 09.Мај.2015 во 16:06
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да

Ова ме потсети на еден стар виц:

Кога ќе се наведнеш и видиш дека имаш два пара мадиња знај дека некој ти го опнал од зади.
П.С. Како што реков, ова е само потсeтување на вицот, немам никаква намера специјално да го поврзам со никоја личност.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 09.Мај.2015 во 16:10
Да имал два пара ќе беше права атракција, немаше да може кај сите жени да постигне. А не Црвениот да го праќаатхи, хи...

-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: novace
Датум на внесување: 09.Мај.2015 во 17:35
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

ZAEV e eden maz so dvapara madinja , koj resi da mu se sprotistavi na pastirot да

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

 Ова ме потсети на еден стар виц:

Кога ќе се наведнеш и видиш дека имаш два пара мадиња знај дека некој ти го опнал од зади.
П.С. Како што реков, ова е само потсeтување на вицот, немам никаква намера специјално да го поврзам со никоја личност.

Со оглед дека друг член на Форумов ни кажа за.... „maz-от so dvapara madinja„ и сите  варијации на сето она на што аглите можат да (му) укажат со нивно гледање , јас сум сепак за испраќање на замолница до него , сето она што остана  како дилема и можен подоцнежен сомнеж за нив , тој по детално да ни го  опише настанот со кој пред тоа не „запозна„.
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 08:40
ne e sekoj za politicar.https://www.youtube.com/watch?v=JL210vJ9GGE" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=JL210vJ9GGE


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 13:03
Баш така Pullo. Не е секој за политичар..
Треба да се засрами..
Јас знаев дека е гад, ама дека е ваков гад е тоа не знаев..
Ама човек учи додека е жив, така викаат..

bekimaliu

Првиот човек на СДСМ вчера во Дивата населба во Куманово каде згаснаа осум македонски животи во борбата со терористите насмеан се фотографираше со доушник и поддржувач на терористите. Заев поздравуваше гордо со поздравот на УЧК.

http://www.kurir.mk/images/stories/2015/05/12/okezen.jpg" rel="nofollow">okezen

Окезен од уши до уши, како недозреан правеше слики, селфија, се смееше додека целата држава ги оплакуваше загинатите и повредените полицајци, а 8 фамилии се завиени во црно и уште 37 припадници на полицијата се ранети.

selfi-1 thumb medium500 282

selfi thumb medium500 282
-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 13:48
Ова е чиста како солза, злоупотреба на моментална ситуација за остварување на политички поени.

Ова на Црпнатиов од Муртино низ газот ќе му го извадат.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 14:08
vidi sega go izgledav pak i mi padna zal. Go vleckaat albanci kako krpa a na eden klip duri i kako strav da go fati eden go tegne za vrat drug go snima so mobilen i mu postavuva nekoi glupi prasanja koj pukase i zosto aha aha i posle se slusa eeee zaev beee.
teso tesko ke bide denovive luge. jas koga vikav deka opozicijata snosi ogrmona vina i za ova sto go slusame od klipcinjata mi se smeea prijatelite. pa so opozicija koja e bukvalno NULA vlijatelna nroamlno e deka grujo ke zeme sila. nema koj da go koregira i odleta u nebo. sega sme vo beter pozicija. ne znam stvarno sto ke bide.
P.S. eve go i klipot https://www.youtube.com/watch?v=JL210vJ9GGE" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=JL210vJ9GGE


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 12.Мај.2015 во 14:50
СВОЕРАЧНО ОД ЗАЕВ:


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 16:37
Eve koj e drugarot Zaev. Obicen prevarant koj si zamisluva deka ke stane premier. I sega Zaev? Ke se samouapsish li i ti? Ili???
%20" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?t=203&v=5ptCYSaLFRIПостирано од: fiks
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 16:40
Кај Вицето де...во готово, в менувачница голема насмевка

Теркот би таков де.
-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 16:43
Za viceto jasno e ama ova crkvava se mislam koj e - SDS ili on licno? Ke treba da im objasni vo partija. Ili od tie za crkvata pola se za papata?


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 16:48
Го начекале со спуштени гаќи...е сега ќе го рендаат.

Кандидатот потенцијален за иден премиер бара поткуп и се тоа снимено со камера, тон убав, Црпнатиот се гледа.

Па ова бе ЦИА не го први подобро смеење


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 16:53
audio vs video. Se razbira ova ne gi amenstira od ispituvanje site objaveni razgovori od prethodno ama covece kolkav idiot treba da si da vikas korupcija korupcija a ti si sedel vo kancelarija i si baral na najselski nacin po 2 evra od biznismeni. I sega lugevo treba zaedno so nego na 17 maj da protestiraat protiv korupcijata na vladata. Moj predlog do tie sto se zagrizeni za korupcijata - neka go ishutiraat zaev od pred vlada vo nedela i neka protestiraat sami. Ama nekako gledam poddrzuvacite na opozicijata se tivki a najognenite od niv veke obvinuvaat deka ova e lazno, sto zboruva za nivnata zaslepenost. Site dosega objaveni telefonski razgovori nemaat vakva tezina u smisla na dokazano baranje mito kako ova video.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 18:01
Ќе си одговара и Зајко, никој не треба да К*ртули од одговорнот.... Ама и Груевски да го јаде за барањето на провизија од 15% за изградба на автопатот кон Охрид....мислам дека е фер така, нели...


Постирано од: Pullo
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 18:21
e najfer e da gi slusneme site snimki i site razgovori od vlasta i opozicijata ama.................


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 19:22
Е сите снимки кај чичко Сем.

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: novace
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 19:26
Originally posted by Pullo Pullo напиша:

e najfer e da gi slusneme site snimki i site razgovori od vlasta i opozicijata ama.................

Тешко дека ние нешто ќе чуеме и(ли) видиме од сето она што е снимено , и дадено на нивното ептен шаш`рдисано и многу забегано „протеже„ викано Зајко!?.
Освен ...ако во дадениот миг , тоа им иде ним во прилог , на т.н. „преставници на МЗ„ се мисли.
Преставени во ликот на УСА амбасадор-от + тајфата од дипломати ...која насекаде го следи како сенка.
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 19:59
Originally posted by Pullo Pullo напиша:

Eve koj e drugarot Zaev. Obicen prevarant koj si zamisluva deka ke stane premier. I sega Zaev? Ke se samouapsish li i ti? Ili???
%20" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?t=203&v=5ptCYSaLFRI


Еднаш ослободен од криминал додека папата беше претседател, ова е по втор пат како е евидентиран... Она што не го знаеме што правел, не сакам ни да замислувам колку пари има попарено... Се слика со јатаците на терористите... Соработува со странски служби против сопствената држава.
Татко му осуден за крадење струја... Од снимкава и брат му се гледа дека е обично лоповиште и криминалец...

Цела фамилија комплетно криминална...

Па комуњарите после се чудат зошто губат на избори, и зошто на протести им излегуваат по 50 луѓе...

 
-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: novace
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 22:31
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 13.Мај.2015 во 23:33


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 00:46

ГЛАВНИТЕ ЗАЕВИ ПОДРЖУВАЧИ БАРААТ ЗАЕВ ВЕДНАШ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 00:55
Да,да, Паралитико, сега пред малку го читав, објавија по групи на фејсбук

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: novace
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 01:19
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


ГЛАВНИТЕ ЗАЕВИ ПОДРЖУВАЧИ БАРААТ ЗАЕВ ВЕДНАШ ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКАЗарем и одново ....во „играва„ ја „кооптираат„ и КИРАЏИКАТА Рада...бреееееј !!?
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 02:02

Кој не го знае Заев, скапо ќе го плати, со тие милни очиња. Ама ај да си ќутам јас, секој сам со својот суд. намигнување

До скоро мислев дека Иванов ќе си остане македонскиот политичар со најмногу гафови во кариерата, ама Заев го надмина, недостижен е. Секој ден, ново гафче, не му се бројат веќе. 

Инаку муабетот за црквата од видеото веројатно е за новата црква која се гради во Струмица, со пари од спонзори. Веројатно затоа Дедо Господ го црпнал од нивата и му доделил улога на Месија, затоа што дава пари за црквата.
 
Им се чудев на Вмровците со тоа “сечени, лепени, монтирани, креирани...“ и како исклучиво дискутираат за изворот и начинот на обезбедување на снимките, додека Сдсмовците инсистираат исклучиво на содржината. Денес гледам обратна ситуација: експертиве пак сега не ја коментирале содржината, неважна била, туку најважно било што била од ПИМ мерки добиена и што протекла во јавност?

И тоа објективност се викаше, нели?ма ајде
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 02:29
зајко е готов...  прегоре опиночето во желбата за власт незаслужена...

-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 15:28
"МЕ PODGOTVUVAAT I POVISOKITE NADVOR OD MAKEDONIJA"http://grid.mk/read/news/510254136/10012183/pochna-liderskata-sredba-vo-skopje" rel="nofollow - Почна лидерската средба во Скопје


На лидерската средба на четворицата претседатели на најголемите партии во Македонија Заев ставил услов дека не се појавува без амбасадорите од САД и ЕУ !


-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 15:39
"PERSPEKTIVITE VO REGIONOT SE VOSPOSTAVUVANJE NA SORABOTKA SO TROJKATA KOJA IMA GOLEMI PODRSKI VO IDNINA A TOA STE VIE, HARADINAI I BERISHA."


Терористите кои го нападнале Куманово, биле финансирани од страна на поранешниот косовски премиер Харадинај

http://faktor.mk/2015/05/14/srpski-vesnik-teroristite-koi-go-napadnale-kumanovo-bile-finansirani-od-strana-na-poraneshniot-kosovski-premier-haradinaj/" rel="nofollow -

- Оттаму се и парите за акцијата во која учествуваа околу 40 луѓе, предводени од блиски соработници на Харадинај“

-

-
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 16:14Сега е јасно зошто Заев веднаш појде во Куманово ентузијастички да прави селфи со оние кои ја исв
иркаа македонската полиција при нејзиното повлекување од градот, наместо да ги посети ранетите македонски полицајци.


Сега е јасно и кој бил премиерот кој, според комуникацијата на Заев,  се заложил на Верушевски да му помогне со документите за напуштање на земјата.
-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk