IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 28>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2015 во 22:46
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by novace novace напиша:


Па зар и ти бре кољега... некако и одненадеж (ни) стана овака п(р)отресен!?тага
намигнување

Колега, навистина несакам да бидам груб...
ама оној момент кога ќе влезам во дискусија со тебе....
и твоите ставови ли се, приказни ли се, алгоритам од некоја нарачана програма ли се...
јас ќе си земам за право да се одречам од некаква си моја виртуелна самозамислена интелектуалност...
и јавно ќе признаам дека сум станал...
полудебилен имбецил без способност за сопствено расудување...

П.С. И Лили нека ми плесне еден бан...
пошто сум вулгарен, безобразен и недоквакан...
простете ми...
толку ми сече...

З`ш па г-га Лили да (ти) биде крива а?
Тоа некој друг го има сторено...ама мнооогу одамна.
Само што.... тоа досега не (ти) било видливо...со ГОЛО ОКО.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2015 во 22:47
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

 

а јас вака изнервиран и запенет...
сеуште не слушнав, како тоа Европа дозна каков е Заев...


Не си слушнал?

Ќе слушнеш. Веќе се говори…












Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2015 во 22:51
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

 

а јас вака изнервиран и запенет...
сеуште не слушнав, како тоа Европа дозна каков е Заев...


Не си слушнал?

Ќе слушнеш. Веќе се говори…
Ајде просветли ме те молам...





Изменето од којсумјас - 11.Јуни.2015 во 22:51
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 00:48

Заев: Земјата да се врати на демократските вредности

 Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, придружуван од генералниот секретар, Оливер Спасовски, попладнето се сретна со генералниот директор за политички работи во МНР на Кралството Шведска Торбјорн Солстром, придружуван од амбасадорот на Кралството Шведска во Р. Македонија, Матс Стафансон
пс
Дипломатите од Шведска посебно се интересираа за дисфункциуоналното правосудство.




намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 04:46
Гарант му рекле дека тие судиите од неговата партија ја мутат водата.
Знаат они не се глупи Шведите.

Којзнае колку марамчиња на солзите потрошил у Шведска, друг пат нема да им текне да го поканат...па не е тоа дипломатијата плачална бе некоја.
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 09:12
Јас сега мислам дека ....ODIUM-от кај поранешните и десетина пати поразени на слободни Избори југословенски комунИСТИ веќе при крај и е виден и „разбран„ од сите „релевантни„ еуропски чинители...

И дека е (крајно) време...сите оние политичари во , и од „поранешната„ југословенска република Македонија да бидат поддржани и преставвени онака како и што се и преставиле пред Македонскиот Народ и малцинствата во Македонија пред деценија ...со име Република Македонија.
Та НОН-СТОП (ги) победуваат ...и тоа на било какви и од секого по светов набљудувани избори.

И дека демократија (овде) ја има и одповеќе...споредено со она што денешните шаш`рдисани комунИСТИ го бараат ..а НИКОЈПАТ и никому не (им) го „дале„...односно некојпат „пружиле„.
намигнување

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 09:42
И така тој некојси Зајко корнишончето им го изремети деветгодишниот мир и благосостојба на нашава криминална багра...им ја донесе цела меѓународна јавност тука, ги натера да даваат оставки, да го молат да одат пак на избори....а за возврат од него имаат добиено само среден прст.....
Колку сум се смеел вчера кога по вмровските гласила ги гледав и слушав политичките аналитичари : Илија Димовски, Антонио Милошоски, Тања Каракамишева, Дејан Нетпрес....самиот бес и омраза со која го навредуваа Заев кажува доволно за психичката состојба во која се западнати и криминалциве и нивните подржувачи....
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 10:50
црпнатиот опинок од Муртино е готов...
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 16:43
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

црпнатиот опинок од Муртино е готов...

И не само тој де..тага
И целата комуњарска банда со него заедно ...е пред скоро „исчезнување„голема насмевка
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 17:15
 Оти СДСМ веќе девет години не е политичка партија туку дијагноза
Болест од ваков карактер не се третира стандардно. Тоа е грешка на актуелната власт, ама е и грешка на странските лекари што лабораториски ја негуваа и имплантираа во Македонија. Како? Просто. Зоран Заев го третираа како политички фактор. Му даваа легитимитет на секоја средба со него. Го третираа како водач на политичка опозиција. Иако од прва минута знаеја дека човеков нема ниту една функционална мозочна бразда. А факт е дека од моментот кога почна налудничавата политичка игра на СДСМ не слушнавме изјава што недвосмислено ќе покаже кој е виновникот за кризирањето. Вриеше од општи места, пригодни политички фрази што сугерираат споделена вина. ЕУ и САД-амбасадорите се компромитирачки несоборлив доказ. Како и во случајот со фингираната војна во 2001 година, кога македонската држава стана еднакво виновна со бандитите од Косово, кои ја нападнаа. На фактите, на вистината, на суштината што секој нормален човек ја знае, ширењето вакви омилени илузии веќе нема реално дејство.

Зоран Заев со пајташите беше охрабруван, мотивиран, вооружен со прислушувани разговори и штедро финансиран од конкретни западни влади да му го поништи правото на глас на македонскиот избирач даден на слободни избори. Македонската држава иницијално не беше саботирана однатре туку однадвор. И сите знаеме зошто. Не го прифаќа ултиматумот за „доброволно“ менување на името и идентитетот. Згора, во услови на длабока финансиска криза што го тресе континентот, Македонија успешно се самоодржува преку јавни работи, странски инвестиции, даночна дисциплина, раздолжување со меѓународни финансиски организации, социјални проекти и сл. Чистокрвен добар „лош“ пример за менаџмент со држава, кој е непријатност за центрите на моќ што имаат лихварска логика. А таа е дека лихварот нема ќар од муштерија што редовно ги враќа заемите. Интересот му е да оствари профит од каматите. Аналогно, на ЕУ, НАТО, односно САД, Македонија им е „партнер“ само ако е слуга, а не ако е полнокрвен субјект. 

Сега да се разбереме. Зоран Заев не е одлучен оти како таков по божја волја бил црпнат од моноспитовското блато. Одлучен е дека го турка силен ветер во грбот. Се вика Пентагон. Официјален Вашингтон. Негови службеници се ландраат и одблизу го помагаат македонскиот „мајдан“ со насоки за работа што велат „Никола Груевски мора да даде оставка до 28 јуни“. Мора не значи преговори туку извршна наредба. Во име на доброто на народот и иднината на Македонија. За да не пропадне трудот на ЕУ со сите нејзини олеснувачи, амбасадори, притискачи, уценувачи и кариеристи. Оти по „финалните“ преговори за детализирање на парафираната рамка во Пржино сосема е јасно оти новата „индиска“ сапуница во илјада продолженија ќе продолжи да се емитува. Додека не падне Груевски. Тој е целта. Оти нему народот му верува, што значи тој суверено владее со реалниот терен. Непобитен факт. Него можат да го тргнат само радикално. Да го ликвидираат. Тоа е фатумот на националните водачи од векутума века. Сега, малку е непријатно за нарачателот на отпорашката револуција во Македонија такви настани да се организираат во кратко време трипати. Ептен ќе се изложи на ризик ако некој посериозно почне да го истражува „феноменот“. Затоа вака се цевчи работава. Кај и да е, сега ќе се гаѓа во демохристијанскиот менталитет на Груевски за тој да се „охрабри“ самиот да поднесе оставка за доброто на Македонија. Му ја слушнав првата изјава по „преговорите“. Ни откри дека Заев не сакал избори оти ќе ги загубел!? Бре, мајката! Од тоа ли се плашел? Па нели, бе, ќе одеше на суд како обвинет за врвни злостори против држава? Како сега ќе одел на избори? Дали во меѓувреме Груевски го амнестирал и него? Зошто премиерот не беше подготвен за ваков исход и излезе во јавност без сценарио „Б“? И тој ли ќе нѐ пимпла во сто продолженија надградено и проширено? Ќе нѐ потсетува ли уште дека сѐ што ветува исполнува, оти јас се сеќавам на неговото ветување дека по ланските избори ќе истера конечно цел четиригодишен мандат. Кое очигледно е на пат (за наше добро де) да не го исполни. Пазете! Легитимно избрана власт потврдена и на сериозни анкети на огромен примерок, седнува со цел ум на преговори со развиорено бело знаме, прифаќа партнер да му бидат терористи и бандити, а внатрешни притискачи двајцата поглавари на албанското малцинство, додека надворешните старатели му се стечајни управници и потоа дрнда ефемерии за Соросовата пропагандистичка тајфа наместо да каже државнички став имајќи ги на ум почитта кон народот и обврските преземени со заклетва пред државата што му е доверена на управување. Зборот ми е, ние очекувавме тој конечно да ги врати институциите во кондиција, да почне да ги почитува Уставот, волјата на мнозинството во државата, принципите на цивилизацијата, а не да витка грб пред силеџии. 
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2015 во 23:10
Бриселското фијаско и уште еден негативен поен.

Премиерот нуди избори предвремени во рок од 45 дена ако се заинтересирани опозицијашиве а тие на чело зо Заев сакаат преговорите уште да трајат на штета на даночните обврзници на гласачите.

Преговори за што?

Зајко, тоа што се инатите по Брисел како мали деца и тоа што некој друг мора да ви прави друштво таму за да не се расплачете уште повеке кошта и тоа скапо !
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2015 во 23:32
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Бриселското фијаско и уште еден негативен поен.

Премиерот нуди избори предвремени во рок од 45 дена ако се заинтересирани опозицијашиве а тие на чело зо Заев сакаат преговорите уште да трајат на штета на даночните обврзници на гласачите.

Преговори за што?

Зајко, тоа што се инатите по Брисел како мали деца и тоа што некој друг мора да ви прави друштво таму за да не се расплачете уште повеке кошта и тоа скапо !

Селанчиштава комуњарски сакале Премиерот да се повлечел за да тие добиеле минимална шанса ....и тоа било државен „интерес„.
Наместо да кажат ....дека додека Коле ги таба глупите и самобендисани селанчишта.....дотогаш повеќето макадонски Избирачи ќе гласаат само за него.
Еве..имаат понуда и самите лично (на селанчиштата ретардирани се мисли) да се уверат дека тоа е така и никако поинаку.
намигнување

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Mazak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Мај.2015
Локација: YesImSupercool
Статус: Офлајн
Поени: 629
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mazak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2015 во 23:37
Па што да се очекува од такви политичари од малограганско потекло, нивните родители на времето дојдоа од по селата со петокрака црвена на капата и на сила им го одземаа сето тоа што градските фамилии го заработија со децении и поштено.

Од такви "опинци" што да се очекува друго кога гените им се такви лакмарски.

Дали го интересира нација, држава, устав...не верувам.

Тоа само гледа да си наполни џамаданчето и да си го натовари магарето за себеси.

Изменето од Mazak - 13.Јуни.2015 во 23:41
“Be content with what you have. You have enough to live a happy life.”
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2015 во 23:41
Originally posted by Mazak Mazak напиша:

Па што да се очекува од такви политичари од малограганско потекло, нивните родители на времето дојдоа од по селата со петокрака црвена на капата и на сила им го одземаа сето тоа што градските фамилии го заработија со децении и поштено.

Од такви "опинци" што да се очекува друго кога гените им се такви лакмарски.

Коле е „виден„ сега како некој , кој ќе им ја „угасе„ свеќата на селанчишта од калибарот на МИТО 5-Коски и слични комуњарески „метузалеми„.
Аха..и на другарот КуК*рајковски..истотака и без исклучок.голема насмевка

Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 28>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.