IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е всушност... другарот Заев ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е всушност... другарот Заев ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 25262728>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2019 во 23:06
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2019 во 23:20
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2019 во 23:43
Премиер со најмногу слободни денови!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Мај.2019 во 18:30
 


   

ZOKI KRALJU .....лажго

Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2019 во 22:55
Слуша само тоа што му одговара...
Ете тој е Заев ,,,


Профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ со име „Ел Чека“, веќе неколку дена споделува некои прислушувани материјали или т.н. „бомби“, кои датираат од периодот од 2008 до 2015 година, период во кој тајната полиција нелегално прислушувала илјадници граѓани, а подоцна дел од тие разговори беа објавени од поранешниот опозициски лидер Зоран Заев.

Во овие разговори се слушаат функционери на ДУИ кои разговараат меѓу себе, меѓутоа има и разговори меѓу нив и претставниците на ВМРО-ДПМНЕ, со кои тогаш беа на власт, известува „Порталб.мк“.

Од Министерството за внатрешни работи, велат дека во координација со Јавното обвинителство ги преземаат сите неопходни мерки за расчистување на случајот со поставувањето снимки од прислушуваните разговори во социјалната мрежа „Фејсбук“.

„Констатирано е кој стои зад профилот на „Фејсбук“, од каде се поставени овие содржини и за тоа е известено Обвинителството. Исто така, е известена и социјалната мрежа „Фејсбук“. По целосното разјаснување на случајот, МВР ќе поднесе кривична пријава против сторителот и соодветно ќе ја информира јавноста”, се вели во соопштението на МВР.

Премиерот Зоран Заев денес рече дека не ги слушнал објавените прислушувани разговори во последните неколку дена во социјалните мрежи. Заев се воздржа од нивно коментирање, додавајќи дека истражните органи треба сериозно да поработат на случајот.

„Прислушуваните разговори не влијаат на односите со ДУИ, и кој и да ги објавува треба да знае дека, со Договорот од Пржино, опозицијата ги предаде прислушуваните разговори во СЈО и дека нивното објавување е забрането”, рече Заев, додавајќи дека не ја негира можноста прислушувани разговори да има и трета страна, бидејќи според него, опозицијата поседувала само една третина од прислушуваниот материјал во УБК.

ДУИ бараат одговорност од надлежните органи, бидејќи според нив, истото се повторува постојано, но никој не се казнува.

„Обвинителството, Министерството за внатрешни работи, Дирекцијата за заштита на личните податоци, да се ангажираат бидејќи гледаме постојано повторување уште од 2015 година, без никакви конкретни резултати, секогаш со идентификација на проблемот, но не и решение. Мислам дека одговорноста треба да се бара од сите овие институции, бидејќи вака не може да се развие општеството и не може да се функционира со такви методи на дејствување, какви што не можеме да видиме никаде во светот. ДУИ е постојано дел на напади од страна на одредени групи било со пропаганда, лажни вести или други начини и секогаш триумфирал во сите овие процеси, бидејќи гледаме дека ниту еден криминал, корупција не се документира од сите овие напори”, вели за „Порталб.мк“, пратеникот на ДУИ Артан Груби.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2019 во 22:46
Заев 2
Само да не фати по примерот на Роки,Рамбо
и ред таму други.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2019 во 17:01
Зоќо ја у девеесетите со стотче топ си поминуев
у град.Толку ми требаше.Муабетоооов,песнава ме врати на тие
времиња.Мала дигресија.Друг ми е муабетот.
Кој те излажа за премиер дека те бива,отпеј му ја песнава.
Ја еве гратис подршка втор вокал може да ти бидам.
-Не ти ги враќам парите.
А,и со тоа дршките од метлата шо ти се искуба може
џоа тупани да лупам.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2019 во 17:17
ДирекТно од средбата Меркел-Зоќо
Сега да се најде само јунакот што ќе отиде да праша за датум.
Далеку од ситење.Но кога јас со мојот капацитет го очекував овој удар.
И ваквото насанкување!Уште со начинот на кој е концептирано рефендумското
прашање,остана чоек да се праша колкави идиоти само ни ја водат државата.
Во моментов тоа,историски глеано беа клептомани.Сега ептен К*рназ упдејт
некој имаат.
Фала Богу народов пак држи континуитет!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2019 во 22:56
Човекот кој мисли дека може да биде на  ( води)  две значајни  позиции

Па се наметнува прашањето...

Дали овој човек ние го заслужуваме !? 
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2019 во 16:49
За другарот заев по другарчињата шо му се мотаат,
како трашковски на пример...Многу може да се каже.
Но ништо добро!
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2019 во 22:03
Да не пукниш ме изнасмеа!
Туку пуштам сеа Шутел и иде телоп доле
а песнаа у етер.
Привет товариш заев!Вова и Лексус
Чоече глеам у интервју им здосадил веќе.Еј им здосадил,ретарда!

Изменето од Орка - 09.Јули.2019 во 22:03
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јули.2019 во 23:57
Тој е всушност едно суштество  во облик на човек
кој еве веќе два дена не засмејува...
кој знае да се извини  на сите, од дното на срцето до небото губитник

...Глуп...поглуп...најглуп...што следи после ова !?

На никој политичар до сега не му успеало вакво нешто

Единствен е..и да не ни се повтори никогаш повеќе   не знам
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2019 во 17:24
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2019 во 21:56
Зоќо решил скопјанец да бива...
Па златен ја да ти кажам вака
карактерно пеер се вика.И кореспондира
на твое понашање.Тукууу на вакви пеерчиња
у маало им викавме и гитла!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 25262728>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.