IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 28>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 10:41
Дечки не треба многу за некој да почне да си игра " Call of Duty ", доволно е една будала да доживее ментален оргазам и дојде вооружен на протест па после ќе не однесе матната.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 10:47
Ај бе не туку правете тензии и филмови....
Всушност вчера самиот Груевски ја дигна топката повисоко, со глупирањето дека имал притисок од членството за порадикален одговор....
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 10:59
А што тоа сега правам притисок???

Дали е многу реално тоа што го пишав во предходниот пост???

Исти такви може да има и од власт и од опозиција, секогаш постои можност некој да си замисли улога на месија.

Нинџо, не сум против никаков протест, напротив поддржувам секого да протестира, ама не со фрлање на камења, плочки и удирање со шипки по полиција.
Утре истата таа полиција ќе интервенира на повик кога некој од протестантите ќе се најде загрозен.

Не го бидува онака, без разлика за какви цели се бориш.

Она е лицемерие најголемо, па пола фејсбук е со селфи фотки на протестанти, насмеани, скоцкани, дотерани и слично од една страна, а од друга страна се пласира дека жалеле за смртта на Нешковски.

Каде е Црпнатиот од Муртино два дена, два дена некој го шилка народот на протести за да му го спаси газот со ова?

Нека протестираат, немам против, ама како секој да заборава дека власт на избори се добива.
Не е добро она, ја не сакам да праам споредби на ова сценарио со Украинското, ми е надвор од умот и да си помислам, ама и тамо на почеток на полицијата и делеа бакнежи, срценца, топол чај а потоа почнаа да се палат луѓе, да пукаат снајперисти и настана поделена држава, моментално нефункционална за било што, со докажани неонацистички групи на чело.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 11:13
Зошто мислиш дека протестите ги прави Заев за да си го спаси газот ???
Од друга страна кажувате тука за белосветски и меѓупланетарни заговори...во кои ние сме папокот на светот....
Зар навистина мислите дека копито како Заев има моќ да покрене маса од студенти, невладини организации, обични грѓани па и деликвенти ???
Моментално единствени што се борат за спасување на газот се Груевски и бандата околу него....другите се борат за што поскоро да му го начукаат...
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 11:39
Нинџо, било која партија во Македонија во секој момент може да собере неколку илјади примерни граѓани и неколку стотини лудаци кои на повик од било кое " копито " ќе излезат да праат било што, што ќе им нареди некој.

Не ја релативизирај моќта на Црпнатиот од Муртино, тој е некадарен за многу работи, ама глупав не е, сепак зад него стојат најмалку 200 илјади поддржувачи од сите возрасни групи.

Па после прикажувањето на снимките, скоро веднаш, за само 2-3 часа, се собраа неколку илјади пред влада и знаеме како заврши се тоа, 38 полицајци во болница, искршено многу околу влада, тензии и слично, тоа не ми гледа мене за спонтано и сличајно.

Обичниот народ, постарите, исплашени се бе, една постара жена комшивка, живее сама, мислеше дека војна почнала во Македонија, видела на фејсбук кај што и поминува времето, дека некој се тепа со полиција и слично, брканици и протести, знаеш колку има такви кои не ги интересира политика и како се чувствуваат сега тие???

Зошто ако Заев не ги подтикнува протестите, и не му одговараат, излезе и каже, дека е против тоа и дека кој сака да протестира за Нешковски да не ја меша СДСМ во тоа??

Што мајка бараа истакнати членови на СДСМ на граѓански протест????
Ако сакаат да протестираат, нека кажат, и ние ќе протестираме, ама протестот ќе го организираме како политичка партија СДСМ, за да се дистанцираме од граѓанскиот протест за Нешковски.

Па цело СДСМ и цел СОРОС вчера се изнасликаа за на фејсбук бе, имаш еден тон фотки кај што се насмеани, и како што гледам К*р ги заболе за Нешковски.

Не го бива онака, не го бива.

Што ако се организираат будали и психопати како тие што фрлаа по полицијата со се и сешто и од страна на ВМРО и се затепаат на некое место пример кога ќе има протести пак???

Од една страна Македонец, од друга страна Македонец, ги разликува само политичка опција, се затепаат и загине некој, која матна бе ќе не испере после бе, па 2001 немавме онолку заинтересирани за одбрана на држава.


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 11:58
Еве колку им е гајле за Нешковски и фамилија.
Ова ќе да е Софија Куновска, или грешам??

Ете така, селфи напрајвме, чек сега на фејсбук да ставиме...Што сме лични упм а?
Леле колку лајкови ќе има фотографијата а дечки????

-Ова е крајно дволично и мизерно.
Почекај ден - два и ќе видиш како Заев ќе се појави тамо и ќе изиграва разжалостен и слично.

Уште си убеден дека некој протестира за Нешковски, а Нинџо?????
А некако никој од СДСМ не споменува дека убиецот на Нешковски е во затвор на 14 години.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 13:55
Убиецот си ја сноси одговорноста за тоа што го сторил....Сега треба да одговараат оние кои пробувале да ја забошотат работата, што го релативизирале случајот, што веста за апсењето на Љубе им била поважна отколку да го признаат она слушнавме дека го знаеле.
Јанкуловска не смее да биде министер ни една минута повеќе...таа прва треба да си оди.
Страшно е што многу подржувачи на дпмне од една страна се согласуваат дека Гоца е некадарна и не треба да е веќе министер за внатрешни работи ама инаетот и заслепеноста не им дава да го побараат тоа....
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:09
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:17

Испратена: 10.Март.2015

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

… целта во ваквата активност е да се изнуди насилна полицијска реакција која потоа ќе биде јавно осудена ("владата го тепа народот") и ескалирана со фрлање камења и молотови коктели врз чуварите на редот… 

За жал, личниот гнев застана пред националните интерси.

Нештата се одвиваат онака како што одамна ги испланираа. 

МАКЕДОНИЈА ЈА ПРЕЧЕКОРУВА ЦРВЕНАТА ЛИНИЈА НА НЕПОВРАТ

Изменето од Messenger - 07.Мај.2015 во 17:18
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:25
Неверојатно еколку луѓето можат ниско да паднат.     
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:26
Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:26

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Alekxandar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekxandar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:29
Одлична вест,НСА паднаа на апелациониот суд за прислушкувањето.

http://www.wired.com/2015/05/breaking-news-federal-court-rules-nsa-bulk-data-collection-illegal/?mbid=social_fb

Ајде да видиме кај нас сега како ке се одвиваат работите !!
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2015 во 17:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

Другарот Црпнат од Муртино, од денес е и наследник на Шерлок Холмс.

А исто така, некрофилијата изгледа е ептен многу застапена појава во СДСМ, не знам за членството, ама раководството ја практикува со сигурност.


Не би зборувал за некрофилија ниту би давал некакви сериозни квалификации,
доволно е да се види дека овие немаат основно домашно воспитание.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.