IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 28>
Автор
Порака
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 22:50
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

ууу  јеботе...ама сте језиви...смеење
викате ќе го биде вака плоштадот наш скопски  збунетост


Нема да биде вака, не ни остана толку голем плоштадплазење
И таман две муви со еден удар..
Дестабилизација и чистење на споменицитехи, хи...
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 23:18
ако го видам Фикс, ќе му пуштам едно вакво....плазење


Protesters use a large slingshot to hurl a Molotov cocktail at police in central Kiev, Ukraine, Thursday Jan. 23, 2014. Thick black smoke from burning tires engulfed parts of downtown Kiev as an ultimatum issued by the opposition to the president to call early election or face street rage was set to expire with no sign of a compromise on Thursday. (AP Photo/Sergei Grits)
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 23:23
Седи мирен бе, ќе не разреши и двајцатахи, хи...

Инаку еве кој бил Заев, малку пародијаѓавол

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 23:24
Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 23:27
Originally posted by fiks fiks напиша:

Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.

ај сега не врти муабет....се уплаши да не те погодам,а .... смеење
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 23:38
Originally posted by fiks fiks напиша:

Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.

А ги има ли .... по Форумиве !?.
Мислев на ....ептен Забегани де!?.
намигнување


Изменето од novace - 07.Мај.2015 во 23:41
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 23:41
не
old d4b3
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 23:56
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Само неколку стотини будали се потребни за да настане хаос како на фотките, а такви ги има во секоја партија.

А ги има ли .... по Форумиве !?.
Мислев на ....ептен Забегани де!?.
намигнување
 

Секаде си има, ама на нив им треба поддршка, мислам врати се на протестите во Украина и на Евро Мајдан, проблемите ги правеа тие во првите редови, додека другите само правеа галама.

Колку имаше во Киев демонстранти, 100 илјади некаде, и тие беа доволно да се направи хаос.
Во Македонија се доволни 10 илјади за центарот на Скопје да личи како воена зона за само неколку часови.

Ама за такво нешто треба пари и организација, будали ќе се најдат.
Во случајов, мислам дека кај нас има само будали, и се надевам дека сум во право.

Па погледни пред два дена, имаше само околу стотина идиоти кои беа агресивни и се случи тоа што се случи, е сега замисли сите тие што протестираа да беа агресивни како тие стотина во првите редови...Хаос ќе беше
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 10:34
https://www.facebook.com/TruthfromUkraine?ref=br_tf

Фикс,на овој линк ке добиеш инвормации за демонстрациите на Maidan Nezalezhnosti и конфликтот во Украина.
Можиш и да поразговараш со некој учесник и да добиеш информација за тоа како другарчината на Мијалков од Израел,од кој бараше процент,неколку месеци пред демонстрациите правеа припрема на теренот..
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 11:05
Факт е дека на вмровците им е потребна ваква кампања од типот на тоа дека се спрема украинско сценарио, затоа и толку се живнати деновиве во секоја можна сфера , од ТВ, пишани медиуми, интернет просторот.
Иако се поминати четири дена, на вмровските медиуми уште ги вртат снимките од првата вечер каде што демонстранти фрлаат предмети врз полицијата, со цел да се внесе психоза кај остатокот од населението и да станат погласни барањата за употреба на сила од страна на државните органи.
Сабајлево читам пак виделе две терористички формации од по 50 луѓе, во Зајас и кумановско....
Само некако кампањата им нема ефект....утрово има дури и повеќе деца со родители карши МОН, протесрите се раширени во повеќе градови а провокаторите вчера не успеаја да ја завршат задачата и да предизвикаат интервенција.

Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 12:44
Нинџа едно добро во целава оваа никаква состојба е шо народот за прв пат не се дели на Албанци,Македонци,Роми,Срби,Мексиканци бидејки сите сме загрижени за егзистенцијалните проблеми кој секојдневно не мачат и сакаме малце од малце подобро утре за нашите деца и за нас.
За да се сменат работите на подобро единствено е возможно само со лица кои имаат кредибилитет,интелект,знаење,инвентивност,храброст,чесност,од сите етнички заедници бидејки тоа е решение за сегашната состојба и по теркот на Романија без милост за никој кој го прекршил уставот и направил криминал.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 13:40
Originally posted by fiks fiks напиша:


Ама за такво нешто треба пари и организација, будали ќе се најдат.
Во случајов, мислам дека кај нас има само будали, и се надевам дека сум во право.


Така е, будали има, ама пари нема, што би рекол Цацко.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 13:52
Originally posted by Alekxandar Alekxandar напиша:

.....бидејки сите сме загрижени за егзистенцијалните проблеми кој секојдневно не мачат и сакаме малце од малце подобро утре за нашите деца и за нас.
.Овој дел од постот ми е важен....
Една од причините што толку го замразев овој режим и нивниот начин на владеење е токму мачкањето очи и секојдневните манипулации искривување на вистината....и дури не ми е толку криво што лажат туку што со сила ме тераат да верувам во тоа, правејќи ме при очи слепи при уши глув (за мозок не зборам)
И тоа што добро ќе го направат, го губи смисолот кога со него десет пати ќе се пофалат и на секое ќе те потсетуваат дека го направиле....притоа заборавајќи дека тоа го прават со мои пари и дека се фалат за нешто што и без тоа им е работа, земаат плата за тоа....
Затоа не ги сакам, затоа што се манипуланти, лажговци а во снимкиве гледаме и колкави арамии и митаџии биле.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2015 во 14:12
Заев е еден сељак што за да дојде на власт СДСМ ја дестабилизира Македонија .Ама затоа е крив Груевски .Он ем сака да биде неговата диктатура , ем не ги убива својте опоненти .
Да чита историја малку ...ебаго .
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,500 секунди.